21 november 2017

A mexikói axolotl tartása és tenyésztése

Több
3 éve 6 hónapja #1 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Szerintem ez nem normális. Valamiért gázosodik. Ha lehet mozgasd meg, finoman simogassad a hasát, így talán kijönnek belőle a fölösleges gázok.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 6 hónapja #2 Írta: chrismes
chrismes válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Hahoo. Van 2 axolotlom és az egyik tegnap este óta kézen áll. Normális ez? Valami baja van vagy csak bohóckodik?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 5 hónapja #3 Írta: sugarock
sugarock válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
nem tanácsos hálóval kiszedni, mivel könnyen megsérülhet, beleakadhat a hálóba...
kézzel a legbiztonságosabb!

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #4 Írta: sugarock
sugarock válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
(....)
tilos betenni hozzá aprószemű kavicsot,mert lenyelheti őket és ez a pusztulásához vezethet!
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Írta: Moderátor.

Több
6 éve 7 hónapja #5 Írta: Pasa
Egyszerűen hálóval.

Több
6 éve 7 hónapja #6 Írta: Toposz
Toposz válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Sziasztok!
Ma érkezett meg hozzám 2kis axolotl.
Ha takarítanám, hogy fogjam meg őket? van erre valami praktika?

A választ előre is köszi

Több
6 éve 7 hónapja #7 Írta: Soursoup
Soursoup válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
helló!
2 éve szeretem be egy axolotl-t és lassan egy féléve folyamatosan( eddig is előfordult de 1-2 hét után elmúlt neki) az a szokása hogy "kézen" áll az akváriumban:S Nem tudja a földhöz szegezni a hátsó felét.raktam be neki kisebb köveket hátha attól jobban lesz ha lenyeli őket, de az sem segített. Van ötletek mi lehet a baja?

Több
7 éve 2 hónapja #8 Írta: Pasa
Én nem hagynám bent se a csigát se a golyót.

Több
7 éve 2 hónapja #9 Írta: Blanka99
Blanka99 válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Hello
Az lenne a kérdésem hogy, nem sokára kapok egy axolotl-ot de van egy csigám amit nagyon szeretek kb 3cm hoszzu a házának a csúcsától a felyéig .az axolotl ami az enyém lessz kb 10cm hosszu meg tudja enni a csigát? és még azt is szertném kérdezni h ha van az akvárium alján üvegolyo az ne jo igaz? :S

Több
7 éve 6 hónapja #10 Írta: visa
visa válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Hello. Szerintem max 2 (ha nincs sok növény és hal) és no para nem mászik ki.

Több
7 éve 6 hónapja #11 Írta: Pasa
Pasa válaszolt A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Ha elolvasod a cikket, akkor akkor megtalálod a válaszokat is.
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...8&catid=44&Itemid=28

Több
7 éve 6 hónapja #12 Írta: VanHelsing
VanHelsing válaszolt A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Sziasztok!
van egy 49 l-eres akváriumum, abban hány axolotl-t lehet tartani?( most lesz(nek) az lső axolotl(jaim)),. Mennyire szokják meg az embert?Homokot kell az akvárium aljára vagy köveket/kavicsokat? Ja és szüleim nagy aggája ki tudnak -e mászni az akváriumból????
ELőre is köszönöm :)

Több
7 éve 8 hónapja #13 Írta: Gelini01
Gelini01 válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Sziasztok!
Viszonylag régóta tartunk már axolotlokat, és azt hiszem, mostanra sikerült megteremteni számukra a tökéletes környezetet. Tegnap azt vettem észre, hogy az egyikük viszonylag passzív. Ma megsimogattam, és azt láttam, hogy a pocakja az egyik oldalon kidudorodik. Lehetséges, hogy ikrák laknak benne? Elolvastam a cikket, de az alapján nem ilyen egyszerű a történet... :( Lehet, hogy beteg?
A kishalakról meg annyit, hogy nekünk algaevők váltak be. Tisztít, és életben marad. Akár plekó(ami óriásira nőhet...)

Több
7 éve 9 hónapja #14 Írta: peters
peters válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Itt én azt olvasom, hogy a zebradániókat nehezen kapja el. De előbb utóbb elkapja. Szerintem az axolotl önmagában is nagyon jól mutat egy akváriumban, én nem nagyon társítanám kistestű halakkal.

Több
7 éve 9 hónapja #15 Írta: vargaboy
vargaboy válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Sziasztok!

A mai nap beszereztem egy albíno axolotl-t, a kereskedésben majdnem minden nap fagyasztott szúnyoglárvával etették. Tanácsukra zebradániót és pink dániót raktam be mellé, mindössze 10 db-ot, hogy mégse legyen üres az uj akváriumom. Azt mondták dánioval nyugodtan tartható.
2 gondom is akadt a dologgal.
1, megpróbáltam beejteni a fagyasztott szunyoglárvát az axolotl-hoz, de a dániók szétmarcangolták teljesen.
Ezek szerint addig el sem engedjem a falatot, amíg az axolotl el nem kapja???
2, Du 2-kor elhoztam a kereskedésből az állatot, beraktam az akváriumba, fél órán keresztül meg sem mozdult (ami persze nem baj), lekapcsoltam a világítást, hogy egy kicsit jobban érezze magát. Du 4-kor visszamentem a 10 dánióból éppen a 4.-et fogyasztotta...

Éppen sikerült látnom, úgy történt, hogy a dánió odaúszott az axolotl-hoz, az meg egy gyors mozdulat alatt be is kapta...
Tehát lehet, hogy a gyors dániót kergetve nem is kapja el, de ha odaúszik felé akkor neki annyi???...

Sajnos amatőr vagyok ebben az axolotl témában, azért is olvastam el a cikket a főoldalon, de ott is azt írták, hogy dánióval tartható, de ha ez így folytatódik akkor sztem az a maradék 6 halacskám nem éli túl a hétvégét...

A kérésem az, hogy ha valaki tud segíteni nekem ebben a két dologban akkor írja meg, hogy mi a megoldás.

Előre is köszönöm mindenkinek.

Több
8 éve 1 hete #16 Írta: Pasa
Mivel lárváról van szó, elég érzékeny a környezeti hatásokra. A legfontosabb a vízminőség. Minden alkalommal nézzük meg, hogy nem a víz okozza-e a problémát.

Több
8 éve 1 hete #17 Írta: Gelini01
Gelini01 válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Helló!

Elég régóta tartunk már axolotlokat,
kisebb-nagyobb sikerrel.
Ma azt vettem észre, hogy az egyikük szája
kicsit nyitva van.
Meg akartam simogatni, hogy rendben van-e,
és azt láttam, hogy a oldalán a füle mögött
egy jókora légbuborék van.
Mi történhetett vele?
Mit tegyek, hogy meggyógyuljon?
A választ előre is köszönöm!

Miközben próbáltam lefotózni, feljött levegőért,
és kisebb lett a buborék, de szája ugyanúgy
nyitva van. :(

Több
8 éve 1 hete #18 Írta: visa
visa válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
Sziasztok. kb 4hónapja van 2 axolotlom és eddig semmi baj nem volt velük.Elkaptak havonta vagy 10 halat, de nem baj mert azért vettem nekik. Gondoltam fogok nekik a csónakázótóban razbórákat, de lehet hibáztam. Pár napja elkezdtek bepirosodni faroktól felfelé. A kopoltyúját megcsipkedték és kiszedtem minden új halat. Régen is volt már, hogy megcsipkedték a kopoltyúját, de hamar visszanőtt. Eddig viszont sosem pirosodtak be. Az egyiken van két pici bőrleválás, olyan mintha hámlana. Aki tapasztalt már ilyet akár halaknál is az írja meg mit kell a vízbe rakni. Köszönöm.

Több
8 éve 1 hónapja #19 Írta: Pasa
A sügérek tuti megcsipkednék, főleg a kopoltyúit. Oda ne tedd.

Több
8 éve 1 hónapja #20 Írta: laruci
laruci válaszolt Válasz: A mexikói axolotl tartása és tenyésztése
van egy 200L-es akváriumom. Oda félek betenni,mert van 1-2 sügér. Szerinted is bántaná a többi öt? (meggyhasu,vöröstorku,vitorlás,gurámi)

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.295 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 10 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja