Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
13 éve 8 hónapja #1021 Írta: P51D
P51D válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ja, apropó. Van olyan topik is amiben a víz kémiáról van szó. Azt is érdemes olvasni.
Amúgy megkérdezhetem, az ország melyik táj egységén laksz? Nem a pontos cím érdekel! :)
Csak kíváncsi vagyok hol van 20-as keménységű víz és 8-9 pH. Ahol én lakom Piliscsabán, sokáig itt is 20-nál keményebb volt a víz(!) és a pH is hasonló a Tiedhez.
Mindig Budapestről, a munkahelyemről cipeltem a vizet haza kannákban. Vagy esővizet, havat gyűjtöttem-szűrőgettem... De ez az utóbbi nem volt igazán jó. Bár mostanában próbából méregettem a vizet itthon is. Mintha más kútból-forrásból dolgozna a Vízmű. A keménység 16 körül alakul. Ugyan azzal a teszt folyadékkal mérve.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #1022 Írta: P51D
P51D válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Nézd, szerintem a 8-9 pH-hoz nem érdemes hozzányúlni. Ha nem ingadozik szélsőséges értékek közt, ehhez is hozzászoknak. A túlzott lúgos- ill savas irányba ne menjen. Nekem jobban hozzáértők mondták, hogy sokkal rosszabb a halaknak, ha ingadozik a víz pH és a keménység. Talán csökkentheti némileg a CO2 tabletta. Valami magyar cég gyártja. A növényeknek is hasznos. Nem tudom szellőztetés és növényzet van-e az akváriumodban? Ha van növény, 8 neonnak és a későbbiekben az esetleges corydorasoknak fölösleges a szellőztetés. Napközben a növények termelnek annyi oxigént amennyire szükségük van. A fölösleges szellőztetéssel, tudtommal ki lehet "hajtani" a CO2-t a vízből. Viszont a CO2-nek szerepe van a pH-értékekben és a növényeknek tápanyagként szükségük van rá. Nekem 110 literes akváriumom van. 12-15 vörös neon, 8-10 serpa, 8 panda, 3 vitorlás, 1 anci, rengeteg növény (lásd Az akvárium szűrése fórumon a képet) és nincs szellőztetés. Már lassan 4. éve. Be van építve, bár mikor üzembe helyezhető. Vész esetére. Az oxigén pótlást a vízfelszín mozgatásával érem el. A barna algád lehet, hogy attól van, hogy még nem állt be igazán az akvárium vized.
Milyen szűrésed van? Milyen időközönként tisztítod? Milyen időközönként és mennyi vizet cserélsz 35 literből?
Last edit: 13 éve 8 hónapja by P51D. Indoklás: Nyelvtani hiba

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1023 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ja, azt elfelejtettem, hogy a víz PH-ját hogy sikerült beállítani? Mert itt kb 8-9-es PH-s víz van, szóval valamit azzal is kezdenem kéne... hamár a keménységgel nem tudok mit csinálni, legalább ezzel.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1024 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Köszi, rengeteget segítettél.
Hasonló a gondolkodásunk, egyrészt mert szerintem is fölösleges egy RO gép ilyen pici aksihoz, másrészt ezt a pandaharcsát vagy ehhez hasonlót én is néztem, nekem a könyvemben egy Adolf páncélosharcsája néven szerepel, legalábbis kinézetre úgy néz ki, hogy ugyan az a két hal. Egyenlőre még nem mertem venni, majd ha szépen beáll az aksi, és minden jól megy.
Egyenlőre a barna algával küzdök, eddig üvegen és növényeken egyaránt nőtt, most legutóbbi takarítás óta üvegen nem nőtt újra, viszont szegény növények tele vannak vele.
Azt olvastam, hogy ennek illik magától elmúlnia, hát nekem kb 3 hete jelen van sajnos. De remélem az már jelent valamit, hogy az üvegen és a szűrőn úgy látszik, már nem nő újra.

Meg még a vasfám pár helyen penészedik, erre a célra lehet, hogy beiktatok majd egy almacsigát.

Még azt figyeltem meg, hogy ugyan próbálom este folyamatosan csökkenteni a fényt, amikor lekapcsolom a világítást, direkt felkapcsolom nekik a szobalámpát, de nagyon idegesen reagálnak még így is... elkezdenek cikázni, hirtelen felúsznak a felszínre, majd vissza egészen a talajig. :( Pedig ennél fokozatosabban nem tudom csökkenteni a fényt.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1025 Írta: P51D
P51D válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ekkora akváriumhoz luxus a RO gép. Szerintem. Az szerintem inkább azoknak éri meg, akik pl. diszkoszt tartanak, sőt tenyésztenek. Bár hallottam olyat is, hogy pesti csapvízben (14-16nk°) jól el voltak a diszkoszok. Szerintem a 20 nk°-hoz is apránként hozzá lehet szoktatni a neonokat. Azért ezek a kis halak nagy részben már nem az Amazonas környékéről jönnek, hanem európai-ázsiai tenyészetekből. Gondolom, hogy az ikrázáshoz létesítenek ideális, lágyvizes- megfelelő pH-jú vizet. Utána szép lassan normál csapvíz szintre beállnak. Sajnos Magyarország víz szempontból ilyen hely. Ez van, a halak megszokják. Nekem azt mondták inkább a pH-ra és ott is az állandó értékre kell törekedni. Jó, OK, nem az állanó 9-10 pH-ra. De nálam is ezek a "lágyvizes-savas" vízben élő dél-amerikaiak (vörösneon, fekete neon, serpa, ibolyalazac) minden gond nélkül elvoltak-vannak a 16-18 nk°, 7-7,5 pH-s vízben. De az is sokat segít, ha a vízcserére szánt mennyiséget felforralod, 1-2 napot pihenteted és megfelelőhőfokúan cseréled a vizet. 2 db Tesco-s desztvizes kannában el is fér.
Ha még kicsik a neonok, fagyiból előbb a cyclopsot add nekik. Az elég apró. Túl etetésre figyelj! Ha sokat kapnak nem eszik meg mindet, csak lehullik a fenékre. 35 literbe, 8 neon mellé még vehetsz 2-3 corydorast. Nem annyira szépek (bár a fene tudja...), de nagyon aranyosak, HASZNOSAK, strapabírók. Javaslom pl.: a corydoras panda-t, azaz a pandaharcsát. 4-5 cm-nél nem nő nagyobbra és még látványos is. Ami kaja lehullik többségében összeszedi. De félre értés ne legyen! Nem szemetes-kukás aki csak hulldékból él! Neki is jó minőségű kaja dukál. Száraz tápot is adhatsz neonoknak is. Kiegészítőnek mindenképpen. Főleg a spirulina tartalmúakat javaslom. Nekem jó tapasztalatom van velük. JBL, Sera, Tetra, SAK és mostanában valami lengyel Tropica cégét próbáltam. Szuper mind!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1026 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Nincs más hal, csak a neonok. Először neont és citromlazacot akartam, csak aztán láttam, hogy neon csapathal, és minimum 6-8 fő kell belőle, mondom akkor veszek 8-at, és ennyi. :)
Direkt fiatalabb egyedeket kértem, egyrészt olcsóbbak voltak... :D Másrészt gondoltam ők még jobban megszokják az új környezetet, stb... szóval még fognak nőni, és akkor lehet, hogy a nagyobb eleséget is meg tudják majd enni.
Fagyasztott eleségre majd rákérdezek boltban, elvileg van nekik, legalábbis árlistán van.

Vízcsere kicsit problémás lesz, ugyanis csapvizet vagy forrásvizet tudok használni, de mindkettő egyaránt 20 nk-s, remélem kibírják... most raktam nekik bele kis desztillált vizet, de az itt meg iszonyat drága, 5 liter majdnem 600 ft. :(
RO gépek áráról meg ne is beszéljünk... :D

Akartam venni patikában foszforsavat, hogy mielőtt beöntöm a vizet, teszek bele picit, az lágyítja is meg savasítja is, pont jól jött volna, és kb lehordták a fejem, hogy mit gondolok én, azt ők csak gyógyszerek előállítására használják, nem adják el. Pedig patika árlistáján kint van, hogy 85%-os foszforsav 620 ft.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1027 Írta: P51D
P51D válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Na látod, kezdik megszokni a "lakást". ;)
35 literbe 8 neon, pont jó! Vagy van még más is? Ne telepítsd túl, arra ügyelj. Heti 30%-os vízcsere és OK lesz.
Kaja. Igen általában azt mondják, hogy kerüljük a műeleséget. Én erre nem tudok mit mondani. Én nehezen tudom megoldani, hogy mindig élővel etessek. Szerintem jó alternatíva a fagyasztott eleség. A minőségi. Szerintem nem is drága, könnyen kezelhető. És a fő, leglényegesebb dolog: a család nő tagjai nem zúgolódnak a hűtőben tárolt tubifex telep miatt!!! Ezeket a bliszteres fagyi-kajákat ők is jobban viselik. :)
Száraz táp: hát én láttam csomó akváriumot, főleg irodákban, ahol szinte csak szárazzal etették a halakat. El voltak vele... De gondolom én sem örülnék, ha állandóan Maggi meg Knor vackokat kellene ennem.
Próbálj szerezni a neonoknak fagyasztott cyclopsot, vörös-planktont, szúnyoglárvát, tubifexet (ez is van fagyasztott), szeretni fogják. Szúnyoglárvát, tubit nem árt ha feldarabolod nekik. Pici a szájuk. Bár az én vörös-neonjaim a tubifexet egyben szálanként elcsipegetik. Még egy tanács. Én a fagyasztott kaját egy nagyon sűrű szitában felolvasztom, átmosom. A cyclopsot nem, mert annyira apró lyukú szűrőm nincs...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1028 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ma esti etetésnél már picit bátrabbak voltak. :)
Hát ez egy nagyon pici, 35 literes akvárium, tudom, hogy ennél nagyobba illik tartani őket, meg kis akvárium nagy gond, de egyenlőre ennyire futotta, meg nem is nagyon van hely. :(
Világítást egyelőre egy 11 wattos mezei kompakt fénycső adja, de le lesz cserélve valami kis akváriumvilágításra, mert nagyon egyenetlen a fény. Van bent 2 vasfa, színezi nekik picit a vizet barnára, szóval nincs vakító fény. :)

Még az a gondom, hogy azt olvastam, hogy ne adjunk nekik sok műeleséget. Namost én vettem vörös szúnyoglárvát, tubifexet, meg lemezes díszhaltápot. Szúnyoglárvát meg tubifexet nem nagyon eszik, viszont a lemezesre jönnek nagyon. :) Lehet még túl picik, és a lemezest tudják kényelmesen enni? Pedig a másik kettőt is próbálom nekik összetörni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1029 Írta: P51D
P51D válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Teljesen normális ez a viselkedés tőlük. Idővel, ha megszokják a helyüket kicsit oldódik a félelmük. Persze sosem lesznek azoka a frontüvegre tapadó, szobába bámuló kis aranyoskák. :)
Eredeti élőhelyükön, folyamatos fél homályban élnek (tulajdonképpen ezért is van a neon csíkjuk, hogy a sötétben is lássák egymást), ja és nagy tömegben.
Nem tudom hány literes az akváriumod. 8 db már egy kis csapat és valószínűleg nem is félhomályos az akváriumod. :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1030 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Na megérkeztek a halak, 8 db neonhal személyében. Az normális, hogy ugyan csak 1 napja vannak itt, de minden kis mozgásra elbújnak a dekoráció vagy a növények mögé?
Ez mindig így lesz, vagy most csak a kezdeti meglepettség, hogy új helyen vannak?
Ha felnyitom akvárium tetejét pl etetés céljából, akkor is kell 1-2 perc, mire végre felmennek a víz felszínére enni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1031 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ma megvolt a heti takarítás. Egyértelmű, hogy ami a fán van, az penész, ki is szedtem, megpucoltam, stb...
Viszont ami a növények levelein és az üvegen van, abban már nem vagyok biztos. Ugyanis nem összefüggő réteg, mint pl a fán, hanem pontszerű, viszont fehérnek néz ki. Egészen addig, amíg szivaccsal le nem törlök, ugyanis ott vettem észre, hogy teljesen barna lett a szivacs. Lehetséges, hogy valamiféle alga lehet ez?
Csak érdekes, hogy miért csak a szivacson látszik barnának, máshol miért néz ki fehéresnek?
Penész mindig egybefüggő réteget alkot, vagy nőhet pontszerűen is?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1032 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Gondolom, hogy elfoglaltság miatt jönnek lassan a válaszok, nem is szemrehányásnak szántam.

A vasfa ki lett főzve többször is, sőt, másfél hetet ázott akváriumon kívül, érdekes módon ott nem penészesedett. Akvárium és a talaj használat előtt át lett savazva.
Akkor a penészt vagy a növényekkel hoztam be, vagy az a gond, hogy esővizet használtam, ami egy picit állott volt. Ugyan rossz szaga nem volt egyáltalán, de azért fölforraltam, majd papíron átszűrtem. Viszont a víz enyhén zöld, gondolom a benne lévő algától, és szerintem a papírszűrés sem szedte ki teljesen, viszont a főzéstől meg elpusztultak, és én elképzelhetőnek tartom azt is, hogy a bomló algák terhelik nagyon a vizet, és ettől is lehet a penészedés. Most át is fogok térni a csapvíz és desztillált víz keverékére.

Mostmár több helyen is olvastam ezt a só módszert, így kipróbáltam én is. Még úgyis csak 2 növény van benne, azokat még könnyű pótolni ha bajuk lesz, de úgy néz ki bírják, mostmár csak az a kérdés, hogy a penésszel mi fog történni. Elvileg pár nap alatt hatnia kell.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1033 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szervusz!
Aranyos tőled hogy segíteni akarsz másik kezdő társadon,és nem voltál rest írni is neki.
Bár nem tisztem hogy itt válaszokat adjak,némileg talán segíthetek most neked.
Penésszel kapcsolatosan:a vasfádat nem ártana kifőznöd,ezzel minden benne bujkáló csírától megszabadítod.Javaslom bontsd szét akváriumodat,mindent sikálj le/kis ecet segíthet az üvegnél/,aljzatot mosd át-esetleg savazd,aztán egy restart következhet.
Hogy ennyire extrém a víz nálatok,még nem jelent okvetlenül gondot-számos megoldás van pl.:RO,kevertágyas műgyanta.Érdeklődj a boltban:milyen vízben vannak a halak-meglepődsz...
Az,hogy ezen az oldalon nem annyira pörgős a
válaszadás nem azt jelenti hogy nem foglalkoznak velünk.
Az itt jelenlévő hölgyek-urak igen elfoglalt emberek,sokszor csak az éjszakájukból tudnak időt csippenteni nekünk.Egy dologban azonban biztos lehetsz:hobbink mérföldköveit az ő segítségükkel rakták-rakják le hazánkban.
Javaslom sok-sok szakirodalom olvasását,így lesztek tisztában egy-egy válaszadó kilétével.
Jómagam sem rég vagyok e portálon,de ha itt egy "igent",egy "próbálkozz"-t kapok-nekem tökéletesen elég a további lelkesedéshez!
Kívánok sok sikert,jó egészséget! :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1034 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia. Én is kezdő vagyok, de mivel az én kérdésemre már nagyon régen nem válaszoltak, úgylátom nincs itt nagy forgalom, így megpróbálom én tapasztalataimat megosztani veled.

Első dolog, amivel én is problémába ütköztem, a víz beszerzése. Én neon halakat szeretnék, nekik pedig 6,5-7 PH és max 15 nk-s víz ajánlott. Namármost nálunk a csapból 9-es PH-jú, kb 25-27 nk-s víz folyik. Ezeket érdemes leellenőrizni mindenképpen, egyenlőre még én sem tudom, hogy fogom kezelni a vizet.

Ha műnövényeket raksz az akváriumba, akkor mindenféleképpen meg kell oldani a víz oxigénnel való ellátását, ugyanis ebben növények nem lesznek a segítségedre.

Ha pedig talajnak mondjuk gyöngy vagy dunai kavicsot használsz, mindenféleképpen szerezz be valahol sósavat, és áztasd be használat előtt. Én kis adagokban egy befőttesüvegben tettem ezt. Ez majd szétmarja a mészköveket benne, így nem fogja folyamatosan keményíteni a vizet.

Most nem számoltam ki, de halakkal úgy számolj, hogy 1 cm halra kb 30-36 cm2 vízfelszín jusson. (persze a halak maximális méretével kell számolni) Ráadásul ha jól tudom, a guppik nagyon könnyen szaporodnak, mivel elevenszülők, és ez akár a társas akváriumban is megeshet. Egy idő után túlnépesedhet az akvárium, ha túl szaporák. :)

Nekem így elsőre ennyi ugrott be, remélem segítettem valamennyire.

A penésszel pedig még mindig küzdök, ha valaki tudnak segíteni benne, megköszönném!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 8 hónapja #1035 Írta: klemi666
klemi666 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Üdvözlök minden akvaristát!
Kezdő akvraista vagyok és a napokban veszem meg az első akváriumomat. Már gyerekkoromban is volt a szüleimnek akváriuma úgyhogy valamelyest konyítok hozzá bár elég gyér ez a tudás, úgyhogy a segítségeteket szeretném kérni. Úgy tervezem hogy egy 80X35X40-est veszek gyári tetővel és világítással(2X18W daylight fénycsővel). A szűrő és a fűtő is gyári, pontos adatokat egyelőre nem tudok. Kezdetben csak műnövényeket akarok nem akarom túlbonyolítani(persze saláta,spenót etetésével pótlom). Halaknak a következőt tervezem: 6-8 neon
6 guppi (2 hím+4 nőstény)
2 algaevő harcsa (1 pár)
4-5 páncélosharcsa
3 platti (1 hím+2 nőstény)
3 molly (1 hím+2 nőstény)
3 xipho (1 hím+2 nőstény)

Mi a véleményetek kezdő akváriumnak jó lesz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Egy lelkes kezdő akvarista :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 9 hónapja #1036 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Most már az aksi üvegén, és a fűtőn is kezd megjelenni a penész, kérlek segítsetek, mielőtt még tovább terjed.
Mai napon megkapta az aksi a végleges szűrőt, plusz éppen most esik át egy szénszűrésen, illetve hétvégén egy 50%-os vízcserét tervezek, de akkor jó lenne megtudni, hogy szabad-e sót rakni bele. Máshol azt olvastam, hogy 10 liter vízhez egy csapott evőkanál jódozatlan só mehet. Növényeket biztosan nem vágja haza? Hiszen édesvízi növények (csetkáka és amazonasi nagy kardfű).
Kérlek segítsetek minél gyorsabban.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 9 hónapja - 13 éve 9 hónapja #1037 Írta: fgabor87
fgabor87 válaszolt Válasz: Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok.
Most állítom össze az új akváriumomat, és van benne vasfa is, ami teljesen bepenészedett. Korábban valaki írt már penészesedéssel kapcsolatban. Azt olvastam, hogy ez természetes, hogy a fa bepenészedik mikor vízbe kerül, már kétszer lesikáltam róla, ugyanis félek, hogy átterjed máshova is, viszont még mindig penészesedik.
Írtátok megoldásnak az almacsigát, ami leeszi, viszont ez egy trópusi akváriumnak készül elég lágy vízzel, amit a csigák nem szeretnek tudomásom szerint.
A harmadik megoldás a sós vízben áztatást még nem próbáltam ki. Ha kiszedem az aksiból, beteszem 2-3 napra sós vízbe, majd utána öblítés, és vissza az aksiba, akkor többet nem fog előjönni?

Olvastam olyat is, hogy az akváriumba 50 liter vízhez adjunk 1 evőkanál sót. Ettől picit félek, ez nem káros a növényeknek?

Üdv.: Gábor
Last edit: 13 éve 9 hónapja by fgabor87.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 11 hónapja #1038 Írta: Kasi_Mátyás
Kasi_Mátyás válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia!
A távgyógyítás nem könnyű dolog, ennél kicsit több adatot adj meg. Honnan vannak a halak, mivel ettél, mennyi vizet cseréltél, és hogyan, milyen aljzat, milyen növények, stb, stb, stb.
Rengeteg probléma lehet, de ebből, hogy döglenek a halak, senki nem fogja megmondani, hogy mitől, aki mégis, az hazudik. Azonkívül jó lenne tudni, hogy mi az a narancssárga hal.......

Ne kövesd a kitaposott utat, hisz' ott már jártak!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 11 hónapja #1039 Írta: Enyo
Enyo válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem.Karacsonyra kaptam egy akvariumot (kb. 75liter), volt benne 8 vitorlashal, 8 black molly, 8 narancssarga (sajnos nem tudom milyen fajta). Megvettem minden berendezest, szepen elkezdtek noni, egy honap mulva a narancssargak kezdtek eltunni, szerintem megettek, reggel csak a feje volt meg, ma mar csak 2 darab van. Kb. 3 hete a mollyk is elkezdtek pusztulni ezek nem tuntek el, 3 nap alatt 5 megdoglott. Ma reggel pedig megdoglott 1 vitorlashal is. Nem tudom mi lehet az oka. A tisztitast ugy vegzem ahogyan kell. Semmit nem valtoztattam meg. A csigak is elkezdtek a viz tetejen lebegni, nem doglott csak lebeg. A kicsi csigak nagyon elszaporodtak, vettem ki belole de igy is nagyon sok van. Nagyon ketsegbe estem, ha igy haladok 1 heten belul egy sem lesz.
Ha tudja valaki mi az oka, mit tegyek, vagy mit ellenorizzek, nagyon megkoszonnem.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 5 órája #1040 Írta: derienne
derienne válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Helló!

Most regisztráltam, nem is igazán vagyok otthona témában, eddig csak terráriumom volt hörcsögökkel :)

Most az egyik ilyen nem használatos akváriumba szeretnék egy sziámi harcoshalat, de nem igazán tudom, hogy hogyan is kéne nekikezdenem, hogy ne nyírjam ki szegényt. Még nem vettem meg, csak az ötlet vert gyökeret a fejemben.

Szóval, nekem egy kis gyorstalpaló kellene, hogyan is nézzen ki az akvárium, mi kell bele, hogyan kell gondozni stb.

Úgy tudom, hogy ezeket a halakt nem lehet mással "összepárosítani", ami nem igazán probléma. Egyetlen halacskát szeretnék, pár növénnyel, hogy ne legyen mégsem "egyedül".

Egy kb. 20l-es akváriumom van, szerintem annyi elég lenne neki. Nem akarom túlzsúfolni se, de azt se akarom, hogy üres legyen.

Kéne pár dolog, hogy milyen szűrőt, fűtést, világítást (ha kell bele), aljzatot, meg ilyesmit kellene beletenni, hogy jó legyen majd a halacskának.

Hát, nagyjából ennyi lenne.

Előre is köszi a választ!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.267 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés