24 november 2017

Webajánló

Több
4 éve 2 hete #21 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Webajánló
Rendkívül informatív videógyűjtemény. Hasznos segítség a biotóp akváriumok építéséhez, és jó jó segítség a különféle halfajok tenyésztéséhez:

http://www.fischreisen.de/Kurzfilm-Fuehrer.html

.....egyébként ajánlom figyelmetekbe az egész oldalt!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: czet49, halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 2 hete #22 Írta: Mátéfi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: czet49, halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 3 hete - 4 éve 3 hete #23 Írta: Mátéfi
Utolsó szerkesztés: 4 éve 3 hete Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
4 éve 3 hete #24 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló
"Ez a fiú" már nem is olyan gyerek ahogy láttam a börzén!Sosem hittem volna hogy így fellelkesít engem is,sőt olyan önzetlenül adta a kis halait ami nagyon jól esett.Én hatalmasan drukkolok neki-idővel majd még jobban belemerül,de legyen hozzá szerencséje,és a csapatnak is!Végre valahára mozdul valami..úgy örülök!
Kettőnk között legyen mondva nem nő ő a fejére senkinek-mondhatsz neki akármit ő most egy célt tűzött ki!Persze én időnként megpiszkálom :D de irtózatosan jól tolerálja...A goodikat már lemondtuk mindenféle érdektelen halnak-egy nagyon jó barátom pedig egyenesen "keszegszínű halaknak" titulálja őket,szerintem most sokan figyelünk Márkra és a csapatra!Figyeljünk is-ki tudja milyen magasságokba szárnyalnak?Én olyan szeretettel őrizgetem a börzén kapott képeslapnyi méretű kis brossúrát ami a projektről szól,hogy ki sem mondhatom...bekeretezve ide kerül a gépem melletti falra!Nagyon jó érzés hogy ha csak atomnyi méretben de valahogy azt érezhetem én is benne vagyok a csapatban-és a halak "lehordása ellenére" élek-halok például a nálam úszikáló kis Z.tequila csapatért!Ebből is látszik azonnal hogy ugratás csak az egész-ezek igenis rendkívül érdekes halak viselkedésben és kinézetben is!Hogy egyem a csepp kis érdekes állású szájukat nah!:) Hát ezek olyan pocit raknak bármilyen kajából hogy csak na...élnek-halnak a nyugodt akváriumért,az élőeleségeket meg imádják,coryjaimat egy rezdüléssel sem zavarják-hát hogyne örülnék nekik!
Sőt:megtisztelő hogy nekem is lehetnek ilyen halaim-óvom/védem őket...és különös szerencsének fogom érezni mikor utódokkal is megajándékoznak.
A támogatói csapatban ott az egyesület,ott a magazin-jó ide tartozni márcsak ezért is!
A legnagyobb sikert nekik!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, mark24, saluosi

Több
4 éve 3 hete #25 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Webajánló
Ez a fiú a fejünkre - Tiédre is, Pasa :-) - fog nőni, de már most örülök neki! <3

Mary

Több
4 éve 3 hete #26 Írta: Pasa
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mark24, saluosi

Több
4 éve 1 hónapja #27 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Webajánló

Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 1 hónapja #28 Írta: imperatore

Viktor

Több
4 éve 1 hónapja #29 Írta: Mátéfi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Több
4 éve 1 hónapja #30 Írta: imperatore

Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Mátéfi, mmccannon, saluosi

Több
4 éve 1 hónapja #31 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Webajánló

Több
4 éve 1 hónapja #32 Írta: lucius

Több
4 éve 1 hónapja #33 Írta: halőrxxl
Tudod az az igazság hogy egy ekkora hal már nem is jó a konyhára...a legigazibbak az olyan 4-8 kilós kölyökharcsák:)
A harcsapaprikással egyetértek-anno mikor évente még kb egy hónapot a Tiszán töltöttem ettem is rendesen...imádtam!A süllő sem rossz ám!;)
Na ne offoljunk tovább-elnézést!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95

Több
4 éve 1 hónapja #34 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Webajánló
Én nem vagyok pecás, sajna a sokáig egy helyben ülés nem megy annyira, de egy ilyen csodás kapitális harcsát vétek ide kirakni aszalni. Remélem azért el is fogyasztják.:woohoo: Valami jó féle harcsapaprikás formájában, mert annál kevés finomabb étek van szerintem. Ha nem akkor ez nekem szimpla pazarlás. Van egy sejtésem, hogy ma a horgász vizsga is a pénzről mint sem a tudás gyarapításáról szól.

Több
4 éve 1 hónapja #35 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Webajánló
Így TerraPlaza-s kiállítás előtt egy kis ráhangolódás:

www.klggoodeid.aweb.tk/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Mátéfi

Több
4 éve 1 hónapja #36 Írta: halőrxxl
A C&R nem kötelező-a horgászrend kimondja hogy megtartható a zsákmány.Magam amikor kell a hal megtartom-de talán még sosem annyit amennyit a szabályzat megenged.Van olyan hogy kirívóan sokat lehet fogni/pl telepítés utáni időben,vagy ragadozót az első keszegívás mögött/..én ilyenkor befejezem a horgászatot,mert nem célom a horoggal való sebzés/fárasztás minden áron.
Kifejezetten ellene vagyok az olyan "intenzív" vizeknek ahol csak nagytestű halakat lehet fogni,és mindent vissza kel engedni...vajon milyen érzés lehet egy halnak hogy ha elkezd táplálkozni sokszor a partra kényszerítik,fotózgatják,csókolgatják?Ez ám a sportteljesítmény...lavórból halat fogni olyan szereléssel hogy a -természetesen fonott-zsinór akár háromszor is körbeérné a tavat??
El kell mondanom hogy a hasonló gondolkodású pecásoktól mint én,sosem kellett félteni a vizet,a halat....de a nagy boilie őrület óta szinte félve néztem meg természetes vizeken az ilyen horgászok zsákmányát.Egyszerűen nem ismerik fel a halakat-márnát fogott/"E némá hátemmeg milyen ponty hogy ilyen alacsony?"..."Gabi gyeremá mer itt annyi a sügér mint a fene...mi az hogy ez bucó??"/
Sokkal de sokkal szigorúbbá tenném a horgászvizsgát..viszont a horgász érzésem szerint a szabályok betartása mellet megtarthatja,elfogyaszthatja a zsákmányát.:)
A hal egyébként már ki van zsigerelve ahogy nézem..késő bánat,de nagyszerű fogás!A harcsákat rendszerint így teszik közszemlére-ha az állat már nem él én nem találok benne kifogásolnivalót.Abban viszont igen ha az éjszaka elején fogott hatalmas pontyot délutánig tartják fogságban,mert akkor jók a fények a fotózáshoz..úgyhogy lehet "keccsendrilízkedni" pro és kontra-kinek mi tetszik..a szabályok megengedik mindkettőt.
Jocó nem ellened szólt..csak valahogy mindig piszkálta a csőrömet ahogy lenézték az egyszerű közhorgászokat azok akik visszaengedik a halakat/és legtöbbször csak akkor ha beszélni kell róla/

Több
4 éve 1 hónapja #37 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Webajánló
Én meg arra lennék kíváncsi, hogy miért függesztette ki és miért nem mérték le és engedték vissza

Több
4 éve 1 hónapja #38 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Webajánló
Kíváncsi volnék milyen damillal szerelkezett fel (szerintem mostanra egy kashmír fonalra hajazhat), meg meddig fárasztotta a halat. Pontosabban meddig fárasztották egymást. :D

Mary

Több
4 éve 1 hónapja #39 Írta: lucius

Több
4 éve 1 hónapja #40 Írta: Mátéfi
...ja és az okosság hozzá:

http://www.caudata.org/daphnia/

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.298 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 4 napja 9 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 1 napja