1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
vasárnap dec. 21

Mitõl zavaros...
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Mitõl zavaros...

Mitõl zavaros... 7 éve, 11 hónapja #1

• peters
A víz átlátszó, színtelen, szagtalan folyadék. Vagy talán mégsem? Bár látatlanban nehéz megoldást találni a vízzavarodási problémákra, azért mi megpróbáljuk!

Re: Mitõl zavaros... 7 éve, 4 hónapja #2

• trek
  • Adminisztrátor

Segítség!!!
Van egy 40 literes akváriumom. Eddig nem volt semmi baj. 1 hétig nem voltam itthon, és mire hazaértem opálos lett a víz. Kicseréltük a vizet, mindent átmostam két napig minden jó volt utána ismét zavaros lett a víz. Most ismét lecseréltük a tegnapi nap folyamán, ma már ismét rossz a víz. A halak a felszínen pipálnak. Sürgõs választ várok!!!S. O. S.

Re: Mitõl zavaros... 7 éve, 4 hónapja #3

• trek
  • Adminisztrátor
Több oka is lehet a víz opálosodásának: pl. túl sok hal, gyenge szûrés vagy a szûrés hiánya, túletetés, részleges vízcserék hiánya stb. A teljes vízcsere csapvízzel önmagában is okozhat opálosodást. Mindezek együttesen és akár külön-külön is okozhatnak gondot. A pipálás az oxigénhiány egyértelmû jele. Erõsebb szûrés, levegõztetés, rendszeres részleges vízcsere, a túlzsúfoltság megszüntetése, megfelelõ mennyiségû etetés, a teljes takarítás elkerülése a megoldás.

Re: Mitõl zavaros... 7 éve, 4 hónapja #4

• Ene95
  • Ikra
Szia!
Bocsi de ezeket tegnap elfelejtettem veled közölni! 6 db halam van 2 fátyolos aranyhal,2 szivárványos guppi,és 2 albinó páncélos harcsa! A szûrõ neve:FanFilter Fan mikro plus .Mai napon megtuttam,hogy a környékünkön a csapvíz sok nitritet tartalmaz.Mit ajánlassz ez ellen?MA teljes vízcserét csináltunk ismét és a saját kutunból tettünk vizet az akváriumba melyet elötte felforraltuk és lehûtöttünk.
Szerinted az közre jáchat,hogy az akvárium az keleti ablak elõtt van?Vegyünk neon lámpát és tegyük a halakat máshová?Naponta kétszer etetem halaimat.Az aranyhalakból valami fehér jön mi lehet?Az állatkereskedésben neptun márkájú algagátlót metilinkéket és antiklór cseppeket adtak!Szerinted ezek megfelelnek vagy hallottam a sera márka családról térjek át arra??
Válaszodat várom!

Re: Mitõl zavaros... 7 éve, 4 hónapja #5

• ugrosaska
  • DiszhalAM
Szia Ene95!

Ne csinálj több vízcserét, pláne ha megtudtad, hogy sok a csapvizedben a Nitrát. Hagyd kicsit állni a vizet, had alakuljanak ki a hasznos baktériumok(pl: nitrifikáló baktériumok, amik az ammónia nitritté, majd nitráttá alakításában játszanak szerepet). Hetente kell max egy 10%-os vízcserét csinálnod elõre letett és szellõztetett vízzel. Kútból ne tegyél bele többször az akváriumba vizet, mert a forralással nem távoznak a vízbõl a nehézfémek, még ha fogyasztásra alkalmas is.
Nitrátot nagyon kedvelik a növények, fontos tápanyag a számukra. Például a jávai moha igazi nitrát zabáló, de lehet boltban kapni nitrát megkötõ gyantát(Szat).
Nekem is van az ablakban akváriumom, imádják a halak és a növények is és, ha kellõen van benövényesítve csak kevés alga lesz az akváriumban.
Az akváriumod mérete sztem még egy fontos tényezõ, de arról nem találtam említést a leírásodban!

Re: Mitõl zavaros... 7 éve, 4 hónapja #6

• trek
  • Adminisztrátor
Ene95:

A csapvized nitrát tartalmát, keménységét, és kémhatását egyszerû boltban kapható tesztekkel ellenõrizheted. A mérési eredmények ismeretében lehet továbblépni ha szükséges, találgatni nem érdemes. Ugyanez a helyzet a kútvizeddel, amelyet - ha mindenképpen használni akarod - érdemes megméretni laborban. Az említett vízkezelõ szerekre nincs szükség, mindegy milyen márka. Etetéskor figyelj arra hogy csak olyan mennyiségû eleséget adj amit rövid idõn belül maradék nélkül elfogyasztanak. Amíg nem jön helyre a vized csökkentheted vagy akár néhány napra szüneteltetheted is az etetést. A szûrõdet a majdan esedékes részleges vízcserénél mosd ki a leszívott akvárium vízben. Sokat javíthatsz a jelenlegi helyzeten ha levegõztetõt vagy szivacsszûrõt is használsz.

Re: Mitõl zavaros... 6 éve, 10 hónapja #7

• Vivien
Sziasztok!

A segítségeteket kérném SOS!

Van egy 100 hosszú * 50 magas * 35 széles akváriumunk, amit tegnap takarítottunk ki, és népesítettük be új halakkal 20 db (kisméretû gurámik, algaevõ, márna). A berendezést ugyan úgy tisztítottuk, mint régebben. Miután feltöltöttük vízzel, teljesen tiszta volt, beletettük a halakat, majd 3 óra múlva zavaros lett a víz, és most is az. A halak nem érzik rosszul magukat. Csapvízzel töltöttük fel, mint máskor is, annyiban más most a helyzet, hogy csatornázás történt, nem tudom ez befolyásolhatja e a víz minõségét.
Cseréljük le a vízet, vagy kezeljük valamivel, vagy majd magától elmúlik??Szerintetek?

Re: Mitõl zavaros... 6 éve, 10 hónapja #8

• Szilu
  • Ikra
A zavarosodás a csapvíz miatt lehet. Idõvel le fog tisztulni. Legközelebb feltöltés után hagyd 1-2 hétig menni a szûrõt, mielõtt fokozatosan betelepíted a halakat, így van ideje beindulni a szûrõben a lebontási folyamatoknak és "megérik" a vized. Gyorsíthatod ezt a folyamatot, ha egy már beállt akvárium szûrõjébõl egy kis "mocsokkal" látod el a saját szûrõközegedet.

Szilu
Utolsó Szerkesztés: 6 éve, 6 hónapja Beküldte trek.

Válasz: Mitõl zavaros... 5 éve, 6 hónapja #9

• Fini
  • Ikra
S.O.S
Sziasztok!
Nem rég cseréltem le az akvárium vizet és tettem bele minden féle szert(neptun növénytápsó, panzi aquaplant & CO2, neptun antiklór, neptun algagátló és neptunmetilinkék (metilinkékből keveset raktam))és a csere után 2 napra az üveg nyálkás lett és a víz koszos(homályos)és nem tudom, hogy mitől van A szűrő pedig egész végig be van kapcsolva.De mégse tisztult ki...
Segítségeteket kérném,hogy mit tegyek!Sűrgős!

Válasz: Mitõl zavaros... 5 éve, 6 hónapja #10

• Emperor_
  • Ivadék
Fini!

Mennyit vizet cseréltél? Mekkora medence? Mennyi, mekkora halad van? Szűrőd típusa?

Szerintem ennyi kemikáliára semmi szükség!

Algagátló: a legtöbb semmit nem ér, veszélyes lehet a csigákra, garnélákra a réz tartalom miatt. Az algásodás esetén a kiváltó okot kell megszüntetni! Túletetés, elégtelen szűrés, ritka vízcsere.

Metilénkék: sokszor olvasom, hogy raknak a vízbe vízcserekor. Fertőtelníteni. Minek? Mit akarunk fertőtleníteni egy jól működő medencén?!

Antiklór >kifejtve itt<

Egyedül a növénytápok szükségesek, de önmagukban nem sokat érnek, ha nincs elegendő fény, Co2 a vízben.
Utolsó Szerkesztés: 5 éve, 6 hónapja Beküldte Emperor_.

Mitõl zavaros... 5 éve, 3 hónapja #11

• Patrik
  • Ikra
Sziasztok!
54 literes akváriumom van, 4 tő növény (ebben 2x 10 szál hínár) EHEIM szűrő, vízmelegítő...
Poshadt szagú a víz, pedig 25.-én, kedden cseréltünk kb. 25-30 litert, mit tegyek?
Tetra Bactozym kapszulát tettem a szűrőbe, illetve Tetra AqvaSafe 30ml-t.
Halak:
Pink Dánió 5 db.
Zebra Dánió 6 db.
Aranysávos Páncélos Harcsa 2 db.
Foltos (Albino)Páncélos Harcsa 1 db.
Nweonhal 4 db.
A vízhőmérséklet 27-29 fok, a kinti- és a szobahőmérséklettől függően.
Ha sikerül képet csatolnom, akkor ilyen volt 2008. novemberében, kezdetekkor

Válasz: Mitõl zavaros... 5 éve, 3 hónapja #12

• trek
  • Adminisztrátor
Csinálj rendszeresen részleges vízcserét és annyit etess csak amennyit rövid idő alatt elfogyasztanak.

Válasz: Mitõl zavaros... 5 éve, 1 hónapja #13

• ate23
  • Ikra
Sziasztok!

230l-es akváriumba részleges vízcserét csináltam, kb. 20%-át cseréltem le, szűrőt kitisztítottam, mindezt 1 hete és még mindig zavaros a vizem! Mitől lehet?
Halam kb. 25 db van! Aquatan vízelőkészítővel kezeltem a lecserélt csapvizet!
A válaszokat előre is köszi!

Válasz: Mitõl zavaros... 5 éve #14

• trek
  • Adminisztrátor
A talaj nem lett kimosva rendesen és lehet hogy kicsi a szűrőd is. Továbbra is csináld a vízcseréket.

Válasz: Mitõl zavaros... 4 éve, 12 hónapja #15

• sopi76
  • Ikra
Kedves Szakértők!

Abszolút kezdő vagyok a témában, valószínűleg elrontottam egy pár dolgot, de hátha lehet még segíteni.

30 L-es az akváriumom. Első feltöltéskor a kavicsokat gondosan átmostam és csapvízzel feltöltöttem, majd aquatan-t és nitrivec-et adtam hozzá. Egy hétig állt így a víz, majd betettem a növényeket meg a halakat. Sajnos a szűrő/levegőzetőt csak két nappal később, most már tudom ez hiba volt. Mindenesetre most több mint opálos a víz, három napja megy a szűrő is. A növényeket is elrontottam, először kapkodásból csak úgy ültetőkosárral betettem a vízbe, és csak most helyeztem el őket rendesen. Kicsit sokat is adtam nekik enni, kétszer-háromszor is adtam egy nap nekik, igaz nem sokat, néhány perc alatt megették. Lehet, hogy sok is a hal a vízben, 3 zebradánió, 3 pink dánió, 2 kolibrihal és 6 kis harcsa. A mai kavarás után sokat pipálnak a felszínen a dániók, néha egy kicsit lejjebb mennek, de följönnek megint. A szűrőt most kimostam, a durva szivacs elég mocskos volt. Hideg vagy forró vízzel kellett volna mosni? (Forróval tettem, lehet ez is hiba.)
Két 10%-os vízcserét is csináltam ebben a 3 napban.

Előre is kösz minden tanácsot, remélem még menthető a helyzet.

Válasz: Mitõl zavaros... 4 éve, 12 hónapja #16

• Pasa
  • Adminisztrátor
valóban elkövetted a legtöbb kezdeti hibát, de nem tragikus a helyzet. Nagyobb vízcserét csinálj (50 %) és hagyd békén a medencét. Ne etess 2-3 napig, a szűrő pedig dolgozzon csak.

Válasz: Mitõl zavaros... 4 éve, 11 hónapja #17

• sopi76
  • Ikra
Köszönöm!

A szűrőt hogy állítsam be?
Most úgy sikerült, hogy ne túl mélyen, ne túl magasan legyen, nem is a legerősebb fokozatban megy, de nem is a leggyengébben, vagyis nem örvénylik a víz nagyon, de azért szállnak a buborékok rendesen. Belső miniszűrő, Fanfilter mini plus. Most így kb. középmagasságban van, annyi víz van alatta, mint fölötte. Szegény halak meg ott kavarnak leginkább a buborékok körül. Kivéve a harcsák.

Válasz: Mitõl zavaros... 4 éve, 11 hónapja #18

• Pasa
  • Adminisztrátor
hagyd így!

Válasz: Mitõl zavaros... 4 éve, 3 hónapja #19

• Moderátor
  • Adminisztrátor
sipagi írta::
Sziasztok!
Segítséget kérek, van egy 50l-es akváriumom, benne 2-3 hónapos guppi ivadékok(14db) és platti ivadékok (6db). Eredetileg nem ez volt benne, de mivel a víz zavarossá vált miután karantén nélkül betettem egy új ancit, és a halak megbetegedtek, szétszedtem az egészet. Rájöttem, hogy csillós egysejtűek szaporodtak el, amik heveny bélgyulladást váltottak ki a halaknál, amik lefogytak. Aztán elkezdtek pusztulni. Megpróbáltam Klion tablettával gyógyítani őket, de már késő volt. Most megint összeraktam a már említett 50les akváriumot, miután mindent kifertőtlenítettem, kifőztem az aljzatot, a dekorációs fát is, de a vízben megint ott vannak az egysejtűek, szinte azonnal láttam őket, amint feltöltöttem és betettem a növényeket, és a kishalakat. Az ivadékok védelmére, mivel már van aminek megy a hasa, betettem a klion tablettát, de a vízben továbbra is szaporodnak az egysejtűek, habár a halak látszólag jól vannak. Neon világítás van, lehet, hogy e miatt is szaporodnak ezek a kis lények? Valamint a dekorációs fára gyanakszom, ez szerves anyag, hiába etetem alig a halakat ha a fa táplálékul szolgál az egysejtűeknek, vagy tévednék? Semmi bomlástermék nincs és nem is volt az aksiban, eleve az új hal vizében lehettek ezek az egysejtűek, amit betettem karantén nélkül. Most viszont nem tudom mit csináljak, már egy hónapja húzódik az ügy, és nem tudok megszabadulni ezektől. Hiába a sok részleges vízcsere (ezzel próbálkoztam legelőször), a folyamatos szellőztetés, nem tűnnek el. Mit kellene tennem, hogy ne szaporodjanak az infuzóriumok?
A segítséget előre is köszönöm.

Válasz: Mitõl zavaros... 4 éve, 3 hónapja #20

• Moderátor
  • Adminisztrátor
Koka írta::
Használj tölgylevelet, égertobozt, vagy tebang levelet.Esetleg még a platánkéreg is beválhat. Vízcserénél jobban szaporodnak.
Moderátorok: sakran, trek, Koka
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc

Bejelentkezés

Fordítás

Hungarian Croatian English German Romanian Serbian Slovak Slovenian

AME

AM Hasznos

• Banner

A hét videója

• Banner

Könyvajánló

• Banner