Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Díszhalak etetése

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #281

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1599
Nagyon köszönöm kolléga!
A tapasztalatom is efelé tendál egyébként:amint elkezdtek fogyogatni a krumpli szeletkék,megdöbbenve vettem észre hogy az addig aranytisztának gondolt tubi telepeken ismét megjelent valami iszapszerű összeállt dolog!Jelzem mindez egy héttel az után hogy hazahoztam őket-tehát a krumpli fokozta a bélműködésüket?Ez nagyon jó hír..ők ugyanis kénytelenek azt enni ami van nekik tárolás közben:nyilván elpusztult társaik is eledelül szolgálnak.
Egyenlőre a tároláskor nem használok krumplit-szeretném ha a maradék is elfogyna közülük!
És akkor még egy kis víz..ami lehet klóros is sajnos:( Bár nagyvárosi kollégáink nem tapasztalnak semmi károsat,errefelé ismét "tej" jött a csapból..ezzel hogyan cseréljek én vizet a tubikon?A megoldás kéznél volt szerencsére..a "Mátéfi féle" aszkorbinsavas vízelőkészítés ismét bevált,erős szellőztetés hatására már fél órán belül végeztem is!;) Tessenek odafigyelni a klórra-kloraminra,vagy bármire amit mi emberek kénytelenek vagyunk az ivóvizünkben elviselni-a férgecskéknek biztos halál lenne egyetlen klóros vizes csere is..
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 2 éve 8 hónapja Írta: halőrxxl.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #282

• gyovai68
  • gyovai68 profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
  • Köszönetek: 14
A krumpliról:Mintha hallottam volna hogy hamarabb ürül tőle a tubi béltartalma tisztára és így kényesebb halaknak is adható(diszkosz).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Robi0108, mikes

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #283

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Black worm...az ok hogy csodás telepeket látok a képeken,de mi a csodát esznek??? Ekkora szűrés-keringetés szerintem nem is kell nekik...de a kisördög azért csak bennem bujkál:a túlfolyó ezeknek semmiféle akadályt nem fog jelenteni.Simán az egész berendezést belakják,"oszt kész":D
Ha angoltudó van azok között akit érdekel a téma érdeklődjetek már utána ha kérhetem!:)
Elnézem az én blackjeimet,és ők bizony a világért nem jönnének elő a cellulóz iszapból-csak kis darabkájuk kandikál kifelé.Felvetődik bennem a gondolat hogy vajon mi lesz ha szeretném őket tisztán kiszedni?Na hagyjuk is..magamnak ástam ezt a vermet,tudom!:D
Pár héten belül egy olyan helyre települnek át,ahol lehetséges róluk fotót készíteni-igérem mellékelem majd!
Utolsó szerkesztés: 2 éve 8 hónapja Írta: halőrxxl.

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #284

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Mikes bocsi...néha elmegyek a téma mellett.
A krumpli mindkettő célt szolgálja ahogy észrevettem:a víz stabilan tiszta marad 2-3 napig,de amint elkezd lágyulni a tubik nyilván eszegetnek is belőle.Sajnos nem ajánlom sokáig alattuk hagyni:elfolyósodik,és szerintem oxigénszegény környezetet hoz létre..meg nyúlós kulimászt alattuk.Talán a csere a vízcserékkel egyetemben lehet a jó megoldás!;)
De van más hírem is:1.5 liter tubi két patakocskában új helyre talált!Az elsőhöz nem túl sok bizodalmam van,szó szerint egy erdei patak részre kerültek kitelepítésre.Az aljzatot avardarabkák,és egyéb ágak borítják-mondanom sem kell hogy egy kitűnő égertoboz lelőhely is egyben.Sajnos a partján képtelenség volt megállni úgy hogy tudjak képeket készíteni,folyamatosan a gravitációt meghazudtoló mutatványokkal tartottam viszonylag stabilan magam.
Hmm..és azt kell mondanom hogy a másik patakocska sem lesz ok!Ez az amiről már meséltem hogy a fele gyermekkoromat benne töltöttem,ám mostanság gyalázatosan mesterséges mederben kénytelen folydogálni:( Azért csinos adag tubit ajándékoztam neki,hátha a mederben megfigyelhető tegzes lárvák mellett nekik is tudna eleséget adni.Medre néhol teljesen a vízzáró agyagrétegig lecsupaszítottan várja az iszap lerakódást,kilátszik az errefelé szokásos kék színű agyag...ez nem ok.Partján jó darabon gyalogoltam amíg megfelelőbb helyre nem találtam-ám itt a vízben is nőnek a zsurlók..a fenébe:( Ez megint azt jelenti,hogy a vízhozam eléggé rapszodikusan alakul,hiszen ez a növény korántsem vízi életre találtatott ki...viszont a folyásban csodálatos iszapréteg van,és bízom a tubik életösztönében:ha csökken a vízszint nyilván beljebb húzódnak majd.Kifejezetten szeretném hogy ha a fentebbi folyás mellett idillikus környezetben élő farmertől bemosódna némi trágyalé..lovak bőven vannak szerintem,aprójószág is talán./Itt csak halkan jegyzem meg:ha egyszer annyi pénzem lenne,én itt szeretnék élni-patak van,csönd szintén....hhhh...de jó lenne!/Elgondolkoztam azon,hogy mi lenne ha én segítenék rá némi érett komposzttal...
Most semmi más dolgom nincs csak várni,és nagyon-nagyon reménykedni!Hetente-kéthetente azért bejárom majd a helyszíneket,rendkívül szeretném ha fotókkal illusztrált blogot rittyenthetnék nektek a természetes helyen élő tubikról!Pontosan tudom hogy sokan nem voltatok abban a szerencsés helyzetben hogy WF tubival etethessetek..keresztemnek érezném hogy örömet szerezzek nektek ezzel.Drukkoljatok kérném...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mikes

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #285

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1125

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #286

• halivadek
  • halivadek profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 211
Black worm farm: aquariumcoop.com/aquarium-fish-love-california-black-worms/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #287

• mikes
  • mikes profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
  • Köszönetek: 54
Gábor, elfelejtettem kérdezni, a krumpli minek a tubik mellé? Tápanyag, vagy a vizet stabilizálja?

Mikes

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #288

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Szerintem a képek elég beszédesek..egyébként nincs leírás. Bár a FB-n meg lehet kérdezni az illetőt.

Van itt egy másik alkalmatosság is:

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #289

• halivadek
  • halivadek profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Hát ez nagyon jó :)
Leírás is van róla? Milyen a hatásfoka?

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #290

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #291

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
A mai napi izgatás blackworm ügyben. Ez egy amatőr tenyésztési módszere:

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: czet49

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #292

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Köszönet a tubifarmos képekért!:)
Valóban lehetséges hogy sokkal magasabb hőmérsékletet is elviselnek,hiszen akváriumban is hónapokig-vagy tovább-élnek ha nincs aki megegye őket..lényeg az oldott oxigén.Tényleg borzalom helyeken érzik magukat legjobban..régen vágóhídi,sertéstelepi befolyóknál is hatalmas mennyiség volt-aztán jött a nagy előíráshalmaz,nekik pedig kaja nem maradt.Nem okvetlenül bánom hogy megtisztultak a folyóink-sőt!-de azért a tubik is hiányoznak keményen!:)
Én egy nagy tésztaszűrön öblögettem át az iszapot,szintén gigantikus mennyiség volt gyűjthető.Akkoriban még a horgász egyesülettől külön engedélyt is lehetett szerezni annak aki nagyobb mennyiségben való begyűjtését szerette volna művelni-a Sajón viszont senki nem horgászott.Ha rálelnék egy gyűjtőhelyre biztosan nagyon becsülném,de itt a felső folyáson ennek az esélye nulla-talán elhihető hogy sok éve járom a partokat és a szemem mindig a vízen van.
Valaha a tubi lelő helyeket nagyon féltették is..meg a gyűjtési módszereknek is voltak praktikái.Volt aki a mi kisipari módszereinkhez hasonlóan "mosta az aranyat",de volt akiknél emeletes tálcarendszer volt üzemben.Aztán volt aki az iszapot belapátolta egy ilyen szitaszövetes ládába,a folyó meg automatikusan mosta is...élmény volt figyelni,de néha kemény szavakkal zavartak minket oda ahová sosem süt a nap.Nem értették hogy mi srácok sosem leszünk nekik konkurencia,mert párszáz literkében halaztunk..Jó lenne videókat is látni e témában!
Mikes:dehogy gond..nyugodtan tedd mélyebb vízbe!A nagy felületű tárolóedényeket csak azért preferálom mert aktívabb lehet a gázcsere.Az általad jelzett mennyiségű tubi minden további nélkül eltartható a módszereddel...
Halivadék:lelkesedésed magával ragad!:)Még nem tudom mi lesz a megoldás...szeretném ha belaknának egy kisebb vízfolyást.Sajnos időm véges-ezért is gondoltam a legolcsóbb,legkisebb munkával járó módozatra.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mikes

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #293

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Tubi farm Kínában:

Utolsó szerkesztés: 2 éve 8 hónapja Írta: Mátéfi.

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #294

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Süldő koromban egy lassú folyású kis folyóban gyűjtöttem a tubit melynek a partja eléggé mulmos volt az áramlás ellenére is. Abban bőséggel tenyésztek a tubik, ha kellő óvatossággal közelítettél, akkor megfigyelhetted hogyan vöröslik tömegüktől az iszapréteg. Inkább a partközelben sekély vízben gyűjtöttem, mert így nem kellett belegázolnom a vízbe. Elegendő volt az iszapot egy nylon harisnyába tenni és jól meglötykölni a vízben. Az iszap kimosódása után csak a tubik maradtak. Fél óra alatt akár két-három kilót is lehetett gyűjteni minimális erőfeszítéssel. A part közeli vizet egész nyáron telibe sütötte a nap és bizony a víz hőmérséklete a nyári kánikulában jó langyos volt tapintásra. Mérni nem mértem soha. De langyos volt, szerintem 30 fok fölötti. Mégis éltek és virultak. Télen ha nem volt befagyva lehetett gyűjteni ugyanott. Ha befagyott, akkor nem gyűjtöttem és nem tudom, hogy hol kerestek menedéket a férgek, de feltételezem, hogy az iszaprétegben. Ha van áramlás ami biztosítja az oxigént és van kaja, elélnek azok a legundorítóbb helyen is. Sőt ott a legjobban.

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #295

• mikes
  • mikes profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
Kedves Gábor!

Köszönöm a válaszodat! Hozzád hasonlóan én is a pincére gondoltam, bár lakótelepi pince, a hőmérséklet 16 C° körüli. A tubi mennyiség viszont csak ilyen 5-10 ml körül van. A hűtőbe annyi vízzel szoktam betenni, amennyit Te is írsz, asszony pajtás toleráns, ezzel nincs is gond. A pinébe egy 2 literes befőttest gondoltam letenni, mondjuk félig feltöltöm vízzel, az aljára porlasztó kövön menne a levegő. Nem gond a tubiknak, ha nem csak pár centi víz van rajtuk? Ha jól gondolom, így ki kellene bírniuk azt a két napot, amíg nem vagyok otthon. Utána jöhetnek vissza a hűtőbe, napi kétszeri vízcsere rajtuk, ahogy azt írtam is. Egy ilyen kis adag 1,5-2 hétig kitart nekem, persze közben kapnak mást is.

Köszönettel:
Mikes

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #296

• halivadek
  • halivadek profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
A fóliásat nem értem miért zárja ki a telelés, azon is tudsz iszapréteget csinálni. A kajájukra is biztosan ki lehetne találni, vagy inkább kísérletezni valamit. A felmelegedés ellen is tudunk tenni, ha az ábrán amit átküldtem csinálunk egy méllyeb részt ahol hüvősebb a víz. Az áramlás meg a a melegebb vizrészt összekeveri a hidegebbel.
A kitelepítés tényleg a legolcsóbb megoldás, de a felvetett próblémákat, elég nehéz kordában tartani.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #297

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Halivadék nagyon rendes tőled hogy fáradoztál az ötletek megosztásával,és valóban jónak is gondolom őket,technikailag a legkönnyedébben meg is oldhatnám.Ha..és itt van elásva a döglött tubi nem is oly nagy titka!
Az én tudásom szerint a természetben nem az állóvizek lakói-sőt inkább a folyók terhelt részein,a csatornabefolyások mellett tenyésznek nagy számban.De nem a sodrás nagyságán van a hangsúly-sőt nem is igen szeretik azt.Ha belegondolsz ahol ők élnek ott iszap van,ahová beleáshatják magukat-ilyen nagy sodrású helyeken pedig nem rakódik le.Ráadásul ennek az iszapnak tartalmaznia kell olyan összetevőket is amit ők fogyasztanak-már többször keseregtem a Sajónk ilyen szempontból való alkalmatlanságán.emlékszel:meséltem hogy a rendszerváltás előtti Sajó fekete színű vizében errefelé is észveszejtő mennyiségű tubi volt...vörös szőnyeget képzeljetek el százméternyi hosszú partszakaszokon.Igen ám-de akkoriban még működtek a szlovák bőr,és papírgyárak.Nyilván a rengeteg ipari szennyvíz festette így be a vizet,annak lebegőanyag tartalma pedig "tubi Mekkává" változtatta a folyót.Így volt ez kérem..messze földről jártak tubit gyűjteni az akvaristák,sőt tavaly egy egri boltossal még nosztalgiáztunk is ezen.Azt mondta sehol ilyen jó tubi nem volt..ha egy vödörnyit megemeltek belőle az egész egyszerre,egy csomóban kiemelhető volt!Nyilván pihentették hogy a béltartalom kiürüljön,de tény hogy akkoriban sosem volt hiány a boltokban ebből-alapkaja volt minden hobbista számára!
A Daphnia fajok jellemzően állóvíziek..ne akarjunk mindent egy helyen tenyészteni,nem fog menni sajnos-pedig de jó volna!:) Folytatván a tubi tenyésztéséről írott ötleteidet:valóban..a mester volt olyan kedves,hogy nyilvánossá tette a valamikori szabadalmat...de az összetevők egy részét én totálisan képtelen vagyok beszerezni:( Ráadásul beszélgettük vele hogy ez sem úgy működik ahogy mi hobbisták elképzelnénk!Nem pár darab ládáról van szó,és nem kis helyigényről....
Sodrásra vissza egy kicsinykét még:nem azzal van bajom hogy hogyan állítsam elő-hanem azzal hogy hogyan csináljak olyan "beach"-et nekik,mely hosszú távon is megfelelő lehetne?Nem tudom olvastál-e már utána:télen lehúzódnak nagyon mélyre az iszapba,itt telelnek át.Na ugye akkor a fóliás tavak már ki is estek...az én lakhelyemen pedig bár agyagos a föld,de nem vízzáró-legalábbis elérhető mélységben nem az.Bezzeg a pincénkben már jó lenne,mert onnan a beszivárgó vizet csak szivattyúval tessékelhetem ki-de ott nincs kedvem tubis patakot csinálni!:D
Aztán-de sajnálom hogy nem állhattál mellettem anno a Sajónál-megfigyeltem azt is hogy a tubik nem a meder alján gyülekeztek,hanem a partok mentén mintegy 5-30 centis vízmélységig!Csak kisebb patakokban voltak a főmederben,de ott sem a nagyobb mélységekben-szóval elképzelhető hogy hiába ásnék egy medret,csak a szélét használnák.Felmerül akkor a kérdés,hogy miért nem csinálok olyan sekély kis patakocskát ahol egész felületen tenyészhetnének?Azért,mert nyáron nagyon felmelegszik...és hiába áramoltatnám zuhatagként nem lenne jó.Ezen a fonálon elindulva jutottam addig,hogy a legolcsóbb megoldást választanám:kitelepítem őket egy vízfolyásba.De itt is vannak kritériumok a fenébe...ne legyen nagyon gyors,de mindig csordogáljon..medre iszapos legyen,de ne kavicsos/köves,mert azt nem szeretik.Legyen olyan szennyező forrás a vízgyűjtőn ami elláthatja őket táplálékkal,de ne mérgezze ki őket.Aztán csak kényelmi okból:megközelíthető legyen számomra akár kerékpárral is,de ne olyan frekventált helyen legyen ahol rajtam nevethetne az egész kisebbség amikor gyúrom a sarat,meg szitálom az "anyagot"..bár ez lenne a legkevesebb!Van egy elég önző kitétel is:ha már belefeccölök ennyi energiát szeretném ha a babérok nagy részét is én arathatnám le..ne legyen nagy őshonos halállomány,de ne legyen olyan akvarista sem aki mindent tönkretenne.Igen..ezt is említenem kellett,mert a kapzsiság nagy úr errefelé is sajnos.
Amint látod nem egyszerű a dolog annyira ahogy elképzeljük...én meg attól félek nem is leszek sikeres a kihelyezéssel-de megteszem az tuti!;)
Mikes:én többféle módon is eltartottam már őket-sőt tisztára gyászba borulnék ha nem lenne itthon elegendő tubim;)A beszerzett tubikat én több napig-netán hétig is-csak tárolom,vele nem etetek.Most került "rendszerbe állításra" pár húsos láda-25 liter/db-ezekben én cseh emelőkkel forgatom a vizet.Tapasztalatom:egy ládában életük beteljesedéséig-feletetés-eltartható 1-1.5 liternyi tubi,megfelelő levegő beoldás mellett.Nem a nagy sodráson van a hangsúly-az a megfelelő nagyság ha a tubik összecsomósodva szépen kinyújtóznak 1-2 centiméterre a csapatból.
A mesternél hasonló a ládák elrendezése,ő viszont toronyba állítva használja őket és folyamatosan friss vizet folyat rájuk-ez nála szabadon elfolyik,így mindig friss vízben vannak.Talán ez a módszer a legjobb....de a pincénkből nem tudnám kivezetni az elfolyó vizet.
A tárolási hőmérséklet nagyon lényeges nálam,mivel hiába a sodrás a víz nem cserélődik.Szerencsére nálam a pincében télen-nyáron 15-16 fok van kisebb hőingadozásokkal,így némi feltétellel már megfelelő a tárolásra.Azonban van egy kis "trükk" is a dologban:ez nem más mint a burgonyaszeletek alkalmazása,és a maximum három naponta eszközölt vízcsere...elegendő itt is 50%-ot cserélni egyébként.A krumpliszeletkékkel nem szabad takarékoskodni...én két jókora gumót tettem be három ládába-az eredmény megdöbbentően jó!A víz kristálytiszta,bár a terhelésből eredően habosodás is megfigyelhető a 3.napon.Amire érdemes figyelni:ha elkezd zavarosodni a víz akkor valami nem ok...valószínűleg kezdődő pusztulás van kialakulóban.Ilyenkor átmosás,teljes vízcsere következzen..Egy jól karbantartott csodás tubiszőnyeg szívmelengető a magamfajta halazónak-a tubik élénkvörös színe csodásan mutatja a jó oxigénellátást.Azért naponta félrehúzom a "szőnyeget",és alájuk tekintek..az elhalt tubik itt gyűlnek össze,mennyiségükből jól következtethetek a kolónia állapotára.A ma hajnali karbantartáskor egy-egy láda tartalma alatt mindössze 1-2ml-nyi halott férget konstatáltam,de eljött a 3.nap,így vízcserét eszközöltem.
Persze tudom hogy a te kérdésed ettől kisebb mennyiségre vonatkozott,ezért tovább folytatom:a napi szükségletemet mindig a hűtőben tárolom egy 7 literes kis edénykében,mindössze 1-2 centis vízborítás alatt kb.2-3 deciliternyi tubit-itt semmi vízmozgás,semmi levegőporlasztás nincs.Naponta egyszer mosom át őket,aztán etetek velük.Némi nyákképződés megfigyelhető,de valamennyi tubi él...ehhez viszont toleráns háziasszony is kell.
Az árokba kitelepítést nem javaslom...ha rájuk süt a nap azt nem nagyon szeretik,ráadásul a jéghideg víz sem mindig jó a felhevült testüknek!:D Ha viszont valóban vízborítás van ott,és tényleg gyakran megy arra friss víz tegyél próbát-víz alatt már elviselik a napot is/de nem ártana árnyékolni!Viszont hogy termeled majd ki őket onnan?
Régebben már volt több hónapig futó tubi "projektem" egy közepes akváriumban is...egy motoros szűrővel levegőztettem/szűrtem,az aljzat mosott folyam homok volt-éltek mint Marci Hevesen.De elélnek ezek az akváriumodban is...csak legyen elegendő oxigén!
Aztán lenne még a Black Worm ami érdekelhet titeket...mert vannak nagyon jó híreim is!Feltelepültek ugye a pincéből a fürdőszobánkba-feleségem imádta is!-most 23 fokos vízben leledzenek,és a WC papírt eszegetik nem akárhogyan:)Hihetetlenül szépek ahogy már egy kisebb kolóniába álltak össze,és egy ugyancsak cseh emelő sodrásában élvezkedve ringatóznak a vízben.Ezek azonban másak mint a tubik...mikor felhoztam őket olyan kis vékonykák voltak,most meg már kezdenek "pocakosodni"..persze már van kajájuk,nemcsak a túlélés a cél.Mint jeleztem is én csak a lassúbb ivaros szaporodásukra apellálok,nem szeretném darabolással növelni egyenlőre számukat.Mindenesetre nagyon biztató hogy már több mint 11 hónapja éldegélnek nálam..voltak sokkal többen is,de a mostani állományom igazi Bear Grylls...adja a magasságos hogy továb tenyésszenek nálam.

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #298

• mikes
  • mikes profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
Sziasztok!

Kapóra jött, hogy pont most került elő a tubi téma. Néhány hete nem tudok adni tubit a halaimnak, mert hétvégente nem tudom naponta kétszer mosni őket. A köztes időszakban hűtőben vannak. Kipróbáltam, hogy bírják a kétnapos mellőzést, a wc-n távozott az eredmény. Valami olyan megoldás kéne nekem, ami biztosítja a folyamatos vízmozgást. Nincs másik, felesleges aksim. A tubiknak sekély, vagy mély víz kell? Vagy mindegy? Befőttes üveg, légpumpa kombinációval megoldható lenne a tubi tárolás?

Anyósomék háza előtt van egy árok. Friss, kútvíz mosdatja állandóan az iszapos árok rézsűt. Ebbe nem lehetne tubit telepíteni?

Üdv mindenkinek:
Mikes

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #299

• halivadek
  • halivadek profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
De a víz esés helyett ha beraksz egy sorozat cseh átemelőt, vagy egy nagy cseh átemelőt, az is kelthet elegendő örvénylést a tóban. Nyílván a felszínen nagyobb lenne az áramlás, de szért valamennyi csak lenne a meder alján is. Sajnos mivel tubit nem nagyon láttam még vadon teremni, nem tudom mekkora áramlás ideális neki.

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 8 hónapja #300

• halivadek
  • halivadek profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Mekkora ármalás kell nekik? Egy tavi vízpumpa nem elég hozzá? Kisább áramlást egy
mű vízesésssel tudsz csinálni.Viszont az áramlás miatt a daphnia felejtős lehet. Az etetést meg meg lehet oldani a ládás szabadalomban lévő tápkeverékkel is.

Gyorsan leskicceltem hogy tudsz egy tóban áramlást csinálni:
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2 éve 8 hónapja Írta: halivadek.
Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.160 másodperc