Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Díszhalak tartása, társítása

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 1 hónapja #141

• Moderátor
  • Moderátor profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 14
Az összes személyeskedésre okot adó és személyeskedő hozzászólást töröltem. A nem közérdekű problémákat kéretik privát üzenetben intézni.

AM moderátor
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 1 hónapja #142

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 97
Az én belső szűrőmhöz tartozik egy periszkóp szerű elem, aminek a teteje forgatható, ezzel állíthatom a vízsugár irányát. Eleinte ráirányítottam az akvárium falára, most már nem is használom... Ha neked is van ilyened, ezzel tudsz variálni, ha nincs, a vízsugár elé tehetnél valamit, ami eltereli. Egyébként ebben a fórumban olvashatsz arról, hogy végül is mindegy milyen magasságba helyezed a szűrőt, ha megfelelő a kapacitása, akkor mindenféleképpen el tudja látni a feladatát.

A szűrő az akvárium méretének 3-4 szeresét hell, hogy megforgassa óránként. Tehát egy 100 literes akvárium esetében legalább 300 l/h teljesítmény szükséges. Ez azért jó ha több, mert idővel bekoszolódik, lelassul, veszt a teljesítményéből. Nekem 120 literre van 520 l/h

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 1 hónapja #143

• kollagén
  • kollagén profilkép
  • Nem elérhető
  • Ivadék
Köszönöm az infokat!
Mit javasolsz Roberto?hogyan tereljem el a kiáramlo vizet?ugy szeretnem h az algázòknak kedvezzen
viszont a neonhalakat ne zavarja.csak nagyon kis áramlàs mebjen rájuk.
A szűrési funkciòját viszont lássa el.
Arra is gondoltam h fektetve teszem be,az aljzattol nem messze.és igy a szürés is
maxon megy,viszont a közép és felső részben gyengül az áramlat.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 1 hónapja #144

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
Sziasztok. Az én harcsáim (cory. paleatus) egyenesen imádják az áramlást. Amikor töltöm fel az akváriumot vízcsere alkalmával, mindig kicsit gyorsabban öntöm, hogy áramlatot keltsek. Szinte mindegyik odajön és úszik a vízsugár alatt. Ha viszont zavarja a halakat, el lehet terelni a szűrőből kiáramló vizet. Általában a belső szűrőknek van is erre a célra szolgáló része.

A levegőztetésről pedig azt olvastam, hogy az apró buborékok könnyebben megmaradnak az akváriumban, a nagyok gyorsan kikerülnek belőle.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kollagén

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 1 hónapja #145

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1126
Célszerű úgy beállítani, hogy mindig legyen egy nyugodtabb rész az akváriumban, ahol pihenni is tudnak halaid, ha úgy kívánják. Egyébként a nem túl erős áramlás edzésben tartja a halaid izomzatát és fittebbek, egészségesebbek lesznek. Érdemes a származási helyre rákeresni, és tájékozódni az ottani viszonyokról, sokat segíthet.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 1 hónapja #146

• szotyika
  • szotyika profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 484
Először is annyi levegőt úgy sem tudsz benyomni az akváriumba hogy gondot okozzon. A víz áramlását így nehéz megmondani hogy nem tudni pontosan milyen páncélosharcsák, az ancik azok szeretnek beállni a víz áramba, viszont a neonhalak azok nem nagyon szeretik az erős áramlást. Próbálj meg egy kis kompromisszumot kötni és állítsd be a szűrőt úgy hogy ne legyen túl erős , de ne legyen túl lassú sem.
Tommy

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 1 hónapja #147

• kollagén
  • kollagén profilkép
  • Nem elérhető
  • Ivadék
Üdv mindenkinek!
Tegnap telepitettem 22 halat az akváriumba.
12 vörösneon hal
6 páncélos
4 alganyalo
a gondom az lenne h milyen erősségen adjam a levegőt nekik?miből vszem észre h tul sok?
26 fokon van a melegítő.85l víz.meg az is érdejelne h a szűrő ami áramlást csinál az nem zavarja e őket?.a termEszetes viselkedésük is érdekelne bővebben!
Ha vki tudna bővebb infot adni ,megköszönném!jo pdf fájl is vagy webcím
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. vagy ide is küldhetitek.
köszönöm előre is!
Attila

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #148

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1643
Hobbitársak vagyunk,és nekem is öröm ha segíthetek;)
Igazából még ma is imádom a könyvek-könyvtárak világát-sőt melegen ajánlom mindenkinek!
T.:Gábor

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #149

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
Köszi szépen a részletes leírást. Az említett könyv egyszer régen járt már a kezemben, emlékszem rá, csak nem emlékszem már hol láttam, de utánajárok.
Érdekes a pdf is, köszönöm, ha lesz egy kicsit több időm, beleolvasok :)

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #150

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Ejj..nem voltam elég alapos,és éreztem hogy erről én valaha jóval többet olvastam valahol.
Nos..könyvespolcomon keresgélve előbb a tógazdaságokban folyó munkával foglalkozó könyvet találtam...de aztán az a könyv akadt a kezembe,amit jó szívvel ajánlok neked-és a hasonló érdeklődésű kollégáknak is.Nevezetesen éppen előttem fekszik Pénzes Bethen-Tölg István:Az aranyhal és a díszponty c. könyve,ebből idézek neked..hiszen tisztelegve az írók előtt csakis az ő szavaik a pontosak!
Nos, a hímekre jellemző bélyegek a testforma tekintetében:szögletes-vékony,hasfaluk laposabb,kemény.Alfelnyílás:egyes ívás előtt fehéres tej nyomható belőle..Alsó úszó:vaskos,ívás előtt dorozsmás,ugyanezek mondhatóak el a mellúszókról,és a kopoltyúfedőkről is.
A nőstények ezzel szemben kerek,vastag testformájúak,hasfaluk gömbölyded,ívás előtt puha.Alfelnyílásuk kettősívás előtt piros és kidomborodó.Úszóikon,és kopoltyúfedelükön nem találhatóak ún.dorozsmák....
Mint láthatod a legegyszerűbben tehát valóban a végbél környékének tanulmányozása alapján határozható meg a kérdéses faj nemi hovatartozása..még ívási időn kívüli,akváriumi,esetenként fiatal példányokon is!:-)
További eredményes halazást,sikeres nemi meghatározást kívánok:Gábor
Ui.:igen érdekes haltenyésztéssel foglalkozó pdf-et tölthetsz le innen:https://vm.mtmt.hu/download/1196578.pdf
Utolsó szerkesztés: 4 éve 2 hónapja Írta: halőrxxl. Indoklás: link megadás
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #151

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Pontyféléknél valóban ívási időben figyelhető meg a "dorozsma",mely főleg a fejtetőn,kopoltyúfedőkön található némely fajnál.
Aramyhalaidnál a legbiztosabb ha az ivarnyílás alapján határozod meg a nemüket..esetleg kifejlett egyedeknél némi ivartermék-tej,vagy ikra-is távozhat innen a hasüreg enyhe nyomására.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #152

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
Nekem pl nagyon sok volt belőle. Kimostam a kavicsokat, kevesebbet adok kaját és lejebb vettem a világítást és nyoma sincs az algának.

Kérdés: Aranyhalaknál hogyan különböztetem meg a hímet és a nőstényt? Olvastam a kopoltyún található apró pontocskákról, de az enyémeimen nem látom őket. Akkor gondolom csak ivaréreten jelennek meg, igaz? Esetleg más módszer?

Köszi

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #153

• nagy.sandor77
  • nagy.sandor77 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
  • Köszönetek: 2
Kiegészítve ezt a listát a megfelelő szűréssel egyből ráhúzhatjuk ezt a sémát az összes akváriumra.
De azért köszi a választ!

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #154

• szotyika
  • szotyika profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 484
Szia
megfelelő világítás és rendszeres vízcsere, és megfelelő etetés
Tommy

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #155

• nagy.sandor77
  • Nem elérhető
  • Ikra
Sziastok!

Lehet hogy buta kérdés, de... egy Sügeres akvárium növények híján mitől nem algásodik be?

Ugyan nincsenek sügereim, de a jövőben szeretnék egy ilyen jellegű nagyobb medencét.

És bocs, ha témában nem ebbe a topicba vágó téma, csak az előző hozzászólások kapcsán ötlött fel bennem!

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #156

• mmccannon
  • mmccannon profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 368
Pasa szavaihoz sem hozzátenni, sem elvenni nem lehet.

Sajnos (megint bebizonyosodott), az eladót csak a bevétel érdekli. :sick:

Ezért nagyon fontos, hogy előbb olvass utána a kiszemelt halak igényeinek, és csak ismeretekkel felvértezve menj vásárolni.

A jövőben inkább itt kérdezz rá dolgokra, ha nem férsz hozzá halas könyvekhez. Szívesen segítünk.
Mary

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #157

• Pasa
  • Pasa profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 358
El kell keserítselek. Malawis sügéreket ilyen picike akváriumban nem lehet tartani. Aki ezt mondta teljesen amatőr volt.
Főleg a demasonit, ami roppant agresszív faj, nem társítható más, kisebb testű halakkal.
Ha lehet, legalább 100 literes akváriumot adj nekik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halas100

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #158

• halas100
  • halas100 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ivadék
Üdvözletem!

Érdeklődni szeretnék a Demasoni sügerek felől. Egy 54 literes akváriumba vettem 6db szumit
6db zöld szumit
és 4db. demasoni sügeret. Az eladó szerint ezek nem nőnek olyan nagyra, és kevésbé agresszívek mint a sügerek általában. Csak kettőt akartam venni, de szerinte ha többet veszek akkor jobban elvannak egymással. Egyébként nála egy medencében voltak a zöld szumikkal.(innen jött az ötlet, hogy vegyek belőlük) Most ugyan az akváriumban mindenki kerget mindenkit, de kárt nem tettek még egymásban. Utánanéztem és tényleg nem lesznek túl nagyok, viszont eléggé agresszívnek írják le őket. (főleg ha szaporodásra készülődnek)Most nem tudom, hogy hagyhatom-e őket egy akváriumban.
Esetleg egy 48 literesbe tudnám tenni őket, ami csak az övék lenne.Ez elég lenne nekik? vagy maradhatnak együtt? Vagy hirdessem meg az eladásukat az újságokban?

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #159

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1126
Én az utolsó három fajt hagynám a 110 literben amennyiben annak vízoszlop magassága eléri a 45 cm-t, az első hármat pedig, egy hasonló űrtartalmú akváriumba raknám.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 2 hónapja #160

• nagy.sandor77
  • Nem elérhető
  • Ikra
Igen, ők azok.
Én sem gondolom hogy fel szeretné falni, de attól még csipkedi...
Először nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki, azt vártam idővel megszűnik, de egyre sűrűbbek lettek.

8 vörös fantom lazac
8 neon
4 szivárványos guppi
4 páncélos harcsa
2 algaevő
3 vitorlás

110 literre (80x35x40) Szerintetek túltelepítettem?
Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.171 másodperc