20 november 2017

Cseh típusú átemelők barkácsolása másképp (?)

Több
5 éve 3 hete #1 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Cseh típusú átemelők barkácsolása másképp (?)
Hej! Többször, és bőbeszédűbben fordulj meg mifelénk Józsi!
Úgyis erősíteni kell az algázós vonalat, egyedül nem bírom. ;)

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

• via_mala
  • via_mala profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
  • Ikra
  • Figyelem, figyelem! Jónást várják a halban!
Több
5 éve 3 hete #2 Írta: via_mala
via_mala válaszolt Cseh típusú átemelők barkácsolása másképp (?)
Nagyon jó írás, köszönjük!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 2 hónapja - 5 éve 2 hónapja #3 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Cseh típusú átemelők barkácsolása másképp (?)
:)
Haloda..ugyan!:(
Mindössze négy kisebb állványon van cirka 1200 lityi vizem-és szinte kizárólag corykkal-ancikkal foglalkozom!Talán az lehet megtévesztő,hogy sokat "szónokolok"...ezt a szenvedélyes hobbiszeretet okozza,meg a tudásvágy.Bár megvallom anno beszereztem a haloda felülvilágítós ablakaihoz szükséges 30m2-nyi edzett üveget..ez máig érintetlenül várja a szebb időket.Bár tervezem még egy állvány beüzemelését az előtérben-de..szóval hasonlóan mint nálad is.
Mindenesetre szivesen látnálak benneteket-a tavaszig kimozdulni sem lesz esélyem-és megvallom éppen ma szereztem be nektek is egy 16-os hidraulika cső darabkát a cső bővítéséhez;)!Vannak terveim arra az időre amit itt fogtok tölteni...és mind akvarisztikai,amolyan vidéki lakás adta lehetőség.Pl. mit szólnátok ha ameddig itt vagytok egy szabadtéri üstben kifőznénk nektek pár ágat,vagy gyökeret?:)Biztos nagyobbak elférnek mint a panelkonyhában...Ilyen vagyok..segíteni szeretnék!
Sera pumpával kapcsolatosan elgondolkoztattál..és igazad van:az általad említett dolgok is okozhatják!Én anno kicsit megtuningoltam annyiban a pumpát,hogy a kivezető csöveket ledrótoztam-nézd csak vissza a képet!Nálam a megtörő kivezetések mellett szépen sziszegett a levegő...annak pedig minden literje drága kincs!:)
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 5 éve 2 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
5 éve 2 hónapja #4 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Cseh típusú átemelők barkácsolása másképp (?)
karancsalja66: köszönjük a tippet! Én is írtam korábban, de így jobban kiemelve is látszik: aki nem akar hajlítgatni, megoldhatja "bolti" könyökkel is (ahol én jártam 70 Ft körül mérték darabját)!

halőrxxl: nagyon kedvesek felajánlásaid! Sanyiék már hétvégén említették a látogatást, mindenképpen örömmel megnézném én is valamikor halodádat - őszintén szólva pár hónapja keresztül is mentem már kis faludon Ózdra menet, szóval az utat már tudom! :) A hajlítóbetéttel kapcsolatos ajánlatodat szintén hatalmas köszönettel elfogadom, de a többit még nagyobb köszönettel visszautasítom, sajnos egy darabig nem lesz szükségem nagyobb számú és sokkal jobban muzsikáló cseh átemelőre, mint ami jelenleg van készleten! (esetleg, ha megnyerném a lottó 5-öst, de erre elég kicsi az esély így, hogy nem lottózom...) Na idáig a nagyon off, innentől a kicsit off: a Sera550R 1-es fokozatos teljesítménycsökkenését nem észleltem még, valószínűleg azért mert nálam nem maximumon megy.. Viszont a teljesítménye ennek ellenére hullámzik, van egy átlag, aminél néha erősebb, néha gyengébb - ezt legjobban a sórákkeltető "lábon" tudom megfigyelni, ha elég finom porlasztásúra állítom, néha megáll, néha túl nagy lendülettel pörgeti - miközben a többi lábon semmi változás. És tudom, hogy az lenne logikus amit írsz, hogy a 2-2 láb teljesítménye csak egymáson belül van hatással, de a tapasztalataim nem ezt mutatják. Nincs előttem a kapcsolási rajza a szerkentyűnek, nameg villanytanból sem voltam túl erős, de feltételezem ez azért van, mert a két motor egy forrásról táplálkozik, ezért, ha az egyiket jobban terheled, a másiknak is változik a felvétele... Mindegy is, a legpraktikusabb egyértelműen az lenne, ha az egészet egybe kötném és mindenhol külön csappal szabályoznám a lábak levegőleadását, de ezt majd akkor, ha kompresszorra cserélem! A poti lekötése viszont nagyon hasznos ötlet, köszönöm, még könnyen lehet, hogy nem is olyan sokára alkalmazni fogom, ha hasonló problémák jönnek szembe!

sandorfipeter: sok sikert az építéshez! ;)

Több
5 éve 2 hónapja #5 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Cseh típusú átemelők barkácsolása másképp (?)
Nam is kellet olyan sokat győzködni :) Nagyon jópofa ahogy az anyuka terelgeti a piciket, meg amikor megrázza magát és az összes pici odasereglik köré :)

Akkor egy klónt kérjük, az etelon maradjon meg nállad.

Köszi, de részemről így is jól működnek az átemelők, ne fáradj miattam, majd legközelebb jobban figyelünk.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 2 hónapja #6 Írta: halőrxxl
A végén még rábeszélsz a sügikre!:)Voltak már egyébként,és szerettem őket....lehet igazad lesz,és nosztalgiából mégis tartanék újból-imádtam őket etetni is!Tudod mit...rá is beszéltél! :D
A betét egy nulla értékű csődarab,a sablont magamnak egy félóra alatt klónozom ha még kellene majd.Most Mac dolgain fogok vele hajlítani,a sajátjaim pedig már részben elkészültek a még nem létező állványaimra is...
Örömmel venném ha megutaztatnátok-tudom hogy olyan helyre kerülne ahol megbecsülik,és nem kacatként végzi.
Megismétlem a múltkori ajánlatomat:észleltem hogy Toist jelezte a kamra külső burkolatának elhibázott összeállítását nálatok...ezért ha kéritek én elkészítem nektek ismét-hiszen Mac-ét amúgy is készítem:),az időmbe pedig bele fog férni!Utálnám ha egy darab kihasználatlan 25-ös cső itt fetrengene nálam.... tehát szólj hány darab kell neked,és Toistnak!

Több
5 éve 2 hónapja #7 Írta: halivadek
Hátpedig ők pont a coryk főlé valók, még az élőhelyük is nagyjából egybeesik, de nem akarom rád eröltetni őket. :)
A betétet köszönettel elfogadjuk, de ha a sablonodat odaadod Te mivel fogsz hajlítani?

Több
5 éve 2 hónapja #8 Írta: halőrxxl
Igen.. a "kétkarosra"-te vagy a névadó keresztapjuk,ok?:)
Nagyon rendes vagy a sügérekkel kapcsolatban...de jobban szeretném ha nálad növekednének tovább,ugye nem gáz?:)Én már letettem a voksomat,és azt gondolom nincs annyi hátra hogy a corykkal is végeznék valaha.Specializálódni fogok a legmesszebbmenőkig-ez már eldöntött tény.De igen jól esett a felajánlás....a bosziharcsáid pedig köszönik nálam is jól vannak-kiváló munkát végeztél velük!
Mivel Toist kolléga blogját sajnos kissé offoltuk :blush: elnézését kérem..de folytatnám!
Időpont még távlati..de valóban szándékomban áll a nektek nyújtandó segítség.Toist a blog végén jelezte hogy a kamrákat kissé fordítva ragasztottátok össze :P ..én elkészítem nektek a megfelelőt!Csak darabszámok kellenek....és kis idő.Viszont most nyert bizonyítást az a tény,hogy rendkívül jó az ha hallgatunk egymásra-a ti csöveitek pontosan olyanok melyekből én is dolgozom,így minden méret klappolni fog!:)Találjuk ki hogy hogyan tudjuk megoldani a ti emelőitek rendbetételét is...azt akarom,hogy legalább olyanokat használjatok mint én.A hajlításhoz szükséges betétet adom..ha kell a sablonomat is!:)A hajlításban pedig gyakorlatot szerezhettek majd kis fatornyos falunkban-én alig várom!
Javaslom hogy időben beszéljük majd meg-és a továbbiakat privátban,ne offoljuk a blogot!:) Köszönöm a türelmet valamennyiőtöktől!

Több
5 éve 2 hónapja #9 Írta: halivadek
A kétkerosra gondolsz adapterként?
Nagyon szívesen megyünk. :)Kíváncsi vagyok a halaidra, meg a családodra!
Amikor megyünk lehet egészen véletlenül nálam lesz néhány kakadu törpesügi :)
Toist vasárnapig nehezen elérhető, valahol nyaralnak. :)

Több
5 éve 2 hónapja #10 Írta: halőrxxl
Köszönet a képekért..valóban beállította magát!:)
Azt te is tudod hogy mivel így tetted bele a szivacsba,nem a leghatékonyabb a szűrés.De megoldás amit a blogban láthatsz-én a későbbiekben javaslom a szivacstartó adapterekkel való bővítést!Ha szeretnéd el is készítem neked....
Isteni lenne ha ti is lejönnétek!Toist mestereteket is invitáltam már...Mac jelezte hogy szeretne barkácsolni is:)Valószínűsítem hogy október vége felé lenne jó az időpont,hiszen szeptemberben valószínűleg hullára leszünk terhelve a melóhelyen,okt.közepén pedig TP.Bocsi az offért,de azt szeretném ha Toist is itt olvashatná...A mesterrel már beszélgettünk a témáról,de még nincsenek tisztázva a dolgok-sőt még nekem is szerveznem kell egy találkozót az ő régi itteni ismerősével.
Meg fogtok lepődni...egyszerű lakásunkban egyszerűen hobbizom.A halak viszont..na majd meglátod!:)Jelzem:pár albínó paleatus szeretne nálatok új otthonra lelni..;)!

Több
5 éve 2 hónapja #11 Írta: halivadek
Közben készítettem új képeket itt már jobban látszik hogy felúszott. :)

Mellékletek:

Több
5 éve 2 hónapja #12 Írta: halivadek
De olvastan, sőt valaki még élőben is bemutatta Nekem!
Venni kéne tapadókorongot mert sajnos csak ebben állítóta be a magát a többiben nem :(
23-24 villanyszerelési csővel "kifurtam" a szivacsot, és egyszerűen ráhúztam a cseh emelőt, ami kis beömlő csonk miatt benne marad. Lehet hogy mellete egy kis víz beszökik, de nem volt sok választásom mert ezek már működő kifurt szivacsok voltak.

Beszéltem Rékával róla, ha van lehetőség rá szívesen meglátogatunk benneteket! Mikor induljunk :D

Több
5 éve 2 hónapja #13 Írta: halőrxxl
Jaj..már majdnem azt mondtam hogy a létező legrosszabb módon helyezted el...Te nem olvastad el az elméleti résszel foglalkozó blogot,és nem nyitottál rá a linkekre! :blush:
De végül ahogy továbbolvastalak örömmel töltött el az hogy a légemelő magát állította be..:)Még egy jó pont számukra:woohoo: :woohoo: !
Gyerünk..szeretném látni hogy te hogyan oldottad meg a szivacs csatlakozást!A téma olyannyira érdekel még ma is,hogy elnézésed kérem ha kicsit bizalmasabb vagyok a postjaimban...Mac-el fogok küldeni nektek gumicsövet a hajlításhoz...nem új,de használható még vagy ezer hasonlóhoz;)!Vagy....gyertek le ti is a pároddal-legalább kedvet kaptok a gyermekzsivajhoz ;):D!

Több
5 éve 2 hónapja #14 Írta: halivadek
Sajnos a gumicső amit otthonról hoztam nem volt megfelelő, merevnek tűnik, de melegítéstől az is behajlott. :(

Nálam így üzemel a cseh átemelő :)

A képen látszik mekkora vízmozgást produkál. Azóta fogat magát és felemelkedett szivaccsal együtt, a legideálisabb pozícióba, úgy hogy a kiömlő résznek a 2/3-a vízen kívül van.
Mellékletek:

Több
5 éve 2 hónapja #15 Írta: halőrxxl
Igaz!Itt a világvégén valami 30-40 forintért adják...
Még egy adalék kissé vájtfülűbb kollégáknak,és egyben a magyarázat is amiért én mégis hajlítom:maga a hajlítás rádiusza befolyásolja a vízhozamot..minél kisebb az ív,annál kevesebb a hozam-vagyis kissé ront a hatékonyságon.A szóban forgó ív viszont valóban nem rossz-ha gondoljátok ne bajlódjatok a hajlítással!Én kísérleteztem az ív rádiuszával ez az igazság....meg valahogy így jobban tetszik.:)De akár docendo discimus....:)

Több
5 éve 2 hónapja #16 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Cseh típusú átemelők barkácsolása másképp (?)
Egy apró megjegyzés csak a MŰII csőhöz lehet kapni gyári könyököt és nem kell bajlódni a hajlítással

egy villanyszerelő

Több
5 éve 2 hónapja #17 Írta: halőrxxl
Péter légemelőt épít...csúcs!
Sok sikert hozzá,és várom a teszteredményt.Nyilván fizikailag a belső lenyomja majd..de biológiailag??
Persze hogy az afrikaiak is sokfélék..de tudod hogy "máshol" ha valaki sügerezni szeretne,akkor minden aki kevés a közönségnek-a szűrés pedig minimum 8-10-szer keverje át a vizet.Nem akarok agyaskodni..de volt tapasztalatom afrikaiakkal még igen anno.Más utakon járok,más halakat tartok..:)

Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #18 Írta: mmccannon
:laugh: :laugh: :laugh:
Arra a bazi nagy palackra vagy a bazi nagy kompresszorra gondoltál a Harcsa utcában?

Mary
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja Írta: mmccannon.

Több
5 éve 3 hónapja #19 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Cseh típusú átemelők barkácsolása másképp (?)
hát igen a megszokás nagy úr. ;) Majd Pasa visz beneked egy kis levegőztetőt hogy kényelmesen tudj pihenni :cheer: .

Tommy

Több
5 éve 3 hónapja #20 Írta: mmccannon
Múlt héten engedtek ki a kórházból, és holnap megint befekszem.
Elárulom, hogy az első éjszaka mindig gáz, mert nem tudok aludi. Miért? Mert nem hallom a kompresszort (Hailea ACO-318).

És ez nem vicc, én vagyok az. :woohoo:

Mary

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.394 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 23 órája 29 perce
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 4 napja