23 július 2019

Webajánló

Több
7 éve 2 hete #501 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Webajánló
Kínában végre betiltották a cápauszonylevest!

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=5138
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hónapja #502 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló
Tiszteletem!
Azt hiszem egy barátomtól kaptam e linket,melynek böngészése során aranyat lelhet minden természetet kedvelő,és ez iránt érdeklődő ember.
www.tankonyvtar.hu/hu/bongeszes/konyvek/...ttudomanyok/biologia
Megtalálható benne természetesen a minket leginkább érdeklő halak világa is,de a főoldalon számos más témában is kutakodhatunk...
Most még az eredeti ajándék linket illesztem be:
www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/magya...lfaunaja/adatok.html
Minden hazai halfaj képét,leírását,elterjedését stb. megtalálhatjátok benne,engem különös örömmel tölt el,hogy kedvenc vizem a Sajó jeleskedik sok érdekes fajjal-főleg a védett fajok tekintetében.:)
Még csak beleolvasgattam,de már figyelmeztetlek benneteket:a kifogható méretek azóta a menyhal 20 centijével bővültek..ezért ajánlottnak tartom horgászati célú felhasználását kellő körültekintéssel megejteni.
T.:Gábor
Ui.:köszönöm az ajándékozónak e linket is...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #503 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Webajánló
Nem vagyok akvakertész, ám ettől még leesik az állam egy-egy szép medence láttán.
No, a Practical Fishkeeping Takashi Amano-t kapta mikrofo/videokamera végre, hogy mesélje el a világ legnagyobb növényes medencéinek történetét.

Figyelem: a következő képsorokat csak erős idegzetű akvaristáknak ajánlom!

www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=5092

Mary
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Több
7 éve 1 hónapja #504 Írta: Mátéfi
Akit érdekel a gerinctelenek állattana, annak feltétlenül el kell ezt olvasnia:

http://adatbank.transindex.ro/vendeg/htmlk/pdf7184.pdf
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 1 hónapja #505 Írta: Mátéfi
Egy érdekes PhD tanulmány a nyálkaspórás halparazitákról:

http://phd.univet.hu/lapok/MartonSz-D-H.pdf

Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #506 Írta: Mátéfi
Köszönöm Pasa, ez már a második megbízható pozitív visszajelzés. Az elsőt egy olasz ismerősöm adta, de engem a Te véleményed jobban meggyőzött. Kissé drága a termék ára, azonban ha figyelembe vesszük azt, hogy a légi szállítás sem olcsó, ezért a helygazdálkodás nem egy utolsó szempont. A halak túlélési arányának növelése mellett. Vajon többször is fel lehet használni?
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #507 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Webajánló
Fantasztikusan jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Már 10 évvel ezelőtt kint volt az Interzoo-n az az amerikai csomagoló cég, amelyik kitalálta és gyártotta.
Éppen tegnap érkezett egy barátunk Floridából, és hozott 15-20 csomag halat. Egy-egy csomag 1-másfél dl vizet tartalmazott (levegő nélkül) és a halakat. Hibátlanul érkezett minden, pedig több, mint egy napot voltak becsomagolva a halak.
Jövő héten hozok pár darabot megmutatni Nürnbergből.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Írta: Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #508 Írta: Mátéfi
Sziasztok,

Ti hallottatok már róla illetve használtátok-e már a Kordon Breathing Bag lélegző halszállító zacskót. Ha igen, kinek milyen tapasztalata van vele?

http://www.novalek.com/kordon/breathing_bags/index.htm
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
7 éve 2 hónapja #509 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Facebook
Erről van szó Mac!:)
Ráadásul ha egy kicsit belelapozol a menűjébe,megtalálod a cseh emelős dolgokat is...engem folyamatosan lázban tart a dolog-viszont alig várom Thor-Aker20 blogját a szanki emelőről;)!

Több
7 éve 2 hónapja #510 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Facebook
Fantasztikus link Gábor!

Külön érdekesnek tartom, hogy a táplálkozás révén bevitt fehérjének 20%-a "eleve" Nitrogén, aminek 80%-át a hal bélsár formájában kiürít magából.
Ezek szerint a halaknak szükségük van Nitrogénre, többre, mint amire eddig gondolni mertem volna!

Az is érdekes, hogy milyen nagy különbség van élő, és szárított (feldolgozott) takarmány között!

Mary

Több
7 éve 2 hónapja #511 Írta: halőrxxl
Bár már rég a könyvjelzőim között van,mégis csak most pillantottam bele ebbe a kis oldalacskába...
www.aquaristik-normal.de/html/stoffbilanzen.html
Különösen ez a része érdekes,a klf. eleségek tartalmát vesézi... a grindál mindent lenyomott fehérjében..és sajnos zsírban is magasan...:(.Úgyhogy óvatosan csak vele;)
Olvasgassátok,lazítsatok..kellemes hétvégét:Gábor

Több
7 éve 2 hónapja #512 Írta: halőrxxl
Csodás a linked Mac...már a harmadik találat messzemenően kielégítette az érdeklődésem;)!
Igen..skunk:(De inkább az "íves cory",sőt meglepően a járatos magyar név a legszebb szvsz:áramvonalas páncélosharcsa.

Köszönettel:Gábor

Több
7 éve 2 hónapja #513 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Facebook
Gábor, találtam néhány felvételt, de nem tudom megnézni itthon, mert az itthoni gépen dadog az iternet.

Szóval nézz szét a alábbi link találatai között: Corydoras Arcauatus

Remélem lesz olyan, amire gondoltál.

Különben nagyon tetszik az angol népi elnevezése, skunk (bűzösborz) cory. :woohoo:

Mary

Több
7 éve 2 hónapja #514 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 3 hónapja #515 Írta: halőrxxl
Köszönöm szépen!
Igazság szerint még a spawning C.arcuatusra is rákerestem már.Sok találat csak azt jelzi hogy valahol azon a linken van valahol C.arcuatusról infó..de a fő videó egy más faj ívását mutatja be.
Aztán a leírásoknál érezhető azoknak az uraknak az eredeti mondandója,akinek egyáltalán sikere volt velük.Ian Fuller-ről,és Graham Ramsay-ről van szó....nem véletlen hogy a Scotcat-on is az ő tudásuk van publikálva;)
Nagyon jól esett hogy szenteltél időt a kérdésnek,én viszont örök elégedetlen vagyok-és ez nem a te hibád!:)
Talán egyszer egy magyar akvarista lesz sikeres velük...aki készít videót is,és akkor aztán olyan találatot mutat majd a Google ami valóban ütős!Addig azonban többedmagammal is a sikerért fáradozunk-és közben azt szeretnénk ha a magyar akvarisztikai hobbinak is dicsőséget szereznénk ezzel.
Köszönöm még egyszer..soha nem adom föl!

Több
7 éve 3 hónapja #516 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Facebook
a Breeding, vagy Zucht Corydoras arcuatus szövegre számtalan oldal és video jön fel!
De gondolom, ezeket már végignézted.

Több
7 éve 3 hónapja #517 Írta: halőrxxl
Tiszteletem..és megint szeretném magam rábízni a nálam nagyobb gyakorlattal rendelkező kollégák tudására.
Én istenemre mondom hogy a számítógép és a keresőzés számomra idegen világ-pedig próbálkozom én..mégis bénázok:blush:
Most már napok óta egy Corydoras arcuatus ívással,ikrarakással kapcsolatos videót keresnék netszerte-de nincs sikerélményem:(Sőt..már mindent megtaláltam csak pontosan azt a videót nem,ahol ezeknek az ékszereknek a viselkedését tanulmányozhattam volna..hogy lássam:hogy csinálják,mit tesznek közben stb.
Nem vagyok coryk terén totálisan kezdő;),de nagyon érdekelne e fajnak a szaporodásával kapcsolatos minden fellelhető infó ami csak létezik-természetesen a videó mindennél többet mondana számomra.
Kimondhatatlanul hálás lennék ha valamelyikőtök megörvendeztetne egy linkkel:)
Előre is köszönöm a kérésembe fektetett időtöket,megtisztelő ha foglalkoztok a témával!

Több
7 éve 3 hónapja #518 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Facebook
Egy kis hétvégi olvasnivaló az Aquarienclub Braunschweig jóvoltából, aki ingyenes hozzáférést biztosít a 15 év alatt kiadott Fishlight magazinokhoz.

http://www.aquarienclub.de/fishlight.htm

Jó olvasást!

Több
7 éve 3 hónapja #519 Írta: halőrxxl
Egy igazán rendhagyó,és rendkívül impulzív blogra szeretném felhívni a figyelmeteket....
A bloggerrel ma felvettem a kapcsolatot,és messzemenően támogatja az elképzelésemet,mely szerint ajánlanám figyelmetekbe gondolatait,tudásanyagát-és a blogban nyomon követhető plusz információkat..persze hogy halas téma!:)
Íme a link,és reményeim szerint idővel maga Toma is ír pár szót magáról,foglalkozásáról..azonban már most tudom,mivel rendszeresen olvasom írásait:igen környezettudatos,és még ennél is szakmaibb.Vessetek hát pár pillantást írásaira,és ha úgy gondoljátok akár hozzám hasonlóan legyetek visszatérő olvasói is!
halaszat.blog.hu/
És álljon itt saját írása a tematikáról:
"Hal-adás

Magyarország, az EU, és a nagyvilág halászatával, halászati politikájával foglalkozó írások, cikkek, érdekességek."
Sok sikert az írójának további munkájában,nektek pedig kellemes,és hasznos olvasgatást..

Több
7 éve 3 hónapja #520 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Facebook
Még egy kis ünnepi olvasni való:

Dél-Amerikai halak vándorlása

http://www.eepsea.org/mimap/ev-45781-201-1-DO_TOPIC.html

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.300 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet