1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
péntek aug. 22

Akváriumvilágítás
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Akváriumvilágítás

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 11 hónapja #81

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Nem rossz...de az a 15 lumen modulonként hallod!
Mennyi modult kötöttél össze,és még mennyit költöttél tápra?
T.:Gábor

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 11 hónapja #82

• halivadek
  • Mindenhat(L)ó
18-20W-os tápot vettem, kb 2-2500Ft-ért.
egy 40x80as polc fölött 3 modul van, de mostmár lehet négyet tennék, de nem is a növények miatt kell hanem hogy lássak valamit az akváriumban ha pl takarítok.

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 11 hónapja #83

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Szia!
Értelek,köszönöm...megvallom nekem is csak hasonló célokra kellene,hiszen a növény nélküli akváriumokat nincs értelme "ezerrel" világítani szvsz.Amely medencékben csak nevelgetek,azt elegendő annyi fénnyel ellátni hogy a halaknak elég legyen-és igen:hogy én is lássam őket!
Köszönöm az ötletedet-de még egy kérdésem van:ezzel az egy táppal el tudod látni több polc világításának igényét is ugye?Így viszont már abszolút baráti!

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 11 hónapja #84

• halivadek
  • Mindenhat(L)ó
Elvileg a tápot, 80-90%-osan lehet terhelni, egy modul 0,24W-ot eszik. a legroszabb esetre számolva is 60 modult elbír. Egy 80x40 es polc fölé 3-at tettem, de inkább 4-et javaslok.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 11 hónapja #85

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Tökéletes ötlet..az árából-fogyasztásából eredően akár 10 modul is belefér!
Viszont a tegnapi napon bogarásztam az akvarisztikai "kacatjaim" között,amik mint tudjuk számos nélkülözhetetlen,és soha ki nem dobandó dolgokat rejtenek mindannyiunknál...Találtam 3db elektromos előtétet-Osram QTP8-valamint T8 csöveket is...Ezek közül kettő eredeti Boyu akvarisztikai,kettő GE F36W/860-as,valamint még két vadiúj hasonló fényűt mint ez utóbbi.Mivel csak nevelők fölé lesznek,kevésszer használom majd őket egész nap-a medencékre természetes fény is jut!Így az újonnan készülő állványaimra szvsz.van is fényem..de lehet átgondolom még,és a régi állványokat átrendezve adok nekik új világítást:).Nőnek a gyerekek,kell nekik a saját szoba...tehát legkésőbb tavasszal átrendezés szükséges...na az lesz még giga meló!
Halvány fogalmam sem volt hogy az évek alatt én ezeket már beszereztem-vagy kaptam pár dolgot.Lehet hogy ha egyszer rendet teszek a tetőtéri tárolókban,még pénzverdét is lelek?
De ettől függetlenül a LED megfogott....amint módom lesz rá,illetve ezekkel már elégedetlen leszek,azonnal abba az irányba orientálódok.Köszönöm szépen a segítségedet!

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 11 hónapja #86

• halivadek
  • Mindenhat(L)ó
Én is tudtam volna használtan olcsóbban szerezni, de végigindulva hogy mennyit fogyasztanak, maradtam a LED nél. Még 4 modulal számolva is 15 polcra elég ( hangsúlyozom hogy nem növényes aksik) ~18W-os fogyasztás mellet. Ha a 15 polcra mondjuk a legkisebb kapható teljesítményű csöveket 15 wattosakat teszünk akkor 15x15=225W jön ki! Kiszámolva a az árakat az előbbire havi 1743 Ft az utóbbira 2128 ft jön ki. A számítás nem pontos mert mindenféle rendszerhasználati díj stb. benne van. 385 Ft a különbség, nem sok. De ne felejtsük el a kompresszor és a fűtés fogyasztását sem!

www.elmu.hu/esz-dijkalkulator

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 11 hónapja #87

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Igazad van...értem én!:)A következő Világításom már LED-es lesz!
Azonban lehet hogy kicsit elszámoltad magad...a LED-es jóval kevesebbet fogyaszt ha tartod a 18W/225W arányt!
Már elfilóztam ezen benn a gyárban...lehet hogy a mostani akváriumokat kellene másik állványra tennem,és ezeket világítani a fénycsövekkel..a nevelők fölé pedig valóban a LED kerülne!Ez sokkal jobban tetszik mint az eredeti elgondolásom.

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 11 hónapja #88

• halivadek
  • Mindenhat(L)ó
Igen, Előfordul. Hol számoltam el?

Néha nem árt átrendezni a polcokat, már csak azért is hogy az ember kizökkenjen a rutinból

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 10 hónapja #89

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Szia!
Gyanítom hogy a 18W/225W arány nem egyenlő az általad számított 1743/2128 hányadossal.
Abban az esetben,ha a 225W-os óránkénti fogyasztásra havonta 2128Ft jön ki,akkor a mindössze 18W-ot fogyasztó LED-re kerekítve is alig jön ki a 171Ft..tehát elnézted a tizedesvesszőt;).
Persze könnyű nekem-errefelé a mindennapi osztás-szorzás a magyarázata annak hogy miért vagyok legalább az alapszámításokban otthon.Efféle kényszerültséget azonban senkinek nem kívánnék..

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 10 hónapja #90

• halivadek
  • Mindenhat(L)ó
Jogos tényleg elnéztem

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 10 hónapja #91

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Igazán semmi gond...csak ragaszkodtam volna ahhoz,hogy még jobban kidomborodjon a LED létjogosultsága!:)Amint megtehetem váltok...
Közben pedig biztos hogy fejlesztik a LED technikát is,és javulni fog a W/lumen értékük.Ha még a megfelelő színhőmérséklet is elérhető áron lesz majdan,biztos hogy sokkal többen fogjuk használni mint a manapság próbálkozók.Nyilván nem mindegy a hobbink fogyasztása...és mint említettem már gyanítom hogy a fény kerül a legtöbbe!

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 8 hónapja #92

• nebula
  • Mindenhat(L)ó
üdv

szűzposztként ehhez szólnék hozzá először. nekem két hónapja indult egy egyedi méretű bruttó 65 literes medencém. LED világítás van felette. több hónapos infógyűjtés és utánajárás után elvetettem a LED szalagokat és az SMD ledes megoldást is. emellett feltétel volt a 12 voltról működés. ezért végül mr16 foglalatú COB ledes spotok szolgáltatják a fényt, pontosan 5 darab.

ezzel a bruttó 65 literre 1920 lumen esik, ez 29.5lm/w.

a fogyasztás ehhez mindössze 25 watt. 60 wattos táppal együtt a teljes bekerülési költsége ~15ezer forint.

nekem bejött. írtam róla egy blogot is máshol, ha valakit érdekel még valami, szívesen segítek, amivel csak tudok.
Nedőzz!

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 8 hónapja #93

• Mátéfi
  • Mindenhat(L)ó
Ha cikket írtál a tapasztalataidról és kivitelezésről azt itt is közzé tennéd, hiszen az örökre a Te szellemi tulajdonjogod és úgy rendelkezel vele ahogyan akarsz. Ezt hatályos nemzeti és nemzetközi jogszabályok biztosítják számodra, anélkül, hogy a védelmet kérned kellene. Hacsak nincs valamilyen szerződéses vagy kiadói kötelezettséged.

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 8 hónapja #94

• nebula
  • Mindenhat(L)ó
nem így értettem, hanem ha jól értem, a két oldal közt nem teljesen feszültségmentes a viszony, nem akarom linkelgetéssel hergelni a társaságot. ha felteszem ide is ugyanazt a blogposztot, az mennyire gáz?
Nedőzz!

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 8 hónapja #95

• Pasa
  • Adminisztrátor
A saját anyagaidat bárhová -akár több helyre is- felteheted, a tied. Itt is szívesen látjuk, akár cikk-ként, akár blog formájában.

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 8 hónapja #96

• nebula
  • Mindenhat(L)ó
köszi, akkor blogot írok belőle, összefoglalva az összes infót, amire jutottam.
Nedőzz!

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 8 hónapja #97

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Hi Nebula!
A másik avatarod,és írásaid is ismerősek nekem aki afféle halazó "netbetyárként" olvasgatok sokfelé...isten hozott!
Mivel az én postom volt az indító ok az első itteni hangadásodra engedd meg hogy én is inspiráljalak:gyerünk azzal a bloggal,nyomd az infókat,az ötleteket!

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 8 hónapja #98

• nebula
  • Mindenhat(L)ó
[off]még mindig nem találtam meg a megfelelő avatart, itt se, ott se... nem tudok egyelőre tisztességes fotót csinálni a halaimról, szóval változás várható. [/off]

blog lesz, talán még ma este.
Nedőzz!
Utolsó Szerkesztés: 1 éve, 8 hónapja Beküldte nebula.

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 8 hónapja #99

nebula fentebb említetted hogy elvetetted a led szallagot és inkább a foglalatos led mellett döntöttél, kíváncsi lennék hogy vajon miért.

Attila

Válasz: Akváriumvilágítás 1 éve, 8 hónapja #100

• nebula
  • Mindenhat(L)ó
na most kicsit elkapott az ideg... kb három órája írom a posztot, majd egy rossz gombnyomás miatt elszállt az egész... bocsánat, ma már nem lesz poszt. majd holnap. amint lesz energiám ismételni.

@karancsalja: kitérek a szalagokra is majd benne.
Nedőzz!
Utolsó Szerkesztés: 1 éve, 8 hónapja Beküldte nebula.
Moderátorok: sakran, trek, Koka
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.24 másodperc

Bejelentkezés

Fordítás

Hungarian Croatian English German Romanian Serbian Slovak Slovenian

AME

AM Hasznos

• Banner

A hét videója

• Banner

Könyvajánló

• Banner