21 november 2017

Édesvízi garnélák

Több
9 éve 8 hónapja #141 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Édesvízi garnélák
Vedléskor a régi és az új köpeny közé víz kerül, ettõl -a vedlésig- homályos lesz a rák teste.
A vedlést követõen az újjászületett rákot nem védi semmi, az új páncélja is nagyon puha, csak néhány nap alatt keményedik meg. Addig viszont -ha nincs elegendõ búvóhely- az akvárium többi lakója könnyen megeheti õt.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 8 hónapja #142 Írta: Gabii
Gabii válaszolt Re: Édesvízi garnélák
Üveggarnélám tünt el nyomtalanul kb két hete.Vedlés maradványait találtam,gondoltam most pihen valahol.A lányzó tele volt petével,nem õ vedlett.Igaz?Azóta nincs meg a fiú.Ezek szerint vacsi is lehetett belõle?

Annak mi lehet az oka,hogy idõnként az egész teste behomályosodik?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 4 hónapja #143 Írta: peters
peters válaszolt Re: Édesvízi garnélák
Sziasztok!

A héten bepetésedett az egyik sepregetõlábú garnélám (Atyopsis moluccensis). Ha bárkinek van tapasztalata a peték kihordási idejérõl, a kis garnélák felnevelésérõl, stb, az kérem, hogy ossza meg velem-velünk!

Elõre is kösz!

peters

Több
10 éve 5 hónapja #144 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: Édesvízi garnélák
Hogyan tudom megállapítani a sepregetõ garnélánal, hogy fiú-e vagy lány?

Több
10 éve 9 hónapja #145 Írta: trek
trek válaszolt Re: Édesvízi garnélák
Ha elég sûrû a növényzet akkor megfelelõ lehet, de jobbak az általad említett dekorációk búvóhelynek.

Több
10 éve 9 hónapja #146 Írta: tom
tom válaszolt Re: Édesvízi garnélák
Növények nem felelnek meg ilyen célra ? Meg van 3db fa is az akváriumban mindenféle labirintus szerû lyukrendszerrel.

Több
10 éve 9 hónapja #147 Írta: sakran
sakran válaszolt Re: Édesvízi garnélák

...ahol él egy viszonylag nagy thorocatum és 3 botia machracanta ...

Arra vigyázz, hogy legyen a legyezõknek búvóhelyük, ahova csak õk férnek be! Már ha megoldható. Mert különben vedléskor vacsora lehet belõlük. Sajnos volt rá eset a klubban...:(

Több
10 éve 9 hónapja #148 Írta: Pasa
Mivel nekik nincsenek ollóik, inkább a vízben lebegõ -ehetõ- szennyezõdéseket szedik össze, ezzel viszont tisztítanak.
Valóban nagyon jó fejek!

Több
10 éve 9 hónapja #149 Írta: tom
Na, ez jó hír, már azt hittem, hogy el leszek tiltva tõlük a halak miatt. De akkor ezek szerint õk nem azok, akik a mulmot takarítanák, ugye ? És gondolom az algázásban sem segítenének. Mondjuk nem gond, ha egyik sem, mert attól függetlenül lehetnek kedves és hasznos tagjai a közösségnek.

Több
10 éve 9 hónapja #150 Írta: Pasa
Nagyobb testû garnélákat tarthatsz mellettük, mint például a sepregetõ garnéla (Atyopsis moluccensis) vagy az óriás sepregetõ garnéla (Atya gaboensis). Ezek a garnélák csak akkor mennek a talajra, ha valamilyen ennivalót találnak ott, egyébként a szûrõ közelében tartózkodnak, lehetõleg a legnagyobb vízáramlásban.

Több
10 éve 9 hónapja #151 Írta: tom
Szeretném megtudni, hogy tarthatok e bármilyen garnélát egy olyan akváriumban, ahol él egy viszonylag nagy thorocatum és 3 botia machracanta ? Azt már több helyen olvastam, hogy pl az amano szóba sem jöhet, mert azt szétszedik az említett halak.
Az is érdekelne, hogy ha garnélákat tart az ember, akkor hogy lehet megoldani az aljzattisztító használtatát ? Arrébb lökdösöm, hogy ne szívjam be ?

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #152 Írta: peters
peters létrehozta Édesvízi garnélák
Az édesvízi garnélák tartása egyre több akvaristát hódít meg. Tartásuk nem különösebben problematikus, csak néhány fontos szabályt kell betartani, ha sokáig szeretnénk akváriumunkban tudni ezeket a kis tisztogatókat. Hogy mik ezek a szabályok?! Olvasd a topikot és megtudhatod!

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.539 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 19 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja