Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
15 éve 3 hete #1081 Írta: tothtomi
tothtomi válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

Valami gebasz lett az accountommal (THOMAST), így regisztrálnom kellett mégegyszer!

Köszönöm a válaszokat!
A puffadás valóban hasvízkór volt, kivettem szegényt, el is pusztult meg a párja is!
azóta nem volt elpusztult halam, viszont amit még kiderítettem, hogy valószínû bélgyulladása van néhánynak, a tünetek egyeznek.
Azzal mit lehet csinálni?
Ja a szûrõ valóban kis belsõ keringetésû szûrõ és csak akvárium vízzel mosom!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 3 hete - 15 éve 3 hete #1082 Írta: feketejozsef63
feketejozsef63 válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia thomast! Én úgy gondolom, a felpuffadt has, hasvízkór ha a pikkelyek is felállnak! Ha nem, akkor lehetséges hogy terhesek. Mindenesetre,ha hasvízkór jelei mutatkoznak,akkor meg kell tõlük szabadulni,mert a többit is megfertõzi!Üdv:jozsi
Last edit: 15 éve 3 hete by trek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 3 hete #1083 Írta: Rain
Rain válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
thomast írta::

....
A szûrõt néhány naponta tisztítom...


Szia thomas!

Hogy mi miatt pusztulnak a halaid,arra sajnos ötletem sincs,de annyit azért megjegyeznék,hogy a szûrõt szvsz akkor és csak akkor kell kitisztítanod,ha teljesítménye szemmel láthatóan csökken (bár nem írtad,de feltételezem,hogy egy kisebb,belsõ motoros szûrõt használsz).A szivacs tisztításához,mindig leszívott akvárium vizet használj.

Üdv

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 4 hete #1084 Írta: butordoki
butordoki válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia Thomas.
Sajnos bármikor elõfordulhat, hogy ha új halat rakunk az akváriumba valamilyen baktérium vele jön.Minden áron rakd külön a guppikat és érdemes jól átmosni a növényeket meg az aljzatot is.
Last edit: 15 éve 4 hete by Moderátor.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja #1085 Írta: thomast
thomast válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

A segítségeteket kérném!
Kb másfél hónapja megmentettem egy csapat Guppit a csatorna általi haláltól!(már hetek óta egy mûanyag vödörben laktak kb 5 liter vízben szerencsétlenek)
Berendeztem egy kicsi 35 literes akváriumot nekik.
Kavicsos aljzat, növények, szûrõ, levegõztetõ....
Kaptak társakat, neonokat, meg üvegharcsákat és egy almacsigát.
A baj az, hogy a Guppik pusztulnak, némelyik lesoványodik teljesen és elpusztul, most meg kettõnek teljesen fel van puffadva a hasa.
A neonok meg a harcsák tünetmentesek (még).
Mi lehet a baj? Nem szeretném ha elpusztulnának!
A víz szép tiszta nem zavaros, nem sárga!
A szûrõt néhány naponta tisztítom, hetente a víz egyharmadát cserélem, vegyszert nem használok.
A válaszokat elõre is köszönöm

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja #1086 Írta: gabi8313
gabi8313 válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
heló sanya77!

Igaz nem tõlem kérdezted. Ezzel a problémával én is találkoztam amikor új akváriumot állítottam, a növényeim pár hét után elkezdtek pusztulni, de ez csak a látszat a növényeid nagy eséllyel csak levelet váltanak és pár hét múlva újra szépek lesznek.Valószínûleg nem vízben termesztették ezeket és most alkalmazkodnak.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 3 hete #1087 Írta: sanya77
sanya77 válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Hello PASA!

Volna 1 kérdésem: vetten 2 tõ ALTERNANTHERA REINECKII
(kis papagájlevél) növényt. Mikor megvettem szép piros volt a levele, és még 3,4 hétig. De most már kezd sárgulni és jukacsos a levele. A víz tetején sok levél lebeg. Van még benne VALISNÉRIA, az se olyan szép, mint mikor megvettem, de annak legalább van hajtása. Mi lehet a gond?
Vettem bele folyékony tápoldatot, hogy minél hamarabb a növénybe jusson.
Elõre is köszönöm a segitséget!
Last edit: 15 éve 3 hete by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #1088 Írta: TTR
TTR válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában

Üdv

Alga az elég sok van az akváriumomba nagyobak azt is leehetné és még amit lerágott növényszárakat,amik a víz tetején usznak azokat is.
Ha megint elkezdi a növényeimet enni nem pedig azt amit már lerágott és a víz tetején uszik akkor kiprobálom a modszered,de szerintem akkor is inkább a növényt fogja megenni.
Ilyen növényem van.
Mellékletek:
Last edit: 15 éve 1 hónapja by TTR.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #1089 Írta: Rain
Rain válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia !

Az almacsigákat -gondolom rejtélyes almacsigád van (Pomacea bridgesii) -minél változatosabban érdemes etetni.
Én a mûeleségek mellett növényi eredetû eleséget (uborka,saláta,cukkini,gyermekláncfû levél,vegyszermentes forrázott saláta)is rendszeresen adok nekik,így a növényeket nem bántják (bizonyos akváriumi növények ez alól kivételek,ilyen például az úszó májmoha sajnos ezt elõszeretettel fogyasztják).

Üdv
Last edit: 15 éve 1 hónapja by Rain.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja #1090 Írta: TTR
TTR válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Üdv
Kellene egykis segítség:az almacsigáim megrágják a növényeimet ez mér van???

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #1091 Írta: Rain
Rain válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia!

Leírom,én hogy csinálom:
a szõlõtõkét forró vízben,gyökér kefével jó alaposan lesikálom,majd egy pl tejes ládában lesúlyozva áztatom.Az estleges kéreg darabok eltávolítására csigákat használok.A vizet pár naponta mindig kicserélem rajta.Amennyiben már nem emelkedik fel a vízfelszínre (ez van,hogy hónapok kérdése),illetve nem is színezi a vizet mehet az aksiban.

üdv: Rain
Last edit: 15 éve 1 hónapja by Rain.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja #1092 Írta: lugsa74
lugsa74 válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!
A problémám a következõ.Beszereztem egy szép szõlõgyökeret és beletettem az akváriumomba,1 nap múlva elkezdett zavarosodni a víz.Másnap megjelent valami nyálka vagy én nem is tudom mi a gyökéren és csak nõtt rajta.Olvastam itt nálatok hogy ki kell fõzni meg sóba kell áztatni.Én fõztem kb 1 órát,áztattam sóba 4 napot.Visszatettem az akváriumba és ugyan az a jelenség.Kezd zavarosodni és már látom rajta megint azt a trutyit.Egy gyerek fürdetõ kádba ami tele volt vízzel fél kg sót tettem.Ez elég?Ha nem mennyi sót tegyek bele?A Fõzési ídõ elég volt vagy még tovább kell fõzni?
Köszi a választ.
Üdv:Lugsa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #1093 Írta: feketejozsef63
feketejozsef63 válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia. Én 3db pc ventillátorral oldottam meg a víz hûtését és 200 literes akváriumot 25C fokon tartja. Próbáld ki te is.
Last edit: 15 éve 10 hónapja by trek. Indoklás: Helyesírás

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 10 hónapja #1094 Írta: bundzsi
bundzsi válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok! A lakásunk elég világos azálltal hogy déli fekvésü.Az akvárium a legmesszebb van az ablaktol és igy is mindig 27 fokos a viz ,a halak szemmel láthatoan lassan mozognak. Mikor vizet cserélek 30% ot max akkor viszont felélednek láthatoan élvezik4 Mit tegyek hogy a viz ne legyen 25 C nél több? A melegitöt már kikapcsoltuk.Köszonöm

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 11 hónapja - 15 éve 11 hónapja #1095 Írta: trek
trek válaszolt Válasz:Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Elképzelhetõ hogy darakór. :( A betegséges topikban olvashatsz róla.
Last edit: 15 éve 11 hónapja by sakran.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 11 hónapja #1096 Írta: bundzsi
bundzsi válaszolt Válasz:Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Köszönöm a választ! Az egyik guppin megjelentek fehér pöttyök a hátso részén! Ez valami betegség és ha igen megfertözheti a többit is?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 11 hónapja - 15 éve 10 hónapja #1097 Írta: feketejozsef63
feketejozsef63 válaszolt Válasz:Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Valószínû hogy meleg a víz és kevés oxigént tartalmaz. Oxigén befúvása szükséges.
Last edit: 15 éve 10 hónapja by trek. Indoklás: Helyesírás

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 11 hónapja #1098 Írta: bundzsi
bundzsi válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!
Nagy bajban vagyok az összes hal a szürõ mellett egy helyben felfelé állo orral tartozkodik! Minden héten van vizcsere algatisztitás a növények szépek a szürö megy...van valakinek valami ötlete mielött uj halakat kellene vennem? Köszönettel Bundzsi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 11 hónapja #1099 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ha a növény kõzetgyapotban van, akkor azt célszerû leszedni a növény gyökerérõl, és beültetés után táptablettát helyezhetsz a gyökér mellé. Haa növény ún. jiffi-ben van (tõzeggel töltött háló), akkor az maradhat, ha teljesen talajba tudod ültetni.
Más teendõd nincs.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 11 hónapja #1100 Írta: marciera
marciera válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ha növényt telepítünk az akváriumba, akkor el kell távolítani a mûanyag kosarat. De mi van a gyökeret körbe vevõ szivacs szerû anyaggal. Megpróbáltam eltávolítani, de úgy tünt, mintha a gyökér is jött volna le vele együtt. Nem káros az akváriumnak, ha így telepítek bele növényt.
Próbaképp csak egyet. Nem volt hozzá föld, csak az a szivacsos valami. És a továbbiakban kell-e az elsárgult levelek eltávolításán kívül tennem vele valamit?
Köszönettel a segítségért! marciera

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.328 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés