Membráncsere Hailea ACO-318 kompresszornál

Több
7 éve 7 hónapja - 7 éve 7 hónapja #1 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Membráncsere Hailea ACO-318 kompresszornál témában
Igen! / Nálam Atman HP 12000, Air Pump 8000/.
T. :Gábor
Last edit: 7 éve 7 hónapja by halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pap Endre

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 7 hónapja #2 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Membráncsere Hailea ACO-318 kompresszornál témában
Látom, hogy a gép a blog írásakor(több mint 4 éve) 1 éves volt, tehát az élettartamása vonakozó tapasztalatok is rendelkezésre állhatnak már. Megy még a gép? Kellett mást is cserélni azóta?

Az igazság az, hogy venni szeretnék egy nagyobb légpumpát a komám potykáinak és vacillálok, hogy mi éri meg jobban, egy membrános, vagy egy dugattyús gép? A membrános gépekről tudom, hogy évtizedekig használhatóak, és membráncserével gyakorlatilag majdhogynem elölről kezdődik a kifáradási ciklus. Ezzel szemben mi az eddigi tapasztalat a dugattyús légpumpákkal?
Számolgattam hatásfokot a gyári adatokkal:
Resun aco-001 kb egyezik az atman hp 4000-rel mindkettő 42% körüli.Mit gondoltok, megéri többet fizetni a membrános gépért?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #3 Írta: szotyika
Én ezt használtam a zörgés és súrlódás ellen , és bevált, a hangja nem nagyobb egy Tetra 400 asnál, sőt nem is melegszik nagyon.
www.neosil.hu/katalogus/den-braven/tecta...ne-teflonspray-500ml

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #4 Írta: halőrxxl
Ma kénytelen voltam én is dolgozni a szilikonzsírral-igaz mosógép szerelés okán.Tapasztalatom hogy igen jó anyag-még ivóvíz csapoknál is szoktuk használni-,remélem semmi nem kerülhet be így a medencékbe!
A hasonló pumpáknál mindig is a súrlódás lesz sajnos a probléma-ha elkezdenek kopni javítani kell.Igaz ugyan hogy a pumpák ára olyan kedvező hogy nem okozhat gondot a javítás sem....
Sokáig tartó élményteli halazást kívánok nektek!:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #5 Írta: pecajoco
pecajoco válaszolt Membráncsere Hailea ACO-318 kompresszornál témában
Nekem is ugyan ez a légpumpám van.A dugattyú és a henger súrlódását és kopás csökkenését szilikon zsír vékony felhordásával oldottam meg .

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #6 Írta: halivadek
Köszi a felajánlást, de szerintem nem lesz szükség cserepumpára :) Nálam jelenleg csak porfogó funkciót lát el, nem hiszem hogy abban helyettesíteni kéne :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #7 Írta: halőrxxl
Kolléga..ahogy gondolod!Ameddig dolgozom majd a gépeddel-fotózás,leírás-igényed esetén cserepumpát adok oda neked..Sera,Eheim..válogathatsz!:)
Sőt..ez az ajánlatom minden kedves hozzám látogatóra vonatkozik aki akkor jön..igen érdekel a dolog!:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #8 Írta: halivadek
Nálam is csak gyűlnek a régi pumpák, meg a fűtők, de sajnálom kidobni vagy eladni őket, mert még jó lehet valamire. Ha lesz egy kis időm akkor szétkapom az atmant és lefotózom, de ha másnem elviszem hozzád.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #9 Írta: halőrxxl
Ciklon van nekem is egy,de sajnos nem a legrégebbit hagytam meg:(
Az Atmant szeretném majd halálra fotózni ha jöttök!Nem is az a lényeg hogy melyik a legszuperebb,hanem hogy melyikben milyen megoldást használnak!
Te biztosan ismered a pumpákkal foglalkozó két blogomat,készül majd egy harmadik is...célom hogy bemutassam őket belülről,és az esetleges meghibásodások javításait,tisztítást "elregéljem".Megvallom a régi "kacatnak" számító hobbi kellékektől igen nehezen válok meg..talán nosztalgia,talán értelmetlen dolog.Ám már volt példa rá hogy egy 20 éve pihenő dolog volt a megoldás...
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #10 Írta: halivadek
Nekem van egy ciklonom, meg egy Atman AT-701 légpumpám amit esteleg megtudok mutatni belülről, bár egyik sem valami nagy szám.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #11 Írta: halőrxxl
Jól mondod...inkább az egyszerűbb kivitelű és "egyszerűbb árú" készülékek jelentik a megoldást a többségünknek.Ezekből viszont hozzuk ki a maximumot....Erre jó példa a te blogod is,hiszen így megértjük a működést,és egy későbbi karbantartáskor nem esünk zavarba.
A magam részéről a csöndes téli napokon újból átbogarászom az évek során felgyülemlett pumpáimat,és bár ezek a kisebb -pár száz literes-teljesítményűek közé tartoznak újabb blogot fogok írni az eddig nem ismertetettekről.Szeretem a műszaki megoldásokat tanulmányozni...
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #12 Írta: halivadek
Figyelemre méltó a nagy teljesítményéhez képest az elhanyagolható hangja :)
Ez jópár évre előre megterhelné a hobby kasszát, úghogy marad a nyálcsorgatás :(

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #13 Írta: halőrxxl
A Hiblow-t nem ismered?Vágyálom kategória azt gondolom sokunknak...sajna még a 20-30 ezres pumpák is megterhelik a hobbikasszát,nemhogy ez!:)
Egyébként hogy te is vágyakozz rá itt egy link:
www.tropus-szeged.hu/akvarisztika/levego...a-hiblow-modell-100/
Magyar link...érdemes a "hangerejére" is figyelni.
Egyébként megérzésem szerint egy kollégánk nemrégiben vett kísértetiesen hasonlót potom pénzért...talán kiegészíti hozzászólásom pár adattal.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #14 Írta: halivadek
Okos kis szerkezet ez :)
A villanyszámlámat nem növeltem olyan sokkal csak az éjszakai üzemmel, mert napközpen ugyanarról az adapterről megy a világítás egy része is.

Nem ismerem a márkát, de sejtem hogy valami neves termékről van szó.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #15 Írta: halőrxxl
Szia!
Annak hogy műanyagból készítették több oka is lehet.Gondolom a készüléked aluházas,így ahol csak lehetett spóroltak a költségen.Egy műanyagot olcsóbb előállítani,akár fröccsöntéssel is pillanatok alatt kész lehet.A tiédnek forgácsolva vannak a csatlakozó felületei,ez tisztán látszik..lehet hogy nem készült akkora szériában hogy gazdaságos lett volna egy fröccsöntő szerszámot készíteni hozzá.Aztán még az is lehet hogy a műanyag tudatosan van beépítve,hiszen ha gáz lenne,ez elektromosan elválasztja a dugattyút a külső burkolattól-hasonlóan mint pl. az elektromos fűrészeken is.Ez eddig csak spekuláció a részemről,viszont ha alumíniumból készítették volna azt a kis deklit akkor is kellene a golyó!A rugó ugye a frekvenciának megfelelően együtt dolgozik a dugattyúval,és a terhelés megszűntekor megfigyelhető a rugó összeugrása a nyugalmi állapothoz képest is.Magyarán:ha hirtelen elengedsz egy rugót az hosszirányban még rengeteg mikrorezgést produkálhat-pl. gépjárműveken ezért is kellenek a lengéscsillapítók-mire a visszatérő rugó ismét megterheli annyira,hogy az bele-illetve esetünkben rá-feszül a helyére.Mikor összenyomásra kerül a sor,akkor a rugó "megnyugszik"-és felveszi a terhet.Attól függően,hogy mennyire van eltalálva egy rugó előfeszítése a káros mozgások minimalizálhatóak..de szerintem ez esetben nem végeztek ilyen előrehaladott gépészeti tervezést.:)
Egy másik dolog a rugók radiális irányban való méretváltozása is...ha összenyomod minimálisan bár de nő az átmérőjük,kontrollálatlan fesztelenítéskor pedig hirtelen méret alá is ugorhat..mindezt az anyag rugalmassága milliárdszor elviseli-de nem biztos hogy az irtózatosan keményre edzett szívós rugó nem vájja bele magát egy gyengébb fémbe.Ez a magyarázata -még mindig csak részben-a csatlakozó résznek-esetünkben egy feltehetően csapágy golyó jelenlétének.
Ha jobban megfigyeled a műanyag felületét a golyó felfekvésének helyén,magad is láthatod:a műanyag szépen ki van simulva...nem csoda,egy éve folyamatosan veri a golyó!:)
Öröm hogy érted az észrevételeimet,hogy nem a készüléked "lemondása" volt a cél,hanem szakmai szemmel elmondtam gondolataimat.:) Mindezek mellet én szívemből kívánom neked hogy igen hosszú időn át zavartalanul használhasd,és közben maximum a membránok időnkénti cseréje miatt álljon pár percet!
Ügyesen növelted a villanyszámládat a hűtéssel-:D-de tudom hogy nevetséges fogyasztása van a hasonló kis ventilátoroknak.Az hogy kínai semmit nem jelent....ők már önerőből is jártak az űrben!Egyetértünk abban maximálisan,hogy sokszor a hatalmas márkanév drágább,mint a benne lévő technika... A pénz idővel csak "megkerül" majd egy HiBlow 100-ra ;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #16 Írta: halivadek
Mac: Elballagtam érte, de a gyári membrán olyan vastag volt mint egy biciklibelső, szerintem azzal is nyugodtan lehet helyettesíteni, ha nem működne akkor még mindig meg lehet venni a szilikonlapot.

Halőr: Jobban belegondolva tényleg elég hamar szétkopna az a kis műanyag fedél ha nem lenne ott a golyó, de akkor miért nem csinálták a fedelet is fémből és akkor elhanyagolható lenne a golyó. Egyenlőre marad benne az 1 mm-es membrán, mert mint ahogy írtam a teljesítménye jobb lett a hangja meg halkabb, ha eljön a következő membráncsere ideje akkor lehet megpróbálkozom vékonyabb anyaggal.
Mivel kínai ezért nem lepődök meg a minőségén, de az ára is ezt tükrözi. Ha 3-4 évet kibír akkor is jobban járok mintha valamelyik neves gyártó drága termékét venném meg, ami nem feltétlen jelent hosszú élettartamot.
A melegítés hatását kiküszöböltem egy sima PC ventillátorral, ami a hangján is segít egy picit, mert csökkenti az alaktrészek hőtágulását.
Ha valaki tud kölcsöndani egy fogyasztásmérőt én szívesen lemérem mennyit fogyaszt valójában.

Lucius: hogyan javítható, vagy lehet hozzá venni pót dugattyút?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #17 Írta: halőrxxl
Szia!
Ok..ebben bíztam.:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • lucius
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #18 Írta: lucius
Gábor!
10évet simán elmegy, és utána is javítható a teflonozás.
üdv

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #19 Írta: halőrxxl
Igen...működhet is,mert a gép konstrukciója ezt lehetővé teszi.Nagyon jó ez a blog,mert bemutatja azt a kis szerkentyűt ami számos érdeklődőre tarthat igényt.Ára barátságos,szerelése egyszerű...
Műszaki szemmel nézve viszont khmmm....szóval nem nagy "pukk":(
Nem leszólni akarom,hiszen teszi a dolgát,viszont az élettartama korlátozott a sok súrlódó alkatrész miatt.A dugattyú-bár teflonozott nyilván-szárazon fut,és ahogy blogírónk említette erősen melegszik.Van olyan megérzésem,hogy ez a hő nem használ semminek-ráadásul a súrlódás idővel tönkreteszi a dugattyú teflonozását,a henger falát...ekkor pedig elvész a levegő nagy része,a nyomás pedig erősen redukálódik.
Tehát a membráncsere csak időleges segítség lehet sajnos.Aztán azt is gondolom,hogy a hevesen csapkodó membránlapocska egyáltalán nem mindegy hogy milyen anyagból van!Bár a gumilabdától a gumikesztyűig minden alkalmasnak tűnik,szerintem nem szabadna rontani a hatásfokot.Ha merevebb gumit tesz be az ember esetleg nem zár időben a membrán,és a dugattyú már előre lendül-sűrítene-mikor a membrán még nem zár.."levegő hátra fuss",és már nincs is olyan nyomás,léghozam mint amire képes lenne!Ha túl lágy lappal helyettesítjük,akkor viszont fennáll annak a veszélye,hogy túl korán kikopik ott,ahol maga a légtömör zárás szükséges..szóval nem egyszerű!
Magának a dugattyúnak is tekintélyes holt tömege van,szerintem ezért effektíve sok energiát fordít a berendezés ennek a tehetetlenségi nyomatéknak a leküzdésére..még szerencse hogy a hátsó rugó segít valamit!
Érdemes lenne rámérni hogy mennyi a valós fogyasztása...
Aztán még:ha megkopik a dugattyú,és a henger fala is erodálódik akkor tuti kuka...javíttatni értelmetlen,újat kell vásárolni.Nem akarom minősíteni a gyártót,de Sanyi átküldött képeinek nagyítása után én rácsapnék a forgácsolók kezére az tuti.:evil:
Mindezek figyelembe vételével mégis ajánlható..pontosan az olyan kollégáknak mint mi vagyunk:a hobbijára kevesebbet áldozni tudó,de sok levegőt használó akvaristáknak.
Meg szeretném jegyezni,hogy nem a készülék lehúzása volt a célom..csupán a technika iránti érdeklődésem íratta velem a hozzászólást.Sajnos a hő-súrlódás-gravitáció sosem kedvez a gépészeti alkatrészeknek..ez itt is mutatkozni fog-de szeretném ha nagyon sokáig használhatnátok hasonló elven működő pumpáitokat!:)
T.:Gábor
Ui.:Valaha csak álmodtam arról,hogy de jó lenne megismerni mindenfajta légpumpát...ezért ismét köszönöm kollégánk munkáját,én pedig ígérem hogy minden kezem ügyébe kerülő technikát apróra szedek-bemutatok nektek..aztán ha sikerül össze is rakom!:)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #20 Írta: mmccannon
Kasimatyitól most tudtam meg, hogy Ő biciklibelsővel oldotta meg, és szuperül működik.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.311 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés