Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
9 éve 1 hónapja #161 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában

szacsy beküldte: Üdv. Az lenne a kérdésem, hogy olvasgattam a kommenteket és mindenki irja hogy csinál az akváriumban vizcserét. Ez mire jó? Nem nagyon értek még ehhez a dologhoz most ismerkedem vele. Előre is köszönöm a válaszokat.


Arra, hogy tisztuljon a víz. Miután élőlények vannak a vízben, ezért az ammónia, nitrit és nitrát (és még sok más is) elkezd felhalmozódni a vízben, amik nagyobb töménységben már károsak az élőlényekre, ezért meg kell oldani, hogy a víz tisztuljon. Ennek egy részét a szűrőnk el is végzi, de az igazi az, ha hetente a víz 10-20%-át friss vízre cseréljük.

Itt egy nagyon jó cikk, ha érdekel a téma olvasd el:
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...=19&id=8889&Itemid=0
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szacsy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 1 hónapja #162 Írta: szacsy
szacsy válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Üdv. Az lenne a kérdésem, hogy olvasgattam a kommenteket és mindenki irja hogy csinál az akváriumban vizcserét. Ez mire jó? Nem nagyon értek még ehhez a dologhoz most ismerkedem vele. Előre is köszönöm a válaszokat.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 1 hónapja #163 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia!
Hamarosan szülni fog!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: suba

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #164 Írta: suba
suba válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a lányka megérett-e már a szülőhálóra? Három napja vettem, nem tudom mióta ekkor a hasa, feleslegesen meg nem akarom napokat abban a pici izében tartani.

www.dropbox.com/s/ts5ztkm8wobi0ja/IMG_20150305_133040.jpg?dl=0

A kép minőségéért elnézést, gyorsan csináltam telefonnal.
Last edit: 9 éve 1 hónapja by suba.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 1 hónapja #165 Írta: grof
grof válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia!

Ha az ténylegesen márvány zuzalék lenne, akkor nem lenne szabad engednie a színét. Ha valamilyen színezett vacakot vettél, akkor az nem akváriumba való (csak sajnos árulják).
Talaj előkészítésnél addig kell öblíteni amíg tiszta víz nem jön le róla (de egy márvány zuzalék nem színezi a vizet). Ezután hőkezelés (forró vízzel leönteni vagy kifőzni). Ezalól csak a gyári előkészített jó minőségű (nem Csí Ling által a garázsban becsomagolt szemétdombi aprólék) táptalajok a kivételek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #166 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
csubi1980 jól mondja, a Gh érték a víz összkeménységét jelenti. Ezek azok a Ca- és Mg-ionok, amik főzéssel nem szüntethetők meg(nem tudjuk őket ily módon vízben oldhatatlanná tenni). Emiatt ez az érték nem fog magától csökkenni vagy növekedni. Csigákat nyugodtan tarthatsz, amíg élnek nem fogják fokozni a vized keménységét, de elhullásuk után a visszamaradó meszes csigaházak bomlása valóban növeli a keménységet ez azonban szerintem nagyon elhanyagolható mértékű egy olyan 60 literes medencében, ahol heti rendszerességgel jó esetben lecserélődik a víz 50%-a. ;)
Az otok helyett lehet például sziámi algaevőket tartani, de akár halőrxxl kedvenc halaiból az ancikákból is tehetsz mondjuk egyet bele.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szoszilvi81

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #167 Írta: szoszilvi81
szoszilvi81 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ha az oto erre kényes, akkor milyen algaevőt válasszunk, nem szeretném kínozni szegényeket, vagy hány darabbal kísérletezzünk??

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #168 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Mielőtt kérded: neoonok, páncélosharcsák, ancik jól bírják a kemény csapvizet, viszont az oto nagyon kényes jószág, hamar el fognak hullani! Bár halottam olyat is, hogy valakinek kemény csapvízben és több évig éltek, de az oto alapjába véve kényes halacska.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szoszilvi81

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #169 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
A gh érték nem fog javulni, ez a víz összkeménységét jelenti tudtommal. Ez csak a kolléga által vázolt módszerekkel lehet csökkenteni: Ro készülék, ioncserélt víz és csapvíz keverése 50-50% arányban, vagy esővíz használatával. Nem kell ettől félni, arra kell ügyelni olyan halakat telepíts be, amik bírják a magas keménységű vizet. Pesten és más nagyvárosokban baromi kemény a víz. Arra kell vigyázni, hogy akkor csiga, illetve mészkő ne kerüljön a vízbe, mert tovább növeli a víz keménységét. És vannak olyan halak, amik közepes keménységű vízbe elvannak, míg magas keménységűben lassan elhullanak.
Last edit: 9 éve 2 hónapja by csubi1980.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szoszilvi81

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #170 Írta: szoszilvi81
szoszilvi81 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
"Ezzel annyit lehet tenni, hogy annyi-amennyi." A teszt szerint veszélyes tartományban van, ha az idővel ez nem tud változni, akkor mit csináljak, hogy normál tartományba kerüljön, hogy jöhessenek a halak? A többi érték normál vagy határértéken van.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #171 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia!
Magától nem fog változni. Ezzel annyit lehet tenni, hogy annyi-amennyi. Illetve lehet vízlágyítást végezni kül. módokon, ennek egyik típusa a kül. gyanták használata, vagy RO gépet is vehetsz pár boltban.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szoszilvi81

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #172 Írta: szoszilvi81
szoszilvi81 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Vettem tesztcsíkot, a GH érték magas, ez fog magától változni, vagy van valami teendő, hogy a zöld tartományban legyen?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #173 Írta: szoszilvi81
szoszilvi81 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Vettünk a vízbe baktérium kultúrát, jövőhéten megvehetjük a neonokat? Mikor jöhetnek a páncélosok és gondolom legvégül az oto-k? Mennyi időt hagyjunk az érkezések között?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #174 Írta: szoszilvi81
szoszilvi81 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ikrácska lévén fogalmam sincs, mit lehet tenni az aljzattal, remélem hamar kapsz választ egy hozzáértő embertől. ;)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #175 Írta: paksihapsi
paksihapsi válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában

paksihapsi beküldte: Sziasztok!

Vörös márvány zúzalékot vettem aljzatnak, de már vagy 8x átmostam és még mindig ereszti a színét. Aggódjak emiatt vagy nyugodtan tegyem bele a még szűz akváriumba?

Köszi: Gábor


Valaki esetleg?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #176 Írta: szoszilvi81
szoszilvi81 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Garnélákat nem szeretnénk. Az alganyalót azért szerettük volna mert nem ismertünk idáig mást, de ez a kis oto-raj jól hangzik. A neonhalról nem tudom le tudom-e beszélni a fiamat, az a nagy vágya.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #177 Írta: szoszilvi81
szoszilvi81 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Köszi a gyors választ. Baktérium kultúrát még nem tettünk bele, azt mondták ami volt a csomagban az jó, de utána olvasva az csak vízelőkészítő. Ma veszünk akkor ilyet. Vannak ilyen teszt csíkok, azzal le tudjuk ellenőrizni, mikor áll készen a víz a halak fogadására, vagy a 2 hét tuti, mindegy mit mutat a teszt?
A 60 literes akvárium már fix :/
Ha vennék 6-7 neon halat és 4 páncélos harcsát vagy 4 oto-t amit ajánlottál?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #178 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Amúgy 60 literbe nem jók a halak, a neonoknak nagy úszótér kell, a páncélosokból kettő kevés mert csapathal, az anci meg hamar kinövi ezt az akváriumot.

akvafarm.hu/-nano_halak.html

Én a helyedben a fenti halak közül mazsoláznék 2*7 fős csapatot választanék+pár otocinclus (bár ezek is 6 főtől érzik jól magukat, kitűnő algázók)+10 garnéla.

Üdv, remélem segítettem!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szoszilvi81

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #179 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia! Ha használtok baktérium kultúrát, akkor 2 hét után mehet bele halacska, ha semmi baktériumkultúrát nem használtok, akkor 3-4 hét után csak. Hal szám, amit írtál annyi elég bőven, guppit akkor tegyél bele ha csak hím, mert ha hím és nőstény is lesz nagyon hamar túlszaporulat lehet és a víz minősége drasztikusan romlani fog és megkezdődnek az elhullások.

Halakat pedig apránként kell betelepíteni, nem egyszerre!!!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hónapja #180 Írta: szoszilvi81
szoszilvi81 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!
A fiam hétvégén vett egy 60 literes akváriumot, kavics átöblítve, növényeket telepítettünk. Adtak kétféle adalékot a víz előkészítéséhez. A kérdésem az lenne, hogy mikor jöhetnek a lakók? Vannak ilyen tesztcsíkok, ezek közül van olyan, amivel leellenőrizhetnénk, hogy készen áll-e a víz a halak fogadására?
Első körben 10 neonhalra és 2 páncélos harcsára gondoltunk és később 1-2 alganyalóra. Mehet bele még hal (ugyanezekből a fajtákból, vagy 1-2 guppi esetleg szifó), vagy ez is bőven sok lesz?
Előre is köszi a válaszokat.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.261 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés