Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Díszhalak etetése

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #281

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1124
...és milyen változatos kis fickók:

http://www.collembola.org/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #282

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Itt van még egy klassz leírás az ugróvillások tenyésztéséről:

http://www.froschkeller.de/spr_schu.htm

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #283

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Sok halfaj, főleg a felszínről táplálkozók, biztosan szívesen belakmároznának az ugróvillás pecsenyéből. Nem tudom milyen tápértéket képviselhet a halak számára, de úgy gondolom, hogy jól beilleszthető az étrendjükbe és egy héten egy két alkalommal etethető. Meggyőződésem, hogy a díszhalaink eredeti élőhelyén is esznek ilyen kis ugróvillásokat, amit az esők bemoshatnak a folyókba vagy áradáskor részei a terülj-terülj asztalkámnak. Azért jutott eszembe erről írni, mivel most kaptam ajándékba egy kedves AME tag házaspártól (ezúton is hálásan köszönöm!) pár ezer darabot a saját tenyészet indításához. Én meg elkezdtem sokat gondolkodni e témában és kutakodni a hálón. Íme egy kis ugróvillás mustra:

http://www.nhm.ac.uk/resources-rx/files/35feat_springtails_most_abundent-3056.pdf

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #284

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Létezik egy nagyszerű haleledel a Moina. Tulajdonképpen egy vízibolhaféle trópusi változatban. Nekem volt és rendkívül könnyen tenyészthető még ki edényekben is. Sokkal táplálóbb mint a hazai magna vagy pulex és lényegesen egyszerűbb a tenyésztése is házilagosan. Nagyon szeretnék megint hozzájutni, mert ismét csinálnám a halaimnak. Kérlek benneteket, hogy próbálkozzatok a beszerzésével ti is, és ajándékozzuk meg egymást oltó anyaggal. Itt van egy kis leírás a tenyésztésükről:

http://edis.ifas.ufl.edu/fa024

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #285

• Gabor77
  • Gabor77 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 122
A neten láttam anno, hogy vattakoronggal szűrik, mint házilagos megoldás, mert az megfogja a kis rákokat, de a sós vízből nem sok marad benne. Én a helyedben kipróbálnám, nem egy nagy befektetés némi vatta korong, a szivacson szerintem simán átmennek a kis rákok. (bár lehet van olyan sűrű szivacs is amin nem, de én még nem találkoztam olyannal)
Emellett ha tényleg megfogja az artemiákat, akkor nyugodtan átmoshatod klór mentes édesvízzel egy kicsit, és akkor már a sós víz sem gond.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #286

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 97
Üdv, mindenkinek.

A Cory paleatus ivadékoknak a Seta Artemia-Mix nemű termékét adom jelenleg,de az ugye sózott. Nem lesz bajuk a kicsiknek, ha mindig egy kis sós víz jut a medencéjükbe? Szűrni csak sűrű szivaccsal tudnám... Szűrjem? Mik a tapasztalatok?

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #287

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1501
Igaz..hajnali munkám utáni fáradtságomban elfeledtem nyilvánossá tenni.Már megtekinthető!:)
T.:Gábor
Ui.:"Fájdalomdíjként" egy kis corys képet még beszúrok...
Utolsó szerkesztés: 2 éve 4 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #288

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 97
picasaweb.google.com/116433162749944378009/Microworm
Ha magyarázat kell kérlek szólj!

Engem érdekelne a dolog, de sajnos nem lehet megnyitni:
Sorry, that page was not found.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #289

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Videót nem sikerült készítenem...de vannak képek.
picasaweb.google.com/116433162749944378009/Microworm
Ha magyarázat kell kérlek szólj!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #290

• Pana28
  • Pana28 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
  • Köszönetek: 27
Azt el is felejtettem mondani, hogy újabban a plangtonozásnak hódolok bár mostanában nem akar összejönni :S
Felmelegedett a víz emiatt főleg csak vizibolha van illetve a kis tó kiöntött és most kb 10x akkor lett a vízfelület és szétszóródott a maradék cyclops ami nekem kellene :S
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #291

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
:silly: Ez megint tetszik..hogyne tetszene,mikor pontosan azon az úton menetelsz ami halaid természetközeli etetéséhez vezet-meglásd kis idő múlva neked is külön "bolondériád" lesz az élőeleségekkel való etetés,meg az otthoni tenyésztés!
Igen,igaz hogy a halak ettől valamiképpen élénkebbek lesznek,és nem is kell nagyon belemerülni a miértekbe-vadásznak a kajára mint a természetben.Lehet hogy pontosan nem ezekre-nagyon valószínű-de hogy "elszalad előlük" az eleség az tuti..menni kell,el kell kapni,aztán lenyelni mielőtt egy fajtárs szemet nem vet rá!Ez az igazi...de persze emellett valamennyien etetünk szárazakkal,fagyasztottakkal,sőt magunk kreálta kajának valóval is..akvarizálunk!:) Biztosan észrevetted hogy postjaimban mindig igyekszem meghúzni a határvonalat saját magam számára:nem szeretném ha ez a nagy "élőzés" olyan hangsúlyt kapna mintha nem sokba nézném a bolti kajákat.Erről szó nincs..sőt,azokkal is folytonosan próbálkozom-szerencsém is van,mert coryseregem jelzi ha valami tetszik..de azt is ha nem!Hogy e hozzászólásommal új kifejezést kényszerítek a helyesírás ellenőrzőre/élőzés/ azt is jelenti:elkötelezettje vagyok,és elfogultságom révén néha bizony magyarázkodnom is kell.Röviden:a szárazakban is otthon vagyok-több kiló most is szeretne kijönni a fagyasztóból-,de a szárazaknak komoly gyári reklámja van..az élőknek nincs!Ráadásul az élők sokkal több munkával és ismeretanyag megszerzésével járnak-akiktől én tanultam anno/és most is/ azok az élőzők táborábatartoztak...és engem nem kellett győzködni!;)
Némi munkádba kerül hát ha ezt az utat is választod-de biztos lehetsz benne hogy bárminemű segítséget megkapsz a kollégáktól,és persze tőlem is!Ebből kifolyóan mondom:bátran kérdezz bármiről,nincs buta kérdés-sőt tőled is fogunk tanulni!Eleségoltásokat könnyedén szerezhetsz vagy börzéken,vagy személyes kontaktusok útján...páran a postát is vállalják.Mégis legjobb ha magad veszed át...tessék hát felkutatni a lehetőségeket,ha fővárosi lennél már meg is van a lelőhely!
Mesélj csak erről a filmrétegről-sőt külső hivatkozás útján mutathatnál nekünk képet is!
Jól érzed:a lemosásos eljáráshoz keményebb közeg kell..viszont ha átlátszó edénykébe teszed őket világos helyre akkor nagyobb eséllyel másznak fel a doboz oldalán!;) Sőt...azt mondják külhoni kollégáink,hogy az oxigénszint csökkenése is elősegíti a felkapaszkodást.Fedd hát le légmentesen-és kérlek jelezz itt vissza hogy mik a tapasztalatok rendben?
Nem sokat számít ugyan az én véleményem,de nagyon pozitívan értékelem azt ahogy az illatukról beszélsz!Adja az ég hogy sose ismerd meg a másik végletet,mert elmondom hogy még az én dohányos orrom is ellenkezett mikor elbénáztam valamit..de még inkább akkor ha trehányságból hagytam besűrűsödni a tenyészeteim egy részét./Vagy az inkább kísérlet volt?Nem merem leírni,mert hátha olvassa a párom..ne tudja milyen dolgok futnak éppen :D/
Ígérem hogy a hétvégén megmutatom neked mit jelent a lemosás...még egy rossz minőségű videót csak elbír a YT!

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #292

• Pana28
  • Pana28 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
Köszi a választ :D
Hát nekem sajnos nincs annyiféle élő eleségem mint nektek így a kicsik naponta vagy kétnaponta kapnak waltert és mellette száraz kaját de nekem már így is őrületes változásnak látszik a halak gyorsabb fejlődése. :D
Ezzel még a mai napig nem tudok betelni pedig már megvannak pár hónapja :D
Amikor tudok veszek tubit is bár sajnos ennyi halnak már az is elég nagy mennyiség amit megesznek :S
Én amúgy napi szinten küszködök a fehér filmréteggel :S
Az oltások nagy része kenyéren van lehet, hogy emiatt bár nekem a zabpehelylisztes dolgo nem annyira jött be sem banánnal keverve sem sütőtökkel sem csak úgy magában
nyüzsögnek rajta napokig hetekig de az edényke oldaláról nem nagyon tudok begyűjteni jelentősebb mennyiséget
így aztán most csináltam egy hete kenyéren 5 új oltást azok teremnek most szépen de lassan meg fog jelenni megint a filmréteg sajnos:S
a lemosást pedig nem igazán tudom megcsinálni lehet pont a kenyeres módszer miatt hogy túl híg lesz mire az szétfolyik?
Remélem egyszer eljutok valakihez akinél vannak oltások és élőben meg tudom nézni hogyan is kellene csinálni :D
A kenyérnél nekem nem szokott gond lenni az illattal jó élesztőszaga van a doboznak mint mikor valami élesztős süti készül :D

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #293

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
:)Ez tetszik!
Nos mindenki annyit "termel" amennyire éppen szüksége van,vagy lehet...hiszen e férgekkel akár egy hét leforgása alatt is igen jól működő újabb tenyészeteket hozhatunk létre.A hangsúly azon van hogy kell nekik idő mire elkezdenek komoly mennyiségben megjelenni,igaz a nagyobb mennyiségű oltóanyaggal hamarabb is lesz "turbó" telepünk!Én azonban úgy gondolom hogy időben kell elindítani a kultúrákat... úgysem lehet sokat tenyészteni belőlük,mert mind elfogy!;)
Ahogy olvaslak felrémlik bennem:ugye nem kizárólag ezzel etetsz?Ahogy nőnek az ivadékaid igen hamar mást is kívánnak a gyorsabb fejlődéshez.A chaten is beszédtéma volt a kis férgekkel való kizárólagos etetés hátránya:van aki lassúnak találja halai fejlődését.Igaza lehet...
Tehát a számszerűség kérdése nem döntő...én is klf. margarinos dobozkákban ügyködök!Amint kiszállok most a honlapról,kell is megújítanom tenyészeteket!
Mi sem könnyebb ennél-és ha már microworm,akkor elmondom egy észrevételemet:anno mikor elkezdtünk erről beszélni volt aki az illatokat kifogásolta.Az elmúlt oltáskor kétféle közegre oltottam,a sima zabpelyhesre,és az általam mindkét féreghez használt banánosra.Azonos körülmények között a banános jobban/megbízhatóbban termel nálam,és a szaga sem szembetűnő...ma tehát kizárólag a banán/zabpehely mixre oltok.
Én egy talán kevesek által gyakorolt módszerrel szedem le a kis férgeket,talán te is olvastad már a "lemosásos" módszeremet.E módszerrel azonban nem naponta,hanem minden másnap szedem le a férgeket,mert igen hatékonyan gyűjti be a férgeket...egy nap pihenőt hagyok minden tenyészetnek az etetések között,közben látványosan el is fogy a tartó/etető közegük,és elérkezik az újraoltás ideje.De számot is kértél..ezt te tapasztald ki!:)Saját etetési szokásaidhoz,halaid számához,a férgeid reprodukciós sebességéhez kell igazodnod a tenyészetek számával-látod ugye hogy nem mérvadó az hogy ki mennyi edénykében tenyészt?De te is biztosan a számszerű dolgokat szereted mint én...nos nálam a kétféle féreg külön van tenyésztve,és fajonként 12-20 dobozka mindig üzemben van.DE:volt már olyan hogy elbaltáztam valamit,és az újraoltott tenyészeteimen előbb jelent meg a penész mint a kis férgek-ezért rátartással dolgozom.Mikor újraoltok mindig hagyok 6-8 termelő dobozkát is-részben halaim etetésére,részben biztonsági tartalékként.
Továbbiakban javasolnám hogy maguknak a kis férgeknek a nedvesen tartására,és etetésére hegyezd ki a tevékenységed...nagyon lényeges dolgok ezek,mert segítségükkel egy stagnáló telep is felhozható.Az időbeni újraoltásra szintén szeretném felhívni figyelmed;)!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Pana28

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #294

• Pana28
  • Pana28 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
Sziasztok!

Ki mekkora mennyiségben "termeli" a waltert?
Mert nekem van vagy 6-7 margarinos dobozban van is rajtuk valamennyi de mégis mindig kevés
Azt amennyi van azt csak a 200 xifó megenné a többi 150-200 halnak már nem jut pedig még azok sincsenek annyira nagyok, hogy ne ennék meg
Én csinálok valamit rosszul és ezért van rajta kevés vagy ekkora mennyiségű halnak sokkal több dobozzal vagy nagyobb dobozzal kellene tenyésztenem?

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #295

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Egyértelmű-a mi szemünknek megszámlálhatatlan sokaság nyüzsgő tömegük!:) Azt sem irigylem aki megállapította hogy egyetlen grammban 180.000,vagy éppen 270.000 darab pete van...
Amíg volt petém én mindig kis mérőkanálkával adagoltam az egységnyi vízbe,így tapasztalati úton tudtam hogy mennyit kell keltetnem ivadékaimnak.Az ára az igen....hhhhmmm.Kigazdálkodom,és veszek majd nekik,hadd táplálkozzanak minél változatosabban.
Van azonban egy kis ötletem a serdültebb,és a közel kifejlett coryk eleségével kapcsolatosan...egy kis házi koszt ami pár éve bizonyít.Tegnap újabb adag készült,ma megejtettem az újbóli etetési kísérletet-na pár napon belül készítek egy kis videót,meg talán egy rövidke blogot is.Jelzem:emberi tápláléknak is alkalmas dologról van szó-a kisebb fiam megint letesztelte,mert nem voltam elég körültekintő!:D A következő héten ismét etetek vele,akkor visszatérünk rá!
Utolsó szerkesztés: 2 éve 4 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #296

• Pana28
  • Pana28 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
Köszönöm a választ :)
www.aquadepo.hu/product_info.php/artemia-50-p-64
itt a link amin rendelni lehetne
most nézem hogy írja állítólag 83%-os a kelés fene tudja nálam hemzsegnek a vízben attól még lehet hogy csak 83% vagy annyi se kelt ki :s :)
Amint látom már fentebb vitték az árát Én anno 1450-ért vettem azt hiszem.
Mindenesetre amennyiére én értek a sórákkeltetéshez annyira nekem ez a fajta tökéletesen megfelel :D

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #297

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Pana bocs..a grindálokkal kapcsolatosan:ha bármi gond van velük át kell oltani.Bár a vízbemerített tenyészetről valóban "leugranak" az atkák-vagy lemásznak,feljönnek,leönthetőek stb-nálam a vízbemerítéses próbálkozás után mindig gond lett az eredeti tenyészettel is.
A következő metódust követem:az oltásra szánt grindálokat mindig azonos hőmérsékletű vízben áztatom egy fél órácskát-a tenyészettel azonos hőmérsékletűről van szó ha végre majd helyesen tudok fogalmazni;):D-,ezzel megszabadulok az esetleges mikró fertőzéstől is..azok megfulladnak/remélem!/.A víz felszínéről lefújom a feljött esetleges atkákat,ugróvillásokat-meg minden gezemicét-és csak a tiszta,élő és elevenen egy gomolyagba gyűlő-a'la tubi-grindálokkal oltok.Az első napokban igen keveset etetek,de amint a fedőüvegre is felrajzanak megkezdődik a nagyüzem...

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #298

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Szia!:)
A sórák szűrési tippről majd szeretnék hallani ha benne vagy,és az általad emlegetett orosz sórákpete linkjét is szívesen fogadnám..
Diólevél:én bizony azt mondom hogy ki kell próbálni-de már látatlanban is azt gondolom hogy a Mátéfi-féle szárított zöld levelek meg fognak felelni.Amikor levélről beszélünk mindenki a lehullott,elszáradt levelekre asszociál-nos itt nem erről van szó!Egyáltalán arról van információnk hogy a diólevéllel "párbaállított" T.catappa leveleket hogyan szedik?Lehet azok is zölden kerülnek kiszárításra,aztán forgalomba hozatalra...na ennek még utána kell járnom magamnak is.
Nem...eben az esetben nem szabad a régi tudásunkra hagyatkozni,mert a zölden megszárított diólevelekről semmi negatívat nem tudunk mondani,sőt semmiféle tapasztalatunk nincs két társunk-Mátéfi,Mac-kivételével!El kell felejteni a lehullott leveleket,nem erről szól a dolog.De Mátéfi nagyszerű linkeket is küldött,többek között ezt is:
dioskonyv.bionuss.eu/20-02/1.htm
Én bizony végigolvastam-sőt még azokat is amelyeket én találgattam...Elmondja hogy a fiatal diólevélnek sokkal magasabb a juglon tartalma mint az idős leveleknek,és hogy bizony nem mindegyik növényre-állatra veszedelem ez!A dolgok pikantériája az lehet-a diófa alatti vegetációra mondom ezt-hogy pontosan azokat nem is szoktuk alá ültetni melyek meg bírnák..mert olyan mély árnyékot ad,hogy ritka növény bírná ki az alkalmasak közül.De mondom,ezek mind csak a lehullott diólevélre vonatkoznak.Meglepő de juglont az egész növény tartalmaz...olvassátok csak!:)
Szeretném ha kollégánk elmondaná hogy ő melyik hónapban gyűjtötte a leveleket,hogyan szárította,és miként tárolja-én is nyitott vagyok a próbára!
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Mac hadd legyek kisördög:az én ancijaim pedig igen vérmesek,de rá se bagóznak a cukkinire...de szétfalják a medencét ha olyan kaját adok nekik,melyet már ismernek-kedvelnek.Lehet csak pár hét kérdése míg rákapnak a diólevél zamatára!;)Hogy coryd arra ikrázott az nem jelent semmit-ahogy érzed is csak hordozónak,ikrarakásra alkalmas felületnek érzékelte-mint nálam számtalanszor a catappa levelet.Ezért én időben kiveszem a levelet-borzalmasan elrejtőzik a barnuló ikraszem a barna levél erezetén,vagy a megmaradt levéllemezen.
Figyeljetek....megint felvetem a cserlevelet,mert erről is csak azt hallani hogy nem jó,mert erősen savas,meg hogy nem jó mert ...mert nem jó azt mondják!:( Én nem leszek rest,és kipróbálom..sőt mindenféle levelet amit csak arra alkalmasnak gondolok.Ha nem is eszik meg a víz kémiájára gyakorolt hatásuk talán még jobban érdekel-és ezért érzem "offba sodródónak" a postokat.Etetés..ok,meg is ehetik-meg is eszik!-de mégis csak alapvetően a vízkezelés,vagy a fűszeres rovata lenne megfelelő..a fene tudja.
Száz szónak is egy a vége:ne adjunk fel semmiképen egy dolgot azért mert nem ismerjük-akvaristák vagyunk,próbálkozzunk-és osszuk meg a tapasztalatokat!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #299

• Pana28
  • Pana28 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
Sziasztok

Bocs a késői válaszokért, de eddig nem voltam errefelé.
Én az Orosz vagy Ukrán típusú, de ha jól tudom Orosz sórákpetét vettem vagy 2 éve és szerintem jól kelnek, a bolti honlapon is meg volt vele mindenki elégedve.
A leszűréssel megpróbálok kicsit játszadozni hátha sikerül egy jó trükkel előállnom :D
Jövőhéten jön 1 kg-os halkaja mára már szinte elfogyott a nekik való méretű, így muszáj leszek keltetni a hétvégén úgy néz ki.
A diófáról csak annyit, hogy nagy mennyiségben biztos, hogy mérgező, gondoljatok csak a nagy, öreg diófákra alattuk még fű sincs, pedig vannak árnyékkedvelő füfélék.
Bizonyára az a mennyiség a juglonból még nem káros a víznek is van valamennyi pufferoló képesség, tele van lebontóbacikkal és a halak is bírják ez bizonyos szintig.
Grindál oltás ha elatkásodik van valami trükk hogy azt kiirtsam?
Volt egy régi telep amit véletlenül a világításon felejtettem és felrottyantak :S
Szerencsére nem dobtam ki a dobozt és most próbaképp pár hónap pihenő után megnedvesítettem ismét tettem rá kaját és csodák csodájára van pár db grindál ami él benne és eszik.
Bár lehet hogy már nem annyira élénkek vagy csak én láttam őket régen ezért tűnnek olyannak de a fő, hogy van egy kis remény arra, hogy újraindulhasson a tenyészet.
ma oltottam két újat amire pár db férget tettem gondosan ügyelve rá, nehogy atka is menjen át vele de félő hogy így is csak kerülhetett esetleg át valamennyi plusz a régiből is jó lenne kiirtani őket azért kérdezném :D

U.i.: köszönöm az előző kérdésekre kapott válaszokat :D

Válasz: Díszhalak etetése 2 éve 4 hónapja #300

• mmccannon
  • mmccannon profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 367
Egy próbát megér, ha mást nem is, de tapasztalatot szerzek. Az a legfontosabb, legyen az jó vagy rossz.
Mary
Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.212 másodperc