Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Díszhalak etetése

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #281

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1126
Egy német akvarista szúnyoglárvás próbálkozásai, aki a fű vagy egyéb növényi stimulátort egy kosárba tette, hogy könnyebb legyen a lárvák tiszta lehálózása:

http://www.afizucht.de/html/schwarze_mueckenlarven.html
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #282

• toist
  • toist profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 342
Variációk egy témára:
- ha napra teszed és rendesen megspékeled növényzettel, kevésbé lesz benne fekete szúnyoglárva, viszont lesz benne fehér színű kisebb méretű szúnyoglárva (? - nem üvegálca, amit általában fehér szúnyoglárvának hívnak), a pontos besorolását nem tudom, de kukacszerű, úszik, a halak nagyon szeretik
- szintén napon is lehet: némi finom aljzatot téve a vödör/láda aljára, néha egész szép adag vörös szúnyoglárvákat is lehet szüretelni - a hozam ugyan elég változó, ennek okára nem jöttem rá
Akik 2 szúnyogot szeretnének ütni egy csapásra, tegyenek bele daphniát is ;) (nálam is daphnia alatt jelentek meg)
Mindkettőnek megvan az az előnye, hogy szobai akváriumnál kisebb a meglepetés vérszívó veszélye, nameg nagyobb a változatosság! - tehát a félreértések elkerülése végett: a fekete szúnyog mellett javaslom kipróbálni fentebbieket, nem helyette
Utolsó szerkesztés: 3 éve 1 hónapja Írta: toist.

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #283

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
  • Köszönetek: 1650
Köszi Robi...de csalán se muszáj,majd "megideologizálom!":)
Élő állapotban nem tudják őket megenni az ancik..a víz felszínén ficeregnek.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #284

• roberto8802
  • roberto8802 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 97
Engem érdekelne a bővebb leírás, de az eddigid olvasottakból úgy gondolom nem kell más ide csak víz, bele csalán és türelem.

Az anci ivadékok is megeszik? Nekem csak ők vannak most kicsik

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #285

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Ez a szúnyoglárva lemegy a víz alá,de aztán úszik a vízen->".......ma már hálóztam le belőle olyan picurka fekete szúnyoglárvákat..."
Innen már nem jelent gondot a beazonosításuk!;)
Azonban ma fényképezéskor olyannyira meglepődtem magam is azon hogy menyire egyszerű,és milyen sikeres a dolog,hogy sokkal bővebben szeretnék írni az érdeklődőknek erről...elöljáróban egy kedvcsináló kép-pár perce készült:
picasaweb.google.com/1164331627499443780...#5891633373547140946
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #286

• Gabor77
  • Gabor77 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
  • Köszönetek: 124
halőrxxl beküldte:
Gábor tudod már a választ kérdéseidre?
Úgy tűnik a tubikkal lehetett valami, az új adagot eszik rendesen. Mondjuk az első etetésnél alig akartak odamenni a neonok, de aztán rájöttek, hogy ezt szeretik, utána alig esett le tubi, úgy elkapkodták.

Ez a szúnyoglárva amit írtál lemegy a víz alá, vagy úszik a vízen?

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #287

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Egyértelmű-már a növényeim permetezőszerének készítésénél is megfigyeltem ezt!Most sima füvekkel gondoltam letesztelni a dolgot,így is megy-sőt,rendesen hasít!:)
Miután hazatértem ma is első dolgom volt a halak után ezt is megtekinteni...három naposan hihetetlen hogy mennyi kis kikelt lárva lakja már. A fűszálak megkezdték az elsüllyedést,már nagy százalékban alámerültek.
Estefelé mellékelek egy képet a kis szúnyoglárvákról...lelkesítően jól bejött idén is!:)

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #288

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Próbáld csak meg azt, hogy egy csalán ágat teszel a vízbe, ami pár nap múlva elkezd hogy is mondjam szagos vizet termelni. No abba aztán lesz szúnyoglárva bőven. Nem tudom miért, de nagyon vonzza a tojásrakót a csalános víz.

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #289

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Pokol meleg,tűző napsütés...esténként pedig a fülünkbe zengheti diadalát pár szobába szökött szúnyog ha nem voltunk elég körültekintőek.Bár a szúnyogirtásnak is van fortélya,én mégis a lárvák szaporítására szeretnélek benneteket sarkalni most...
Ezer százalék hogy van olyan edényed amibe tehetsz egy kis akváriumi cserevizet..kiönteni kár volna,például erre is kitűnő!Az edényzettel kapcsolatban semmi extra igény nincs,a nagy felület a lényeg.5-10 centi víz bele/persze lehet több is!/,némi száraz fű-és mehet a dolog!:)A füvet nem kell túlzásba vinni,literenként 8-10 szál megfelelő lehet....
Semmi dolgod nincs,mint félárnyékba helyezni a csalisedényt-mert ez kérem az-és várakozni!Az elhelyezésen azért múlik valami..nem mély árnyékba,de nem is a tűző napra ajánlom tenni.Másnap már érdemes megnézni a dolgokat..látsz valami kis "csónakocskákat"a fűszálakhoz tapadni,vagy az edény falánál a vízen lebegni?Siker..a csali működik..de ha mégsem várj türelemmel!A szúnyogok egyik faja ilyen kis pár milliméteres fekete csomócskákba rakja le petéit,küllemre valóban nagyon hasonlít egy kis csónakocskára-meg fogod ismerni!
Innentől két utat választhatunk:nem teszünk semmit,vagy éppen ellenkezően-"szüretelünk"!Előbb a nulla munkaigényű dolgot részletezném,bár nem igen van mit mondani:figyelemmel kísérjük az edényke történéseit,és szerencsés esetben a fekete szúnyoglárvák egy idő után nagy számban teszik tiszteletüket a vízben..kifogod,feleteted,ennyi!
Ha azonban különösen szeretnél kedveskedni pár incuri-pincuri halacskádnak akkor a metódus a következő:alányúlsz a kis csónakocskának,és egy kis pohárkában lévő vízbe teszed...a széléhez úszik,és másnapra már ki is kelhet!Tekints be a pohárkába..na ők azok-farkukkal csapkodva merülnek alá ha megzavarod őket...bár még most csak alig több mint egy milliméteresek,biztos lehetsz benne hogy mindegyikük rövid időn belül szúnyoggá nevelkedne.Élő eleség kérem a javából-jótékonyan hat az emésztésre,a kitinváz és a klf. ballasztok nagyszerűen serkentik a perisztaltikát....Heti két-három alkalommal kisebb mennyiségben én ajánlom adni,de arra figyeljetek hogy halaitok ne zabálják degeszre magukat velük..imádják.
A pohárkában nem nevelkednek fel,nem kell tartanod attól hogy kirepülnek/veled együtt ;)/...viszont a nagyobb példányok etetése már körültekintést érdemel..erre is visszatérhetünk ha szeretnétek!
Ok-a "beoltásotok" megtörtént...még egy kis adalék:hétfőn tettem ki az edénykéket,ma már hálóztam le belőle olyan picurka fekete szúnyoglárvákat melyeknek irtózatosan örültek Red/Blue Grass guppikáim.Nem tudjátok elképzelni milyen vérengző fenevadakká alakultak már a legelső kacifántosan menekülő parányi lárva láttán is!:) Gyermekeim hangosan biztatták őket hogy merre találnak még elbújt példányokat...a kis aranyosak meg hallgattak is szinte rájuk!
Kitekintek a homokozóhoz:Gergő fiam a hatévesek örök optimizmusával éppen kis homokozó vödrében helyez el pár megszáradt fűszálat a paradicsomok alatti mulcsból.....istenem,csak el ne feledjek hajnalban betenni neki pár kis "csónakot"-feltéve ha a szúnyogok hamarabb meg nem találják.E dologról-a kegyes csalásomról-kérnélek benneteket egy szóval se szóljatok ha majd felcseperedvén ő is a sorainkba áll!;)
Ötleteket,de akár kérdéseket is szívesen fogadok a témában e helyütt-használjátok ki a nyarat ilyen szempontból is!

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #290

• Gabor77
  • Gabor77 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
halőrxxl beküldte:
Errefelé egy kicsit drágábbra jön ki a literenkénti ár.Hasonló mennyiség/30ml/itt mindkét halasboltban 120-140Ft.

Itt is attól függ, hol veszem, mert a másik boltban 20-25 ml-t adnak csak ugyanúgy 100 Ft-ért, csak az olcsóbbal számoltam...

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #291

• Mátéfi
  • Mátéfi profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #292

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Errefelé egy kicsit drágábbra jön ki a literenkénti ár.Hasonló mennyiség/30ml/itt mindkét halasboltban 120-140Ft.Feltéve ha van,és feltéve ha élnek is..meg feltéve ha adnak el belőle,mert az egyik helyen olyan érzése van az embernek mintha valami zárt csoportba akarna befurakodni ha egyszerűen csak venni akar.Itt már volt olyan is hogy kérésemre-mindössze fél liternyiről lett volna szó-majdnem felkacagott a tulaj,mondván hogy na annyit biztos nem tud adni.:(Egy decivel távoztam...
Úgy érzem korom ellenére én egy kicsit régi vágású akvarista vagyok...én szerettem és szeretek is tubival etetni.A körültekintő tárolási,és etetési metódusoknak köszönhetően a pár évtized alatt még nem volt olyan elhullásom/betegségem amit a tubival való etetés számlájára írhatnék.
Tudjátok az a nagy bajom nekem,hogy nagyon a "végeken" lakom.A nagykereskedés autója két hetente jön errefelé-de csak akkor ha megvan a boltoknak a minimális limitjük amit már kiszállítanak.Ha nincs meg a limit nem jön az autó,nem kapni a boltban amit szeretnék,és egyértelműen nincs tubi.Az egyik kereskedővel nagyon jó kapcsolatom van-igaz a másikkal sincs az égvilágon semmi bajom,gyermekkorom halas bácsija ő-,ő nagyon segítőkész volt mindig is velem.Már többször is rendelt direkt nekem extra mennyiséget,és a tubik megérkezte után a legrövidebb időn belül mentem is értük.Sajnos az utóbbi időben olyan értékelhetetlen minőségű tubifexet kapott,hogy volt amikor azonnal a lefolyóba öntötte a bűzös katyvaszt.Egyáltalán nem hibáztathatom ha már inkább tartózkodik a rendelésétől...így a fene vigye el,szabályosan fohászkodom mindig a tubiért!:blush:
Fentebb olvashattátok hát a magyarázatot hogy miért mozgatok meg minden követ ezekért a kis férgecskékért...most jöjjön hát a mai "jelentésem",ugyanis jártam mindkét pataknál ahová négy hete másfél liternyi tubit helyeztem ki.A tapasztalatok kiértékelése most van folyamatban a fejemben...a távirati stílust előnyben részesítők kedvéért én most csak ennyit tudok mondani:ahogy sejtettem is akkori hozzászólásomban az eredmény totális kudarc.Többszáz méternyit sétáltam a patak folyásirányában is,hogy lássam ha valahol máshol tanyát vertek,de mindössze egy kisgyermek tenyérnyi pirosas folt volt a jutalmam a csalánerdők leküzdéséért.Ez nulla....mire is számítottam?Ha viszont azt nézem igen tanulságos volt,és soha az életben nem nyughattam volna ha ki nem próbálom...végül is ez a hasznom.

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #293

• Gabor77
  • Gabor77 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
Robi0108 beküldte:
Szia! Itt Bonyhádon 30 gramm-100 ft.

Bár súlyra nem jutott eszembe, hogy megmérjem, itt Szekszárdon 30-40 ml-t (mikor hogy sikerül nekik szerintem, 2 egyforma még nem volt) kerül 100 Ft-ba, tehát 1 liter olyan 2500-3000 Ft-ra jönne ki, ha literenként is ennyiért adják...

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #294

• Gabor77
  • Gabor77 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
Mértem PH-t, ammóniát, nitritet, és nitrátot is, mind normális. A hőmérséklet magasabb, mint szokott (26 °C), de az is csak az elmúlt pár napban, lőtte jó volt, és már előtte sem nagyon ettek. Szerintem ezzel az adaggal lesz valami, már hoztam egy újabb adagot a boltból 2 napja, még pár nap, és tudom azt is használni, majd kiderül...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #295

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Aludtam rá egyet...Gábor nem mérnél egy pH-t?
Lehetséges hogy kissé alább zuhant,és halaid ettől étvágytalanabbak.Emellett még a heti egy koplalónapot is ajánlanám figyelmedbe,nálam már a halak 1.5 hónapos korától kezdődően alkalmazva van.Jó kondícióban lévő halaknál semmi gondot nem okoz,sőt ivarérett állományunk akár egy hetes periódust is elvisel.

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #296

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Ha módotokban áll,és jó kapcsolatot alakítotok ki a környező kereskedőkkel/halasokkal/ talán mód nyílik arra hogy egyszerre nagyobb mennyiségben-ugyanakkor egységnyi adagra vetítve olcsóbban vásároljatok.Meg kell pendíteni a halboltosnak...de ha nem megy akkor sem szabad rossz érzéseket táplálni-ő ebből él.
Másik tippem:keresni kell viszonylagos földrajzi közelségben olyan tenyésztőt,aki hajlandó nekünk segíteni abban,hogy akár egyszerre több deciliternyi,de akár több liternyi tubit is átengedjen sporttársi áron.Ez nyilván még mindig több mint a nagykereskedelmi ár,de ne kicsinyeskedjünk...párszáz forint a mai világban igazán nem számít/de még 1-2k sem/.
Ugyanez a helyzet a fagyasztott eleségek terén is-minél többet vásárolunk egyszerre,fajlagosan annál olcsóbb-és nekünk is vagy fagyasztónk ugye!;)
Hmm..a kérdés megválaszolásakor legszívesebben azt ajánlottam volna hogy gyűjtsetek magatoknak..de a mai benzinárak mellett jószerével már csak úgy éri meg esetleg távolabbra utazni planktonért,ha többen is összedobjátok a költségeket.Egy ilyen planktonozás nagyszerű összecsiszolódási alkalom is egyben,nagyon ajánlanám.Ja hogy tubi..na azt egyáltalán nem tudom hogy lehet-e még hazánkban gyűjteni,de ha igen a helyet nyilván fegyveresen őrzik.Azért derítsétek fel a környező vizeket,sosem tudni!

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #297

• Robi0108
  • Robi0108 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
  • Köszönetek: 47
Szia! Itt Bonyhádon 30 gramm-100 ft.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #298

• Pana28
  • Pana28 profilkép
  • Nem elérhető
  • DiszhalAM
  • Köszönetek: 27
Én is vennék szívesen nagyobb mennyiséget belőle, de sajnos a halasoknál csak adagokat lehetne venni és így literje 5-10 ezer ft lenne ami elég borsos :S
Ti mennyiért szoktatok venni?
Tudnátok ajánlani olyan helyet ahol lehetne mondjuk egy litert is venni?

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #299

• Gabor77
  • Gabor77 profilkép
  • Nem elérhető
  • ÖshalAM
Nem tűnnek vastagabbnak, mint az eddigiek, annyira nem vastagak, hogy a növendék coryk is ezt eszik darabolás nélkül, és simán végigesznek 1-1 szálat, akkor van csak darabolódás, ha a tubi mindkét felén van 1-1 kis panda :) .
Egyelőre darabolni nem szeretném őket, de ettől még írhatsz róla, hátha van olyan egyszerű módszer is, amitől kedvet kapok hozzá, bár méreti gondot nem látok, ha a néhány hetes cory megbirkózik vele, akkor az 1 éves neon is meg tudja enni.

Viszont ez elhullás is megszűnt, nem csak a víz opálosodása, tehát szerintem túl régóta koplalhattak, bár ez nem magyarázza, hogy miért nem eszik meg egyből a halak...

Válasz: Díszhalak etetése 3 éve 1 hónapja #300

• halőrxxl
  • halőrxxl profilkép
  • Nem elérhető
  • Mindenhat(L)ó
Talán...Lehetséges hogy a mérettel van baja a neonoknak,a coryknál ez viszont nem lehet gond.Ezért csak gondolkodni tudok a dolgon,a leírtak csupán fikciók részemről.Hazánkban míg volt addig sem egy faj volt forgalomban tubiból,mert tudtuk hogy van a "lótubi",meg a finom szálú "selyemtubi"...ez utóbbit minden halam szinte falta,anno még az olyan kis guppik is rabolták hogy aggódtam miatta.Gyanakszom rá hogy a nagyobb méretű tubifexnek erősebbek a sertéi ezért zavarhatják halaidat,vagy esetleg nehezebben fogyaszthatják mert a "bőre kemény".
Sajnos manapság igencsak utána kellene nézni ha az ember itthon szeretne lelőhelyet találni-általában külföldről hozzák be,és sosem lehet mely faj lesz a következő szállítmányban./Még vita tárgyát képezi némely faj,mert állítólag akár 13 species is alkothatja a genust../
Talán megoldás lehet neked a jövőben az aprítás ha megint ilyen nehezebben elfogadható férgekhez jutsz-kérdésem:mivel aprítod őket,kell ötlet?
De még a krumplis dologhoz azért hozzáfűznék:május 4.-én hoztam haza a férgecskéket,a mai napig is van még belőlük némi aranytartalék...a krumpliszeletkék valóban karbantartják nemcsak a vizet,hanem az állatok meg is eszik.Ennek egyenes következménye hogy üríteni is fognak,így egy idő után megint csak azt veszed észre hogy mintha "sarasodnának":)Ez nekem nagyon jó hír mert nem éheznek de nem biztos hogy mindenkinek az a célja hogy huzamosabb időn keresztül eltartsa őket.Ilyenkor a krumpliszeletkéket célszerű másnaponként frissre cserélni..a régebbiek felszíne elkezd elfolyósodni,sőt szabályszerűen látható hogy a férgek esznek belőle..a tubicsomó rátelepszik a krumplira.:) Ilyenkor a vizük már megint elkezd opálosodni,később aztán még drasztikusabban romlik a mi szemünkkel nézve.A tubikat azonban ez addig nem zavarja míg elegendő az oldott oxigén..levegőztetni szükséges hát a hosszabb tárolás során,és a vízcseréket is időben kell megejteni.
Kérlek szólj ha elfogadsz hasonló-nem tapasztalatból,csupán "érzésre történő" válaszokat is...megvallom nálam eleddig még nem tudott annyi tubi a vízbe kerülni hogy akár másnapra is maradt volna írmagjuk.;)
A kertes házban lakó kollégáknak-sőt aki meg tudja oldani-melegen ajánlom e férgecske hosszú távú eltartását..némi inspirációként megmutatom pár hete készített fotómat a sajátjaimról a pince hűvösében:
picasaweb.google.com/1164331627499443780...#5889336975782543330
Mint látható a krumplik jó szolgálatot tesznek a cseh emelők pedig itt is hadrendbe vannak állítva.A férgek azóta is remekül érzik magukat,ahogy fogy a létszám úgy kell egyre ritkábban cserélnem a vizet.Jelenleg ládánként olyan fél fel liternyi az adag,heti egyszeri vízcserével/állandó szűrés mellett!-már a vizük is tűrhető marad.Már spórolok velük....nem tudni mikor lesz hasonló "Extra*** " minőségű tubim..köszönet a mesternek a lehetőségért,hogy egyenesen tőle vásárolhattam.
De van egy reményeim szerint futó projekt is-emlékeztek még ugye a patakokba kihelyezett tubikra?Nos már nem bírom tovább-e hétvégén hacsak nem lesz 5-ös tornádó,vagy nem keletkezik számos hatalmas fumarola az itteni vizekben én felkeresem őket...immár negyedik hete élnek a szabadban.Drukkoljatok nekem!:)
Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.213 másodperc