1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
kedd dec. 23

Díszhalak tartása, társítása
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Díszhalak tartása, társítása

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 9 hónapja #141

• törpös
  • Ikra
Már hogyne lenne!
Az arany az arany, a guppy-nak meg sok változata van (színe, alakja). Talán nem kellene ennyire komolyan venni egy-egy laikus beírást és annak a válaszát kedves mmccannon. Amilyen a kérdés, olyan a válasz. Én nagyon jól tudom, hogy mire is válaszolok és mire írok véleményt, - feltéve ha megerőltetem magam nagy véletlenül. Egy nyílvánvalóan 'gyerekes' baírásra nem fogok erősködni, mert minek. Arról viszont nem tehetek, hogy Yoker-t bizony behúzták a csőbe a cápamárnával. Kedves mmccannon! Van olyan érzésem, mi még találkozni fogunk az akvarista. hu oldalon

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 9 hónapja #142

• mmccannon
  • Mindenhat(L)ó
Jaj, Törpös!
Hát még fonákjáról sem érted a tréfát? Csak élcelődtem.

Üdv,
Mary
Mary

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 9 hónapja #143

• Moderátor
  • Adminisztrátor
zsang beküldte:
Sziasztok.Érdeklődnék,hogy Diszkosz hal jól megfér a vörös neonhalakkal?köszönöm

Pasa beküldte:
Díszakváriumban jól megférnek, hasonló igényeik vannak.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 6 hónapja #144

Sziasztok!

Kezdő akvaristaként szeretnék érdeklődni, hogy egy 40 literes akváriumba hány darab neonhalat lehet rakni, ha mellettük csak egy algaevő harcsa lenne. Egyáltalán egészséges-e az, hogy csak két fajta hal él egy akváriumon belül?

A válaszokat előre is köszönöm!

kelemend26

ui.: Tudnátok adni egy részletesebb leírást a neonhalak tartásáról, jellemzőbb betegségeiről és azok kezeléséről?
Utolsó Szerkesztés: 3 éve, 6 hónapja Beküldte kelemend26.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 5 hónapja #145

30 db simán elfér benne az algaevő mellett.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 4 hónapja #146

• Vicsi1
  • Ikra
Sziasztok, abszolút kezdő leendő hal-tulajdonos vagyok. Még csak az akvárium van meg
54 l-es, ebbe szeretnék halakat, az aranyhalról már le is mondtam, mert annak azt olvastam, minimum 2x ekkora akvárium kellene...
Gondolkodtam kicsibe, pl a neonhalak nagyon tetszenének, nem is lesznek nagyok. Ezekhez a halakhoz milyen más halakat ajánlotok és ekkora medencébe mennyi halat? Valamint szeretnék valamilyen algaevőt és rákfélét, ezeket lehet velük??? Köszi előre is!

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 4 hónapja #147

• trek
  • Adminisztrátor
Épp előtted olvasható kb. mennyi neonhalat rakhatsz bele. Rákot én nem javaslok melléjük.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 4 hónapja #148

• Vicsi1
  • Ikra
Igen azt olvastam, de a fő kérdésem konkrétan az lenne, amit kérdeztem is, hogy MILYEN HALAKAT AJÁNLOTOK EZEK MELLÉ? Guppi, molly, xipho, vitorláshal, gurámi, díszmárna, ezek közül melyiket ajánlott?
Közzönöm, ha válaszoltok!

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 4 hónapja #149

• trek
  • Adminisztrátor
Ekkora akváriumba mást nem raknék melléjük.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 4 hónapja #150

• mmccannon
  • Mindenhat(L)ó
Hidd el, hogy 30 neon olyan pazar látványt nyújt, amikor beindul a raj, hogy "vétek lenne" más halakkal "lerontani" az összhatást. Pláne, hogy szépen beülteted növényekkel.

Ne szottyanj el, hogy most más halat nem vehetsz. Én is így voltam az első akváriumomnál. Most már 9 van, pedig még csak 1 év telt el.
Mary
Utolsó Szerkesztés: 3 éve, 4 hónapja Beküldte mmccannon.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 4 hónapja #151

• katona.t
  • Ikra
Sziasztok,
egy 90 literes akváriumomban van két szifó, két neon és egy nagy (arasznyi) vitorlás hal. Eddig (2 hét) nem bántott senki senkit. Kérdésem a következők: A vitorlás mellé vehetek-e másik vitorlást, hogy döntöm el hogy fiú vagy lány, a szifók és a neonok kompatibilisek a vitorlással, mert ha igen akkor azokból is vennék. Esetleg a véletlen műve, hogy eddig nem ette meg őket? Milyen halat ne vegyek semmiféleképpen a vitorlás mellé?

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 4 hónapja #152

• Pasa
  • Adminisztrátor
Szia!

Nem ajánlott a vitorlás mellé neonhalat (pontosabban olyan halakat, amelyeket simán megehet -neonhal, izzófényű, törpeszájúak, endlerek, stb.) tenni. Nyilván vannak ellenpéldák, de gyakoribb az, hogy eltűnnek idővel a kisebb halak. Célszerűbb nagyobb (szélesebb) testű lazacokat (serpa, tetra, citrom, stb.) társítani a vitorláshoz.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 3 hónapja #153

• jocopoco95
  • ÖshalAM
Sziasztok.
tegnap vettünk egy 96 l akváriumot és azt szeretném megkérdezni hogy mennyi halat tehetek bele összesen?
Én így gondoltam hogy:
10 neonhal
10 fekete tetra vagy 10 fekete fantom lazac
5 molli
5 szifó
2 anci
5 páncélosharcsa
2 pillangó törpesügér
Ez így sok egy ekkora akváriumba vagy még lehet növelni a létszámot?

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 3 hónapja #154

• Pasa
  • Adminisztrátor
Ez egy teljesen korrekt összeállítás, kb. ennyit bír az akvárium, megfelelő szűrés mellett.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 3 hónapja #155

• jocopoco95
  • ÖshalAM
Még egy kérdés garnélát érdemes tartani egy ilyen halas akváriumban?
Most jutott eszembe hogy régebben egy 60 l akváriumban is volt garnélánk és az a vedlés után elpusztult.Ennek mi lehet az oka?

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 3 hónapja #156

Valószínűleg nem volt megfelelő búvóhely és megcsipkedhették a halak és ezért pusztult el.
A pillangótarka sügér miatt én nem tennék bele kisméretű garnélát.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, jocopoco95

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 3 hónapja #157

• jocopoco95
  • ÖshalAM
más részt kinek van tapasztalata a pillangó törpesügérek tartásával kapcsolatban sajnos amiket eddig olvastam róluk vegyes érzelmeket váltott ki belőlem. ha valaki tud valamit róluk szívesen várom a tanácsokat és a tapasztalatokat. Mire vagyok kíváncsi könnyű-e őket tartani esetleg van valami speciális igényük. minden infónak örülök.

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 3 hónapja #158

ha nem tenyészteni akarod akkor a társas medencében elvannak a többi hasonló igényű halakkal

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 3 hónapja #159

• jocopoco95
  • ÖshalAM
egyenlőre nem akarok tenyésztéssel foglalkozni idő hiány miatt.
köszönöm az eddigi válaszod.
Akkor viszont milyen garnélát ajánlasz vagy tegyek le róluk?

Válasz: Díszhalak tartása, társítása 3 éve, 3 hónapja #160

Ha kialakítasz vagy teszel megfelelő búvóhelyet a medencébe akkor rakhatsz bele garnélát. Búvóhely lehet jávai moha vagy csigaház nagyobb méretű. Mert a garnélák a vedléskor a legsebezhetőek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, jocopoco95
Moderátorok: sakran, trek, Koka
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc

Bejelentkezés

Fordítás

Hungarian Croatian English German Romanian Serbian Slovak Slovenian

AME

AM Hasznos

• Banner

A hét videója

• Banner

Könyvajánló