23 november 2017

Ismeretlen élõlények

Több
1 éve 2 hónapja #1 Írta: Triops
Triops válaszolt Édesvízi medúza, Craspedacusta sowerbii
A medúzák lelőhelye: " XVI. ker. Csobaj-bánya. www.lappaversys.hu/wp-content/uploads/20...nyatc3b31.jpg?302b02 "
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kheops

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
1 éve 2 hónapja #2 Írta: Triops
Hopp, talán nem voltam egyértelmű. A medúzák lelőhelye: " XVI. ker. Csobaj-bánya. www.lappaversys.hu/wp-content/uploads/20...nyatc3b31.jpg?302b02

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
1 éve 2 hónapja #3 Írta: Triops
A vándorkagyló nem élősködik és jól szűri a vizet. Megtelepíthető köveken, sziklákon vagy akár a háttéren is. Néha a csupasz üvegre tapadnak. Óvatosan le kell tépni a lelőhelyen és oda rakni az aksiban, ahova szeretnéd. Ha tetszik neki, nem megy onnan messzire.
hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1ndorkagyl%C3%B3

Több
1 éve 2 hónapja #4 Írta: Kheops
Kheops válaszolt Édesvízi medúza, Craspedacusta sowerbii
Én is hoztam haza tavikagylót. :P
Nagyon tetszenek és hasznosak is, a csigával vetekszik, egy a bibi... ha petézik a kicsinyei megcsáklyázzák a halakat és élősködnek rajtuk.

Több
1 éve 2 hónapja #5 Írta: Triops
XVI. ker. Csobaj-bánya. www.lappaversys.hu/wp-content/uploads/20...nyatc3b31.jpg?302b02
A vízben álló nádról vándorkagylót is lehet gyűjteni. Jól bírja akváriumban.
Valaha talán természetvédelmi területté fogják nyilvánítani.

Több
1 éve 2 hónapja #6 Írta: Kheops
Szia Triops. Természetesen érdekel, hogy pontosan hol láttad. Szerintem az megtévesztő, hogy bányató, és sokan azt hiszik rossz a vízminősége.Én a Tokaji hegyen láttam először egy kristály tiszta bányatóban. 6,8ph a víze. Ahol te láttad az nem volt tiszta és átlátszó víz? Nagy..kicsi.. mélység stb? Minden érdekel, és reméljük mást is :)

Több
1 éve 2 hónapja #7 Írta: Triops
Még nem tartottam, de nem lehet túl igényes, mert egy Budapesti sóderbánya tóban láttam. Annak meg elég kemény lehet a vize. Összecementesedett sóderdarabok is vannak benne. Ha érdekel megírom a lelőhelyet. :)

Több
1 éve 2 hónapja #8 Írta: Kheops
Sziasztok! Én mostanában ismertem meg ezt a szép, és érdekes élőlényt közelebbről. Nem is tudtam, hogy kis hazánkban is megtalálható. Ha valaki már próbálta akváriumban tartani, és van tapasztalata jó lenne beszélni róla. Saját tapasztalatokra gondolok, nem bemásolgatni innen onnan, mivel szinte mindenhol csak erről olvasni. Találgatásokkal mások kitalációival szerintem semmire se megyünk. Ha van még akit érdekel ez a téma, itt megbeszélhetjük. Üdv Zsolt.
Mellékletek:

Több
1 éve 9 hónapja - 1 éve 8 hónapja #9 Írta: darer
darer válaszolt Ismeretlen élõlények
Kedves HALŐR, nincsen malőr. Tanácsaid megfogadtam, jövőben is megfogadom.
Utolsó szerkesztés: 1 éve 8 hónapja Írta: toist. Indoklás: indokolatlan idézés

Több
1 éve 9 hónapja #10 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Ismeretlen élõlények
Ejnye nah...hát két rossz tanácsot is adtam egyetlen felhasználónak! :blink:
T. :Gábor

Több
1 éve 9 hónapja #11 Írta: darer

halőrxxl beküldte: Vagy az ősi módszer: laposelem két pólusa a vízbe , hidrák le, eltávolítás. ;)
T. :Gábor[/quote
Igen, ezt a módszert Dr. Lányi is ajánlja Korszerű akvarisztikájában, de a rézion a lényeg itt, ami a halakat is kigyíkolhatja...
A betta és a paradicsomhal és a kék gurámi eszii meg a hydrát (és a planáriát) Lányi Tanár Úr szerint , de hozzáteszi, csak akkor, ha nem kapnak mást.

Több
1 éve 9 hónapja #12 Írta: darer

halőrxxl beküldte: Fenbendazol tuti megoldaná....

Köszi a gyors választ. A magyar gyógyszerkönyvben nem találtam, állatorvosi szerként féregirtó gyanánt a net felhozta, humán alkalmazásra a mebendazolt találtam, ami Vermox néven hozzáférhető (és talán olcsóbb is). Ki is fogom próbálni valamelyiket, de egyelőre nem teszem a medencébe, mert tele van electric blue akaralárvákkal, amik vsz holnap fognak elúszni. Akkor kapni fogják a naupliuszt, amiből a hydrák fognak elsősorban tivornyázni.
A mebendazol egyébként a lapos- és egyéb férgek dúcidegrendszerét bénítja meg. A hydráknak még nincs dúcidegrendszerük... de azért mindenképp kipróbálom.

Több
1 éve 9 hónapja #13 Írta: halőrxxl
Vagy az ősi módszer: laposelem két pólusa a vízbe , hidrák le, eltávolítás. ;)

Több
1 éve 9 hónapja #14 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Ismeretlen élõlények
Szerintem az a probléma, hogy elkapják az ivadékokat, ezért valamit kell tenni ellenük. Bár nem látom a konkrét helyzetet, talán érdemes megvizsgálni a mechanikus eltávolítás lehetőségét. Ha nem megy, marad a vegyszer.

Több
1 éve 9 hónapja #15 Írta: Lackoo
Lackoo válaszolt Ismeretlen élõlények
Szia,
nálam is vannak,de nincsenek ilyen problémáim. Sőt kifejezetten örülök nekik,mert jó bioindikátorok! Csak "jó" vízben élnek! Nekem a dél-amerikai lazacosban tanyáznak,de a halakkal tudomást sem vesznek egymásról! Én nem vegyszereznék egy biológiailag beállt vizet,a halak úgy is meg tanulják hogy ne piszkálják őket. Ha nagyon zavar kb. hetente szedd le őket mondjuk egy durva szivaccsal.

Borbély László

Több
1 éve 9 hónapja #16 Írta: halőrxxl
Fenbendazol tuti megoldaná....

Több
1 éve 9 hónapja #17 Írta: darer
Sziasztok
Akváriumomban elképesztő mennyiségű zöld hidra szaporodott el. Úgy lepik el a köveket és a növények leveleit, mint egy borneói pálmaolaj-erdő. Nagyjából hajszál vékonyságú a törzse és zöld és kb 10 mm-es. Ennél jóval vékonyabbak a tapogatói, kb 8 van neki, azok sem hosszabbak, Jópofa volt megfigyelni, amint az ivadéketetésre beszórt naupliuszokat összesezdegetik. Ki hinné, hogy aktív vadászok? A fél centire kacsázó naupliuszra "rácsap". Pedig elég gyengécske idegrendszere van. A bekebelezett planktontól kitágul, mint a disznót nyelt óriáskígyó. Ha az algázó ráharap véletlenül, kb. 5-10 másodperces "mozgásvihart" kap a csípésétől, és ha kisebb halak a testükkel hozzáérnek, hasonlót produkálnak. Ha egy tubifex érkezik a csápjaira, azt is "megfogja", ha a "hydramezőre" esik egy vastag, hosszú csővájó,az néhány perc alatt elpusztul. Megenni azonban nem tudják a férget. Azt a tubit, amit megfogott, a sügérek (kb 67 cm-esek) elragadják tőlük, de kicsit rázzák a fejüket (mint mi a csípőspaprikától?). A halak lehetőség szerint nem érnek hozzájuk.
Szeretnék persze megszabadulni tőlük. Dr. Lányi Tanár Úr a Neomagnolt javasolja, 10 literre egy tbl nem hozott kellő eredményt.
Van tapasztalatotok?

Több
2 éve 3 hete - 2 éve 3 hete #18 Írta: Társ
Társ válaszolt Ismeretlen élõlények
Etetéskor lehúznám egy pengével és belemosnám a vízbe. Biztos imádnák. :)
Utolsó szerkesztés: 2 éve 3 hete Írta: Társ.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
2 éve 3 hete #19 Írta: djguard
djguard válaszolt Ismeretlen élõlények
Sziasztok!
Van "szerencsém" bemutatni összehasonlítási alapnak a muslica két különböző fejlődési alakját. Talán segít. Véleményem szerint lehet muslicád, de igen furcsállom, hogy egy működő akiban. Ha én egyet is beteszek , a halaim cápaként harapnak rá.

Mellékletek:

Több
2 éve 3 hete #20 Írta: toist
toist válaszolt Ismeretlen élõlények
Egy élesebb kép kéne, plusz leírnod a mozgását, viselkedését, szaporodási mértékét, szóval mindent, amit tudsz róla! Ez a kép sajnos nagyon homály, nem tudom kivenni mit látunk, amit én látok az alapján akár muslicalárvák is lehetnének - nem tudom, hogy az "akvárium felszínén az üvegnél" alatt vízben vagy víz feletti részt értesz.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.383 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 3 napja 9 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 9 órája