15 december 2019

Webajánló

• lucius
  • lucius profilkép
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 4 hónapja #461 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Webajánló
Azonban ne felejtsük el, hogy ezért nálunk sok százezres büntetés járna!
index.hu/belfold/2012/06/11/meg_a_tukork..._a_sziami_harcoshal/
Magyarország én így szeretlek!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #462 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló
Tegnap éjszakába nyúlóan tanulmányoztam egy igen érdekes dokumentumot,amit a hálón találtam szinte véletlenül..
ganymedes.lib.unideb.hu:8080/dea/bitstre...8435/4/ertekezes.pdf
Számomra fantasztikusan izgalmas volt végigbogarászni a múltban tett haltenyésztési projektekről írt jelentést,és megvallom technikai oldalról is számos új ismeretet szereztem általa.A pdf-ben található mondatok egyes kifejezéseire is rákerestem...pl tudtátok hogy a cseh légemelők a mamutszivattyúk elvén működnek?:D
Jó kedvre hangol az elnevezés is...de meglátjátok a különféle légpumpák,turbinák nevei is hasznosak lesznek,és érdekes dolgokat megtudhatunk az igazán profi haltenyésztés"titkai"-ról is!:)
Kellemes tájékozódást..bár tudom hogy ez nem kifejezetten akvarisztikai dolog,mégis vannak olyan dolgok amiket mi is jó ha tudunk.Oldalcsatornás légfúvó..meg hasonlók.Szóval mondom:valódi egzotikum volt nekem a dokumentum.:)
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Írta: halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja #463 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Webajánló
Egy Brazil betta tenyészet (farm) rövid, de nagyon jó bemutatása videóban:

http://globotv.globo.com/rede-globo/globo-rural/t/edicoes/v/criacao-de-peixes-ornamentais-garante-boa-renda-para-agricultores-familiares-de-minas/1894627/

Figyeljetek, a pet újrahasznosítási megoldásokra.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 4 hónapja #464 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Webajánló
Azért van még néhány:

Mikolij

Biotopos del mundo

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 4 hónapja #465 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Webajánló
www.naturundfoto.de/html/home.html
Valaki ismeri ezt a fotóst? Bámulatos képeket csinál mind víz alatt, és víz fölött.

Tommy

Több
7 éve 4 hónapja #466 Írta: mmccannon
eBay-en 10 db-ot adnak 7 angol fontért, de nincs benne a postaköltség.

Kíváncsi vagyok, hogy Európában kitől lehetne jó pénzért beszerezni...

Mary

Több
7 éve 4 hónapja #467 Írta: Mátéfi

Pasa beküldte: Fantasztikusan jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Már 10 évvel ezelőtt kint volt az Interzoo-n az az amerikai csomagoló cég, amelyik kitalálta és gyártotta.
Éppen tegnap érkezett egy barátunk Floridából, és hozott 15-20 csomag halat. Egy-egy csomag 1-másfél dl vizet tartalmazott (levegő nélkül) és a halakat. Hibátlanul érkezett minden, pedig több, mint egy napot voltak becsomagolva a halak.
Jövő héten hozok pár darabot megmutatni Nürnbergből.

Találtam egy remek ismertető cikket erről a csoda-zacsiról.

http://www.guppyfarmuk.com/page6.htm

Több
7 éve 4 hónapja #468 Írta: Mátéfi
Van az USA-ban egy nagyon követendő példa adatbázis amely az invazív fajok megjelenéséről és riasztás céljából jött létre. Érdemes megtekinteni, nagyon tanulságos.

http://nas.er.usgs.gov/AlertSystem/default.aspx
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 4 hónapja #469 Írta: halőrxxl
A napokban beszélgettünk az invazív fajokról..nem is tudtam hogy az egyik nagy horgászportálon már évekkel ezelőtt igen jó cikk is volt róla:
www.haldorado.hu/articles.php?articleid=2010
Csak megjegyezném hogy a szerzők személye okán ajánlott az egész sorozat elolvasása,hiszen érdekes témákat is érintenek...
Aztán még említettem nektek a vegetációban talált invazív-özön-növényeket is a Sajó partján...Elgondolkoztató hogy ős élőhelyéről hogyan kerülhetett az utamba ottjártamkor ez a termetes növény-sőt egész nagy csoportjuk.
A növényről egy kis anyag:
www.felsofokon.hu/altalanos-termeszetved...patiens-glandulifera
És íme saját fotóm..nem nagy öröm látszik az ábrázatomon:(

Ha kedvetek van erről is olvasgassatok...
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mátéfi, mmccannon

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #470 Írta: Mátéfi
Új ikrázó fogaspontyot fedeztek fel Sierra Leone-ban:

Scriptaphyosemion wieseae

zoologicalbulletin.de/BzB_Volumes/Volume...rg_R_and_Busch_E.pdf

egy másikat a Congo medencében:

Aphyosemion pseudoelegans
http://zoologicalbulletin.de/BzB_Volumes/Volume_61_1/003_012_BzB61_1_Sonnenberg_R_and_VanDerZee_JR.pdf
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
7 éve 4 hónapja #471 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Webajánló
annak ajánlom aki tud angolul ingyenes online magazin:
www.redfishmagazine.com.au/

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #472 Írta: Mátéfi
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
7 éve 4 hónapja #473 Írta: Mátéfi
Itt a legfrissebb átfogó jelentés a Puntius -okról:
(fotókkal, illusztrációkkal)

http://www.pfeil-verlag.de/04biol/pdf/ief23_1_12.pdf

Több
7 éve 4 hónapja #474 Írta: mmccannon
Ahogy olvastam soraidat, egy miskolci látvány ötlött lelki szemeimelé: egy bontásra ítél ház balkonjának peremén páfrány hajtott ki.

Szóval, ezzel csak elismeréssel adózom az anyatermészetnek, hogy a halakban működik az egészséges ösztön, és olyan helyre mentek, ahol kisebb veszélynek voltak kitéve. Persze, ahogy az akvarisztikai szakirodalmat nem olvassák, úgy a híreket sem nyálazták át. Mégis, az élet törvénye és az ösztön csodálatos együttműködését bizonyítja midat, amit leírtál.

A higany ... nos, inkább no comment. Megkímálem a Moderátort.

Mary

Több
7 éve 4 hónapja #475 Írta: halőrxxl
Így igaz..mindketten a gyökereket feszegetitek!:)
Egyébként annyit kárhoztattam már a Tisza tavat..de azt el kell ismerni hogy a ciánszennyezéskor igen fineszes módon azonnal ide menekült a halak nagy része,illetve elismeréssel adózom az akkori vízügyes szakembereknek akik intézkedtek a szennyezett víztest mielőbbi távozásában.
De..a Sajó torok sokkal közelebb van,és akik akkor látták azok mesélik:mérhetetlen sok hal vonult fel a szennyezés hatása elől..
Másik mondás szerint a Kisköre-Tiszalök közötti szakasznak a Sajó a bölcsője..hiszen ide fel tud vonulni a hal,és itt még kevésbé szabályozott medret talál.Gyermekkorom Sajója egy fekete vizű büdös szennytömeg volt...Aztán a rendszerváltozás meghozta az áldást:a szennyező szlovák papír és bőrgyárak megszűntek,sok ipari cég is megszűnt a vízgyűjtő területen..na ezért is óvom-féltem én ezt a folyót.Rengetegszer a horgász cuccot elő sem veszem...csak vagyok a fűben.
Hogy visszautaljak még kicsit a berentei térségre:vajon hallottatok anno a rengeteg eltűnt higanyról ami ott került a földbe?Hogy láthassátok nem kis dologról van szó,íme az első találat a Google használatával:
www.mkogy.hu/naplo34/209/2090077.html
Ezennel ígérem hogy kicsit teret engedek más témának is...ezeket is a tisztánlátás kedvéért írtam.Köszönöm a türelmeteket!

Több
7 éve 4 hónapja #476 Írta: mmccannon
Kárt okozunk, illetve inkább az egysíkú - talán inkább emberközpontú - gondolkodásunk tesz keresztbe a vizek élővilágának.

Előrebocsájtom, hogy nem vagyok vízügyi szakismeretekben jártas, de talán hallépcső enyhített volna valamit a problémán. De eddig nem jutott el a gondolatmenet, és ez a nagyobb baj, mert a kész"művet" korrigálni sokkalta nehezebb, mint egy tervet.

Hangsúlyozom, hogy ezt a szerény logikám diktálja, így jó néven veszem, amennyiben gondolataimon "folyamszabályozást, korrekciót eszközöltök.

Mary

Több
7 éve 4 hónapja #477 Írta: Mátéfi
Hát ezek a képek mind azt bizonyítják, hogy mi emberek mekkora kárt okozunk. Azt szeretjük ha mindet leigázhatunk és minden felett uralmunkat gyakoroljuk. De hát a természet nem erre van berendezkedve, ez nem volt a tényező a fajok kialakulása során! Szerintem a természet bosszúja előbb vagy utóbb utolér bennünket és az gyors lesz és kegyetlen. De meg fogjuk érdemelni, mert túl sokat vettünk már el büntetlenül és kapzsi módon.

Több
7 éve 4 hónapja #478 Írta: halőrxxl
Katasztrófától én sem tartok egyenlőre még a tájidegen halakkal kapcsolatban..csupán fájlalom valamikori vízi világunk bőségének hiányát.
Mint horgász-halőr,és mint természetkedvelő ember egyformán foglalkoztat a gondolat:vajon milyen képet fog mutatni utánunk az élővilág?Értem ez alatt az elkövetkezendő száz éves terminust...Jól tudom hogy a klimatikus változások mi mindent befolyásolnak,és már saját kis fatornyos falumban is tapasztalhatóak némely következmények.
Halak vándorlásával kapcsolatban engedjetek meg még egy fotót,és egy olyan linket amin a megfelelő hallépcsőket,meder kialakításokat taglalják.Maradnék még a berentei erőműnél..hiszen a számomra oly kedves folyónk a Sajó halait gátolja a szabd vándorlásban,ugyanakkor ketté is osztva a folyót:van ez alatti szakasz,ahol rengeteg a fogás,és egyenes az út a befogadó Tiszáig-és van a mi felső szakaszunk.Gyönyörű táj..de halak alig.Nos a kép:

Az erőmű hátánál található a második bukógát,itt még magasabb a szintesés...hallépcsőnek nyoma sincs.
A link pedig,ahol olvashattok a megfelelő építményekről itt található:
hallepcso-fishpass.eu/sites/default/file...allift-halzsilip.pdf
Jól tudom hogy kevesek vagyunk..csak ismételném magam innentől.
Mellékletek:

Több
7 éve 4 hónapja #479 Írta: mmccannon
Szerintem a populáció még nem érte el azt a sűrűséget, hogy feltüntessék a térképen. Lehet, hogy csak akkor fogják aktualizálni, amikor az egyéb ott élő halfajnak túl késő.

Mary

Több
7 éve 4 hónapja #480 Írta: Mátéfi
Egyébként megtaláltam a gébecske az eddig ismert elterjedési területét:

http://maps.iucnredlist.org/map.html?id=11030

Lehet, hogy aktualizálni kell a térképet? Magyarország is felkerül....

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.306 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések