1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
szerda okt. 01

Elsõ akváriumom (kezdõknek)
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 11 hónapja #161

• zsore
  • Ikra
Sziasztok!

Szeretném megtudni,hogy vajon a Botiák (Striata) "funkciójukat" tekintve azonosak-e a corykkal, vagy ajánlott mindkettőből egy kisebb csapatot tartani? Eredetileg fele-fele volt az elképzelésem,de olvastam,hogy a botiák esetleg nyaggatják a corykat,ezért inkább egy nagyobb csapat botia mellett döntenék.
Köszönöm!

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 11 hónapja #162

• trek
  • Adminisztrátor
Nincs "funkciójuk", így nem is hasonlítanám őket össze ebből a szempontból, de semmiképp sem azonosak.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 11 hónapja #163

• zsore
  • Ikra
"Funkció" alatt, a házmesteri feladatok ellátását értettem. Ha hasonló az életmódjuk,magatartási szokásaik,(pl.talajtisztogatás)akkor inkább tartanék 6 cory-6 botia helyett pl. 10 botiát. Gondolom nagyobb csapatban jobban is éreznék magukat. Erre szerettem volna választ kapni. Köszönöm!

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 11 hónapja #164

• Emperor_
  • Ivadék
zsore!

A Botiak közel sem olyan intenzíven turkálnak a talajban mint a Corydorasok.
A Botiakat csigainvázió esetén szokták bevetni. A Botiak csapatban érzik jól magukat (4-5 példány). A Corydorasok is azokból min 5 db kell.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 8 hónapja #165

Sziasztok!

Én is Új vagyok az akvarisztikában, és nagyon kezdő vagyok még. Eddig egy cca. 5 literes kis akváriumom volt, amiben 10 guppim úszkált. Világítás, levegőztető, és fűtés nélkül. 3 napja vettem nekik egy 54 literes akváriumszettet, minden földi jóval.Minőségi szűrő, fűtés, és világítás. ...és láss csodát: eljött a 3. reggel, és 5 halam feldobta az uszonyait. mi lehet az oka? Ja és a furcsa, hogy csak és kizárólag a hímek haltak meg.
A vizüket ma teljesen lecseréltem, hátha nem tetszett nekik az antiklór, amit beleöntöttem. Érdekes, hogy eddig is csapvízzel voltak körülvéve, és most is, tehát az szerintem nem lehet ok, hogy nem hagytam "kiszellőzni".
Ha tudtok, segítsetek, mert egy ideje már velem vannak a halak, és nem szeretném megölni őket ezzel az akváriummal =(

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 8 hónapja #166

• trek
  • Adminisztrátor
Az akvárium indításnak megvannak a szabályai. Ezekről olvashatsz itt a fórumon. Egy berendezett akváriumot legalább néhány napig mindenképpen járatni szoktunk szűrővel, mielőtt halakat telepítünk bele. Az hogy eddig a halak mit bírtak ki, az ilyen szempontból lényegtelen. A vízkezelő szerek alkalmazásakor a használati utasítást be kell tartani, úgy nem okozhatnak gondot.

Halak 4 éve, 8 hónapja #167

• Astron
  • Ikra
Sziasztok!

Az első akváriumom építését tervezem, kialakult bennem 1 halösszeállítás amit telepíteni szeretnék. Arra kérlek titeket, mondjatok véleményt, hogy jó-e az összeállítás, ha nem akkor miért, melyik fajjal lesz gond, mire kell figyeljek? Sok halat tervezek-e vagy túl keveset.

Az akvárium 100-literes lesz.

Halak:
3 gyöngy gurámi
3 kék gurámi
6 sávos fogasponty
2 Stendhal-hal

Köszönettel:
Astron

Válasz: Halak 4 éve, 8 hónapja #168

• Pasa
  • Adminisztrátor
Én a 2 Stendhal hal helyett más tennék be, mert később szekálni fogják a többieket és egymást.

Halak 4 éve, 8 hónapja #169

• Astron
  • Ikra
Köszönöm a választ. A létszám megfelelő 1 ekkora akváriumba, vagy esetleg mehet bele több hal?

Astron

Válasz: Halak 4 éve, 8 hónapja #170

• mark9624
  • Ivadék
Esetleg néhány corydorast tehetnél bele, takarítónak is nagyon jók

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 7 hónapja #171

• nozsopo
  • Ikra
Sziasztok,
kis segítségre lenne szükségem.Van egy 96Literes akváriumom,amiben belső vízszűrőt szeretném kicserélni.Három típust néztem ki,a kérdésem,melyiket válasszam.
1.Eden 325
2.Tetra Tec IN 600plus
3.AquaEl unifilter500 UV(lehet,ez túl nagy teljesítményű)
Segítséget előre is köszönöm,
Nagy Zsolt Péter

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 7 hónapja #172

Hello! Szerintem az Aquael megfelel,az áramlást lehet szabályozni ha túl nagy.
Utolsó Szerkesztés: 4 éve, 7 hónapja Beküldte Moderátor. Indoklás: Helyesírás!

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 7 hónapja #173

• nozsopo
  • Ikra
köszi.Csak azért félek,mert 100-200literig van megadva.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 6 hónapja #174

• mark0066
  • Ikra
Sziasztok!

Most regisztráltam és lenne néhány kérdésem...

60 literes akváriumot tervezek, nagyobb helyem sajnos nincs. A kérdésem többek között az, hogy egy 60 literes akváriumban hány halat tarthatok?

Mindenhol mást olvasok, ezért azt remélem, hogy itt kaphatok valami kézenfekvő választ.

A következő halfajokat szeretném:
-neon
-black molly és/vagy platti
-törpe páncélosharcsa

Nem tudom mennyi férne bele... rosszabb esetben max. 10-12 neonhalat és 3-4 törpe páncélosharcsát tennék bele. Vagy még ez is sok?

Előre is köszönök minden segítséget.

Mark
Utolsó Szerkesztés: 4 éve, 6 hónapja Beküldte Moderátor.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 6 hónapja #175

Kedves Marko!
Ha csapvízzel töltöd fel az akváriumot, az összes kiválasztott halfajt (nem fajtát) betelepítheted. Neonhalból akár többet is, 20 db-ot is telepíthetsz, melléjük a 4-5 db páncélosharcsát, és még 1 pár black molli, de még a 4 platti is nyugodtan belefér. Egy-két kisebb algaevő fajt is tehetsz még bele (Otocinclus affinis, Ancistrus növendékek pld.)Ha rendes szűrésed van, nem etetsz barom módjára, és heti rendszerességgel részleges vízcserét csinálsz, nem lesz semmi gondod, miután a betelepítéssel járó kockázatok megszűntek. A lényeg, hogy ne hagyd magad rábeszélni semmire a boltostól, kérj inkább itt tanácsot, ez az egyetlen megfelelő színvonalú akvarista honlap.....
Üdv....
Ne kövesd a kitaposott utat, hisz' ott már jártak!

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 6 hónapja #176

• mark0066
  • Ikra
Köszönöm a gyors választ, egy másik oldalon már néhány napja várom a választ, szóval eddig tényleg ez vált be.

Nem gondoltam, hogy 60 literbe így elférnek, mindenesetre nagyon örülök neki. Az ancikról szóló tanácsot megfogadom.
A legtöbb alap dolgot tudom, ám arról, hogy melyik hal melyikkel fér meg vajmi kevés fogalmam van. Persze olvasok fórumokat, irodalmakat, tehát próbálkozom. Az akváriumig még van egy hónapom, mindenesetre már néhány éve motoszkált a gondolat a fejemben.
Akkor viszont a köv. kérdés:
milyen nem eloszlásban?
-gondolom a molly párból 1 hím-1 nőstény
-plattikból 3nőstény-1 hím (legalábbis ezt olvastam valahol)
-neonokból, páncélosokból? Fogalmam sincs.

Üdv.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 6 hónapja #177

Igazából mindegy, de lehetőleg törekedj arra, hogy hímek és nőstények vegyesen legyenek a csapatokban.

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 6 hónapja #178

• mark0066
  • Ikra
Oké. És mennyi, milyen növényt telepítsek bele?
Mindenképp élőt akarok, és természetesen dús növényzetet, hiszen az biztosan szebb. Az elrendezést azt tudom hogy kell. (nagyok hátul, kisebbek középütt.)

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 6 hónapja #179

Anubias nana, Anubias barteri, Microsorium pteropus a legstrababíróbb fajok, néhány Echinodorus is jó választás, a szálas hínárféléket kerüld. Bővebb információért vedd meg a Horn-Zsilinszky könyvet. Ha komolyan gondolod a halazást, akkor mindenképp!

Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) 4 éve, 6 hónapja #180

• derienne
  • Ikra
Helló!

Most regisztráltam, nem is igazán vagyok otthona témában, eddig csak terráriumom volt hörcsögökkel

Most az egyik ilyen nem használatos akváriumba szeretnék egy sziámi harcoshalat, de nem igazán tudom, hogy hogyan is kéne nekikezdenem, hogy ne nyírjam ki szegényt. Még nem vettem meg, csak az ötlet vert gyökeret a fejemben.

Szóval, nekem egy kis gyorstalpaló kellene, hogyan is nézzen ki az akvárium, mi kell bele, hogyan kell gondozni stb.

Úgy tudom, hogy ezeket a halakt nem lehet mással "összepárosítani", ami nem igazán probléma. Egyetlen halacskát szeretnék, pár növénnyel, hogy ne legyen mégsem "egyedül".

Egy kb. 20l-es akváriumom van, szerintem annyi elég lenne neki. Nem akarom túlzsúfolni se, de azt se akarom, hogy üres legyen.

Kéne pár dolog, hogy milyen szűrőt, fűtést, világítást (ha kell bele), aljzatot, meg ilyesmit kellene beletenni, hogy jó legyen majd a halacskának.

Hát, nagyjából ennyi lenne.

Előre is köszi a választ!
Moderátorok: sakran, trek, Koka
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.47 másodperc

Bejelentkezés

Fordítás

Hungarian Croatian English German Romanian Serbian Slovak Slovenian

AME

AM Hasznos

• Banner

A hét videója

• Banner