Díszhalak tartása, társítása

Több
16 éve 5 hónapja #341 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Óriás algaevõ hal, Dél-Amerikából származik, 50 cm-re is megnõhet. Alapvetõen növényevõ, az eleségeket ennek alapján kell összeállítani.
Akváriumban nem tenyésztik.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #342 Írta: kataiandi
kataiandi válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!
azóta kiderült,h Hypostomus plecostomus:) De nem tudok róla semmit:-( Kiokosítanátok??:(

köszi

Sziasztok!

Ma kaptam két halat, de nem tudom milyen fajta és hogy mit kell róla tudni. Annyit látok rajtuk, hogy algaevõk. A képek mobillal készültek, reméllem azért látni.

images.netbag.hu/20071002/13042748805.jpeg
images.netbag.hu/20071002/13042728045.jpeg

Amúgy mellette egy házmesterharcsa egy csikhal és 3 guppy van. Ellesznek egymással? Több bújocskájuk is van.

köszi a választ elõre is.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #343 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Igen, beletehetsz ennyi neonhalat. A tartási hõmérsékletre ügyelj, mivel a betta a magasabb (24-30°C), a neonhal (20-25°C) az alacsonyabb vízhõmérsékletet kedveli.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #344 Írta: Velavros
Velavros válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy egy 48 literes akváriumba, egy hím betta és egy anci mellé betehetk neonhalakat (számszerint hetet szeretnék)?
Azt hallottam, hogy 1cm=1l (halméret). Rengeteg növényem és bújóm van.
A segítséget elõre is köszönöm!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #345 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Magi

Szerintem az 1. kombináció a helyes megoldás.
A többi változat problémásabb. A gyöngy és kékgurámi nagyra nõ, a bettához és a paradicsomhalhoz nem lehet bármit tenni.
Ezek a halak üzletben kaphatóak.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #346 Írta: Magi
Magi válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Szia!

Ma vettem egy 54l-es akváriumot. /Tetra felszereléssel/
Ázsiai halakt szeretnék bele vásárolni.
Különbözõ kombinációkra gondoltam, melyiket ajánlod?
1.) Törpe v. méz gurámi + kolibrihal + sziámi algaevõ hal.
2.) gyöngy v. kék gurámi + kolibrihal + sziámi algaevõ hal.
3.) sziámi harcoshal + .......
4.) paradicsomhal + ......
3-4-es mellé mit ajánlanál?
Esetleg vmi egyéb kombináció?

/Igazándiból elõször békés harcosshalra és méz gurámira gondoltam, de b.h.-ról nem nagyon hallott senki. Nem tudod, hogy hol szerezhetnék be ilyen halakat?/

Köszönettel: Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #347 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
anita 68

Téged átvertek, ha ugyanabba az akváriumba adtak el Neked aranyhalat és neonhalat, mivel teljesen más igémyeik vannak.
Azt, hogy az aranyhalnak megfelelõ lesz-e a helye, ahhoz valóban több információ kellene.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • Sliver
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 6 hónapja #348 Írta: Sliver
Sliver válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Anita!

Több info kellene pl.: mekkora az akvárium mondj egy kicsit többet a tartási körülményekrõl. Ennyi információ kevés szerintem.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #349 Írta: anita-68
anita-68 válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
megvettem 2 db fekete aranyhalat vagy másnéven teleszkópszemü arany halat.Vettem hozzájuk 2 db neon halat .De a neonhalak kidöglöttek 2 nap mulva.Az eladó azt mondta a két fajtájú halat lehet együtt tartani.Most nem tudom igazat mondott-e?Vagy rosszul tájékoztatott minket és a két halat nem szabad lett volna együtt tartani.Amugy a reklámból figyeltem fel a fekete aranyhalakra és tényleg olyan aranyosak és nagyon jól érzik magukat az új helyükön.köszönöm a választ.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #350 Írta: konvex
konvex válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Anita!
Akváriumi aranyhal. Pontosabban teleszkópszemû aranyhal.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #351 Írta: anita-68
anita-68 válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
érdekelne annak a halnak a neve aki a T-mobile reklámjában van kicsi fekete és nagy szemü.Mert olyat akarok venni de senki nem tudja megmondani,hogy milyen fajtájú.köszönöm a választ

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #352 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
igen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #353 Írta: akvarista93
akvarista93 válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Üdv.
Azt hadd kérdezzem meg hogy, ha 5 db vitorláshal mellé tennék (ideiglenesen)pár darab márványsügeret akkor bántanák a vitorláshalakat?
(200 liter)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #354 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Szerintem kevés ekkora medence. A cápaharcsának (Pangasius hypophthalmus) sokkal nagyobb és jó hosszú medence kellene (igazából nem is otthoni akvárium) és vitorlásokkal sem tartanám együtt. Az elhullások - valószínûleg - a nem megfelelõ tartási körülmények miatt következtek be. A többieknek is jobb lenne nagyobb akvárium.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #355 Írta: akvarista93
akvarista93 válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!
200literes akváriumom van.Most szeretném átalakítani!
Íme a kérdéseim:
5db öves díszcsíkot,5db vitorláshalat,5db cápaharcsát,1db dominóharcsát,1db vitorlás óriás algaevõ halat szeretnék bele tenni.Ez nem lesz túl sok?
Sokat nézegettem többféle fórumot és sokszor láttam hogy, szinte mindenkinek egy-két hónap alatt elpusztultak a cápaharcsái.Hogy, tudnék ez ellen védekezni vagy ez elkerülhetetlen?
Mennyire jó ezeknek a halaknak a társítása?
Nem fogják egymást bántani?
Bocs a túl sok kérdésért!
A válaszokat elõre is köszönöm!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • peters
  • COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #356 Írta: peters
peters válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Véleményem szerint nem fogják bántani egymást!

peters

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #357 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy 60 literes akváriumom négy apisto-val és kíváncsi lennék rá, hogy tehetek-e melléjük néhány üveg -vagy amano garnélát, nem bántják-e õket, vagy hasonló?

Elõre is köszi a válaszokat!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #358 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Csak annyira bántja a növényeket, mint bármely más fajtársa. Nem tennék mellé finoman szabdalt levelû növényeket, mint pl. Cabomba, Limnophila vagy Myriophyllum. De ha megfelelõen tápláljuk novényi eredetû táplálékkal is, akkor nem lesz gond.

A hal magyar neve: szalagos gurámi


Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #359 Írta: Pega
Pega válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
ilyen : t. pectoralis

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #360 Írta: Pega
Pega válaszolt Trichogaster pectoralis témában
Hali!
"Kígyóbõrû gurámi"-t szeretnék tartani, 325-ös akváriumban, további nagytestû trichogaster fajokkal. Azt írják, hogy békés, de megeszi a vizinövényeket. Ez igaz?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.222 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés