22 november 2017

Algaevõ harcsák

Több
7 éve 9 hónapja #301 Írta: Vili
Vili válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sziasztok!

Abban kérném segítségeteket, hogy hol tudnék L harcsákat vásárolni. Keresgéltem a neten, de a "régi beszerzők" már nem árusítanak. Egy-két példányt persze lehet találni itt-ott, de nagyobb választékot szeretnék.

Köszönettel:
Vili

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hete #302 Írta: trek
trek válaszolt Válasz:Algaevõ harcsák
Tedd át õket egy min. 100 literes akváriumba. Spirulina, spenót, cukkini, uborka megfelelõ az etetéshez. Heti 20% vízcsere általában elegendõ, szûréstõl és etetéstõl függõen.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 1 hónapja #303 Írta: P51D
P51D válaszolt Válasz:Algaevõ harcsák
Bocs a kérdésért! Nem vagyok gyakorlott hal tenyésztõ.
Ancistrus spec. a'sszem ez a hivatalos neve, belepetézett a társas akváriumomba. Gondolom ez jó jel, akkor csak jól érzik magukat. Gondolom én.
2-3 hetesek lehettek amikor kihalászgattam az akváriumból. Jelenleg kb. 30-40 fõs csapat egy 17 literes, szivacsszûrõvel és egy kis motoros szûrövel, fûtõvel berendezett edényben vannak. Aljzat nincs, dekoráció egy kókusz héj darab, egy kavics algával, kis darabka tebang levél.
Kérdésem: HOGYAN TOVÁBB, hogy fel tudjam nevelni õket?
Mivel etessem a csapatot, milyen idõ közönként és mekkora víz cserét csináljak?
Minden hasznos tanácsot szívesen fogadnék. Ja, a héten próbálok szerezni élõ vizibolhát, úgy olvastam az jó az infuzória ellen és nem bántják a kis halakat.

Több
9 éve 1 hónapja #304 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz:Algaevõ harcsák
Az alábbiakat lehetett rendelni 2 hónappal ezelõtt német nagykerbõl, legközelebb -gondolom- Karácsony elõtt lesz lehetõség:

L27 6-8 cm 7500 HUF, a nagyobbak ára erõsen emelkedik, 20 cm-es 25 000 HUF körül van, de csak 3 db van egy BOX-ban

L66 5-7 cm 4500 HUF, a 10-12 cm-es 7500 HUF

L134 4-6 cm 6000 HUF

a többi az utóbbi idõben nem volt készleten.

Több
9 éve 1 hónapja #305 Írta: trewa
trewa válaszolt Válasz:Algaevõ harcsák
Helló!Érdeklõdnék nehány L-es harcsáról,hogy beszerezhetõek-e kis hazánkban és ha igen akkor kb milyen áron?Róluk lenne szó: L27, L43, L66, L98 ,L121 ,L134, L190 ,L306.Elõre is köszi! :):)

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #306 Írta: peters
peters létrehozta Algaevõ harcsák
Az alganyaló harcsák akváriumaink szinte kihagyhatatlan lakói. Hasznosságuk, az algák pusztításában játszott szerepük elvitathatatlan. Sokáig szinte csak az anci és a boszorkányharcsa volt hazánkban hozzáférhetõ. De szerencsére az utóbbi idõben nálunk is eluralkodott az L-harcsa láz. Hogy mi az az L-harcsa?! Olvasd a topikot és megtudod!

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.156 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 3 napja 2 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 2 órája