Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #161

• jocopoco95
  • jocopoco95 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 76
csubi1980 jól mondja, a Gh érték a víz összkeménységét jelenti. Ezek azok a Ca- és Mg-ionok, amik főzéssel nem szüntethetők meg(nem tudjuk őket ily módon vízben oldhatatlanná tenni). Emiatt ez az érték nem fog magától csökkenni vagy növekedni. Csigákat nyugodtan tarthatsz, amíg élnek nem fogják fokozni a vized keménységét, de elhullásuk után a visszamaradó meszes csigaházak bomlása valóban növeli a keménységet ez azonban szerintem nagyon elhanyagolható mértékű egy olyan 60 literes medencében, ahol heti rendszerességgel jó esetben lecserélődik a víz 50%-a. ;)
Az otok helyett lehet például sziámi algaevőket tartani, de akár halőrxxl kedvenc halaiból az ancikákból is tehetsz mondjuk egyet bele.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szoszilvi81

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #162

• szoszilvi81
  • szoszilvi81 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Ha az oto erre kényes, akkor milyen algaevőt válasszunk, nem szeretném kínozni szegényeket, vagy hány darabbal kísérletezzünk??

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #163

• csubi1980
  • csubi1980 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
  • Köszönetek: 29
Mielőtt kérded: neoonok, páncélosharcsák, ancik jól bírják a kemény csapvizet, viszont az oto nagyon kényes jószág, hamar el fognak hullani! Bár halottam olyat is, hogy valakinek kemény csapvízben és több évig éltek, de az oto alapjába véve kényes halacska.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #164

• csubi1980
  • csubi1980 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
A gh érték nem fog javulni, ez a víz összkeménységét jelenti tudtommal. Ez csak a kolléga által vázolt módszerekkel lehet csökkenteni: Ro készülék, ioncserélt víz és csapvíz keverése 50-50% arányban, vagy esővíz használatával. Nem kell ettől félni, arra kell ügyelni olyan halakat telepíts be, amik bírják a magas keménységű vizet. Pesten és más nagyvárosokban baromi kemény a víz. Arra kell vigyázni, hogy akkor csiga, illetve mészkő ne kerüljön a vízbe, mert tovább növeli a víz keménységét. És vannak olyan halak, amik közepes keménységű vízbe elvannak, míg magas keménységűben lassan elhullanak.
Utolsó szerkesztés: 1 éve 5 hónapja Írta: csubi1980.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #165

• szoszilvi81
  • szoszilvi81 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
"Ezzel annyit lehet tenni, hogy annyi-amennyi." A teszt szerint veszélyes tartományban van, ha az idővel ez nem tud változni, akkor mit csináljak, hogy normál tartományba kerüljön, hogy jöhessenek a halak? A többi érték normál vagy határértéken van.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #166

• jocopoco95
  • jocopoco95 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 76
Szia!
Magától nem fog változni. Ezzel annyit lehet tenni, hogy annyi-amennyi. Illetve lehet vízlágyítást végezni kül. módokon, ennek egyik típusa a kül. gyanták használata, vagy RO gépet is vehetsz pár boltban.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #167

• szoszilvi81
  • szoszilvi81 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Vettem tesztcsíkot, a GH érték magas, ez fog magától változni, vagy van valami teendő, hogy a zöld tartományban legyen?

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #168

• szoszilvi81
  • szoszilvi81 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Vettünk a vízbe baktérium kultúrát, jövőhéten megvehetjük a neonokat? Mikor jöhetnek a páncélosok és gondolom legvégül az oto-k? Mennyi időt hagyjunk az érkezések között?

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #169

• szoszilvi81
  • szoszilvi81 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Ikrácska lévén fogalmam sincs, mit lehet tenni az aljzattal, remélem hamar kapsz választ egy hozzáértő embertől. ;)

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #170

• paksihapsi
  • paksihapsi profilkép
  • Nem elérhető
  • Ivadék
paksihapsi beküldte:
Sziasztok!

Vörös márvány zúzalékot vettem aljzatnak, de már vagy 8x átmostam és még mindig ereszti a színét. Aggódjak emiatt vagy nyugodtan tegyem bele a még szűz akváriumba?

Köszi: Gábor

Valaki esetleg?

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #171

• szoszilvi81
  • szoszilvi81 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Garnélákat nem szeretnénk. Az alganyalót azért szerettük volna mert nem ismertünk idáig mást, de ez a kis oto-raj jól hangzik. A neonhalról nem tudom le tudom-e beszélni a fiamat, az a nagy vágya.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #172

• szoszilvi81
  • szoszilvi81 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Köszi a gyors választ. Baktérium kultúrát még nem tettünk bele, azt mondták ami volt a csomagban az jó, de utána olvasva az csak vízelőkészítő. Ma veszünk akkor ilyet. Vannak ilyen teszt csíkok, azzal le tudjuk ellenőrizni, mikor áll készen a víz a halak fogadására, vagy a 2 hét tuti, mindegy mit mutat a teszt?
A 60 literes akvárium már fix :/
Ha vennék 6-7 neon halat és 4 páncélos harcsát vagy 4 oto-t amit ajánlottál?

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #173

• csubi1980
  • csubi1980 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
Amúgy 60 literbe nem jók a halak, a neonoknak nagy úszótér kell, a páncélosokból kettő kevés mert csapathal, az anci meg hamar kinövi ezt az akváriumot.

akvafarm.hu/-nano_halak.html

Én a helyedben a fenti halak közül mazsoláznék 2*7 fős csapatot választanék+pár otocinclus (bár ezek is 6 főtől érzik jól magukat, kitűnő algázók)+10 garnéla.

Üdv, remélem segítettem!

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #174

• csubi1980
  • csubi1980 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
Szia! Ha használtok baktérium kultúrát, akkor 2 hét után mehet bele halacska, ha semmi baktériumkultúrát nem használtok, akkor 3-4 hét után csak. Hal szám, amit írtál annyi elég bőven, guppit akkor tegyél bele ha csak hím, mert ha hím és nőstény is lesz nagyon hamar túlszaporulat lehet és a víz minősége drasztikusan romlani fog és megkezdődnek az elhullások.

Halakat pedig apránként kell betelepíteni, nem egyszerre!!!

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #175

• szoszilvi81
  • szoszilvi81 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Sziasztok!
A fiam hétvégén vett egy 60 literes akváriumot, kavics átöblítve, növényeket telepítettünk. Adtak kétféle adalékot a víz előkészítéséhez. A kérdésem az lenne, hogy mikor jöhetnek a lakók? Vannak ilyen tesztcsíkok, ezek közül van olyan, amivel leellenőrizhetnénk, hogy készen áll-e a víz a halak fogadására?
Első körben 10 neonhalra és 2 páncélos harcsára gondoltunk és később 1-2 alganyalóra. Mehet bele még hal (ugyanezekből a fajtákból, vagy 1-2 guppi esetleg szifó), vagy ez is bőven sok lesz?
Előre is köszi a válaszokat.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #176

• paksihapsi
  • paksihapsi profilkép
  • Nem elérhető
  • Ivadék
Sziasztok!

Vörös márvány zúzalékot vettem aljzatnak, de már vagy 8x átmostam és még mindig ereszti a színét. Aggódjak emiatt vagy nyugodtan tegyem bele a még szűz akváriumba?

Köszi: Gábor

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #177

• DM101
  • DM101 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
A betta és a sárga szipi egy 20 literesbe volt néhány hétig.Megvettem az 54 literest, és egy hétig ment üresen aztán tettem bele JBL bioptolT. Bele tetem a két halat.Mind a ketten jól érezték magukat.A betta olyan szép szines lett hogy még így nem is láttam.Így voltak egy hétig.Aztán megjöttek a halak és onnantól kezdve az volt amit leírtam.A víz hőfokát mindíg 26-28 fok között tartom.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #178

• toist
  • toist profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 342
Hány fokra volt beállítva az akvárium vize (a cserevíz sem volt sokkal hidegebb/melegebb, ugye)? Járattad halak nélkül az akváriumot betelepítés előtt?
A betta első körben mintha megfázott volna - akár az akváriumban hideg víztől, vagy hideg levegő szívástól, vagy szállítás közben. Ilyen hidegben a halszállítással különösen kell figyelni, ha meghűl hazaszállítás közben, könnyen bedarásodik sok faj, aztán ez átterjed a többi lakóra. Xipho, aymonieri, kék gurámi ekkora akváriumba nem való, de alapvetően nem a túltelepítés lehetett a fő ok. Parakillt és metilénkéket csak gyógykezelésre használtál, ugye, nem minden vízcserénél?

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #179

• DM101
  • DM101 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Az akaváriumban először a betta volt egy kínai algaevővel.Jól érezte magát amíg nem tettem be mellé a többit amit felsoroltam.Akkor észrevettem hogy a két mell úszója elvékonyodott, majd a farok úszóján a szín el kezdett fakulni.Aztán a guppi száján észrevettem hogy van egy fehér valami, közben a betta egyre rosszabbul nézett ki.
Aztán a guppi meghalt.Utána háron vörös neonon is előjött az hogy az úszójukon fehér pöttyök jelentek meg és a farok és a hátúszójukon egy fehér folt ráment a testükre.Pár nap és az összes neon ilyen lett majd el kezdtek meghalni sorban.Utána már a pandákon is megjelentek ezek a tünetek, meg a két betta lányon.Szóval a gurámi, a xipho és a kínai algaevő kivételével mindeni megkapta a betegséget.Az akvárium berendezése semmi különös, mert kavics növények, két vasfa, egy kicsi szőlő gyökér, egy belső Eheim 2008-as szűrő.Hetenete cseréltem két napos állott vízzel a 30%-át az akváriumnak.Használtam parakilt ,metalinkéket.
Lehet hogy sok halat tettem be az akváriumba.....

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 1 éve 5 hónapja #180

• toist
  • toist profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 342
Először rá kell jönni, hogy mit csináltál rosszul! Ennyi betegség nem alakul ki "csak úgy", a páncélosharcsák, ancik egyébként is nagyon komolyan ellenállók, az hogy minden kipusztult valami nagyon komoly problémára utal, aminek megismétlődését először el kell kerülni. Mindenképpen érdemes lenne leírnod hogyan rendezted be az akváriumot, mennyit járattad betelepítés előtt, hogyan cseréltél vizet, milyen helyen van, milyen aljzat, egyszóval minden részletet, amit csak tudsz.
A fákat, köveket ki lehet főzni, vagy neomagnolos vízben áztatni. A növényeket neptun gyorsfürdő, neomagnolos gyorsfürdő, szénsavas vízben rövid áztatás is tudja fertőtleníteni (vagy ezek kombinációja), de feltételezem a betegségek felsorolásából, hogy egy kisebb gyógyszertárat beöntöttél már a vízbe, szóval akár egy sima átmosás is elég lehet.
54 literbe (ha a felsorolt fajokat nézem) egy rendes csapat vörös neon (~ 10-15 db) és egy kis csapat panda mellé max néhány garnélát vagy otocinclust tennék be algázásra, ancitartásra nem az igazi ez az akváriumméret.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, metzgerbalazs
Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.161 másodperc