Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
16 éve 3 hónapja #1141 Írta: ata
ata válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

Becsületesen végigolvastam az AM fórum mind az összes hozzászólását.
Ám még mindig zakatol a fejem az elmúlt 5 1/2 hét eseményeitõl.

Az akvárium betelepítés után 5 napot pihent, ekkor került bele a
1 pár narancssárga kardfarkú hal, 2db vitorláshal, 2db cápaharcsa
Ma már csak 1 db cápaharcsa él közülük. javascript:void(0);
Fokozatosan az összes növény elpusztult. Megbarnult a szára, azt hiszem elrohadt.
Eleinte a semmibõl feltûnõ csigákra gyanakodtam. Ki is pusztítottam õket.

Hogy ne kongjon az ürességtõl, beköltöztettünk 1F/3N kardfarkút, 7 neont, és 10 átlátszó garnélát.(3-an még élnek)
A nagy betelepítést követõen 2-3 nap múlva bealgásodott az akvárium elülsõ fala, megtisztítottam.
Másnap pusztult el a cápaharcsa. Fehér szöszös lett, mintha hámlana, és a szeme is beopálosodott.

Az akváriumunk leírása
90L, téglalap szélesség/magasság/mélység (80x40x30)cm;
fûtõ: 100W
hõmérséklet: 22-24 C
filter: AquaClear 50; maximum 200L-ig; szûrõteljesítmény: 760L/h
levegõztetõ: AquaClear 50; 2x2500 cc/min
világítás: 18W fénycsõ
aljzat: apró természetes kavics
elhelyezés: északi, elég sötét szobában az ablaktól 1méterre, napsütést soha nem kap, de szórt fényt oldalról igen. Sajnos máshol nincs hely
vízcsere: 5-7 naponként 20-24 L, állott, klór ellen kezelt víz, + 1-1 kupica valami biológiai lebontó, és bacikat tartalmazó lötty

Úgy érzem mindent elõlrõl kell kezdeni. (nem szeretném ugyanazokat a hibákat elkövetni-de ez nem zárja ki, hogy más hülyeséggel újra minden kipusztuljon)

Kérdéseim:
1. a megmaradt cápaharcsa állandóan “rohangászik” fel alá, még este is -miért ?
2. A boltban napi 2x etetést javasoltak, lemezes száraztáppal (próbáltam apró bogyósat is, de senki nem ette, nem bírták bekapni) – sok/kevés? Javasoltatok “böjtnapok” tartását. Milyen gyakran?
3. Kipusztulhattak a növények a túl tiszta víz, kevés tápanyag/CO2, túl sok oxigén következtében?
4. Hogyan fogjak neki az újranövényesítésnek. Simán ültessem tele újra? Cseréljem le az összes vizet? Mossam át a kavicsokat? Tartsam 4-5 napig külön helyen a halakat? Ha igen, a régi vizükben? S mikor visszaranom õket, kell-e a régi vízbõl tenni a frisshez?
5. Mivel méritek a víz pH-ját, és milyen más értékekre kell még odafigyelni? Tulajdonképpen van értelme bármilyen vízminõségtesztelõ csomag beszerzésének, vagy a megfigyeléseitekre+megérzés+tapasztalatra érdemesebb hagyatkozni?

Segítségeteket/válaszaitokat elõre is köszönöm,
Üdv Ata

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #1142 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Igen, és valamilyen páncélosharcsát is tehetsz bele.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #1143 Írta: Marci44
Marci44 válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!
Teljesen kezdõ vagyok, még akváriumom sincs. Egy 100 l körülit szeretnék. Azt szeretném megkérdezni, hogy neonhalakat (kb. 20), 1 betta hímet, 2-3 betta nõstényt és vmilyen algázót/kat (pl. sziámi algaevõt) tarthatok-e együtt. Esetleg amano garnélát is?

A választ elõre is köszi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1144 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Nem tudunk semmit az akváriumodról. Olvassál utána hogy a halaid milyen vízminõséget igényelnek és kiderül hogy a tied alkalmas-e a diszkosz tartására.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1145 Írta: mergesm
mergesm válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!
maresz vagyok én is minden mostanában író, karira kaptam egy akváriumot.mindent megvettünk amit kell,16 db halam van és két algaevõm.a halak nagyon jól érzik magukat csak kaptam egy diszkosz halacskát akitõl egy kicsit félek mert mondták hogy nem kezdõknek való.Még nem lett vele semmi csak etyke és félek társ nélkül elpusztul,elõfordulhat hogy magányos?! nem baj hogy már az elején megvettük az algaevõ halacskákat?!köszönöm a segítséget.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1146 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ne rakjál semmilyen új halat az akváriumba. Elõbb mûködjön rendesen így.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1147 Írta: babranyibea
babranyibea válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Köszönöm a segitséget, lecseréltem a vizet , nem adtam enni és több hal nem pusztult el. Most van egy guppi fiu, 2 fekete tetra vagy platti /sajna nem ismerem öket igy fel/ és egy sziámi harcos fiu. Milyen halakat rakhatok még hozzájuk? És csigát tegyek-e az akváriumba? 3 db volt de mind elpusztult.Elöre is köszönöm: babranyibea

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1148 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
A rák minden haleleséget megeszik, de a teknõskaját is elfogadja. A teknõsnek lehet kapni a boltokban különféle fagyasztott és száraz eleséget. A víz akkor marad tiszta ha sûrûn cserélsz vizet és nem adsz túl sok kaját, mivel nagyon kicsi az akvárium.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1149 Írta: Henry
Henry válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
20x35x23-as méretû;mini szûrõ van benne ami levegõztetõ is egyben,illetve egy fûtõ.

Halakkal már azt hiszem nem lesz gond,egy van és azt is meg fogja enni lassan a teknõs.
A rákkal már összetûzésbe kerültek,na meg le is lépett az akváriumból a rák,így el lett szeparálva.
Döglött halakat ki is szedtem egybõl amikor észrevettem.
Mit csináljak,hogy ne legyen büdös és zavaros a víz?
Mit adjak a ráknak enni és a teknõsnek ha már nem lesz hal a vízben?
Tudom buta kérdés de egyáltalán nem értek hozzá!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1150 Írta: Degec
Degec válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
mekkora akvárium, miylen technika van benne?

bár itt a legnagyobb gond a teknõs ami ragadoszó/dögevõ révén megtizedeli a halakat
és nem hiszem, h a rák is egy békés garnéla lenne...

a teknõs elég sokat piszkit, és a döglött halak maradéka sem tesz jót a víznek...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1151 Írta: Henry
Henry válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

Nagyon nagy gondban vagyok,SEGÍTSETEK LÉGYSZI!
Karácsonyra kaptam egy akváriumot 10 hallal,egy pici teknõssel, egy rákkal és egy csigával.Másnap reggelre 5 hal elpusztult,egyet meg a teknõs megevett.Aztán ma reggelre még egy hal felfordult és ismét megevett párat a teknõs,illetve a csigát is megtámadta.Egy hal maradt,bár nem tudom meddig bírja még!
A víz zöld és zavaros lett,meg nagyon büdös.Felét lecseréltem,fél naponta tisztítom a szûrõt,de ez sem segít!
Sosem voltak halaim se ilyen állataim,a hátam közepre nem kellett az egész,de most már nem tudok mit csinálni!

Segítsen valaki legyen kedves!!!!!!!

Ezer hála!

Henry

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1152 Írta: sakran
sakran válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szia!

A levegõztetõt soha nem szabad kikapcsolni, a halaitok azért úszkálnak a víz felszíne körül, mert nincs elég oldott oxigén a vízben!!! Sürgõsen cseréld le a kb. víz felét. ezzel némi felgyülemlett károsanyagot kiszedsz belõle, a többit meg kiszürik a növények, és a szürõ kis szerencsével. 2-3 napig ne etess semmit! Ha az elhullás megáll, és a víz letisztult, adhadsz be kaját, de eleinte csak kevesett! És késõbb is csak annyit, amennyit azonnal meg is esznek a halak. Elhullott halakat azonnal ki kell halászni, de gondolom ezzel nem mondtam újat.

Ennyit a tûzoltásról. Ami történt:
A frissen beállított akváriumba nem szabad még halat tenni, mert a vízben semmiféle baktériumkultúra nem állt még fel, ami rendkívül instabillá teszi a vízminõséget még a legkissebb megterhelés esetén is. Te pedig beleraktál "x" mennyíségü halat. A halak folyamatosan ammóniát, és egyéb káros anyagokat engednek a vízbe. Ami természetes. Ezeket nincs ami lebontsa az elején. Márpedig ezek többségükben erõs mérgek. Ha szép akváriumot szeretnél, elõször is olvass el egy könyvet, mindegy melyiket, kezdõknek bármelyik megteszi. A magyar szerzõket azért ajánlanám... Nem mész többé ebbe a halasboltba, mert felelõtlenül szolgáltak ki, pedig tudták mi lesz a következménye. Kérdezz! És mi válaszolni fogunk.

Remélem azért páran túlélik majd, sajna így karácsony környékén nem vagy ezzel egyedül. Sokan járnak így. És ez se a gyermekeknek, akik kapják, se a halaknak, akik megszenvedik, nem jó.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1153 Írta: babranyibea
babranyibea válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok! A kislányom karácsonyra kért akváriumot, ez a család elsö akváriuma. 54l-es, az elado segitségével vásároltunk meg minden kelléket, növényeket és a halakat is. A vizet elözö nap elkészitettük. Minden ment simán csak az alap dolgokat nem kérdezetem meg. Azt hogy levegöztetönek mennyi idöt kell menni? 2 nap alat 3 halacskánk elpusztult és a viznek olyan érdekes szürkés színe van. Ez mitöl lehet? A halak a felszin körül uszkálnak, már ami él. Köszi elöre is a segitséget! Üdv: babranyi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1154 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
A ragasztó vastagságától függ, mennyi idõre van szüksége az átkeményedéshez. Ekkora akváriumnál 2-3 napot célszerû várni a feltöltésig. A szag (erõs ecetszag) feltöltéskor megszûnik.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #1155 Írta: Peeet
Peeet válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

Most ragasztottam össze az akváriumomat és azt szeretném kérdezni, hogy meddig illik hagyni kötni a ragasztót, mielõtt feltölteném vízzel?
A 2. napon még mindíg van "szaga", tehát még gondolom párolog.
A ragasztás Dow Corning 881-es ragasztóval készült, a medence bruttó 250 liter. Elõre is köszönöm a választ!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #1156 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Szükséged lesz akvárium talajra, növényekre, megfelelõ szûrésre, világításra, fûtõre stb. A technikai eszközök kiválasztása attól is függ milyen halfajokat szeretnél tartani.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #1157 Írta: gombos
Sziasztok Jánosnak hivnak .Most csináltatok eggy 100x40x40 akváriumot.
Én olvastam már mindenrõl mindenhol, ez az oldal viszont nagyon szupernak tûnik.Aztszeretném kérni valakitõl hogy irja le nekem hogy mi kell ehez az akváriumhoz,az utolsó csavarig, hogy mûködjön rendessen.Barkácsolni magasfokon tudok ugyanis egy kicsit mindenhez konyítok. remélem valakinek levan irva csak elkell küldenie elõre is köszönöm .

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #1158 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Az biztos hogy az élõ borostyán (Hedera helix) szaponinokat tartalmaz, melyek erõs mérgek a halakra nézve, viszont hogy az élõ vagy elhalt szár tartalmaz-e érdemes egy növény szakértõt megkérdezni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #1159 Írta: Hector
Hector válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok! Borostyánnak az elfásodott szárát(mivel futó növény,igen jól nézki ahogy tekeredik)beletehetm az akváriumba?Vagy nérgezõ és inkább ne?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #1160 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Nyugodtan berakhatsz algázót (ettõl még a barna algád nem fog eltûnni).

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.341 másodperc

Naptár

May 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Bejelentkezés