1 October 2016
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Díszhalak tartása, társítása

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #141

• katona.t
  • katona.t profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Szia,

a társas halaim mind társasok voltak, de sajnos a párjai elpusztultak. A másik Tetra pl. nagyon kötekedős volt, a mostanit mindig bezavarta a sarokba. Aztán elkezdett fogyni a farokúszója és egyszer csak elpusztult. A szifó párja minden előjel nélkül egyik reggelre feladta. Pedig előző nap még úgy úszkált mintha minden rendben lenne.

Változtatnék rajta, de több halat szerintem nem bír el, a jelenlegieket pedig nem tudom senkinek eladni elcserélni odaadni... Esetleg ha itt van miskolci akvarista, akkor megkereshet privátban.

Mire gondolsz még kis egyedszám alatt? Kevés a 4 lazac?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #142

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1656
Szia!
Én a helyedben a halak összetételén is változtatnék,hiszen vannak olyan halaid akik társ nélkül illetve nagyon kis egyedszámban vannak.
A növényedet be tudod azonosítani,lehet hogy a Vallisneria-k között kellene megnézned!:)
A totális kiürítés idejére készülj föl vödrökkel,hiszen a régi vized felét érdemes megmentetni-ráadásul míg te takarítgatsz a halak abban lesznek a régi vizükben,esetleg a kiszedegetett növényekkel együtt.Mindenképpen tedd nyugodt helyre a vödröt,és bújási lehetőséget biztosíts az élőlényeknek!
Az "arccal lefelé úszásban" nem vagyok kompetens,viszont akár más topicban,akár az esténként rendszerint feléledő chat partyn segítőt találhatsz!;)
És hogy sértődős vagy nem az-ennek itt semmiféle szerepe nem lehet..még a legérzékenyebb embert is rá lehet vezetni dolgokra,csak nem kell azonnal fejét venni szvsz...
Szólj bátran és gyakran is akár ha itteni segítség kellene!

T.:Gábor

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #143

• katona.t
  • katona.t profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
Sziasztok,

Van egy ~100 literes akváriumom kb. 1 éve. (azóta nem volt hozzányúlva)
Lakosság:
1 nagy és két kisebb vitorlás hal
1 szifó
4 rézlazac
1 tetra
3 szumátrai díszmárna
2 csigaevő (az egyik hasonlóan csíkos a díszmárnákhoz, a másik szürke)
2 féle csiga (sárga és szürke/barna)
2 házmester (rózsaszín)
1 alganyaló

Egy féle növény van amiről nem tudom miaz, de gyorsan nő. Gyakorlatilag 1 tőről növő hosszú, hosszúkás egyszínű élénkzöld levelek amik a vízfelszínen is túl nyúlnának. A tőről elindul egy hajtás majd 3 centi után újabb tő...

Technika:
1 levegőztető, 1 belsőfűtő (100W), 1 Sera fil 900 külsőszűrő (130 l-től), a világítást szerepét 3 háztartási kompakt fénycső látja el (egyedüli cserére szoruló eszköz, szerintem).

Az aljzat sóder, de nem szitáltam át, így nagyon kicsi szemcseméretű. Az akváriumnak teteje nincs így gyakran kell utántöltenem. A diszmárnák arccal lefele és egyhelyben úsznak egy ideje.

A közeljövőben szándékozom lecserélni a világítást és ekkor végrehajtanék egy nagytakarítást az akváriumban.
Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit változtassak rajta a halak érdekében és hogy csináljam, hogy miközben leeresztem a vizet kimerem a sódert stb, a halakat ne érje nagy stressz és ne pusztuljanak el. Bár régóta van akváriumom, elég kezdő vagyok, bármilyen segítséget/tanácsot elfogadok, ne kíméljetek (nem vagyok sértődős)!

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #144

• Pasa
  • Pasa profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 359
Az átalakulás csak egy irányba mehet végbe, nőstényből hímmé.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #145

• jocopoco95
  • jocopoco95 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 76
Üdv
Azt szeretném kérdezni hogy a szifók hímjei áttudnak alakulni nőstény egyedekké vagy csak a nőstények hímekké? Mert most 2 hím és 2 nőstény szifó van az akváriumomban (ami 96 literes) és a kisebbik hímnek valamilyen oknál fogva eltűnt a farka. Én ugyan arra tippelek hogy a másik ami 2xer akkora lecsípte de azért megkérdezem hátha mégse.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #146

• Moderátor
  • Moderátor profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 14
Az összes személyeskedésre okot adó és személyeskedő hozzászólást töröltem. A nem közérdekű problémákat kéretik privát üzenetben intézni.

AM moderátor

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #147

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 97
Az én belső szűrőmhöz tartozik egy periszkóp szerű elem, aminek a teteje forgatható, ezzel állíthatom a vízsugár irányát. Eleinte ráirányítottam az akvárium falára, most már nem is használom... Ha neked is van ilyened, ezzel tudsz variálni, ha nincs, a vízsugár elé tehetnél valamit, ami eltereli. Egyébként ebben a fórumban olvashatsz arról, hogy végül is mindegy milyen magasságba helyezed a szűrőt, ha megfelelő a kapacitása, akkor mindenféleképpen el tudja látni a feladatát.

A szűrő az akvárium méretének 3-4 szeresét hell, hogy megforgassa óránként. Tehát egy 100 literes akvárium esetében legalább 300 l/h teljesítmény szükséges. Ez azért jó ha több, mert idővel bekoszolódik, lelassul, veszt a teljesítményéből. Nekem 120 literre van 520 l/h

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #148

• kollagén
  • kollagén profilkép
  • Nem elérhető
  • Ivadék
Köszönöm az infokat!
Mit javasolsz Roberto?hogyan tereljem el a kiáramlo vizet?ugy szeretnem h az algázòknak kedvezzen
viszont a neonhalakat ne zavarja.csak nagyon kis áramlàs mebjen rájuk.
A szűrési funkciòját viszont lássa el.
Arra is gondoltam h fektetve teszem be,az aljzattol nem messze.és igy a szürés is
maxon megy,viszont a közép és felső részben gyengül az áramlat.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #149

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
Sziasztok. Az én harcsáim (cory. paleatus) egyenesen imádják az áramlást. Amikor töltöm fel az akváriumot vízcsere alkalmával, mindig kicsit gyorsabban öntöm, hogy áramlatot keltsek. Szinte mindegyik odajön és úszik a vízsugár alatt. Ha viszont zavarja a halakat, el lehet terelni a szűrőből kiáramló vizet. Általában a belső szűrőknek van is erre a célra szolgáló része.

A levegőztetésről pedig azt olvastam, hogy az apró buborékok könnyebben megmaradnak az akváriumban, a nagyok gyorsan kikerülnek belőle.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kollagén

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #150

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1126
Célszerű úgy beállítani, hogy mindig legyen egy nyugodtabb rész az akváriumban, ahol pihenni is tudnak halaid, ha úgy kívánják. Egyébként a nem túl erős áramlás edzésben tartja a halaid izomzatát és fittebbek, egészségesebbek lesznek. Érdemes a származási helyre rákeresni, és tájékozódni az ottani viszonyokról, sokat segíthet.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #151

• szotyika
  • szotyika profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 484
Először is annyi levegőt úgy sem tudsz benyomni az akváriumba hogy gondot okozzon. A víz áramlását így nehéz megmondani hogy nem tudni pontosan milyen páncélosharcsák, az ancik azok szeretnek beállni a víz áramba, viszont a neonhalak azok nem nagyon szeretik az erős áramlást. Próbálj meg egy kis kompromisszumot kötni és állítsd be a szűrőt úgy hogy ne legyen túl erős , de ne legyen túl lassú sem.
Tommy

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 5 hónapja #152

• kollagén
  • kollagén profilkép
  • Nem elérhető
  • Ivadék
Üdv mindenkinek!
Tegnap telepitettem 22 halat az akváriumba.
12 vörösneon hal
6 páncélos
4 alganyalo
a gondom az lenne h milyen erősségen adjam a levegőt nekik?miből vszem észre h tul sok?
26 fokon van a melegítő.85l víz.meg az is érdejelne h a szűrő ami áramlást csinál az nem zavarja e őket?.a termEszetes viselkedésük is érdekelne bővebben!
Ha vki tudna bővebb infot adni ,megköszönném!jo pdf fájl is vagy webcím
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. vagy ide is küldhetitek.
köszönöm előre is!
Attila

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 6 hónapja #153

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Hobbitársak vagyunk,és nekem is öröm ha segíthetek;)
Igazából még ma is imádom a könyvek-könyvtárak világát-sőt melegen ajánlom mindenkinek!

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 6 hónapja #154

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
Köszi szépen a részletes leírást. Az említett könyv egyszer régen járt már a kezemben, emlékszem rá, csak nem emlékszem már hol láttam, de utánajárok.
Érdekes a pdf is, köszönöm, ha lesz egy kicsit több időm, beleolvasok :)

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 6 hónapja #155

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Ejj..nem voltam elég alapos,és éreztem hogy erről én valaha jóval többet olvastam valahol.
Nos..könyvespolcomon keresgélve előbb a tógazdaságokban folyó munkával foglalkozó könyvet találtam...de aztán az a könyv akadt a kezembe,amit jó szívvel ajánlok neked-és a hasonló érdeklődésű kollégáknak is.Nevezetesen éppen előttem fekszik Pénzes Bethen-Tölg István:Az aranyhal és a díszponty c. könyve,ebből idézek neked..hiszen tisztelegve az írók előtt csakis az ő szavaik a pontosak!
Nos, a hímekre jellemző bélyegek a testforma tekintetében:szögletes-vékony,hasfaluk laposabb,kemény.Alfelnyílás:egyes ívás előtt fehéres tej nyomható belőle..Alsó úszó:vaskos,ívás előtt dorozsmás,ugyanezek mondhatóak el a mellúszókról,és a kopoltyúfedőkről is.
A nőstények ezzel szemben kerek,vastag testformájúak,hasfaluk gömbölyded,ívás előtt puha.Alfelnyílásuk kettősívás előtt piros és kidomborodó.Úszóikon,és kopoltyúfedelükön nem találhatóak ún.dorozsmák....
Mint láthatod a legegyszerűbben tehát valóban a végbél környékének tanulmányozása alapján határozható meg a kérdéses faj nemi hovatartozása..még ívási időn kívüli,akváriumi,esetenként fiatal példányokon is!:-)
További eredményes halazást,sikeres nemi meghatározást kívánok:Gábor
Ui.:igen érdekes haltenyésztéssel foglalkozó pdf-et tölthetsz le innen:https://vm.mtmt.hu/download/1196578.pdf
Utolsó szerkesztés: 4 éve 6 hónapja Írta: halőrxxl. Indoklás: link megadás
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 6 hónapja #156

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Pontyféléknél valóban ívási időben figyelhető meg a "dorozsma",mely főleg a fejtetőn,kopoltyúfedőkön található némely fajnál.
Aramyhalaidnál a legbiztosabb ha az ivarnyílás alapján határozod meg a nemüket..esetleg kifejlett egyedeknél némi ivartermék-tej,vagy ikra-is távozhat innen a hasüreg enyhe nyomására.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 6 hónapja #157

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
Nekem pl nagyon sok volt belőle. Kimostam a kavicsokat, kevesebbet adok kaját és lejebb vettem a világítást és nyoma sincs az algának.

Kérdés: Aranyhalaknál hogyan különböztetem meg a hímet és a nőstényt? Olvastam a kopoltyún található apró pontocskákról, de az enyémeimen nem látom őket. Akkor gondolom csak ivaréreten jelennek meg, igaz? Esetleg más módszer?

Köszi

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 6 hónapja #158

• nagy.sandor77
  • nagy.sandor77 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
  • Köszönetek: 2
Kiegészítve ezt a listát a megfelelő szűréssel egyből ráhúzhatjuk ezt a sémát az összes akváriumra.
De azért köszi a választ!

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 6 hónapja #159

• szotyika
  • szotyika profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 484
Szia
megfelelő világítás és rendszeres vízcsere, és megfelelő etetés
Tommy

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 4 éve 6 hónapja #160

• nagy.sandor77
  • nagy.sandor77 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
  • Köszönetek: 2
Sziastok!

Lehet hogy buta kérdés, de... egy Sügeres akvárium növények híján mitől nem algásodik be?

Ugyan nincsenek sügereim, de a jövőben szeretnék egy ilyen jellegű nagyobb medencét.

És bocs, ha témában nem ebbe a topicba vágó téma, csak az előző hozzászólások kapcsán ötlött fel bennem!
Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.252 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Díszhalbetegségek
    • Sziasztok ! Remélem tudtok segiteni egy betegséggel kapcsolatban. Több akvarisztikában is mmegkérdeztem , semmit nem tudnak. Annyi a lényeg hogy...
    • 1 órája 4 perce
    • Díszhalszaporítás, tenyésztés
    • Ezeket már olvastam korábban is. A belső szűrést nem egy szivacsdarab képében kell elképzelni, hanem minimum egy nagy hordó, de inkább egy...
    • 4 napja 5 órája
    • Algaevõ harcsák
    • Szia Gábor! A lósóska szintén megfelelő ancibrikettbe. Kaszált réteken most is friss zöld leveleket tol. Oxálsav tartalma nem olyan magas,...
    • 4 napja 23 órája
    • Díszmárnák
    • Vennék vagy egy tucat rombuszmárnát. Hol lehet beszerezni? Én magam sehol sem találtam.
    • 1 hete 29 perce