24 november 2017

Beszéljünk róla!

Több
5 éve 2 hónapja #241 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla!
Köszönöm hogy időt szántál hozzászólásod írására...pontosan így gondolom én is ahogy az általad említett úr mondta!Az én magánvéleményem nem nagy súllyal esik latba persze,de ha már hasonló kaliberű emberek is ezt nyilatkozzák akkor tisztán látszik hogy a génmanipulálás nem gyerekjáték!Olvasni mindenfélét...találhatóak szörnyek képei,csupán csak torzónak minősíthető élőlények sokaságáról készült képi anyagok szemlélhetőek.Ezekről linket a világ kincséért nem illesztenék be...de az említett úr életrajzára irányító hivatkozás helyénvaló:
www.nobelprize.org/nobel_prizes/medicine...s/1967/wald-bio.html
Sajnos abszolút kiszolgáltatottak vagyunk ma már...én erre jutottam a hosszú idő alatt,amit a génmanipulált növényekkel-állatokkal kapcsolatos tudakozódás után éreztem.Nem lemondóan,de megrőkönyödötten konstatáltam,hogy menyire kiszolgáltatott az emberiség néhány giga szuper nagyvállalat üzleti stratégiájával szemben!A YT-on nem akciófilmeket,és lenge ruhás hölgyeményeket szemlélek...hanem Mátéfi kollégánk link ajánlójából származó hivatkozásokat nyitok sorra.Aztán mivel maga a videómegosztó oldal ajánl újabb találatokat,igen messze kalandozok alkalmanként.Ez viszont nem szórakozás..ezen filmek mindegyike elmélyedt figyelmet,minden mondata és képi megjelenítése totális odafigyelést igényel!Mutatok is egyet,ennek vonulatán ti magatok is találtok újakat..és még újabbakat!

Vajon csoda-e,ha hasonló filmek megtekintése után már "kedves ismerősként" üdvözlöm a Monsanto vállalatot például itt?
wakeup-world.com/tag/gmo-genetically-modified-organisms/
Tekergessetek csak lejjebb..magatok is olvashattok pár dolgot,ami lehet hogy megjelenik majd álmotokban.Ezt ugyanis a napi rohanás során feldolgozni lehetetlen...
Úgy vélem ennyi egyenlőre elegendő lesz ahhoz,hogy magatok is önállóan és érdeklődve folytassátok az információk keresését-és véleményt formálhassatok!
Említettétek a génmanipulált halainkat...én pedig a minap egy kedves hölggyel a chaten beszéltem is erről-bár csak érintőlegesen.Említettem neki hogy bizony a dániója génmanipulált,ő azonnal azt válaszolta:sajnálja,ezt nem tudta!Részben ezért is gondoltam úgy,hogy halaink példáján keresztül valahogyan erre terelem a beszélgetést...mert erről beszélnünk kell,erről tudnunk kell!Megszokhattátok már hogy az élményeimet megosztom-bár ez negatív előjelű:(
Visszakanyarodva a halacskára:bizony csúnyán elbánt vele a balsors!Őt választották ki laboratóriumi megfigyelésekhez,és a jobb nyomon követhetőség érdekében "adtak neki" egy kis feltűnő színt!A már említett pink dánió esetében egy korall génjéből kapott,a másik tetszetős dánió esetében /zöld dánió/ pedig egy medúzagén került beültetésre az örökítő anyagba...Tetszik?Eddig talán elfogadható is lenne..de aztán a kereskedelembe került e kis halacska két új színű változata,és főleg a kezdők szívesen veszik hiszen olyan szépek!Még talán ez is elmenne...de amikor már törekvés fedezhető föl az eredeti faj -a zebradánió-és a pl. a pink keresztezésére,az már nálam veri a biztosítékot!Márpedig van olyan kereskedő ismerősöm aki egyenesen ajánlotta nekem hogy ezt vegyem meg..rendkívül attraktív,ő rengeteget elad belőlük!Már nem ismerősöm...illetve elzárkózom attól,hogy tudjam melyik kereskedő mit hoz forgalomba kis hazánkban.
Génmanipuláció..csak egy kifejezés,amit a biotechnológiai cégekkel kapcsolatban említenek sok helyütt.Ami viszont a szó jelentése mögött van,attól lehet hogy félnünk kell....Ha kívánjátok folytathatjuk még...
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 2 hónapja #242 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Beszéljünk róla!
Szia Gábor!

Ajánlom figyelmedbe az alábbi idézetet!

"A génmódosításon alapuló biotechnológiai ipar egyes szószólói még ma is azt állítják, hogy a génmódosítás tulajdonképpen a hagyományos növénynemesítésnek egy újabb, gyorsabb és tudományosabb formája és attól lényegében nem különbözik. Ez a nézet azonban nélkülöz minden tudományos alapot. A molekuláris biológusok úgy próbálják a génmódosítást eladni a közvéleménynek, mintha az a természetes növénynemesítés kiterjesztése lenne. Ez persze nem így van. A Nobel-díjas orvosprofesszor Dr. George Wald ezt úgy fogalmazta meg, hogy a génmódosítással az emberiségnek a tudomány történetében először olyan problémával kell szembenéznie, amihez hasonló eddig nem fordult elő, és ami a földi életet teljesen megváltoztathatja. Ez a technológia lehetővé teszi, hogy az emberek megváltoztassák azokat az életformákat, amiknek a kialakulásához az evolúciós fejlődésnek három milliárd évre volt szüksége. Az ilyen beavatkozást nem szabad összekeverni azokkal az apró változtatásokkal, amiket a növény-és állatnemesítők az évezredek során értek el. Még akkor sem, ha az emberek eddig is képesek voltak mesterséges mutációkat létrehozni, pl. röntgensugárzással. Minden eddigi, korábbi módszer tiszteletben tartotta a fajok közötti határokat. Az új technológiával éppen az a probléma, hogy a géneket a fajok között oda-vissza mozgathatják és semmiféle, a természetben az evolúció során bölcsen kialakított korlátozást nem kell figyelembe venni. Amikor a molekuláris biológusok a természetben időtlen időktől fogva uralkodó, a fajokat elválasztó határokat átlépik, az nem azonos a fajta-nemesítéssel, hanem ilyenkor »olyan tevékenységet folytatnak, ami egy önreprodukcióra képes, új fajt hoz létre, ami ezután véglegesen jelen lesz a Földön. Ha egy ilyen faj egyszer elszabadult, azt soha többé nem lehet visszahívni vagy megállítani. Wald figyelmeztet arra, hogy „eddig minden élőlény lassan fejlődött ki és volt ideje, hogy beilleszkedjék a környezetébe, újfajta kombinációban. Ez magára az új szervezetre is és a többi élőlényekre is olyan következményekkel járhat, amit senki sem tud előre megjósolni."

Az idézet, a világhírű, Nobel-díjas orvosprofesszor Dr. George Wald-tól származik. Ugyan az idézetben a növények génmódosításáról van szó, de véleményem szerint ez akár az akvarisztikára is jellemző lehet néhány év múlva. Már most is léteznek olyan halfajok, melyek génállománya már köszönőviszonyban sincs az ősei genomjával. Természetesen a díszhalként tartott halak esetében más módszereket alkalmaznak egy-egy színváltozat, variáns kitenyésztése során és nem lehet teljes mértékben párhuzamot vonni a GM növények és a kedveltetésből tartott állatok kitenyésztése között.

Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 2 hónapja #243 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla!
Felvetődött a génmanipuláció a fórumon...ez már olyan téma,amiről mindenkinek saját önálló véleményt kell kialakítania,de mindenek előtt tudni róla!
Viktor,Mátéfi:engedelmetekkel itt szeretném ha folytatnánk..mindkettőtök véleménye igen nagy hatással van rám rég óta,nem szeretném ha ez a mostani téma elsikkadna..folytassuk hát itt!:)
Ma már hulla vagyok,de holnap jövök a gondolataimmal..ha gondoljátok saját e témába eső hozzászólásaitokat ide beidézhetnétek,így lenne egy vezérfonal.Mindenképpen beszéljünk róla..meg ezernyi más nem a fórumba vágó témáról is!
Előre is megköszönöm ha újabb gondolataitokat osszátok meg,én holnap jövök újból...élvezet hogy értelmes-felelős gondolkodású emberekkel is beszélgethetek!:)
Tisztelettel:Gábor

Több
5 éve 2 hónapja #244 Írta: halőrxxl
halőrxxl létrehozta Beszéljünk róla!
Hatalmas hibát vétek amikor "Új témaként" önálló topicot hozok létre...azért is szégyenlem magam,mert pontosan tudom hogy nem véletlenül,hanem akarattal teszem ezt.Sajnálom..de nincs megfelelő topic az olyan témáknak amikről csak úgy "csacsognánk",de egyik rovatba sem illik bele.
Sorozatosan offolunk páran akiknek van véleménye,és akik nem restek sokszor a konfrontációt is vállalni ezért.E honlapon mindezidáig olyan emberekkel ismerkedtem meg,akiknek adok a véleményére...és kíváncsi is vagyok rá!Bizonyos vagyok benne hogy többen ezt érzitek!
Amikor nem a témába illő hozzászólást teszünk,ezzel a moderátorok idegzetét romboljuk..én ezt átérzem.Azt is el kell mondanom hogy pár itteni moderátort-admint van szerencsém legalább chatről ismerni,a hobbiban betöltött szerepüket messzemenően becsülöm.Az alapelvekkel is tisztában vagyok..a honlap gyengeségei-erősségei előttem kevésbé tiszták-de szeretem.
Amit mondani akarok:vállalom a rámszabott büntetést..de tovább nem nézhetem tétlenül hogy olyan témákban szólunk hozzá egy adott rovatba abszolút nem odaillően,melyeknek nem kellene elsikkadniuk-egyszersmind ezekkel a nem odavaló hozzászólásokkal valóban olvashatatlanná téve az egész fórumot.:(
Sajnálom hogy elhamarkodottan talán,de a magam feje után menve ezt létrehoztam.Viszont legalább van olyan topic,melyben mindent megbeszélhetünk-és semmi nem off!:)Kérem hogy a fórum működtetői tegyenek belátásuk szerint..én maradok továbbra is tisztelettel a ti igen bőbeszédű kollégátok:Gábor

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.173 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 4 napja 11 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 1 napja