22 november 2017

Kávézó

Több
4 éve 2 hónapja #101 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó

szőlő lugas
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi, metzgerbalazs

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 2 hónapja - 4 éve 2 hónapja #102 Írta: Mátéfi
A művész úr szívesen csinál ilyet neked is, csak annyi a dolgod, hogy megrendeled és fizetsz.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 2 hónapja Írta: Mátéfi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 2 hónapja #103 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Kávézó
Nem tudom ki hogy van vele de egy ilyen kis ajándéktárgyra szívesen beneveznék. Aki szereti a halakat
annak szerintem tuti kéne egy ilyen kis festmény. 3D ben fest a srác. nagyon ügyes.

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 2 hónapja #104 Írta: Mátéfi
Köszönöm szépen a szívélyes fogadtatást, igyekszem hasznossá tenni magam. Gábor, egyenlőre nem tudom mennyire vagyok golyóálló...a János hegyen vámpírok laknak és rengeteg vér isznak. Folyamatosan itatnom kellett őket. Komolyan! Személyesen találkoztam velük. Tegnap előtt kilenc alkalommal martak belém.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Több
4 éve 2 hónapja #105 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó
Hála a jó égnek...teljesen el voltam anyátlanodva-pontosabban "apátlanodva" nélküled!Pihend ki a fáradalmakat,szokj hozzá ismét az otthonlét áldásaihoz-rettentő sok volt ez a hat hét.Köszönöm hogy amint tehetted azonnal jelezted hogy ismét aktivitásoddal fogsz megtisztelni minket-Isten hozott ismét közöttünk!

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

T.:Gábor

Több
4 éve 2 hónapja #106 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Kávézó
Igencsak örülünk Neked!
Akkor jöhet is a mélyvíz: készülünk a Guppi-bemutatóra az októberi TerraPlazan. Az elképzelés szerint van kb 3 méter körbejárható állvány, legalább 2 szinten, feltöltött akváriumokkal. Alakul a bemutatandó halak listája is. Majd még beszélünk.

Több
4 éve 2 hónapja #107 Írta: Mátéfi
Üdvözlök mindenkit, véget ért a gladiátor képzésem. Fokozatosan szeretném felvenni a tempót a fórumon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika, saluosi

Több
4 éve 2 hónapja #108 Írta: halőrxxl
Vágom én..sajnos errefelé a hegyek között már jelentkezik az ősz.Sajnálatomra a falevelek még nem színesednek,de már hajnalonként és ha lemegy a nap bizony hideg van!Egyébként elmondom neked hogy a legkedvesebb időszakom a tél-imádok a meleg lakásban pepecselni halaimmal,és hasonlóan élvezem a fűtéssel járó munkát is!Fát fűrészelni,hasogatni...aztán a pincében sorba rakni a tüzelőt,és hajnalonként begyújtani.Vidéki vagyok-nem is kicsit...
Nem beszéltünk még arról,hogy miért is szeretem annyira a telet.Decemberben nősültem anno...kinn havazott,de olyannyira hogy mire esküvői tanúnkat hazavittem,már forgalom sem volt az utakon itt fenn a hegyek között.Mindenhol frissen esett hó borította a tájat közel arasznyi vastagságban.Akkor is Ladám volt-élmény volt a közeli városba leautózni a tanúval,és a pár órás feleségemmel.:) Tiszta szívemből mondom hogy az a 30 kilométer volt eddigi legjobb autózásunk-a friss hó fel-felcsapott a motorháztetőre ahogy "toltam neki",és bár a sebességünk csak 30-40km/h óra volt bizony többet mentünk oldalt mint előre...a lányok sikongattak,nevetgéltek,hűséges autóm pedig nyomta befelé a jó meleg levegőt az utastérbe.A városban is csak nézték az őrült Ladást ahogy a szűz hóban leeresztett ablakkal vigyorogva autózik,és utasai nagyon élvezik az utazást...Aztán a magunk törtette úton hazaértünk végre.A lányt-aki ekkor már a feleségem volt-átemeltem a küszöbön,és bementünk lakásunkba ahol barátságosan duruzsoló kályhánk ontotta a meleget-üvegén a kiszűrődő fények varázslatossá tették az egészet.Még azon a télen megszületett a nagyfiam...apa is lettem abban az évben-azon a télen.Nos a telet én ezért szeretem olyannyira-magam sem hittem volna hogy pont ez az évszak fog meg ennyire.
Volt persze még egy "nagy autózásom" egy másik Ladával-erről mesélhetne az a két fővárosi hölgy akikkel ezt megtettük anno a fővárosban.Június volt-börzenap!A két "lányt" nekem volt szerencsém visszafuvarozni otthonukba-és most megvallom:direkt eltévedtem velük a város forgatagában!:D Valaha sokat vezettem én nálatok-de szerettem volna az utat hosszabbra nyújtani.Az a nap is egy csoda volt-hajnali kettőkor keltem,és 25 óra telt el mire ismét ledőlhettem.
Akvarisztika..csodás hobbi!Mindkét élményemet neki köszönhetem-bár tudom hogy még erről sem meséltem nektek....
Azért még bízom a vénasszonyok nyarában-mert az évszak kedvelése ide vagy oda,mégis drága mulatság ám a tél!:)

Több
4 éve 2 hónapja #109 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Kávézó
Gábor,itt Pesten még nem kellett befűtenem.Csak a fix fűtőket dugtam be a halaknak!:laugh:

Több
4 éve 2 hónapja #110 Írta: halőrxxl
Be kellett fűtenem...napok óta hajnali 4-5 fokok,tegnap 1 fok,ma hajnalban ismét csak 2 fok.:( Remélem nem jön még a fűtéskényszer időszaka....

Több
4 éve 3 hónapja #111 Írta: Mátéfi
Inváziós növényfajok
Magyarországon

http://mek.oszk.hu/11700/11738/11738.pdf
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
4 éve 3 hónapja #112 Írta: Mátéfi
Shipping Cardinal Tetras from the Amazon -
understanding stressors to decrease shipping
mortality.

http://www.neaq.org/conservation_and_research/projects/publications_and_presentations/pdf/16__.pdf

Több
4 éve 3 hónapja #113 Írta: Mátéfi
Acta Amazonica - Tolerance to temperature, pH, ammonia and nitrite

http://www.scielo.br/scielo.php?pid=S0044-59672008000400023&script=sci_arttext

Több
4 éve 3 hónapja #114 Írta: Mátéfi

Több
4 éve 3 hónapja #115 Írta: Mátéfi

Több
4 éve 3 hónapja #116 Írta: Mátéfi
Fruit trees and useful plants in Amazonian life

http://www.fao.org/docrep/015/i2360e/i2360e.pdf

Több
4 éve 3 hónapja #117 Írta: Mátéfi

Több
4 éve 3 hónapja #118 Írta: halőrxxl
"Jön a dörög"...mondta immár kamasz nagyfiam akkor,amikor még csak próbálkozott a mondatok alkotásával aktív pelenka fogyasztóként.Szép idők voltak-mára már csak emlék mindaz amit akkoriban átélhettünk,de biztos vagyok benne hogy minden szülőben életre szólóan rögzülnek gyermekeink első szavai...
Irtózatosan kegyetlen nyár van idén-előbb alacsony hőmérséklettel kombinált hideg esők,pár hete viszont tikkasztó hőség nulla csapadékkal.Minden kornyadozik,bár locsolással próbálkozunk ezt ellensúlyozni...persze mit sem ér!Sok itteni ismerősöm már el is takarította az uborkák/tökök elszáradt múmiáit,a paradicsom levele is pöndörödik annak dacára hogy szinte tocsog a töve...
A panelban lakó embertársaimat igen-igen sajnálom ilyenkor...kaptam pár panaszkodó üzenetet a forró szobákra,a levegőmozgás teljes hiányára-és az akváriumok kétségbeejtő felmelegedésére tekintettel.Pörgő ventilátorok,éjszakára sarkig tárt ablakok..energiafaló klímák,kétségbeesett próbálkozások az élhetőbb lakások megteremtésének érdekében.Persze nem jobb a helyzet egy kedvezőtlenül tájolt,és full hőszigetelt kertes házban lakó kolleginánál sem...a minap a chaten 35 fok szobai hőmérsékletet említett.Borzalom...
Itt a Bükk nyúlványán sem jobb a szitu....bár lakásunkban nem ment 28 celsius fölé a higanyszál,mégis zavarta még az éjszakai pihenésünket is.Éjjelente én többször felkelek-ilyenkor gyermekeim forgolódását,és nyugtalan álmát konstatálhattam.Medencéimben is ez a hőfok volt mérhető,szerencsére a mindig betartott vízcseréknek és a levegős szűréseknek hála semmi baj nem történt-sőt némely corym szaporodni is szeretett volna.Addig még eltelik egy kis idő mire ismét kísérletezhetem a mentett ikráik keltetésével-de megvallom magam is erősen szenvedek a melegben.Egyszerűen nem lehet megfelelően öltözni,minden ruha ragad/tapad az emberre...ha munkáról van szó már pár perc után szeretne az ember egy kis pihenőt,és rohamosan fogy az erőnk.
De mint említettem már errefelé is készülődik az eső,és csökken a meleg...hisz jön a dörög,fellegek vonulnak az égen,és lengedezik némi szellő is.Éjjel már láttam pár távoli villanást,nyilván esett is már tőlünk távolabb.
Szomjazza a természet,és kívánjuk mi is az enyhet hozó esőt...kívánok hát valamennyi fórumtársamnak enyhülést hozó hétvégét,és további jó pihenést/nyaralást a nyár hátralévő idejére!Aki beteg gyógyuljon...aki egészséges segítsen nekik ebben.Sokszor pár őszinte emberi szó aranyat ér-én ezt pontosan tudom.
A legjobbakat nektek-ha hamarabb nem is,de ősszel ismét teljes lendülettel nekiveselkedünk a medencéink körüli dolgok taglalásának,és ismét egy csapatként küzdünk majd az eredményesebb hobbizásért!
Addig is maradok tisztelettel:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
4 éve 3 hónapja #119 Írta: halőrxxl

Több
4 éve 3 hónapja #120 Írta: Mátéfi
Legalább ma lehetett spórolni a tüzelővel!

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.309 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 3 napja 4 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 4 órája