24 november 2017

Membráncsere Hailea ACO-318 kompresszornál

Több
5 éve 2 hónapja #21 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Membráncsere Hailea ACO-318 kompresszornál
Azt hiszem megvan a megoldás golyó tekintetében...először arra gondoltam,hogy visszacsapó szelepként alkalmazzák-hasonlóan a permetőkhöz-de már úgy gondolom hogy a szerepe a következő:a dugattyú rúgója van ráültetve!
Ennek áldásos szerepe ott mutatkozik amikor belegondolunk:fajlagosan nagy tömegű dugattyút rángat-szó szerint- a hálózati frekvencia,a dugattyú hátsó végpontra érkezését lágyítani kellett.Itt ugyanis nincs ugye a nyomás ami tompítaná,hiszen a kimenetnél mindvégig dolgozik az ellenerő..a dugattyú sűrít.Amikor viszont visszafelé repül nagy sebességgel a dugattyú a membránlapocskák szabad utat biztosítanak a levegő beáramlásának..a fázis hullámvonala ellenkező irányba vált,a dugattyú előrelendül.Mindezt secundumonként a frekvenciának megfelelően...
A dugattyú "farán"elhelyezett rúgó szénacél,edzett kivitelben..keménysége mint az üveg,de bizonyára eléri a 45 Rockwellt!Ez az anyag képes lenne a milliárd működési ciklus alatt az illeszkedő felület kimarására,és igen gyorsan helyet csinálna saját számára.Ezért a rugó belső átmérőjénél nagyobb edzett acél golyót helyeztek mögé-ezen helyezkedhet a rugó...:)
Aranyos példát mondanék valamikori maszekolásomra:kalapácsos darálókat gyártottunk fusiban...én a kalapácsokat martam-gyalultam-fúrtam.Anno a kohászatban észvesztő anyagok voltak elérhetőek hulladékként-mi egy visszaeresztett laprúgó köteget daraboltunk fel kalapácsnak...forgácsolás után újból beedzettük.A múlt évben kértek segítséget,mert egy terményesnél már nem aprított megfelelően a darálónk-25 év múltán.Miután szétbontottam,megdöbbenve vettem észre,hogy azóta még csak egy élt használtak a kalapácsokon-a miénk négyélű-így megfordítottam azokat..talán újabb 25 évre.:)elképzelhető mennyi búzával,és kukoricával találkozott már ez az edzett rúgóacél-mégis csak most kellett fordítani.Ezt tudják a megfelelő helyre alkalmazott megfelelő anyagok....
Visszatérve még a te kompresszorodhoz lenne még mondandóm,azonban most megpihentetem a két "gépelő ujjamat" :D
Mit szólsz....jól gondolhatom a golyó szerepét?
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 2 hónapja #22 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Membráncsere Hailea ACO-318 kompresszornál
Csúcs a blog, Sanyi!

Ha túlleszek a nagy generálozásomon, és in neki fogok esni, és meghesszelem, mennyi mocsok gyűlt össze a kütyüben.

Ja, a lapot neten vetted kiszállítással (nekem most ez lenne a legjobb), vagy elkutyagoltál érte?

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 3 hónapja #23 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Membráncsere Hailea ACO-318 kompresszornál
Küldöm őket :)
Nem tudok rájönni mi szerpe annak a golyónak :(
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 3 hónapja #24 Írta: halőrxxl
Szia! A képekért hálás lennék..és kiderítjük mit csinál a golyó,ok?:)
Ahogy hazajöttem ismét rákattantam a képeidre..várom akkor a továbbiakat!
T.:Gábor

Több
5 éve 3 hónapja #25 Írta: halivadek
Így szétszedve tényleg világos a működése, viszont a csapágygolyóra nem tudtam rájönni hogy miért kell. :(
Jó kis boltócska nagyon sok minden van nálluk, de a szilikon levegő cső drága.
Egy féléve már rátaláltam a honlapjukra, de akkor nem membránt kerestem hanam a tőzhelyhez hőálló szilikon tömítést, akkor még meg sem fordúlt a fejemben hogy membránnakvaló lemez is lehet náluk.
Ha szeretnéd, akkor e-mailban átküldöm a szerkesztés nélküli összes képet!
Szívesen!
Forgólapátosat még csak egy helyen, Szankon láttam, de végigondolva, annak lehet hogy még egyszerűbb a fizikája :)

Több
5 éve 3 hónapja #26 Írta: halőrxxl
Ez a penge blog a héten számomra!:)
Lehet hogy hihetetlen,de én most értettem meg tökéletesen hogy hogyan működnek a lengődugattyús pumpák.Végül is ahogy látom jó az 1 milliméteres szilikongumi is...de a helyedben ezen az áron bepróbálkoznék egy olyannal,ami méretileg stimmel a régivel.Ki tudja..lehet hogy a 0.5mm-es még hatékonyabb lenne:)!
Ahogy látom azt a beszerzési forrást választottad amit javasoltam is anno...az árak valóban irtózatosan jók,én is innen fogok magamnak vásárolni gumilapot.
Maga a blog számomra nagyon szemléletes képekkel van megáldva,a magyarázó szöveg tökéletesen érthetővé is teszi számomra.Messzemenően hiánypótló ebben biztos lehetsz....az életben nem láttam még lengődugattyúsat belülről,és volt amikor máshol már szinte imádkoztam pár képért.Rendkívüli módon élveztem a képek tanulmányozását,elárulom hogy mindet menteni fogom,és nagyítgatom magamnak a részletekért,a megmunkálási felületek szemrevételezése kedvéért.
Tudom hogy egy ilyen blog elkészítése azért egy kis időbe beletelik...a magam nevében azonban nagyon szépen köszönöm!Ez igen!
Tisztelettel:Gábor
Ui.:szinte térden csúsznék egy hasonló blogért amely a forgólapátos pumpákról szólna...isteni lenne egy honlapon belül az összes létező és járatos módszert megismerni.Előlegben annyit mondhatok:van olyan ismerősöm aki ilyet használ..megpróbálom aktiválni!;)

Több
5 éve 3 hónapja #27 Írta: halivadek
Eltérőek a képek és a szöveg blog nézetben és a fórum nézetben a cikkek között. Az oldalamon rendesen tördelve olvasható: halivadek.wordpress.com/2012/08/22/membr...-318-kompresszornal/

Több
5 éve 3 hónapja #28 Írta: halivadek
halivadek létrehozta Membráncsere Hailea ACO-318 kompresszornál

Tavaly augusztusban beruháztam egy nagyobb dugattyús kompresszorra, mert a tervezett halas szobába sok levegő kellet az akváriumok szűréséhez. Kis légpumpákkal is meglehetett volna csinálni, de árban, teljesítményben és zajban így jobban jöttem ki.

• Teljesítmény: 3.600 l/h
  • Nyomás:0,02MPa
  • Fogyasztás: 30W fogyasztás
  • Maximális zajszint 60dB

Mivel egy év után kompresszor egyre hangosabb lett és a levegőleadása sem volt mindig egyenletes, azt a tanácsot kaptam, hogy bizony lassan megérett a membráncserére. A gyári membránok csak 1-2 évet húznak ki. Ekkor kezdtem el kutatni a neten, hogy vajon hogyan nézhet ki belülről a gépezet és persze maga a membrán. Elég nehéz róla olyan képet találni ahol rendesen meg vannak nevezve a belső alkatrészei, ezért szerepeltetek itt egyet, de sajnos ezen sincs minden egyes alkatrész nevesítve.

A következő kérdés az volt, hogy miből lehetne új membránt készíteni, mert nem akartam gyárit venni az ára és az élettartama miatt. Szerencsére lehet venni szilikongumi lemezt ami megfelel a célnak: http://bolthely.hu/szilikongumi/lista/4d0e0d900bf11_Szilikon_lemez

Én egy 200x200x1mm-es lapot vettem (345 Ft), de a szétszedés után kiderül elég lett volna a 0,5 mm-es is. Ebből a lapból még sok-sok membránt tudok majd készíteni a későbbiekben.

Kezdődjön hát a csere! :D

Kíváncsi voltam mennyi por került bele egy év alatt, ezért először a hátsó levegőszűrő résszel kezdtem.

Szerencsére nem sok por volt benne, valószínűleg azért mert a levegőbeömlő csövére ráhúztam egy sűrű szűrő szivacsot. Természetesen mindent portalanítottam egy nedves ronggyal, a szivacsokat meg folyó csapvíznél jól kinyomkodtam.

Ezután a kicsavaroztam a képen látható három csavart is, ami a kis műanyag fedelet tartotta. A fedél mögött egy csapágygolyó és a dugattyú rugója található. Az összeszerelésnél a csapágygolyót a kellemetlenségek elkerülése végett a műanyag kis fedélben lévő mélyedésbe helyezzük vissza!

Ezek után jöhetett a kompresszor elején található fedél. A csavarok kitekerése után egy kicsit csavarhúzóval rá kellet segíteni, mert nem akart lejönni a kompresszor házáról.

Kompresszorház, középen a dugattyúval

A levegőkiömlő csövön keresztül a kicsavaroztam a membrán házat és el akartam választani a takarófedélről, de kézi erővel nem sikerült, mert annyira össze volt gyógyulva. Végül egy csillagcsavarhúzó és egy gumikalapács segítségével a levegőkiömlő nyíláson keresztül sikerült kiütnöm a fedélből a membránházat.

membránház, rögzítő alátét, membrán, takaró ház

A kis fekete membránlapot rátettem a szilikon lemezre, filccel körberajzoltam, utána ollóval kivágtam. Majd a közepére is vágtam egy kis lyukat a rögzítő csavarnak.

Az új és a régi

Ebből még kijön néhány :D

Ezután jöhetett a második membrán, mert egy másik a dugattyúra van rácsavarozva.

Dugattyú

Így néz ki a dugattyú az új membránnal

Azért csináltam egy képet a kompresszur belsejéről is. A legalján középütt látszik a csapágy. Két oldat pedig a tekercselések.

A végén a portalanítás után összeszereltem a gépet és visszacsavaroztam a polcára. A levegőkiömlő csövet egy kis dróttal hozzászorítottam a kimeneti csonkhoz, mert a gumi egy év alatt megkeményedett és nem zárt tökéletesen. A bekapcsolást követően, azt tapasztaltam, hogy sokkal csendesebb lett, mint volt és szemmel láthatóan több levegőt is produkált, mint előtte.

A kompresszorok azért vannak bordázva, hogy a leadják a keletkezett hőt. Gyakorlatilag egyfolytában forró volt a masina, ezért egy kis PC ventillátorral folyamatosan hűtőm, aminek a segítségével, már a kezem is elállja a kompresszor hőmérséklettét.

Remélem hasznos ez a hiánypotló bejegyzés! Jó barkácsolást mindenkinek!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.292 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések