22 november 2017

Állatvédelem

Több
5 éve 7 hónapja #1 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Állatvédelem
Igen nagy köszönet mindkettőtöknek-de kiegészíteném egy kis szösszenettel!
Nemcsak hogy kötelezővé tenném,hanem időnként megismételve megnézetném az "emberekkel"-így,idézőjelben.Hihetetlenül impulzív..méregerősen és keményen kidomborítja a dolgok velejét.Azt hiszem ez a film akár e rovat vezetője is lehetne,annyira komoly a továbbgondolás utáni hatása-legalábbis rám.
Meggyőződésem hogy ezt a filmet csakis megszakításokkal,közben átgondolva a látott-hallott anyagot szabad megnézni-egyáltalán nem alkalmas a vasárnapi ejtőzés közbeni időtöltésre.Hogy miért mondom ezt?Most tapasztalom..szünet kellett közben nekem....bár már láttam egyes részeit,azt hiszem letipor,meghat,és mélységesen elgondolkoztat..
Szívemből ajánlom én is...bízom benne hogy itt az akvaristák körében is értő fülekre,és bizony bepárásodó szemekre talál.Nem jó szórakozást,hanem igenis rengeteg tájékozódást,még több alázatot kívánok hozzá!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 7 hónapja #2 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Állatvédelem
Erre a filmre Törpös hívta fel figyelmemet, úgy hiszem, hogy mindenképpen ehhez a témakörhöz tartozik. Továbbá úgy gondolom, hogy minden egyes embernek kötelezővé kellene tenni a megtekintését, hogy szembesüljön mindenki a valósággal. Ingyen megtekinthető online itt:

veg-tv.info/Earthlings

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 10 hónapja #3 Írta: kis-Pleco
kis-Pleco válaszolt Válasz: Állatvédelem
szerintem mindenki látott már olyat

Több
6 éve 2 hónapja #4 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Állatvédelem
sajnos én láttam olyan boltot is ami kiverné a biztositékot bárkinél.
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...-&catid=216:szotyika

Tommy

Több
7 éve 8 hónapja #5 Írta: kimikerepesi
kimikerepesi válaszolt Válasz: Állatvédelem
Hát igen az igazságot el kell hallgatni. :(

Nos politika nélkül oda akartam kilyukadni, hogy én a rendelet ezen részét nem tartom megfelelőnek mert ami példát írtam az jól tükrözi, hogy iszonyúan a minimumot szabták meg a halaknak a tartásához. Szegény hal egy egészségesen nem tudna úszni abban a medencében ami a rendelet szerint a minimum. Egyébként szükséges a halak érdekében egy ilyen rendelet, csak más értékekkel.
Remélem így már megfelel a kedves moderátornak. ;)

Több
7 éve 8 hónapja #6 Írta: Moderátor
Moderátor válaszolt Válasz: Állatvédelem
Egy hozzászólás törölve lett (kimikerepesi) politikai jellege miatt, ami a fórumon nem engedélyezett. A véleményeket kérjük ennek figyelembevételével írni.

AM moderátor

Több
7 éve 8 hónapja #7 Írta: Csababá03
Csababá03 válaszolt Válasz: Állatvédelem
Ez nem kötekedés? Szerintem nem szabad/lehet/kell mindent "szuperpontosan" szabályozni, bízni kell a józan észben is. Egy "hagyományos" 1000 literes akvárium ált. 2 méter hosszú, bár szerintem abba sem való 100 centis hal. Legalább felállítottak egy minimumot, már ez is haladás, ráadásul majdnem eléri a következő kategóriát, aminek a minimuma mondjuk megint nem sok akkora halnál. Igaz, minden "törvény" annyit ér, amennyit betartatnak belőle.

Több
7 éve 8 hónapja #8 Írta: kimikerepesi
kimikerepesi válaszolt Válasz: Állatvédelem
A halak testhossza. *1 cm halra jutó víztömeg literben megadva
(E)
1. 0–20 cm-ig *2l
2. 20 cm-t meghaladótól 100 cm-ig *10l
3. 100 cm-t meghaladó *15l :laugh:

Ezt is néztétek.
Lássuk csak. Ha én veszek egy 100 cm-re növő halat akkor 1000 literes akváriumba kéne tennem. Hú de szép látványt nyújtana az aksi. Bár ha az akvárium mérete 100x100x100-as lenne akkor pont bírna forgolódni benne a hal és pont 1000 literes lenne. Az nem állat kínzás?
:side:

Több
7 éve 8 hónapja #9 Írta: aquad
aquad válaszolt Válasz: Állatvédelem
„Állandó fényben vagy állandó sötétségben, valamint állandó zajban állatot tartani nem
szabad.”

Akkor a barlangi vaklazacnak, vagy a vakgőtének kötelező világítani:

Több
7 éve 8 hónapja #10 Írta: Kasi_Mátyás
Kasi_Mátyás válaszolt Válasz: Állatvédelem
Megmondom őszintén, jónéhány cikkelyt túlzásnak tartok, de alapjában véve egyetértek a rendelettel. Az állatkereskedések színvonala (tisztelet a kivételnek) ma kritikán aluli. Azonban nem elég rendeleteket hozni, segíteni is kell a kereskedőket, hogy azt meg is tudják valósítani. Nem lehet egy 30 éve becsülettel működő kereskedő orra alá tolni ezt a papírt, hogy ha ezt nem csinálod akkor be fogsz csukni, öreg! Ez megint a kis, éppen hogy éldegélő, de becsülettel működő boltok becsukását fogja jelenteni, az pedig megintcsak az óriási pénzforgalmú multik (plázakereskedések) malmára hajtja majd a vizet. A kormánynak, ha már rendeleteket hoz, támogatni is kellene azok megvalósítását legalább anyagilag! Nem nulla forintos BKV jegyrendszert bevezetni, meg szórni a pénzt különböző végkielégítésekre az adófizetők pénzéből. Mindezt nem a politikai nézeteim miatt írom, hanem azért mert KORMÁNYRENDELETRŐL beszélünk.
A kutyák tartására és sétáltatására vonatkozó szabályokkal tökéletesen egyetértek. Én még ki is bővítettem volna a harci kutyák, illetve a különböző viadalokra, heccekre kitenyésztett fajták és keverékeik tartásának szigoritásával.

Ne kövesd a kitaposott utat, hisz' ott már jártak!

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #11 Írta: peters
peters válaszolt Állatvédelmi kormányrendelet
41/2010-es kormányrendelet

Várható, hogy a rendelet nagy port fog felverni. Néhol a neten már született is jó néhány bejegyzés ( itt pl. a kutyatartók kommentálnak) a rendelettel kapcsolatban.

Kiváncsiak lennénk, hogy az akvaristák, -haltartók, kereskedők, tenyésztők, rajongók, stb.), hogy vélekednek a rendelettel kapcsolatban?! Kérlek Benneteket, hogy írjátok meg!

A rendeletet innen tudjátok letölteni.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Írta: peters.

Több
7 éve 8 hónapja #12 Írta: trek
trek létrehozta Állatvédelem
Megjelent a Kormány 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelete a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról. A díszhalakkal kapcsolatos részleteket összegyűjtjük és itt közzé tesszük.

Balla József
szerkesztő

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.443 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 3 napja 2 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 2 órája