Guppi

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #101 Írta: Mátéfi
Last edit: 10 éve 9 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #102 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Guppi témában
A versenyen készítettem néhány fotót, melyeket feltöltöttem az Akvárium Magazin facebook oldalára. Ott megtekinthetitek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #103 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Guppi témában
A bécsi guppy bajnokság eredményei:

oegg.net/ergeb_13/2013_9_Cham.pdf

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mátéfi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #104 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Guppi témában
Mátéfi,a pirosak majdnem olyan szépek mint az én red scarlet endlereim!:laugh:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #105 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Guppi témában
és a zöld változat:

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #106 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Guppi témában
Remekbe szabott endler változat egy japán nemesítőtől:

Last edit: 10 éve 10 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #107 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Guppi témában
igen az F2 ő színesedik jelenleg, most 2 és fél hónaposak. kíváncsian várom én is a végleges színűket, és legjobban az úszókra vagyok kíváncsi hogy hogy fog kinézni
Természetesen tájékoztatlak hogy hogyan alakul a dolog.

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #108 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Guppi témában
Akkor már előrébb tartasz mint gondoltam.

Tehát ha nem tévedek a következő a helyzet: Két vonalból származó szülők - F1 kereszt amit linkeltél - F2 melyek most színesednek.


Kíváncsi vagyok a kialakuló a fenotípusra, illetve az F3-ra. Majd tájékoztass.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #109 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Guppi témában
nekik már van ivadékuk, most színesednek, és eddig az ivadékok jónak tűnnek, de ez majd eldől ha teljesen kifejlődnek.

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #110 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Guppi témában
Tamás, majd ha ezeknek a "hibrideknek" megszületnek az első ivadékaik és azok is felnőnek, akkor térjünk vissza rá. Addig ne feledd Mendel törvényeit, és persze azt sem, hogy nem mindig a papírforma érvényesül. Sőt leginkább nem. Mindegy az első szétválást/hasadást mindenképp várd meg, mert még neked is meglepetést okozhatnak. Ha az meglesz és a fenotípus már kialakul, akkor lehet tovább gondolni a dolgot. Azt feltétlenül jegyezd le, hogy ezeknek kik voltak a szülei, geno- és fenotípus szerint, de nem árt ha, már most is külön tartod őket elkülönítve, hogy adott esetben egy visszakeresztezést csinálhass. Vigyázz mert könnyű elveszíteni a fonal végét.

Azt a kijelentésedet, hogy kicsit kell dolgozni még rajtuk, ha úgy érted, hogy ezt a fenotípust szeretnéd, akkor mi sem egyszerűbb: az eddig használt genotípusú törzseket keresztezed, és ilyenek lesznek az utódok. Ha ezt szeretnéd rögzíteni, akkor kösd fel a gatyeszt, mert a kereszt első generációja meg fog tréfálni. Mikor eljutsz oda, hogy a vonalad több generáción keresztül 80-90%-ban ugyanazt a fenotípust hozza, akkor már jó úton jársz.
Last edit: 10 éve 10 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #111 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Guppi témában
kérném a véleményeket. Még kicsit dolgozni kell rajtuk hogy minden kalpoljon.

Tommy
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #112 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Guppi témában
Köszönöm a válaszodat! :)
Amint lesz időm megcsinálom amiket kértél ígérem :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #113 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Guppi témában
Kedeves Pana (örülnék ha az avataroddal kezdenél valamit, mert így egy szellemnek írogatok és nem nagyon szeretem, sőt meg is fogadtam már többször, hogy aki nem mutatja meg magát, azzal nem fórumozok. Mit tegyek, hogy már megint megszegem a fogadalmamat? A bemutatkozásodat is szívesen venném a megfelelő topicban, mivel így nem tudom, hogy egy 10 éves vagy egy felnőttnek írogatok)

De visszatérve kérdésedre...Igen, vannak standardok melyek alapján pontozzák a versenyző halakat. Az IKGH kritériumait pl. itt tudod megnézni:

http://www.guizzidicolore.com/Criteri_IKGH_ItalianoA5.pdf

Hogy mennyibe kerül egy úgynevezett show guppy vagyis egy verseny guppy? Hát csak annyit tudok mondani, hogy nem a kereskedelmi kategória. A "telivér" guppy árak nagyon sok mindentől függnek, mint pl. genotípus, fenotípus, nemesítő hírneve, verseny eredmények stb. Én személy szerint elsősorban a génállománytól függően értékelem a halat, amely nem feltétlenül jelent káprázatos fenotípust. Viszont az az alapja a szemre való fenotípusok előállításának. Úgy kell ezt elképzelni, mint pl. a fajtiszta kutyát. Minden kutya szép és mindegyiknek van valamilyen értéke, de egy fajtiszta nagyságrendekkel többet ér mint egy keverék kutyus. Európában a nemesítők árai általában 20-25 EUR egy tenyésztésre nevelt trió. Egy szűz nőstény 15-20 EUR. Egy hím 10-15 EUR. De. A versenyeken árverezett kiállítási halak árai ettől lényegesen nagyobbak is lehetnek. Licitfüggő. A világpiaci árakat meg tudod nézni a különböző nemesítők magánweblapjain, illetve az aquabid-en. Bár az aquabid, az nem feltétlenül a legmegbízhatóbb beszerzési forrás, mivel ott bárki árulhat és ha nem ismered a nemesítőt, akkor nem feltétlenül kapod azt a minőséget amit szeretnél. Az árak nem annyira vészesek, ha belegondolsz, hogy egy törzs létrehozása igen sok költséggel és több éves munkával jár, ami tulajdonképpen soha nem fog megtérülni még ilyen árak mellett sem. Nem is pénzért csinálják, hanem fanatizmusból és megszállottságból.

Hazai nemesítő sajnos még nem sok van, de már elindult egy új hullám, és egyre többen akarnak komolyan foglalkozni e halacskákkal. Néhány törzs képviselője már itthon is beszerezhető, bár igaz, hogy nem egyszerű dolog. Leginkább azért nem, mert telivér tenyészhalakat nem nagyon adnak el. Több ok miatt sem.

Azt hiszem, hogy a Poecilia wingei var. Japan blue-ra gondolsz, mikor a kékeket említed. Ők nem Poecilia reticulata, bár közeli rokonságban vannak és párosodnak is egymás között. Ez a kék, egy tenyésztői változata ha jól tudom, a Los Patos.ból származó vad wingei-nek (emdlernek). Igen tetszetős szép kék irizálással, kisméretű akváriumok ideális halacskája. Egy csapat igazán szemet gyönyörködtető látvány. Eredetileg Pasától kaptam, de azóta már szépen sokasodtak. Jelenleg is úszik nálam egy ivarérett szép csapat, és egy másik akváriumban süldők bandáznak. Van egy kardfarkú mutáció melynek a tulajdonságát próbálom most rögzíteni, de az még hosszú meccs lesz és sok munka míg rögzül, ha egyáltalán fog.

Így nézett ki nemrég:



Azóta valamivel hosszabb lett a kard, de azt hiszem már nem nagyon fog tovább nőni.
Last edit: 10 éve 10 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: czet49, Pana28

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #114 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Guppi témában
Nagyon szépek
Ezek szerint itt is van egy standard ami alapján pontozzák őket?
Mennyibe kerül egy egy ilyen hal? Természetesen biztos annyira drága hogy nekem megfizethetetlen csak kíváncsiságból kérdezem :D
Van még egy régebbi kép az előző oldalon amit Pasának címeztél azon is kékek vannak, azok milyenek?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #115 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Guppi témában
Pana: utoljára egy videót és egy fotót linkeltem. A videón Blue moscow tenyészhalaimat látod, a fotón pedig az utódait. A szülőket egy olasz versenytenyésztőtől vásároltam.

Azt tanácsolom, hogy vigyázz a guppykkal, mert ha egyszer elvarázsolnak, akkor tartós lesz a szerelem, nem bírsz majd szabadulni. Ez az akvarisztikának egy külön ága, amit már bezizzent akvaristák művelnek.

Itt megtekintheted a nemrég Olaszországban rendezett versenyen kiállított halakat:




Last edit: 10 éve 10 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #116 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Guppi témában
Mátéfi ez a feketés színű milyen szín? mi a neve?
és a korábbi posztban szereplő szép kék az milyen?
guppykban nem vagyok otthon, de egyre nagyobb kedvet kapok hozzájuk a képek láttán :D

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #117 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Guppi témában
Már most is azt szeretném..szül a másik lány is ahogy figyelem!:)Behúzódott a Mátéfi féle Najas "bozótba"-első osztályú növény nekik!-és egyre több kis guppika bogarászik a felszíni békalencsék között.
Most ebéd előtt éppen megetettem a féltestvéreket egy másik medencében,igazi élmény ahogy esznek.Némi pigmentáció már most van pár milliméteres testükön,de ezt inkább csak sejteni lehet semmint látni...hogyne kísérném szemmel a fejlődésüket!Ha bármiféle ivadékot látok táplálkozni az mindig attrakció nekem!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #118 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Guppi témában
Na örömmel hallom gábor hogy elkezdtél hodolni a guppy- mániának :laugh:
remélem sok örömöt fognak okozni ahogy nekem is. majd ne felecsd el mikor azt mondom hogy mikor megszületnek az utodok már másnapra azt szeretnéd hogy szinesedjenek.:laugh:

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #119 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Guppi témában
Szerencsésnek mondhatom magam,hogy e rovatban is adhatok "helyzetjelentést":Red Grass guppijaimtól már úszik egy kisebb csapat fiatal-pénteken fogtam őket külön.Csúcs kis jószágok...banán/walter féreggel kedveskedek nekik,némi száraz is van azért.A szülők valami fenomenálisak..a családtól néha alig férek az akváriumhoz,különösen a páromat ejtik rabul azzal a csodás kinézetükkel!
Aztán a japan blue endlerek...hihetetlenek!Alig több mint egy hónap alatt csodásan fejlődtek,minden lány terhes már,a hímek még a hajnali gyér fényben is szinte világítanak a medencében.Aki eddig látta őket mindenki el volt ragadtatva..jól sejtettem én:ez az irizáló kék szín nagyon csodás.Végül arra jutottam hogy bizony hallgatok én az okosabbra!Mátéfi javasolta hogy ha lesznek utódok neveljek külön szűz lányokat,és a legszebb hímmel..betartom!Utód még nincs,de alig várom..
Köszönet az eredeti tenyésztőknek-nagyon jó munkát végeztetek!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 10 hónapja #120 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Guppi témában
Itt van a kölykök egy része is:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.287 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés