24 november 2017

Akváriumhátterek, talajok

Több
10 éve 4 hónapja #261 Írta: sakran
sakran válaszolt Re: talajok

Hali!
Növényes-halas akváriumba a vermikulit használható aljzatként, önmagában, vagy mással keverve?

Mi a csoda az a vermikulit:
A vermikulit természetes eredetû szilikát-ásvány, amelyet nálunk nem bányásznak. Korábban a szaporítóanyag-nevelésben alkalmazták, de ma már a jobb alternatívák és egészségkárosító hatása miatt “kiment a divatból”, mindemellett drága is. A bányászati terméket a perlithez hasonlóan õrlik, majd magas hõmérsékleten duzzasztják, így egy könnyû granulátumot kapnak. Az egymással párhuzamosan álló szilikát-kristálypalák megnövelik az anyag felületét, ami jól tartja a vizet, a granulátumok közötti pórusok pedig a levegõt. A vermikulit hátránya, hogy erõsen negatív töltésû. PH-ja a bányászat helyétõl függõen változó, 7-9 közötti. Emellett a vermikulit káliumot, magnéziumot és kalciumot is tartalmaz. A vermikulit használata szilikózis-veszély miatt az emberi egészségre káros.

Nos, szilikozist a halaid nemigen fognak kapni tõle, de ettõl én még nem javasolnám. A következõ végett: Emelni fogja a mind a víz keménységét, Ph értéket, amik az itthoni vizeknél már amúgy is magasak. Persze ha ez cél...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #262 Írta: Pega
Pega válaszolt talajok
Hali!
Növényes-halas akváriumba a vermikulit használható aljzatként, önmagában, vagy mással keverve?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #263 Írta: trek
trek válaszolt Re: Akváriumhátterek, talajok
Igazi köveket is lehet háttérkészítéshez használni, fel kell ragasztani az üvegre illetve egymáshoz õket. Ügyelni kell arra hogy számottevõ tömege lesz az építménynek, még akkor is ha vékony kõlapokból készül. A felragasztáshoz használhatsz nagyon jó minõségû szilikont vagy oldószermentes építési ragasztót (pl. Den Braven). A teljes száradásig nem szabad a medencét vízzel feltölteni.

Több
10 éve 5 hónapja #264 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: Akváriumhátterek, talajok
Olyan háttérkészítési eljárást tudtok mondani, aminél igazi kövekbõl tudok hátteret csinálni?
Van egy csomó gyönyörû kövem, amik úgy törnek, hogy vékony lapok lesznek belõlük. Ha ebbõl csinálnám a háttéret, akkor az nem lenne olyan nehéz szerintem.
Remélem tudtok segíteni!

Üdv.

Péter

Több
10 éve 5 hónapja #265 Írta: trek
trek válaszolt Re: Akváriumhátterek, talajok
A ragasztóanyagok többsége cement alapú és cementkõképzõdéssel (is) kötnek. A víz CO2 tartalma, a mûadalékok, belsõ reakciók vízoldható végtermékei, mechanikai kopás, kötetlen anyagrészek, pigmentek, szennyezõdések mind okozhatnak pH érték, vízkeménység változást és a víz zavarosodását idézhetik elõ. A felhasznált anyag összetevõitõl és a víz paramétereitõl függõen más és más hatás lehetséges. Célszerû ezért a cement kötõanyagú háttereket kötés után vízoldhatatlan színtelen gyantával bevonni és akkor biztosan nem okoznak gondot.
A témához kapcsolódó cikket olvashatsz itt az Akvárium Magazinban -> Egy kiállítás hátterei

Több
10 éve 5 hónapja #266 Írta: MoNo
MoNo válaszolt Re: Akváriumhátterek, talajok
Üdv Mindenkinek!

Peters írod, hogy egyszerû csemperagasztó alapú háttér. Na jó de azt hogyan kell elkészíteni? Nem fenyeget az a veszély, hogy a vízben idõvel kioldódik valami belõle? Mivel szeretnék saját építésû akváriumot, saját készítésû háttérrel szivesen fogadnám ha e témában adnál némi segítséget.

Köszönettel: MoNo

Több
10 éve 6 hónapja #267 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Akváriumhátterek, talajok
A sötét háttér és talaj valóban nyugtatólag hat. Látvány szempontjából kéket szoktak inkább használni.

Több
10 éve 6 hónapja #268 Írta: Gercsi
Gercsi válaszolt Re: Akváriumhátterek, talajok
Sziasztok! Én hallotam egy olyan elméletet amire én is azt gondolnám ,hogy logikus lenne. azt hallotam, hogy a háttérbõl(papaírból) a fekete a legjobb mivel ez nyugtatja a halakat.

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #269 Írta: peters
peters létrehozta Akváriumhátterek, talajok
Egy esztétikus akvárium nagyon fontos kelléke a háttér. Lehet hungarocell, cement-perlit, alulemez vagy egyszerû csempergasztó alapú. A hátterek titkairól szól ez a topik.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.499 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 4 napja 9 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 1 napja