1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
szombat nov. 01

Díszhalak etetése
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Díszhalak etetése

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #281

• Mátéfi
  • Mindenhat(L)ó
Tudod hogyan termesztik a spirulinát? Ha nem ekkor ezt meg kell nézned:

www.spirulina-vera.com/blog/info/invitat...invitation-au-voyage
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #282

• szotyika
  • Mindenhat(L)ó
az egy dolog hogy drága halkaja, de hogy azokat az embereket ééhh bérér dolgoztatják az tuti.
Tommy

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #283

• Gabor77
  • ÖshalAM
Sziasztok!
2 etetős kérdésem lenne:

Egyik, normális, hogy a vitorlás halam úgy viselkedik mint a cory-k , a lehulló kajától megijed, aztán a kavicsot túrva kihúzza az elbújni készülő tubifexet, és onnan eszi a száraz tápot is. Már 1 hónapja van az akváriumban, szerintem már nem kellene ilyen félősnek lennie. Vagy az zavarhatja, hogy egyedül van (mint vitorlás)?
Így eszik: youtu.be/iXgx8FaFTgU

A másik kérdés, már kb 1 hetesek a tubifexeim, naponta többször új vizet kapnak, tehát valószínűleg kitisztultak, viszont nem kellene etetni őket, hogy ne haljanak éhen, és ha kell, akkor mit esznek, zöldséget?

Köszi!

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #284

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Szia Gábor!
Jópofa a vitorlásod,sőt láthatóan jó kondiban is van,élénken vadászik!:)Javaslom a megfelelő méretű akváriumot,és társakat neki-de ez off.
Viszont ötletem is lenne:szerezz be-vagy ha van használd-azt a kis etető alkalmatosságot,amit tubi etetőnek is hívnak,a víz tetején úszik-de hisz ismered!;)Ennek híján a tubit rázogasd szét a vízben,és kisebb adagokban etess,kevesebbet.Jó lehet az is,ha a növényekre "aggatsz" kis tubiszálakat....így megtalálja,és könnyedén megeszi.A pandáid hasából ítélve nagy adagot etettél-ezért tudott a tubi a talajodba fúródni.A régebbi szakirodalom ezt nem ajánlja-de én a mai szűrések mellett nem aggódom a talajban élő tubi miatt-a harcsák meg legalább nem hiába túrnak;)Baj akkor lehet esetleg,ha éhesebb a vitorlás és sorra beszaggatja a tubit-így megeshet hogy ott elpusztul valamennyi,és a víznek ez nem lesz ok.Etess kevesebbet,míg növendék halaid vannak inkább kisebb adagokkal,napi 2-3 alkalommal.
Ne aggódj a tubik miatt....nem halnak éhen,hiszen a tárolás során elpusztult társaikból kioldódó "katyvaszból" is ehetnek.Elegendőnek gondolom a napi egyszeri átmosást-de szigorúan klórmentes vízzel!Én hűtőben,kevés vízben tárolom..amit a mester hozott nekem éppen egy hónappal ezelőtt,még mindig él-már ami van még belőle!Ha rendszeresen etetsz tubival ajánlott több adagot vásárolni megfelelő időeltolódással...így mindig lesz éppen tisztuló,és már etethető tubid is.Én legalábbis így csinálom;).
Sok sikert!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #285

• Gabor77
  • ÖshalAM
Köszi!

Igen, tudom, hogy kicsi neki, sajnos a halat ajándékba kaptam (egy 4 literes üvegpohárban), választhattam, hogy megtartom, és akváriumot veszek neki, vagy elajándékozom. Úgy döntöttem, hogy amíg kicsi, addig marad, utána sajnos meg kell váljak tőle, nagyobb akváriumnak jelenleg nincs hely. Így is a családdal 40 literesben állapodtunk meg, de azt még be tudtam adni, hogy ez kívül ugyan 50-es, de a víz 40 liter benne... A többi halat már én vettem, az akvárium méretének megfelelően, neonok, és panda cory-k.

Van ilyenem, vele is tettem a vízbe, kellett kb 2 óra, mire rájött a vitorlás, hogy az azért van ott, hogy egyen belőle, de aztán sikerült, azóta akkor is ott ólálkodik, amikor nincs benne kaja. Köszönöm a remek ötletet!
A tubi szétrázása már előtte is megvolt, így sem nyúlt hozzá, megvárta míg leesik, és onnan szedte fel, ha a pandák nem előzték meg.

Fejenként 2-3 tubit kaptak csak, de ezek szerint ez is sok nekik. Majd megpróbálok jobban figyelni rájuk, bár ha ennél kevesebbet teszek be, akkor abból nem biztos, hogy mindnek jut. A talajba úgy sincs sokáig, mert vagy a panda, vagy a porszívó (tudom Te nem ajánlod) kiszedi.

Igen, a tubik már elég tiszták, innentől én is a napi 1 vízcserén gondolkodtam, akkor az a helyes. Viszont eddig simán a csapról kapták a vizet, mi a baj a klóros vízzel? Eddig látszólag nem panaszkodtak? Vagy a halaknak árt, ha klóros vízben voltak?
Rendszeresen etetek tubit, de a legkisebb adag tubi is hatalmas a pár darab kis halamnak, így én úgy gondoltam, hogyha fogytán van (2-4 napi adag van vissza), akkor megyek majd új adagért, ha véletlenül nincs, sincs nagy gond, mert van szárított tubim, fagyasztott szúnyoglárvám, és száraz tápom is, pár napig bármelyikkel kihúzzák vidáman, meg nem is árt egy kis változatosság.

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #286

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Szia!
Azt gondoltam ennél lényegesen többet kapnak a pandák;)...így viszont rendben van minden,még kicsit rá is tehetsz nekik.Az etetéssel kapcsolatosan nagyon jól gondolkodsz,a változatosság mindenekelőtt-sőt egy nap koplalás sem árthat meg.
A klór...méreg mindenre ami él.Lehet nálatok csak ritkán klóroznak-szerencsére errefelé is,de akkor aztán!A tubik vonaglanak ahogy marja testüket a klóros víz..a halak némán tűrik hogy kopoltyújukat,hámrétegüket marja-és ahogy bekerül a véráramukba is.Rengetegszer fájdalmas halállal lakolnak a hobbista óvatlanságából.Kérlek olvass kicsit utána-borzalom.
Utolsó Szerkesztés: 1 éve, 11 hónapja Beküldte halőrxxl.

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #287

• Gabor77
  • ÖshalAM
Köszi, utánanézek a klórnak. Mondjuk nem vettem észre mostanában, hogy klóros lenne a víz, csak csőtörés után, akkor viszont borzalom. Mintha tej jönne a csapból. Persze mérni - még - nem tudom, úgyhogy lehet akár klóros is, legközelebb már a hűtött vizemből kapnak, az úgyis van mindig a hűtőben.

A pandák is csak 2-3 szál tubit kaptak fejenként, most megnéztem, most is nagy a hasuk, pedig reggel ettek utoljára. Mondjuk az algát eszik folyamatosan a növényekről, meg az akvárium azon oldaláról, amihez nem férek hozzá a kaparóval. Vagy túl sok kajamaradék van a talajon, és attól...

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #288

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Esetleg be vannak telve ikrával?
A klórmentesítésről-vízelőkészítésről van egy remek blog is a honlapon..megtaláltad már?
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...=7690&Itemid=322

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #289

• Gabor77
  • ÖshalAM
Azt nem tudom, még nem értek hozzá, honnan lehet látni, azt kivéve, hogy nagy a hasuk?

Igen, azt már olvastam, az akváriumba szánt vizet én is pihentetem 1-2 napot használat előtt, de abba nem gondoltam bele, hogy a tubiknak is árthat, vagy azon keresztül a halaknak is akár, de akkor rászokok ott is a pihentetett vízre...

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #290

• Mátéfi
  • Mindenhat(L)ó
Már csak azt kellene kideríteni, hogy a szennyvízcsatornákban tenyésző tubik, miért viselik el azt a sok vegyszert ami a háztartásokból kikerül a lefolyón keresztül. Van abban minden elég nagy koncentrációban, klór, mosószer, sav, stb.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Gabor77

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #291

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Esetleg egy kontra kísérletet levideózni hogy mi történik akkor mikor a csapból egyenesen a tubikra engeded a frankó klóros vizet?Én nem fogom ezt sem elkészíteni...
Egyébként ha nem gond a klór,akkor minek vacilláljunk vele ennyit?
Valaha a Sajó fekete vizében is nyüzsögtek-mióta iható is akár,felénk egyetlen szál sincs-de még az emléke él néhányunkban.Valóban érdekes az ismerős videód-na ebből a törzsből kellene nekünk..ami még ezt is túléli,sőt még szépen tenyészik is az talán a mi szaporítási kísérleteinket is élvezné.

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #292

• Mátéfi
  • Mindenhat(L)ó
Nem tartom valószínűnek, hogy az ilyen környezetben gyűjtött tubi jót tesz a halaknak. A sok méreganyag felhalmozódik.

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 11 hónapja #293

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Jogos,sőt amikor legelőször osztottad meg velem ezt a videót,én nagyon el is filóztam rajta..hogy a fenében telepedhettek meg ott?
Szerintem még az is lehet hogy valahonnan bekerültek a lefolyóba,és ott nem volt olyan toxikus a környezet-így hát tanyát vertek.Nem olvastam el a videó hozzászólásait,sem a válaszokat-mégis azt gondolom nem őshonos állományról készült,hiszen a vízborítás is csak alkalmi-szerintem amolyan túlélők lehetnek.
Már rengeteget agyaltam azon hogy itthon hogy tudnám őket megtelepíteni-gondolkodtam lassú áramlású kis házi patakocskán is,de nálunk a föld elnyeli a vizet...a fóliás megoldás meg nem jó.Gondolkodtam helyi kis patakokba való telepítésről is-de ahol tudom hogy biztonságban lenének,ott csak időszakos sajnos már a vízfolyás.Régebben minden helyi kis patakocskában is fellehetőek voltak-néhol olyan 15-20 centis foltokban is.Akkoriban volt állattartás mindenfelé,ma meg már alig lát az ember vidéken is nagyobb háziállatokat.
Egy kis nosztalgia,hogy lássátok nem legenda amit a gyermekkorombéli Sajóról mondtam:talán tavaly télen Egerben beszélgettem egy halassal-valaha az övék volt a Vár alatti kis pincebolt-és ő is emlegette milyen minőségű tubit szedtek anno a Sajóban.Ahogy ő mondta verhetetlen volt az állóképessége..mikor összekapaszkodtak,szinte egy egész vödörnyit ki lehetett emelni anélkül hogy szétoszlott volna a tömegük.Jó volt vele beszélgetni....az akkori lelőhelyeket mind ismertem-sőt magam is szedegettem onnan anyukám finom tésztaszűrőjével.
Igazság szerint ahogy egy régebbi AM-ben is olvastam a mesterünket a témáról:lehet nélküle szép és egészséges halakat nevelni...de valahogy még ma is rengetegen szeretjük-használjuk.Csak manapság már errefelé nehezített a hozzájutás-nos ezért gondolkodom annyit hogy hogyan tudnám,és hová betelepíteni őket.
Tudom rengeteget kutattok a neten...ne kíméljetek a témával kapcsolatosan sem...én imádnék megint saját gyűjtésű tubival etetni!

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 9 hónapja #294

• Omen
  • DiszhalAM
Na akkor ide is egy kérdés .
Sajna még a topickotnem tudtam végig olvasni még van 10 oldalhátra ezért elnézést ha ismétlek .

Olvastam , hogy algás vízben az artemiák felnevelhetők .
Elvileg lehetséges akkor is ha most készítek egy olyat kis akiba engedek vizet dobok be pár algakockát és azon is el vegetálhatnak amíg nem kezd el bealgásodni vagy ezt úgy ahogy van el se kezdjem ?

Ez merő kíváncsiság csak , mivel artemiát sem keltettem még így sem kicsit sem nagyot nem láttam élőben .
Bár még van mit olvasnom róluk is ha lesz kis időm ezt is megejtem .

Előre is köszönöm a válaszokat !

Üdv Misi

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 9 hónapja #295

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Örömmel osztom meg veled Killer barátom nagyszerű írását a garnélás fórumról:
garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=27&t=555
Nyilván rengeteg más leírás is van-de személyes ismeretségünk okán ajánlom most az informálásodra ezt a dolgot!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 9 hónapja #296

• Omen
  • DiszhalAM
Nahát-nahát
Nagyon hasznos kis link el is fogom menteni !
Ezeket a rákocskákat nagyobb halaknak már adhatom és ha sok van akkor fagyasztani is tudom
Na azt hiszem neki is látok holnap egy ilyen kis kísérleti telep létrehozásának csak meg kell tudnom hol kaphatok ilyen tablettát amit írt , valamint még holnap utána nézek , hogyan is kell szétválasztani a ki nem kelteket és a peteburkokat az élőktől .
Ha nem találok választ a kérdésre akkor majd felteszem itt

Addig nem kérek választ amíg nem kérdezek rá , mert ez a mai házi

Üdv Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 9 hónapja #297

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Házi feladat?
Nagyszerű ha így éled meg..te már tudod azt hogy önállóan utánajárni azért is hasznos,mert számtalan dolgot megtanulhatsz amellett is amiről itt csak pár szót ejtünk.Én pontosan így gondolom,ezért vagyok hálás minden érdekes témáért,minden gondolatébresztő hozzászólásért.
Tájékozódj csak..és "kitanulva a dolgokat" kérlek bátran helyesbíts te is ha dőreséget írok-mondok bárminemű témában!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Omen

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 9 hónapja #298

• Omen
  • DiszhalAM
Igazából én még nagyon messze vagyok az ilyen - olyan helyesbítgetésektől
Még alig egy éve kezdtem el akváriumozni arról nem is beszélve , hogy pár hónapja kezdtem el csak komolyabban olvasgatni a dolgok után .
Ha már lesz egy kis idő és tapasztalat a hátam mögött majd akkor szólogatok csak ))
Addig figyelek és tanulok a nagyoktól és kérdezek ha valamit nem értek .

De itt vagyok

Üdv Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 9 hónapja #299

• halőrxxl
  • Mindenhat(L)ó
Ettől nyugodtan szólhatsz ha bármit találsz ami ellentmond-magam is tanulok folyamatosan!:)Egyáltalán ne tévesszen meg senkit az aktivitásom,vagy a hobbi régi kezdete-csak nyugodtan,emberi hangon!Professzorok nem vagyunk....de tanulhatunk bárkitől;).
Főleg hogy most intenzíven keresed az infókat beletalálhatsz érdekes leírásokba is..ne habozz kérlek megosztani!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Válasz: Díszhalak etetése 1 éve, 9 hónapja #300

• Omen
  • DiszhalAM
Szeretnék találni sok érdekességet , viszont az a gond hogy ami nagyon jó lenne az angol vagy esetleg más idegen nyelvű
Sajnos az angolnak az alap elején járok és elég sok minden érdekel , hogy ne legyen sok időm semmire ))
Ígérem ha látok valamit szólni fogok .

Üdv Misi
Moderátorok: sakran, trek, Koka
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.28 másodperc

Bejelentkezés

Fordítás

Hungarian Croatian English German Romanian Serbian Slovak Slovenian

AME

AM Hasznos

• Banner

A hét videója

• Banner