22 november 2017

Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás

Több
4 éve 2 napja #1 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
Mindig van rá lehetőség, csak egy jó csapat kell hozzá.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 2 napja #2 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
És látsz arra esélyt/lehetőséget hogy majd saját kiállítást szervezhessünk?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 2 napja #3 Írta: Pasa
Mivel a TP-n nagyobb helyen szóródott szét a halas társaság, úgy tűnt kevesebben is vannak. A hely foglalásakor a tenyésztő bejelölheti a szabad helyek közül azt az asztalt, ahol szeretne lenni. Nem a szervezők tehetnek róla, hogy így alakul a kép, hanem a tenyésztők. Lehetne -és ezt fogom is javasolni-, hogy a jelentkezéskor, a térképen legye kijelölve előre a "halasok" helye. Bár akkor meg ezzel lesz a baj.

Több
4 éve 2 napja #4 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
A TP-n szokatlanul szétszórták a halasokat valóban, bár lehet hogy olyan üzleti érdeket szem előtt tartva, hogy a hüllős is végigznézi a halast, a halas is a hüllőst, hátha több mindent vesznek (mint a Tescoban, amikor kéthetente átpakolnak mindent).

Jó lenne ha majd mi is tudnánk ilyen szakosított kiállítást csinálni. A Guppy Sziget nagyon szép volt, viszont lehet megérne egy külön misét is egy nagyobb kiállítást, esetleg hosszabb távon (mondjuk egy hét) összerakni, viszont ellenérv lehet máris, hogy a TerraPlaza-n közvetlenül többen látták.

Mindenesetre ha majd lesz nekünk is elevenszülős kiállításunk, állok nagyon szívesen az Egyesület rendelkezésére majd a projekt összes fajával.

Több
4 éve 2 napja #5 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
Nagyon tetszett, jó volt olyan halakat látni, amiket eddig csak fényképeken láthattunk. Mikor lesz a következő? :)

Itthonra is kéne egy ilyen, vagy legalább a TP-ken egy kupacba rakni az akvaristákat. Többen mondták hogy a Lurdys börzén kevesebb halas volt kint mint az elözőkön, de szerintem csak a szétszórás miatt tünt így.

Több
4 éve 2 napja #6 Írta: Pasa
Szerintem remek volt a kiállítás és a börze is, hiszen sok új/régi halat vettünk. Ekkora kiállítást (kb. 80 fajjal) valóban tudnánk mi is összeállítani.

Több
4 éve 4 napja - 4 éve 4 napja #7 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
Nagy itt a csend :) Ki mit szól a tegnapi rendezvényhez?

Nekem pozitív benyomásom volt a kiállítók mennyisége és összetétele kapcsán is, a kiállítás pedig abszolút profinak tűnt számomra, sok ritkaság, jól összerakott kiállítótér. Érdekes, hogy túlzottan nagy tömeg sem volt, sőt délutánra mintha komoly százalékban kimutatható lett volna az AME-sok aránya az összes jelen lévő látogatóhoz viszonyítva (persze nem csoda, a legjobb halak valószínűleg szokás szerint addigra már úton voltak)! :)

Készítettem pár képet, biztosan sokan, sok jó képet csináltatok, én éppen csak kattintottam párat, itt osztottam meg , annak aki nem volt ott és kíváncsi pár életképre.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 4 napja Írta: toist.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika, saluosi

Több
4 éve 3 hete #8 Írta: Pasa
16-a, szombat

Több
4 éve 3 hete #9 Írta: Sir-Csi
Sir-Csi válaszolt Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
Sziasztok,

Melyik napra tervezitek a kirándulást?
Ha szombat, és a kocsimat is megcsinálják addigra, akkor talán még kocsit is tudok biztositani. Kombi, abban pedig sok hűtőtáska elfér.
Üdv,
Attila

Több
4 éve 3 hete #10 Írta: halivadek
Akkor muszáj lesz darabolni a pdf-et.

Az exoticán tavajelőtt és tavaj voltunk az egyesülettel. A tavaji nem volt vészes, de a tavajlőttin botrányosan kevés halas dolgog volt. arra készülja ha kimész hogy egy nagy csarnok3/4-e kutya és macska és a maradék a halaké.

Itt van néhány kép, de persze mikor máskor merüljön le a fényképezőgép...:halivadek.wordpress.com/2012/11/14/becs-exotica-2012-11-10/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, szotyika, saluosi

Több
4 éve 3 hete #11 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
Csak egy gondolat....december elsején lesz Bécsben az Exotica kiállítás.Ismeritek?Tapasztalatok?

Több
4 éve 3 hete #12 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
Nagyon jó hogy erről is beszélünk-köszi az ötleteket!Talán majd meg kellene kérnünk a fórum "karbantartóit" hogy alkalomadtán ezeket a postokat helyezzék át olyan helyre ahol meg is marad-jó módszerek!
Még egy ötletem:pdf fájlok általában több lap összefűzésével keletkeznek/keletkezhetnek.Amennyiben valóban nem megy a fordítózás én egy programmal "széthasogatom" oldalakra,és az oldalakat már tuti ezer % hogy bírnia kell!
A progi amit használok a Pdf tools 1.3-ingyenesen letölthető,pofonegyszerű...nyilván van már újabb verziója is,sőt anno még magyar nyelvű magyarázó videó is volt róla.
T.:Gábor

Több
4 éve 3 hete #13 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
Ekkora pdf doksit nem fog neked fordítani a Google. Azt fogja kiírni, hogy túl nagy a méret. Vagy azt csinálod, hogy - és amennyiben a pdf fájl ezt lehetővé teszi - csak egy cikket másolsz ki belőle és azt fordítózod, vagy ha a pdf olyan és nem engedi, akkor nincs más lehetőség, konvertálnod kell a pdf fájlt egy kezelhetőbb formátumba, majd abból ragadod ki a cikket és fordíttatod le a Google translate dokumentum fordítása szolgáltatással. Én kipróbáltam, és a pdf fájlt gyönyörűen minden veszteség illetve átalakulás nélkül konvertáltam word doc-ba, majd abból a szövegrészeket fordíttattam le a Google-ával. Az egész művelet kb. 15 percig tartott konvertálással, fordítással együtt.:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 3 hete #14 Írta: halivadek
Azt írja túl nagy méretű a fordításhoz. :(

Több
4 éve 3 hete #15 Írta: halőrxxl
Kérlek ismerd meg jobban a fordítót!;)Ha megnézed az ablakot alul van egy lehetőség amivel kijelölhetsz dokumnetumokat is..pdf-et alig pár perce fordítóztam.Igazság szerint jól kitekeri a mondatokat,de hát mit tehetünk?
Nézd meg alul kérlek,és próbáld ki ok?;)
translate.google.com/?hl=hu&tab=TT#en/hu/

Több
4 éve 3 hete #16 Írta: halivadek
De pdf-et az sem tud fordítani :(

Több
4 éve 3 hete #17 Írta: halőrxxl
Nezáleží na tom,Sanyikám..én se!De ha a böngésző eszköztárába felhúzod a Google fordítóját akár még szuahéli nyelven is hellyel-közzel elboldogulhatsz;).
Nagyon köszi a linket!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 3 hete #18 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
Kár hogy nem tudok szlovákul így marad a képek nézegetése, a szervező klub újságai letölthetőek: klub.akva.sk/akvarium.php
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
4 éve 3 hete #19 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Nemzetközi elevenszülő hal kiállítás
90% hogy megyek de kocsi nélkül mert az nincs :D

Tommy

Több
4 éve 3 hete #20 Írta: Pasa
Az autósokat kell először összeszedni, akkor látni mennyi hely van még.
Egy teli autóról tudok eddig.
Ha valaki jönne (autóval vagy anélkül) jelezze nálam!

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.434 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 3 napja 4 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 4 órája