22 november 2017

"Ördögi" technikák

Több
10 éve 5 hónapja #201 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: "Ördögi" technikák
Sziasztok!

Tud valaki olyan módszert, amivel le lehet mûteni úgy az akváriumot, hogy az ne legyen gond se a halaknak, se a növényeknek. Már 2-3 fok is jól jönne, mert mostanság olyan 30 fok van a szobámba, tehár el tudjátok képzelni, hogy az akvárium hány fokos, különben 200 literes

Elõre is köszönöm a segítséget!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #202 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: "Ördögi" technikák
Több megoldás is van.
- kiveszed a medencébõl és lesikálod egy kefével, akár szivaccsal és sóval
- kiveszed és egy másik edényben áztatod 1-2 hétig, amíg megszûnik a penészedés
- almacsigákkal leeteted a penészt, ez több napig is eltarthat

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #203 Írta: blero55
blero55 válaszolt Re: "Ördögi" technikák
3 db szép szöllõtöke volt régen az akváriumomban.
3-4 hétig fõztem 80-97 fokos vizben amit keringtetéssel oldottam meg (tápviztartály kazánüzemben).
majd akváriumban diszelgett semmi gond nem volt vele picit festette a vizet majd ez a gond is megszünt.
3 évvel ezelött megszünt a medence a tökék kiszáradtak.
1 hete került ismét vizbe elmosva tisztitva stb
szépen kijött rajta valami lebegõ szálas áttetszõ anyag amit még nem láttam soha (talán gomba).
mit tanácsolsz.
köszönettel.: török lászló

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #204 Írta: peters
peters létrehozta "Ördögi" technikák
Ebben a topikban olyan különbözõ technikai "kütyükrõl" - CO2 adagolás, fûtés, egyéb automata berendezések - lesz szó, amik az akvaristát segítik az akváriuma még szebbé, az élõlények számára még komfortossabbá tételéhez.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.149 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 2 napja 9 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 6 napja