21 július 2019

Webajánló

Több
6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #261 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló
Köszi a videót...már az első hónapokban rátaláltam mikor csatlakoztunk a hálózathoz,és máig az a véleményem:így könnyű!/Így könnyű eladható halat előteremteni/
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 6 éve 4 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 4 hónapja #262 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Webajánló
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 4 hónapja #263 Írta: Mátéfi
Szerintem a saját mérésednek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 4 hónapja #264 Írta: halőrxxl
A linkre kattintva ütközést találtam a mi környékükön egy másik adatbázissal..az kimondja hogy nálunk ammónium tartalmú a víz,e linken meg-hála istennek-fehér folt vagyunk.
Ez érdekes..kinek higgyünk?

Több
6 éve 4 hónapja #265 Írta: pometko_n
pometko_n válaszolt Válasz: Webajánló
ez nem az, hogy aztán kijön egy ember ér rád sóz egy méregdrága RO-t?

Több
6 éve 4 hónapja #266 Írta: Mátéfi

Több
6 éve 4 hónapja #267 Írta: Mátéfi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, saluosi

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #268 Írta: halőrxxl
Van kedved egy kis olvasgatásra?Az Amazonas c. magazin régebbi cikkei itt elérhetőek-kár hogy csak pár/és kár hogy nem tudom eredetiben olvasni/
Jó szórakozást!:)
www.amazonas-magazin.de/Artikelarchiv.1129.0.html
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, saluosi

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #269 Írta: halőrxxl
Jut eszembe....ismeritek a Csendes betolakodók c. kisfilmeket?
E fonálon elindulva számos találatot kaphattok...íme egy kezdő kisfilm:

Aranyos kis gébek...
Ui.:nyiss rá a YT elérésre...ott a jobb oldali ajánlóban folytathatod az informálódást-illetve érdemes néhány hozzászólást is elolvasnod.Nem mindenki érzi-érti mi a probléma.Most még....
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
6 éve 5 hónapja #270 Írta: halőrxxl
Az invazív fajok pedig nálunk is problémát jelentenek,akár még a fauna részéről is.Munkám során sajnálattal tapasztalom hogy nem csak a vizeinkben elszaporodó invazív halak és csigák okozhatnak gondot,hanem a nem őshonos növényvilág is gondot okoz.Errefelé is felbukkant kedves folyónk a Sajó partján már pár olyan növény amit nem szívesen veszünk...visszaszorítják az őshonos állományt,és gigantikus magtermésükkel elárasztanak mindent.
A 90'-es évekre már úgy gondoltam elég jól elboldogulok a botanikában-azonban nem ismertem a parlagfüvet...errefelé nem is tudtuk mi az,hogy is néz ki?Napjainkra egész mezőket fertőz e növény..és még igazából szét sem néztem!
Sajnos a földrajzi korlátok leküzdésében mi emberek is segítünk nekik..széthurcoljuk világszerte a magokat,egyéb szaporító képleteket-aztán ha meguntuk kidobjuk.Hogy ez hová vezet azt már most láthatjuk-elég ha csak az energiaerdőkre gondoltok,melyek egyes vidékeink elsivatagosodásához vezethetnek...
Azért maradjunk csak vízközelben:alig pár perce tértem haza a megyeszékhelyen tartott horgász küldött gyűlésről.Hasznos volt...azt gondolom hosszú távon talán tudok magam mellé állítani pár embert,mely belátással,és nyitott gondolkodással segíteni fog a folyónknak.A Sajót meglátásom szerint nem a megfelelő fajokkal telepíti egyesületünk..de oltári nagy köröket kell futni majd a megoldásért.Tudom az invazív fajokat nem szabad keverni a tájidegen élőlényekkel-de ezek is károsak,haszontalanok ám.Nem beszélve arról,hogy ha megfelelő fajokkal telepítenénk az itteni folyószakaszt,az ország legjobb márnás vize lehetne-mivel a Rába sajnos kiesni látszik a jó minőségű vizek köréből.
E hosszú bevezető talán elvenné a kedveteket,de azért csak olvassátok el a tanulmányt...ez is egyik oka annak amiért annyira becsülöm,és védem az itteni szakaszt..szerencsére egyre többen támogatnak,és egyre többen látják már:ha mi nem becsüljük,senki nem fogja.Íme:
haltanitarsasag.uw.hu/ph2/halasi.pdf

Több
6 éve 5 hónapja #271 Írta: Mátéfi
Biztos sok magyar akvarista örvendene, ha a hazai vizekben is megélnének ezek a halfajok, azonban szerencsére a téli hőmérséklet ezt nem teszi lehetővé. Ki tudja mit okozna a hazai faunában a jövevények sokasága. Jobb ez így ahogy van. Minden a maga helyén.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CsigaFan

Több
6 éve 5 hónapja #272 Írta: CsigaFan
CsigaFan válaszolt Válasz: Webajánló

Egy kicsit más oldalról megközelítve:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Mátéfi

Több
6 éve 5 hónapja #273 Írta: Mátéfi
Trichomycterus harcsák vándorlása:

Ivan Mikolji filmje
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CsigaFan, halőrxxl

Több
6 éve 5 hónapja #274 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Webajánló
ez már valami.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Több
6 éve 5 hónapja #275 Írta: halőrxxl
Én már olvasgattam itt-vannak jó dolgai,de vannak alaphangon íródottak is.Kedves kis oldal ez-bőven belefér hogy ajánljam!:)

Több
6 éve 5 hónapja #276 Írta: Mátéfi
Ezt a harcsás oldalt ismeritek?

http://www.welse.net/SEITEN/panzerwl.htm

Több
6 éve 5 hónapja #277 Írta: Mátéfi
Viktor ez egy igen pesszimista hozzáállás! Ilyen alapon, soha semmilyen kezdeményezésnek semmi értelme és eredménye nincs és nem lesz. Én ennél álmodozóbb vagyok.

Más:

link

Darwin és a halak

http://data.fisheries.ubc.ca/references/Darwin/index.htm

Több
6 éve 5 hónapja #278 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Webajánló
Mivel a vezetékes ivóvíz nem minősül élelmiszernek, ezért kizártnak tartom, hogy non profittá tudnák tenni az ivóvíz szolgáltatást, sajnos az érdekek fontosabbak. Lehet vitatkozni azon, hogy mindenkit megillet a tiszta ivóvízhez való jog, de mi a helyzet Afrikában!? Ott talán nem emberek élnek, vagy talán nincs joguk a tiszta ivóvízhez? Véleményem szerint ez ismét egy marketing fogás, amely valakik számára rendkívül hasznos lesz.

Viktor

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #279 Írta: Mátéfi
Ettől le kellett üljek:

=http://www.youtube.com/watch?v=TOa8y95khK8&feature=player_embedded=
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi, Robi0108

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #280 Írta: Mátéfi
Szotyika, szerintem valamit félre érthettél. Nem az ingyenesség miatt megy az aláírásgyűjtés. Azt akarják elérni, hogy mindenkinek megfelelő minőségű és mennyiségű tiszta vizet biztosítsanak a törvényhozásban, illetve, hogy az ivóvíz ellátás/szolgáltatás legyen nonprofit. Ez nem ingyenességet jelent viszont azt igen, hogy a vizet sem a törvények sem különféle himbilimbi gazdasági szereplőknek kezére juttatott vízművek, ne tekinthessék a vizet árunak, amelynek árusításából meggazdagodhatnak és a magas folyamatosan emelt díjaikkal kirekeszthetnek embereket a tiszta vízhez való hozzáférés jogától. Azt akarja EU-s törvényi szintre emeltetni, hogy a víz az köztulajdon és nem magántulajdon, az minden Európai uniós polgárt megillet! Nyilván a kitermelésnek és a disztribúciónak vannak önköltségei, amit a fogyasztóknak kell megfizetni, de jelenleg bőven azon felül fizetnek mindenhol Európában.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: S.Péter

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.330 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet