Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
16 éve 6 hónapja #1161 Írta: Szie
Szie válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!
Elkezdett algásodni az akváriumom (barna algák). Az üvegrõl kapargatom is, de talán nem ártana valami algaevõt beszerezni, csak nem tudom, merjem-e már a guppikhoz berakni. Már kicsit nagyobbak, mint két centi (és a farkuk is színesedik:)). Szerintetek?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1162 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ezeket a halakat nem lehet ilyen kicsi akváriumban tartani. Se együtt, se fajonként külön-külön. Gurámit aranyhallal egyáltalán nem. Az ivarok megkülönböztetése fajonként eltérõ.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1163 Írta: anita-68
anita-68 válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
érdeklõdni szeretnék,hogy 2 telszkóp szemü halam van 2 aranyhal 2 db kék gurámi 2 algafaló és a tartási körülményeiket igyekeztem úgy kialakitani amit a szakkönyvek alapján sikerült összeszednem. 30 literes akváriumban vannak.azt szeretném megtudni,hogy milyen halakat tarthatok még velük és mennyit.És ezek halak amik most vannak nekem hogy lehet megtudni,hogy melyik a fiú melyik a lány.Mert az eladó azt mondta most még pontosan nem lehet tudni mert még kicsik.De a kék gurámi kergeti a másikat és ez valahogy nem tetszik nekem.Bocsi a buta kérdésekért de még kezdõ akvarista vagyok. köszönöm a választ.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1164 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Nem a biológiai egyensúly kialakulására kell várni!
Ha néhány napot vársz a feltöltés, a növények betelepítése és a szûrõ elindítása után, az elég idõ hogy megfelelõ baktérium kultúra alakuljon ki. A "biológiai egyensúlyról" olvashatsz itt:
www.akvariummagazin.hu//index.php?option...id=31#jc_allComments

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1165 Írta: Hector
Hector válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Hali!nagyon kezdõ vagyok még. Most akarok egy 100l-es akváriumot telepíteni,és azt hallottam,hogy be kell járatni még mielõtt halat teszek bele,hogy a víz biológiai egyensúlya beálljon.Mennyi ez az idõ kb,amíg ne tegyek bele halat?Köszi!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1166 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sikáld meg alaposan forró vízben és mehet az akváriumba. Ha még alaposabb akarsz lenni áztasd sós vízbe vagy fõzd ki. Ha azt akarod hogy ne eresszen sok színt és lesüllyedjen magától, akkor néhány hónapra tedd vízbe ázni. Legjobb olyan helyrõl beszerezni ahol rég nem használtak növényvédõszert.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1167 Írta: Pitt
Pitt válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!ha saját magam akarok szõlõtõke dekorációt csinálni,azt mivel és meddig kell kezelni(áztatni valami löttyben vagy valami),hogy az akváriumba nyugodt szívvel berakhassam?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1168 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sokat etetsz! Csökkentsd a mennyiséget jelentõsen.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1169 Írta: yetti
yetti válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
6 napot kapnak enni 1 pihi fagyasztott szunyoglárvát, száraz eleséggel váltogatva. Néha tubit.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1170 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Valószínûleg nem a halak darabszámával van a baj, hanem az etetéssel.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1171 Írta: yetti
yetti válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok

Egy 160 l-es medencébe mennyi halat lehet tenni. Mert nekem 60 db van benne és nagyon hamar zavaros lesz. Csak ha 3 naponta takarítom a szûrõt így tiszta marad. Még egy szûrõ megoldaná a problémát ? Most egy külsõ szûrõm van 4 fajta szûrõanyaggal 700l / h-s.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1172 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Ha elérik a guppik azt a testméretet, mint az újak (neon, szifó), akkor már biztosan nem lesz gond (megfelelõ karanténozás után).

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1173 Írta: Szie
Szie válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

Megvan az akvárium (54 literes lett végül), guppikák már egy hete jól érzik magukat benne, de még mindig csak alig 1 centisek. Szerintetek mikor lehet melléjük újakat hozni? (Neonokat, xifókat, algaevõket) Bár vannak növények, de nem szeretném, ha valami történne velük.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1174 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
A kereskedõdnek igaza van. Atól függõen, hogy milyen halaid vannak, tarthatsz sepregetõ garnélát vagy Amano garnélát. Ha mindenképpen kék rákra vágysz, akkor azoknak külön medence kell.


Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1175 Írta: pierre
pierre válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!
Az állatkereskedõm (ahova mindig járok vásárolni) azt mondta hogy nem tarthatok a halakkal együtt kubai kék rákot de nekem tetszenek a rákok és szeretnék tartani az akimban. Ha nem tarthatok kubai kék rákot akkor milyet? segítsetek.
Elõre is köszi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1176 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában


Szia! Ez penész! Több dologgal le lehet szedni: 1. almacsiga leeszi
2. lesikálod
3. sós vízbe teszed pár napra

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1177 Írta: Hatos
Hatos válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

A napokban helyeztem üzembe az akváriumom, melybe "saját készítésû" szõlõtõke dekorációt raktam. Szombat óta üzemel és a szõlõtõkéken általam ismeretlen fehér valami jelent meg, ami láthatóan napról napra nõ, ill. lassan a nõvényeken is megjelenik. Jelenleg csak növények vannak az akváriumban. Kérdésem az lenne, hogy ismeri-e valaki a mellékelt képen látható fehér valamit? Vajon mi lehet ez és mi okozhatja? (Ettõl függetlenül a frissen ültetett növények szépen fejlõdnek.)
Köszönöm.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • Sliver
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #1178 Írta: Sliver
Sliver válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
anita 68

Horn Péter- Zsilinszky Sándor: Akvarisztika vagy Pasaréti Gyula- Pethõ Pál Zoltán- Illyés Csaba: Akvarisztika........mind a kettõ jó könyv.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1179 Írta: anita-68
anita-68 válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
érdeklõdni szeretnék anita 68 néven,hogy tudna-e valaki ajánlani olyan szakkönyvet amiben minden le van irva.Pl 30 literes akváriumba hány halat lehet tartani milyeneket ,milyen gondozást igényelnek,és hogy milyen halakat lehet együtt tartani.milyeneket nem lehet.Még kezdõ akvarista vagyok és jól jönne néhány jó tanács.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #1180 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
A szép csapat egyedszáma függ az akvárium méretétõl és a szûréstõl is.
Egy 100 literes akváriumban kényelmesen elférnek, de gyöngygurámit nem tennék bele.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.553 másodperc

Naptár

May 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Bejelentkezés