22 november 2017

Új állvány, levegőrendszer

Több
4 éve 1 hónapja #1 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Új állvány, levegőrendszer
a posta MPL szolgáltatása kicsit jobb ennél, azok időgarantáltan dolgoznak. viszont gyanítom, a fizikai csomagkezelés ugyanolyan, mint a normál részen. szóval törékenyt nem adnék fel.

Nedőzz!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 1 hónapja #2 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Új állvány, levegőrendszer
Ha garantált lenne a másnapra történő kiszállítás akkor egész használható lenne a magyar posta. De nem garantált mert vidékről kb. eset 10 körül érnek be a csomagok a Budaörsi elosztóba, ott manuálisan leolvassák a vonalkódot, utána egy gép szortírozza a postai körzetek szerint. Reggel 6 kor viszik ki a nagyobb megyeszékhelyre ahol tovább szortírozzák a többi település felé. Általában végeznek reggelre az aznapi bejövő csomagokkal, de ha adópapír beadási vagy felvételi jelentkezési határidő van a közelben akkor kevesebb diákmunkás jut a csomag részlegre, mert átcsoportosítják őket a levélfeldolgozóba. Na ilyenkor sokat csúsznak a küldemények.
Az elsőbbségi illetve a korméynaztai levelezés mindent előz.
A csomagokat dobálják, össze vissza borulnak. A törékennyet talán nem dobálják annyira.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 1 hónapja #3 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Új állvány, levegőrendszer
Nagyon-nagyon igaz!Gyakorlatilag a repülőgépes szállítás is posta-át is repültetik a fél világot a halakkal egyebekkel-,mégis kielégítő a dolog!Itt nem arról van szó hogy etikus vagy nem a postai élőállat szállítás,hanem arról hogy evvel a postávalmég ha lehetne sem szállíttatnék!:(Más a helyzet néhány futárszolgálattal-bár ha azok is magyarosítottak...szóval elnézést ha offoltam a blogodat Sándor-kijött!
T.:Gábor

Több
4 éve 1 hónapja #4 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Új állvány, levegőrendszer
Sziasztok!
Mindenképpen szükségét érzem, hogy hozzászóljak a disputához. Néhány évvel ezelőtt jól működő webáruházam volt. Azért hagytam abba mert a Királyi Postával meguntam a folyamatos szenvedést, katasztrofálisak, drágák ,lopnak és leginkább rugalmatlanok. Érdekes módon a világ szerencsésebb részein simán megtudják oldani az élő állatok postázását, máskülönben szinte nem is beszélhetnénk import halról. Szvsz nem azzal van a gond aki szeretne élni a xxI század vívmányaival, és kényelmi szolgáltatásaival, hanem sokkal inkább azon cégekkel, és törvényekkel akik, és amik nem tudnak lépést tartani a kor igényeivel.

Üdv:Feri
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 1 hónapja #5 Írta: halivadek
Töllem is sokan kérnek eleségállatokat postán, de nem válallom mert sok vele a macera, illetve dolgoztam postán és tudom milyenek a körülmények.
A legdurvább hogy sokan postán szeretnének csigát vagy garnit kérni, de volt rá péda hogy halat is postázva kértek volna... Az ilyenekek nem való semmilyen állat.

Több
4 éve 1 hónapja #6 Írta: halőrxxl
Igazatok van-a postaköltség néha aggasztóan irreális!Hát még ha kénytelen vagy utánvéttel is fizetni,mert nem hajlandóak átutalást elfogadni..két éve sok kis eleségállatkás küldeményt postáztam,a java részét elsőbbségivel,buborékos borítékban ahogy illik.Rengeteg küldemény meg sem érkezett időben-a rekord 5 nap volt a 100km-en belüli városba:(
Éppen ezért én nem kedvelem a "királyi postát",ha csak lehet elkerülöm.Meglátásom hogy nem a webshopok tehetnek a magas szállítási költségekről,kivéve ha saját hatáskörben oldják meg.Pedig érdekük is lenne a rugalmas fizetés/szállítás megoldása-érzésem szerint ez még nem az ahogy működik!

Több
4 éve 1 hónapja #7 Írta: halivadek
Meg általában "ajándék"-ként küldik.

Egy nagyobb solyú terméknél még reáílis a magasabb postaköltség a webshopoknál, de egy kis mütyürnél már nem igazán. Meg lusták számolni, egyszerűbb kiírni hogy a szállítás díjja 1000 ft.

Több
4 éve 1 hónapja #8 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Új állvány, levegőrendszer
Persze, ha nincs ráírva, és fel sem bontják akkor átcsúszik a dolog, mert az értéke bőven a megengedetten belül van.
Sajnos nálam a személyes "elmenés" nem játszik, a webshopok jó része több száz km-re van tőlem, az még drágább lenne, ha el kellene mennem a cuccért. De arra sohasem fogok rájönni, hogy miért ebből akarnak gyorsan meggazdagodni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 1 hónapja #9 Írta: halivadek
Köszi az infót a vámról! Ha nincs ráírva a csomagra hogy hány darab van benne akkor nem számolnak fel vámot. Felbontani nem bontják fel. mondjuk ha free shpinges akkor meg mindegy hány csomagban rendelem.

A postaköltség legtöbbször engem is elriaszt inkább elmegyek személyesen a dolgokért. Elég szomorú hogy a világ másik tájáról fillérekért kihozzák a terméket, a szomszéd telepulésről (vagy Budapesten belül) meg súlytól függően akár ezrekért.

Több
4 éve 1 hónapja #10 Írta: Gabor77

halőrxxl beküldte: Erről légyszives egy linket adni-most rákeresőztem,és van olyan magyar webáruház is ahol a fém egyes csapocska 169- Ft!!Valóban nem drága-viszont nem volna baj ha nem csak nikkelezett lenne,hanem anyagában rozsdamentes is.De ne legyek telhetetlen-egyébként azt hiszem az én kis műa. csapjaim már kiszolgálnak engem;).
Amit még ezekkel a fém csapocskákkal kapcsolatosan el kell mondanom:ezek pontosan olyan elven működnek mint a "piros fejűek".Elképzelhető hogy nehezebben szabályozhatóak mint a szinte öntisztuló tűszelepek..de ez csak fikció,mert még sosem volt fém levegőcsapocskám.

Nem néztem utána, mert linket nem adtál hozzá (keresőzni meg most lusta voltam ez ügyben), de a MO-i webshopok nagy része irreálisan magas postázási költséggel dolgozik, tehát nem mindig olcsóbb az ami látszólag kevesebbe kerül. Sok webshopot néztem már itthon, de kisebb rendelésnél (10e alatt), amiket néztem mind 1-2e Ft-ot még rádobott postaköltségnek, mintha ebből akarnának megélni...

Több
4 éve 1 hónapja #11 Írta: Gabor77

halivadek beküldte: Elhamarkodottan írtam, nem olcsobb kínából sem, legalábbis 100 darab vételénél még nem olcsóbb a fém csapocska. A tűszelepre viszont találtam egész jó árat 42Ft/db www.aliexpress.com/item/Freeshipping-100...flow/1111819905.html

Ezzel az lesz a baj, hogy a 100 db-os tételeket a vámon már kereskedelmi mennyiségnek fogják fel (általában), és szép nagy vámot+áfát tesznek rá, hiába nem éri el az érték a 22€-t. Ha nem sokkal drágább, akkor jobban jársz, ha nem kockáztatsz, és 20-30db-onként szerzed be, több külön csomagban.

Több
4 éve 2 hónapja - 4 éve 2 hónapja #12 Írta: halőrxxl
De-szerintem ez a legjárhatóbb megoldás/a kábelek szigetelésére gondolok/!Erősen be lehet ragasztani,tisztítható,és megfelelően tolerálja az esetleges hajlítgatásokat is.Ma megint eltörtem egy volt porlasztó csonkot-tisztítani akartam a furatot,és elég volt neki annyi hogy finoman szerettem volna lehúzni a csövecskét róla:( Mondom:nehogy ilyet használjatok!
Könnyedén találhatsz "rendelő partnert" szerintem-olyannyira nem drága,hogy mindenkinek ajánlható a dolog!De legyünk nacionalisták is kicsit-itthon sem drágák a megfelelő helyen beszerezve!;)
Utolsó szerkesztés: 4 éve 2 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
4 éve 2 hónapja #13 Írta: halivadek
Modjuk az ár 100 darab vásárlás esetén áll. 50-60 darabra vevő lennék a későbbiekben. A maradék 40-50 darabnak kéne gazdát találnom illetve valakit akivel közösen meg tudnánk rendelni.

A kábelcsonkos beregasztás nem jó?

Több
4 éve 2 hónapja #14 Írta: halőrxxl
Semmi gáz-viszont a linked nagyon tetszik,köszönöm szépen!Halálpontosan ilyeneket használok..eddig kétszer vettem,előbb némileg gömbölydedeket kaptam/a kis tekerő fogantyúra értem/,a mostani viszont már pontosan ilyen!Továbbra is állítom:korrekt/szép működés,és megfelelő anyagválasztás jellemzi.
Kérdésedre a válaszom már elhangzott korábban is-a 47.sz postnál;)
".....A kiállásokra javasoltam már a cseh légemelőknél használatos kábel bevonatot,itt is megfelelőnek vélem-gondolom ezt beragasztod.Különösen felhívom a figyelmedet arra,hogy saját magamat felülbírálva és tapasztalataim szerint a porlasztó kövecskékből mentett kis csonkok abszolút nem alkalmasak arra,hogy ezeket használjuk beragasztva lekötési csonk gyanánt!Anyaguk elöregszik,és egy kicsit is nagyobb-akár véletlen-erőbehatásra eltörnek...Ilyenkor nincs lehetőség másikat beragasztani,hiszen a rendszer működik,benne nyomás van.Csak a vízálló ragszalaggal való eltömítés járható mint gyors megoldás-szóval ne alkalmazd ezeket a kis műanyag csonkokat.
Ha a villanyvezeték szigetelése mellet döntesz,nagyon jó,és megfelelően merev megoldást választottál-ugyanakkor inkább elhajlik,semmint törik ha véletlenül megütnéd stb...Ennek és a tűszelepnek a csatlakoztatása nagyon egyszerűen megoldható egy darabka 4/6-os levegővezetékkel-én a jövőben így csinálom.A tűszelepet sem ragasztanám be...ha eltörik a fene megette,megint ragszalag:(."
De: tegnap széttúrtam két állványomat is,mert másik helyre kell költöztetnem/nőnek a gyerekek,a nagyobbik fiamnak alakítok ki saját szobát/-így most már elodázhatatlanul ki kell építenem az előtéri levegőhálózat állványokon futó részét is!Sanyi,pontosan az általad kérdezett dologról agyaltam hajnalban-jobb még nem jutott eszembe mint amit itt fentebb idéztem,de tuti hogy beragasztani én csak flexibilis dolgot szeretnék-viszont be akarom ragasztani!Nem csak beszorítani,én be fogom ragasztani ezt az adaptert...
Ha valami jobb eszetekbe jutna én nagyon hálás lennék-napokon belül aktualizálnom kell a kiépítést,mert most úgy néznek ki ezek az állványok mintha vasvillával feldobáltam volna rá a levegő ellátás csöveit:(
Kellemes gondolkodást-várnám ötleteiteket!

Több
4 éve 2 hónapja #15 Írta: halivadek
Elhamarkodottan írtam, nem olcsobb kínából sem, legalábbis 100 darab vételénél még nem olcsóbb a fém csapocska. A tűszelepre viszont találtam egész jó árat 42Ft/db www.aliexpress.com/item/Freeshipping-100...flow/1111819905.html

Egy kérdés felmerült bennem, a tűszelepet közvetlenül a levegőerendszer pvc csöveibe ragasztod be, vagy a levegőcsonk és a porlasztókő közé illeszted be?

Több
4 éve 2 hónapja #16 Írta: halőrxxl
Erről légyszives egy linket adni-most rákeresőztem,és van olyan magyar webáruház is ahol a fém egyes csapocska 169- Ft!!Valóban nem drága-viszont nem volna baj ha nem csak nikkelezett lenne,hanem anyagában rozsdamentes is.De ne legyek telhetetlen-egyébként azt hiszem az én kis műa. csapjaim már kiszolgálnak engem;).
Amit még ezekkel a fém csapocskákkal kapcsolatosan el kell mondanom:ezek pontosan olyan elven működnek mint a "piros fejűek".Elképzelhető hogy nehezebben szabályozhatóak mint a szinte öntisztuló tűszelepek..de ez csak fikció,mert még sosem volt fém levegőcsapocskám.

Több
4 éve 2 hónapja #17 Írta: halivadek
Egyenlőre maradnak a kis piros csapok, most egyenlőre az O gyűrűzést tűztem ki célul, de hosszútávon jöhet a csapcsere is.

Nem elég hogy nem lehet renden szabályozni, le is folytja az egészet, illetve ha a kis piros pöcök furata és a zöld befogadó rész furata sem mindig egy síkban van. Illetve már jártam úgy hogy a zöld részen nem volt lyuk, hiába szabályoztam a levegőt egy fia buborék sem jelent meg, már a cseh emelőt is szétszedtem nem-e az tömődött el, leveszem a levegőcsőről az átemelőt, nem sziszeg, akkor nézem hogy egy fia lyuk sincs rajta ahol ki tudna jönni a levegő :S Egyedül végdugóként tudtam felhasználni egy olyan leágazáson amin éppen nem volt semmi.

Nézegettem Kínából rendelve a fém csap sem vészes árú.

Több
4 éve 2 hónapja #18 Írta: halőrxxl
Látod milyen jó hogy erről is beszéltünk?Eddig mindenkinek és mindig jól álltak a levegőcsövek-aztán jöttek a nagyobb teljesítményű légpumpák,és el kellett gondolkodni a csövek biztonságosabb rögzítésén.
Amit még szeretném ha elvégeznétek abban az esetben ha ti is így gondoljátok az nem más,mint a kis szabályozó szelepek cseréje-nem célom hogy anyagilag megterheljelek benneteket,de nem is drága kis cuccos ez!:)Mint emlegettem egy másik blogomban én rendkívüli módon elégedett vagyok velük,nagyon korrekten-szépen szabályozható a levegő mennyisége,és a megtermelt levegőnek fikarcnyi esélye sincs "melléfújni".Azt gondolom a most általánosan használt kis pirosfejű csapocskáknak is van azért jogosultsága:az amatőr hobbista jól használhatja addig míg nem harapózik el a hobbi erőteljesebben...mi páran már ezen túl vagyunk.Persze van még professzionálisabb változat is-a fém csapok-de az egy következő lépcsőfok lehetne..addig ajánlom a tűszelepeket szíves figyelmetekbe.
Jól esik hogy egyáltalán végig gondoljátok mindazt az "agyalást" amit elkövetek...különleges öröm ha bármit használhatónak is gondoltok.Kis pénzű akvaristák vagyunk...óvatosan fejlesztgetünk,ám vannak jó ötleteink,nemde?:)

Több
4 éve 2 hónapja #19 Írta: halivadek
Nemrég tudtam meg hogy az egyik ismerősöm "O" gyűrűket gyártó cégnél dolgozik. Holnap hoz egy marékkal különböző méretekből, meglátjuk melyik lesz a legjobb. Direktben ritkán oldom a kötést, de takarítás közben rendszeresen lecsúsznak a levegőcsövek a csonkról, úgyhogy muszáj o gyűrűzni :)

Több
4 éve 2 hónapja #20 Írta: halőrxxl
:woohoo:
Tényleg kihagytam a méretet a blogból-pótolom,és köszönöm hogy mégis be tudtátok azonosítani!:)
Nem olyan feszes hogy nehéz legyen felrakni-viszont elég jól tart ahhoz hogy levegőcsöveim azóta se akarjanak eltávozni a csonkokról...Ha szeretnétek ilyen megoldást akkor ötletként még elmondom hogy a legegyszerűbb feltenni:előbb a csövecskét kell belebújtatni,azon kissé hátratolni a gyűrűt.Majd a csövet a leendő helyére ütközésig feltolni,"rágöngyölni" a gyűrűt,és aloha!;) Fiúk vagytok menni fog ez-de lányok is elkezdhetik;)...
Észrevételem van viszont a gyűrű vastagságával kapcsolatosan:ne vegyetek vékonyabbat-jó lehet még/igaz nehezebben szerelhető/egészen a 4.5mm.es átmérőtől,de ragaszkodjatok a gyűrű vastagságához,ami ugye 3mm!Feszes..stabil,jó-és pillanatok alatt oldható a "kötés" ha mégis szét kellene bontani.
Kis magyarázat hogy miért nem kezelem még blogként,és miért nem illesztettem be ide:ez csak amolyan előfutára egy sokkal későbbi írásnak,nem szerettem volna egy automatikusan induló rovatot neki..Sándor blogjánál pontosan jó helye van a postoknak is!;)
Légpumpáddal kapcsolatosan:látod van aki nem kézrátéttel gyógyít...de gondolj csak bele a dolgokba:mennyit rezeg az a kis membrán,és mennyi ideje van közben a helyére igazodni-meg annyiszor élete során?Sokszor tizedmillimétereken is múlhat dolog-mondom én hogy az ördög a részletekben rejlik.A mesterünk tudta ezt...nem véletlen hogy egyáltalán nem érzem túlzónak ha én sokszor így szólítom őt.Adja az ég hogy még sok évtizeden át javítgathassa dolgainkat-ha nem lenne munkája majd én elrontok valamit!:D

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.516 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 3 napja 4 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 4 órája