24 november 2017

Akvárium karbantartás

Több
5 éve 7 hónapja #21 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Akvárium karbantartás
1. Én ecetes szivaccsal szoktam letörölni és utána gumiperemű szélvédőlehozóval kell lehuzni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gurilon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #22 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Akvárium karbantartás
1.válasz
Ha már annyira vízköves akkor gumikesztyű egy mosogató szivacs és háztartási sósav. ha a szivacs neked kicsit durva a akkor gyógyszertár ,veszel egy fecskendőt( pár forint )és abba szívsz fel egy kevés sósavat majd ahol a legvastagabbnak tűnik a vízkőcsík oda szépen óvatosan rányomod.
Megelőzés ha megejted a 10-20 liter vízcserét akkor utána szépen törölgesd át az üveget száraz ronggyal v. papírtörlővel ( Természetesen ha hozzá férsz.)

2.Ha teheted ne naggyon bojgasd , ha csak a növényeidet nem szeretnéd átrendezni. A talajt meg a coryaid rendben tartják az tuti. :)
talajt maximum akkor cserélj ha másfélét gondoltál az akváriumba.Ha újraindítanád az akit akkor előtte jól mosd ki a régi talajt esetleg főzd ki hogy semmi káros ne maradjon benne.
Remélem tudtam valamennyire segíteni.
UI.: csak teljes újraindítás-nál cserélj talajt.

Tommy
Utolsó szerkesztés: 5 éve 7 hónapja Írta: szotyika.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gurilon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 7 hónapja #23 Írta: Gurilon
Gurilon válaszolt Válasz: Akvárium karbantartás
Sziasztok!

Most hirtelen két kérdésem lenne a témával kapcsolatban, az egyikre valószínű le van írva a válasz.

1.
Az akváriumok oldalára esetlegesen kifolyt víz vízkövet hagy és ezt nem tudom eltávolítani. Próbáltam már ecettel, sima háztartási vízkőoldóval, ablak tisztítóval nem jutottam semmire, sósavval nem merek próbálkozni. Az egyetlen megoldás az lenne, ha kiüríteném és teljes bevegyszerezés után agyon öblítve vissza telepíteném az akváriumba az élőlényeket, de ez egy-két hetente elég durva lenne. Nincsen valami egyszerű bevált módszer?

2.
Van egy 5 éve működő 70 l-es akváriumom, ami jól beállt, a fele társaság már 5 éve benne él (a veteránok: tetrák, corydorasok, neonok, ancistrusok ). Az utolsó átalakítás körülbelül 4 éve történt, ekkor lett benne az aljzat kicserélve. Azóta nem nyúltam semmihez, csak 1-2 hetente 10-20 l vízcsere és havonta szűrő szivacs kiöblítése.
Olvastam itt is meg korábban máshol is, hogy az aljzatot nem nagyon szabad bolygatni, mert a halak számára káros anyagok szabadulnak fel az anaerob folyamatok következtében.
Milyen időközönként vagy mikor kell vagy szükséges az aljzat kicserélése? Ezt csak egy teljes nagytakarítás keretében lehet, gondolom.

Köszönettel:
Gurilon

,,Nincsen végzet, csak ha bevégzed''
„Cum Deo pro Patria et Libertate”

Több
5 éve 9 hónapja #24 Írta: Moderátor
Moderátor válaszolt Válasz: Akvárium karbantartás
mark24::
Nem kellene a kavicsot kimosni és teljes vízcserét csinálni!!!
Innentől megint 1-2 hét beállási időt kellene számolni, ezt így nem szabadna... A halak káros anyagai felgyűlhetnek a vízben, mérgezések, kipusztulhat akár az állomány fele is simán!
A tárgyakat (kövek, fák), max. sikáld meg egy kicsit, és inkább havonta-3 hetente egy 20-30%-ot cserélj max. le összesen! Annál többet nem célszerű csak időközi vízcseréknél csinálni, kivéve ha indokolt!
A halakat szükségtelen ilyen stresszhatásnak kitenni... És a növényeket sem kellene kiszedni. Ha az aljzatot beletetted, akkor az gyakorlatilag "tabu", max mulmkiszívást csinálhatsz, de kivenni a talajt nem szabad!
A szűrőközeget saját vizében tisztítsd!

Puco70::
sziasztok!
A kérdésem a következő: Szeretnénk majd takarítást végezni az akváriumomban és szeretném tudni, hogy a dekorációt valamint a hátteret letisztíthatom - e vagy az tabu ( az öko és egyéb mikor dolgok miatt ) ugyanis elég csúnyácska, de lehet, hogy csak nekem.
Várom válaszotokat.
Üdv.

Több
5 éve 9 hónapja #25 Írta: Moderátor
Moderátor létrehozta Akvárium karbantartás
Az akvárium helyes fenntartása. Miért nem takarítjuk ki teljesen? Vízcserét milyen időközönként végezzünk? Hogyan tisztítsuk az üveget? A dekorációkkal mi a teendő? Ilyen és ehhez hasonló kérdések helye itt van.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.358 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 4 napja 19 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 1 napja