18 november 2017

Kávézó

Több
3 éve 10 hónapja #61 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Kávézó
Boldog Új Évet minden lelkes és kitartó Akvaristának és Családjuknak !

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Takker

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 10 hónapja #62 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Kávézó
Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, jocopoco95, Takker

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 10 hónapja #63 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó
Boldog Új Évet,egészséget,és anyagi bőséget kívánok valamennyi itt olvasónak!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Takker

Több
3 éve 10 hónapja #64 Írta: koba0525
koba0525 válaszolt Válasz: Kávézó
Kicsit késve,de még benne vagyunk:
Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves fórumozó hobbitársunknak!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika, saluosi, Takker

Több
3 éve 10 hónapja #65 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Kávézó
Boldog karácsonyt minden akvaristának aki benéz a fórumra. :laugh:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Takker

Több
3 éve 10 hónapja #66 Írta: Takker
Takker válaszolt Válasz: Kávézó
Békés,boldog karácsonyt,valamint eredményekben, egészségben gazdag boldog újévet kívánok minden kedves akvaristának,és kívülállónak egyaránt. ;) Mindenkinek olyan éve legyen amilyet szeretne.
Üdv:Zoli
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, jocopoco95

Több
3 éve 10 hónapja #67 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Kávézó
Én is kívánok minden kedves kollégának egy nagyon szép, áldott karácsonyt, és egy sikerekben, eredményekben (no meg persze kishalakban) igen-igen gazdag új esztendőt!
Mozgalmas volt ez az év is, és szerintem mindannyian megköszönhetjük az AME-nak és lelkes embereinek a lehetőségeket, segítséget, amit idén nyújtottak. Kívánom, hogy a jövő év is legyen legalább ilyen eseménydús! A guppisoknak pedig külön kívánnék sok szép eredményt a jövő esztendőre nézve!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Több
3 éve 10 hónapja #68 Írta: halőrxxl
A közelgő ünnepekre tekintettel ezúton kívánok mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket,és Boldog Új Évet!
Kívánom hogy az új évben még nagyobb elánnal,még elhivatottabban törjünk céljaink elérése felé-úgy a hobbiban,mint a magánéletben is!Az egészség roppant fontos-emellé még anyagi jólétet,és biztonságot is kívánok nektek!
Köszönöm valamennyi aktív hozzászólónak a pezsgő fórumot,a közösségért dolgozó adminoknak/moderátoroknak pedig a munkájukat-tudom néha nehezebb dolgotok van,de remélem megéri a törődés!
Mindazon ismerősömnek akik ez évben találkoztak,vagy bárminő módon kapcsolatba kerültek velem azoknak szívemből küldök egy baráti ölelést is-akik segítettek nekem a legapróbb dologban azoknak pedig megköszönöm e gesztust.Köszönöm hogy toleráljátok a néha tüzesebb/pörgősebb stílusomat,és becsülöm hogy van kitartásotok olvasni a blogjaimat is! :D
Az év végével feledem mindazt a rosszat amit bármilyen okból kaptam,vagy ennek véltem...új év jön számomra is,és új lelkesedés!
Megtisztelőnek,ugyanakkor még jobban inspirálónak gondolom a főoldalra került pár írásom bemutatását,vagy éppen a magazinban megjelent cikkemet."Félelmetes" is ez-sose gondoltam volna hogy a nevemet egyszer szélesebb körben is ismerhetitek,hiszen inkább az elvonultságot szeretem-bár a fórumon nyilván nem ez jön le.Megértettem hogy eztán már nem ér véget az interaktív hobbiéletem azzal ha kikapcsolom a számítógépet-sőt,még inkább azon gondolkodom hogy mivel szerezhetnék kis örömet ennek a közösségnek.Számomra szenvedély már az egész hobbi igen rég-és megvallom az is szenvedély ha itt lehetek.
Köszönök hát mindent-ugyanakkor nem ígérem meg hogy jövőre nyugton hagylak benneteket! ;) Vannak új gondolatok,vannak olyan dolgok melyekről beszélnünk kell-sőt az is lehet hogy pár visszafogott(hát hogyne! :) ) írást is megejtek majd...várom a jövőt,és bízom is benne!
Tisztelettel:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, saluosi, Takker

Több
3 éve 11 hónapja #69 Írta: halőrxxl
Szeretném megragadni az alkalmat,hogy nyilvánosan köszönjem meg azon tagjaink hozzáállását akik vették a bátorságot-de inkább nyitottságra gondolnék-és bemutatkoztak nekünk!Ennyi csupán a lényeg... Ez a mai világban nagy dolog-ma amikor sokszor az emberek a harmadik szomszédjuk nevét sem tudják,vagy egy lépcsőházon belül az egy emelettel feljebb lakóét...
Miért jó ez a bemutatkozás-egyáltalán van erre szükség egy akvarisztikai honlapon?Nem...szükség aztán nincs rá-persze csak akkor nincs,ha két percre ugrottál be!Ha viszont úgy a hobbiban mint az emberi kapcsolatok terén is kitartó és nyitott vagy akár csak egy kicsit is-nos,úgy gondolom nem árthat!Ha megfigyeled e fórumon mi tényleg az akvarisztikával foglalkozunk...szeretjük kerülni a konfliktust,de ha mégis sikerül valami apróságon bepöccenni akkor igyekszünk ezt a lehető legrövidebb idő alatt tisztázni.Van persze hogy ez nem sikerül-de a sárdobálás errefelé nem "divat"...hála az égnek.:) Igaz hogy számosan kapcsolatban vagyunk egymással sok csatornán-de ez nem jelenti azt hogy egyfajta "keltetőben"csücsükélnénk,és önnön nagyságunkat-hát ez tényleg nevetséges is lenne!-magunk előtt újra és újra ismételgetve nyugton maradnánk!
Érzésem szerint szívesen fogadunk magunk közé új tagokat-ennek még az sem előfeltétele hogy klubtag-AME-legyen,csupán egy a lényeg:az újaknak jó ha elfogadják azt a tényt hogy többségünk nemcsak simán segít valamiben,hanem szeret barátkozni is....Nem kell itt országos nagy testvériségre gondolni,nem erről szól-csupán egymás életmódját,felfogását,és egyéb körülményeit megismerve megtanuljuk elfogadni egymást.Ez persze egy idő után oda vezet hogy személyes találkozás vagy üzenetváltás alkalmával már ismerősként tekintünk a másikra...sőt az is lehet hogy valódi barátságok is szövődnek.
Erőltetni sem ezt,sem a bemutatkozást senki nem fogja itt sosem..az avatar képek dolga egy másik kérdés:ne hidd hogy számít hogy nézel ki-nézz csak rám :D - itt a virtuális szemkontaktusról van szó.És egy kicsit többről is....ezzel mintegy vállalod a saját személyedet,a véleményedet,és a tetteidet-már ha valóságos és saját képet illesztesz be avatarként.Többen azt gondoljuk hogy ez helyénvaló-ha találkozunk ugyan ezeket a dolgokat ugyan ilyen hangnemben el is mondjuk,meg is tesszük egymással-legyen az jó,avagy rossz.
Hiszem hogy létezik még ebben a mai világban is empátia,hiszem hogy lehet igazán jó virtuális fóruméletet élni!Anno én ezért is szerettem volna megmutatni magamat-ez vagyok,ezt gondolom,és így csinálom a dolgaimat..már ami az akvarisztikát illeti!Nem magamutogatás-nem szereplési vágy...nyitottság,és bizalom mindazokban akik nyitott szívvel hozzám közelítenek akár az iránt érdeklődve hogy "halőr hogy néz ki?",vagy hogy "mire veri ez a majom magát?".Mert tagadhatatlan hogy ilyen is van-bár vergődni én nem szoktam-esetleg saját nyűgjeim közepette.Emlékszem saját magamra,ahogy a legelső börzén részt vettem-azt sem tudtam ki megy el éppen mellettem,fogalmam sem volt hogy ki az aki üres szemmel átnéz rajtam...és meglepődtem hogy pontosan Ő az akivel annyit beszélgettünk már a hobbiról,akivel telefonon is órákig taglaltuk saját dolgainkat.Ebbe belegondolva éreztem azt hogy igenis kell,muszáj hogy magamat megmutatva lépjek elő a semmitmondó üres,vagy éppen halat ábrázoló avatar mögül.Nekem is volt az avatarom hal...vagy nem is számít micsoda,lényeg az hogy az nem én voltam! Mindenki úgy érzi hogy ő kövér vagy vékony,nagy a feje,csúnya az arca-"osztakkor"?? Akvaristák vagyunk-ez az ami itt összehozott minket!Tehát ha te is így gondolod akkor cselekedj hozzám hasonlóan-mondom nem kötelező,nem feltétlenül szükséges..a bemutatkozáskor is maximálisan elegendő hogy magadról a hobbis dolgokat elmondd!Sokban segít ez kérem:itt vannak mindjárt legújabb bemutatkozóink:Mcll,Sz.Zoltán,Takker-hát tessék már megmondani hogy honnan tudhatnám meg példának okáért én hogy László pl. a hangtechnikában profi,hogy Zoltán jóval több vízben halazik mint én,vagy hogy a "másik Zolink" /Takker/ pontylazacok iránt epekedik? :) Na erre is jó a bemutatkozás...az avatarral pedig mintegy testbeszédként felénk fordultok.Itt az arcotok,ide néztek....szemeitekből süt az hogy milyen emberek vagytok,mosolyotok mutatja hogy jó szándékkal és nyitottan jöttök közénk.
Na,hát ezt köszönöm meg én-mindig és mindenkor szerettem azt a fajta bizalmat amit kortól és szellemtől függetlenül kötelező embertársaink iránt éreznünk.Még ha össze is vitatkoznánk-még ha ki sem békülnénk..de engedtessék már meg például nekem hogy tudjam:kivel tettem ezt?
Minden régi és új tagnak csak a legjobbakat kívánva tisztelettel:Gábor

Több
3 éve 11 hónapja #70 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Kávézó
Megvan, miért ló formájú a csikóhal: index.hu/tudomany/2013/11/27/megvan_mier...oformaju_a_csikohal/

Több
3 éve 11 hónapja #71 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Kávézó
A valaha készült legjobb rövidfilm a tervezett elavulásról.

Minden nyelven.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
3 éve 11 hónapja #72 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Kávézó
Jó kis meló! Nincs esetleg munkás felvétel?

Több
3 éve 11 hónapja #73 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó
Bedugta lábát a piton barlangjába....nézd meg mi történt

http://www.dailymotion.com/video/xb29pd_chasse-au-python_animals?start=20

Több
4 éve 1 hete #74 Írta: simpfzoli
simpfzoli válaszolt Válasz: Kávézó
esoviz mint sok minden masnak

Több
4 éve 1 hete #75 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Kávézó
Sziasztok.

Régen nem néztem már felétek, látom van mit olvasnom... van itt több napra való is :)

Sikerült munkába állnom egy programozói cégnél és eléggé lefoglal a dolog, de legalább ezentúl több pénzem lesz a hobbira :)

U.I. Coryk és Ancik után végre SCALARokat is sikerült szaporítanom, esővíz a titka :)
Majd teszek fel képeket!

Üdv mindenkinek!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, szotyika, saluosi

Több
4 éve 1 hete - 4 éve 1 hete #76 Írta: Mátéfi
Több ezer kilométer út épült a brazil esőerdőben

"Az aszfaltutak építése nemcsak fák kivágását jelenti, hanem befolyásolja a levegő és a talaj hőmérsékletének és nedvességtartalmának változását, valamint az állatok mozgását is - hangsúlyozta a szakértő."

http://www.hirado.hu/Hirek/2013/11/06/07/Tobb_ezer_kilometer_ut_epult_a_brazil_esoerdoben.aspx

......ez mind igaz, de az vesse rájuk az első követ......
Pl. nálunk már a folyók sem az eredeti medrükben folynak....legalábbis nagy részük. Aztán ha eszembe jutnak azok a tv műsorok, melyekben valóságos show műsor az Alaszka érintetlen erdeinek, az Afrikai dzsungelek stb. nehéz-gépekkel való letarolása bármilyen helyreállítás vagy környezetvédelmi intézkedések nélkül, néhány marék arany miatt...vagy a Bering tenger aljának kiporszívózása szintén arany miatt....ja ezt nevezik kettős mércének.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 1 hete Írta: Mátéfi.

Több
4 éve 2 hete - 4 éve 2 hete #77 Írta: halőrxxl
Az a baj,hogy sokszor nem értjük a magyar nyelvet!Az is probléma ha csak és kizárólag az írott szövegre koncentrálunk,és abba képzeljük bele azt amit mi hiszünk hogy szeretne jelenteni.:( Ez engem sokszor igen zavar,és ezért kényszerülök hosszas magyarázatra hogy hogy is gondolom amit leírtam...a fenébe,hát legyünk már kissé empatikusak,és ne mindig a saját problémáink kivetítését olvassuk ki az írásból amit lehet hogy az írója a legutolsó gondolatában sem akart belesűríteni!
Nos,nézzünk hát egy nagyon markáns példát erre,ha nem bánjátok és értitek a fanyar humort is!Én például tudom hogy aki ezt írta az mosolyogva,és a jólvégzett munka örömét teljes megelégedettséggel átélve kívánt nekem igazán jó hobbiéletet,eredményes halazást,és jó ikrakeltetést olyan fajoknál melyek talán pár alkalommal éreznek ingert arra hogy szaporodjanak...
Én ezt pontosan értem,és köszönöm szépen!
picasaweb.google.com/1164331627499443780...#5940255360006747650

Hurrá,nehogy már ilyen butaságokkal töltsem a szabadidőmet mint sórákok keltetése,microwormok abajgatása....nehogy már vizet kelljen cserélnem a frissen kelt ivadékokon,meg nehogy már abba a hiszemben ringassam magam hogy talán most,talán most sikerül ez a faj nekem!Minek ez a stressz,nem igaz?Minek idegelnék azon hogy most vajon végre kikelnek-e az ikrák,vajon mennyi kel ki?Ugyanmár....még az értesítés kiküldésével sem zavarták a mindennapjaim posványszerű állóvizét,és csak akkor kézbesítették amikor már biztossá vált hogy megtörténik a dolog.Tegnap délután.
Köszönet a szolgáltatónak,és kérném hogy karöltve a vízművel még most élvezzétek ki a halazók itteni világának orra alá tört borsot/hypót,áramszünetet/,mert 11.-e után indul az esős évszak ismét errefelé-bármit is tesztek,élvezni fogom a hobbimat!Az éppen beindult corykat pedig "Stand by" állásba helyezem ismét-szegények:(.
:D :evil:
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 4 éve 2 hete Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 3 hete #78 Írta: Mátéfi
Nem szorosan cigehez kapcsolódik, de amikor azt mondják modern élelmiszeripar és rögtön a sok méregre és tartósítószerre gondolok. A hőkezeléses, fagyasztásos, sózásos, füstöléses tartósítási eljárásokon túl, valamennyinek az alapja valamilyen méreg! Felőlem adhatnak neki akármilyen szelídebb elnevezést, de az a tartalmán mit sem változtat. Kiráz a hideg attól a tejterméktől (kivéve sajtok és egyes túrófélék) melyek néhány napnál tovább lehet eltartani. Az már a penésznek sem kell kategória.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
4 éve 3 hete - 4 éve 3 hete #79 Írta: halőrxxl
Tudod ez egy igen neuralgikus téma...a leszokás mindenkinek a saját ügye,sőt még a családjának is az ügye!Bár nagyon csúnyának tartom ezt mondani,de én nem ítélem el azokat a társaimat akik dohányoznak-nem azért mert én is ezt teszem több mint 25 éve,hanem mert tudom hogy mivel jár.Aki ezt vállalja az eszerint él...én megállom dohányzás nélkül ha kell/és van önuralmam is ahhoz hogy kontrolláljam a viselkedésemet/.Mára már azonban úgy érzem olyan diszkriminációban van része a dohányzóknak,ami mintegy alacsonyabb rendű fajjá minősít minket-mind politikailag,mind embertársaink megítélése tekintetében.Én kikérem magamnak azt,hogy ilyenfajta korlátozások,ilyenfajta megkülönböztetés legyen csak azért,mert dohányzom-hozzáteszem mindig is úgy tettem ezt hogy más embereknek ne okozzak ezzel semmiféle kárt.Azt mondják "büdös" bagósok...nem bagós vagyok,én cigarettát szívok!Egyértelmű viszont hogy így is van egy jellegzetes "aurám"-de személyes higiéniámmal,tiszta ruházatommal mégis azt hiszem hogy előtte járok annak a sok izzadtságtól bűzlő szájszagú embertársamnak akik azt hiszik egy dohányosnak nem jó a szaglása...
Toleranciát kérnék,olyat amilyet mi "bagósok" tanúsítunk akkor,amikor igencsak káros szenvedélybetegségünknek hódolunk.Aki tud emberi közösségben élni akkor is tud ha dohányzik...aki pedig nem teszi ezt az ez alapján ha lehet ne minősítsen.
Mindezek mellett én mégis azt gondolom hogy ez a szenvedély egy undorító dolog...egy hülyeség részemről hogy ezt a fajta terrort kényszerítem rá a szervezetemre-DE!
De a videót én nem kampánynak szántam Gyulám-hanem szerettem volna elétek tárni azt,amit ellenünk tesz már a dohányipar is!Felháborító hogy ezt is hamisítják-figyelmesen nézted hogy a light cigaretták miből készülnek,vagy például a marhahúgy-elnézést!-milyen szerepet tölt be?
Emberek....ez ugyanaz a gusztustalanság amit az élelmiszeripar is csinál/csinál!!/velünk!Mi az hogy barna papírt szívatnak velem amikor én dohányért fizetek egyre elviselhetetlenebbül többet?
Na hagyjuk a témát-de valahogy azt érzem mi "közkatonák" megint és mindig át vagyunk verve.A dohányzás olyan téma ami indulatokat válthat ki-a link beillesztésével csak meg szerettem volna
mutatni nektek azt,ami nem csak a dohányról szól már...
Éljünk békében egymás mellett...de minek a jó illatú dohánylevélhez 400 féle vegyszer is??Szent meggyőződésem hogy ebbe a sok adalékba döglünk bele:(
Felzaklattam magam,és nagyon-nagyon olyan témát hoztam föl ami rendkívüli indulatokat generálhat...szépen megkérek mindenkit hogy inkább ne is folytassuk.
Köszönettel:Gábor
Utolsó szerkesztés: 4 éve 3 hete Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 3 hete #80 Írta: Mátéfi
Ez valóban arra ösztönöz, hogy olyan messzire hajítsd el a cigit, amilyen messze csak tudod.

De.....

Szívesen megnéznék egy olyan összeállítást is, amely a kipufogó gázokra, a repülők által szándékosan kiengedett üzemanyagra vonatkozik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, koba0525

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 1.031 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 2 napja