20 november 2017

„Tojásrántotta halaknak”

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #1 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: „Tojásrántotta halaknak”
Na most megfogtál a kérdéseddel....Nem tudom, de kb. egy hétig eláll a hűtőben.

A tojást meg nem igazán tudom, hogyan lehetne megfelezni... Nálam elfogy, de soha nem számoltam ki, hogy mennyi halnak elég.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 5 hónapja #2 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: „Tojásrántotta halaknak”
Nagyon tetszik a recept.
Az elkészült mennyiség kb. hány halat szolgál ki?
Gondolom, ez fontos információ lehet, hisz' akinek pl. 20-30 elevenszülője van, lehet, hogy fele adagból is elkészítheti.

(Rám nem vonatkozik. :lol: )

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 5 hónapja #3 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: „Tojásrántotta halaknak”
Mindkét receptedet örömmel olvastam,igen köszönöm!
Bár magam is elsősorban fagyasztott,és élőeleséggel etetek,de időm híján kénytelen leszek kidolgozni egy olyan receptet melynek összetevői itt is elérhetőek..mert nevetséges,de pl. pulykaszív egyáltalán nincs:(Pedig harcsáim a "Diszkoszmix" nevű bolti készítményt is szivesen fogyasztják,ha éppen időhiányban szenvedek..Igen:nálam anyagi megfontolásból is kívánatos lenne házi készítésű eleség készítése!
Ezt a receptedet már régebben elkészítettem,mikor meséltél róla..így jó szívvel ajánlom én is!:)Ráadásul minden összetevő elérhető itt falun is..köszi!
T.:Gábor

Több
5 éve 5 hónapja #4 Írta: Mátéfi
Mátéfi létrehozta „Tojásrántotta halaknak”

Van egy egyszerű és gyors házi készítésű halkajám, mely nagy népszerűségnek örvend a halaimnál. Bár hetente csak egyszer kapnak belőle.

Egy deciliter házi tejben villával jól elkeverek egy egész nyers tojást, adok hozzá egy csipet porrá őrölt csalánlevelet és egy csipet virágport.

Az egészet gőz fölött néhányszor megkeverve megkeményedésig párolom. Ha kész, akkor előbb egy szűrőbe téve addig öblítem, ameddig tiszta víz folyik le róla, majd egy leves szűrőn átpasszírozom. Egy kupakos tormás üvegben a hűtőben tárolom. Bő egy hétig is eláll. Kiskanállal annyit adok a halaknak, amennyit 1-2 perc alatt elfogyasztanak.

A halaim szeretik és eddig semmilyen negatív tapasztalatom nincs vele. Az elevenszülőknek 2-3 hetes koruktól ajánlom heti max. 2 alkalommal, de más halak sem vetik meg. Sőt!

Tápláló, ásványi anyagokban gazdag házi táp.

Mátéfi Gyula

AME tag

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.138 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 21 órája 56 perce
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 4 napja