24 november 2017

Moina macrocopa tenyésztése

Több
1 éve 4 hónapja #1 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Moina macrocopa tenyésztése
Nálam nem maradtak meg, de sejtem mik lehettek a bajok. Kint volt a vödör a teraszon, és egyszer csak szitakötőlárvák jeletek meg benne, illetve az is baj lehetett, hogy egyszer túlmelegedhetett amikor a nagy meleg volt. Azt gondoltam, hogy a napfény meg a fitoplankton jó lesz, de egy rendhagyóan meleg nap betett. Eltüntek a szitakötőlárvák is, csak a szúnyoglárvák maradtak meg.
Közben megjöttek már a pontyivadékok a tanyára, egy 500l-es tartályban vannak , cseh emelők dolgoznak benn matracszivacsokkal. Végül is egyelőre sikerült kielégítően megoldani az etetésüket a vízibolha nékül is. Fűcsigákat kapnak, miden nap egy marékkal eltakarítanak. Egy fabunkóval szétcsócsálom őket, és ezt szeretik, a csigák saját házainak a szilánkjai szétdarabolják a húsát. Nem mosódik szét a vízben, mert a nyálka összetapasztja. Az 5cm körüli kis pontyok fellegelik, és csak egy kupac csigaháztörmelék marad. Szúnyoglárva tenyészetet is csináltam nekik tejesládákból Halőr blogja szerinti módon. Azért ha majd mégis lesz valahonnan moina, akkor azt is kapnak majd. Legközelebb maradok a beltéri szobai megoldásnál, élesztővel, legalább addig míg lesz egy erős törzsállomány amiből lehet kísérletezni lótrágyás és egyéb megoldásokkal.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
1 éve 4 hónapja #2 Írta: Neeland
Neeland válaszolt Moina macrocopa tenyésztése
Szia!

Eddig nem tudtam magyar tenyeszetrol. Vagy csak nagy titokban van! ;)
Amit hoztam oltasokat, eleg gyenge volt. Sokat utaztak sajnos. Nalam is eppen, hogy megmaradtak....

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
1 éve 4 hónapja #3 Írta: Takker
Takker válaszolt Moina macrocopa tenyésztése
Sziasztok,
érdeklődnék,másoknak is sikerült e szaporítani a moinákat?

Több
1 éve 4 hónapja #4 Írta: Neeland
Sziasztok!
Egy kis jo hir. Nem volt egyszeru felhozni, de mar alakul tapasztalatok kesobb! :)

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: toist, halőrxxl

Több
1 éve 5 hónapja #5 Írta: Pap Endre
Háát, én úgytűnik nem tudom megoldani, hogy holnap odamenjek, nagyon körülményes innen odamenni, meg munka is lesz. Lesz majd még valami másik átvételi lehetőség is? Hogy tudnánk kitalálni valami pestközelibb megoldást? Illetve nekem Pécel-budapest vonal, vagy Gödöllő, ilyesmi jó lenne, nem tudom merre jársz majd.

Több
1 éve 5 hónapja #6 Írta: Neeland
Sziasztok!
Megkaptam őket! Nyüzsögnek rendesen!
Gabor mar csak par nap! ;)
Gondolom Endre is eloszor felszaporitja őket es utana önti bele abba a mennyisegu vizbe.

Becsomagolva utra készen!
Szep napot mindenkinek

Több
1 éve 5 hónapja #7 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Moina macrocopa tenyésztése
Én már alig várom :) Nyilván nem teszek fel semmit sem egy lapra, és Toisthoz hasonlóan többféle lehetséges élőhelyet is kipróbálok! Bárcsak már a kezemben tarthatnám az oly rég vágyott Moinákat..
T. :Gábor

Több
1 éve 5 hónapja #8 Írta: toist
toist válaszolt Moina macrocopa tenyésztése
1 db 30 literes akváriumot üresen
1 db 30 literes akváriumot alul néhány darab pár napos ancival
1 db 60 literes hordó
Mindegyikben viszonylag friss csapvízzel, aztán meglátjuk melyik jön be! Mindegyikben lesz levegőztetés, egyet tojásporozni, egyet spirulina porozni tervezek, az ancisat csak etetem (néha a daphniát is egész jól sikerül így felszaporítani), a hordóban meg áztatás alatti tőkék is vannak, azt szokták szeretni a planktonikus szervezetek.
Szombaton délelőtt Bazsa Gáborhoz kirándulunk az Egyesülettel, úgyhogy akkor én nem tudom átvenni sajnos, pedig amúgy a helyszín teljesen jó lenne :(

Több
1 éve 5 hónapja #9 Írta: Pap Endre
Én most egy péceli embernél vagyok, mindennap megyünk ki a tanyájára dolgozni (már régen rám fért egy kis fizikai munka). Ott van neki egy 25m3 víztározó esővíznek, ami a pajta tetejéről gyűlik össze, meg van három IBC tartály is. Ott ha sikerül meghonosítani, akkor aztán lesz mindenkinek, aki értemegy. Ponty ivadékokat akar venni az ember és a tározóban nevelni kilós méretig. Már ki is találtam neki, hogy egy (vagy több) übermens méretű cseh emelő fogja szűrni. Amíg nem lesznek meg a halak, addig ott is bolha lesz. Van ló is, mindennap csinál egy fél talicska trágyát.

Több
1 éve 5 hónapja #10 Írta: Neeland
Sziasztok!
Itt esetleg megfelel valakinek?
OMV, Szigetszentmiklós, M0 19-es km, 2310 Magyarország. Most szombaton olyan 10-12 fele leszek ott, de elotte 2 oraval sms-el jeleznem erkezesem pontos idopontjat.

Udv.: Csaba

Több
1 éve 5 hónapja #11 Írta: halőrxxl
Nálam IBC-tartály/ok/ban lennének, a víz már olyan nekik hogy ha én bolha lennék máris fejest ugranék... :silly:

Több
1 éve 5 hónapja #12 Írta: Neeland
Sziasztok!

Kivancsiskodom egy kicsit :P ;)
Kivancsi vagyok, hogy ki milyen szettet allit ossze az uj jovevenyeknek?
A forum elejen talalhato tobb uveges megoldas, vagy valami nagyobba is gondolkodtok?

Szep estet

Több
1 éve 5 hónapja #13 Írta: halőrxxl
Arany vagy Toist, de egyenlőre nyugodtan futtasd fel- én azt hiszem kapok mástól itt a közelben, ősszel akár cserélhetünk is! :)

Több
1 éve 5 hónapja #14 Írta: toist
toist válaszolt Moina macrocopa tenyésztése
Hú de jól hangizk! Remélem nem maradtam le a beszerzésről! Privát ment! :)
Gábor: a grindálom most nekem is kipurcant, de Gyulánál van szépen, vasárnap kérek tőle egy oltást, aztán 2-3 héten belül postázok neked is (vagy kérek tőle kettőt és egyet postázok máris..)!

Több
1 éve 5 hónapja #15 Írta: halőrxxl
Szia! Sajnos megint nincs.....:(

Több
1 éve 5 hónapja #16 Írta: djguard
djguard válaszolt Moina macrocopa tenyésztése
Hello Gábor! Már nincs grindálod?

Több
1 éve 5 hónapja #17 Írta: halőrxxl
Csúcs!!! Nekem majd postáznod kellene, de minden kiadásodat utalom! Még grindált kérnék onnan ha meg tudod oldani- a többi priviben! ;)

Több
1 éve 5 hónapja #18 Írta: Neeland
Sziasztok!

Sikerult!!! :)
Tobb csomagot tudok hazavinni. Fel literes kiszerelesekben. Kinek kell? :) Az atvetel kicsit necces, mert mire Pestre erek, mar laza 15 orat fogok vezetni, de lehet az is megoldhato. De lehet hazaviszem a csomagokat Szegedre, majd inkabb megyek meg egy kor veluk Pestig. Ugy is lesz fent dolgom.
Az ara kicsit borsos 8 eurora adjak a fel litert, lehet oltasnak eleg kevesebb is, mint fel liter, hogyha paron osszefogtok, de ezt mindenki dontse el maga... :)
Hogyha valakit erdekel esetleg mas elo eleseg, akkor meg most irjatok meg, utana kerdezek!
Szep estet

Több
1 éve 8 hónapja #19 Írta: halőrxxl
Ki van az már dolgozva, én ebben csak kis pihés hátú libuska leszek..;)

Több
1 éve 8 hónapja #20 Írta: Neeland
Ahogy megyek haza jelzek mindenkeppen, de addig is probalkozom ha mast nem petet szerezni. Szeretek ilyennek bibelodni es elegedett leszek, hogyha sikerul! :D
Pest altalaban erintolegesen utba szokott esni, hogyha en tudok vinni, akkor megbeszelt helyen idoben atveheto lesz a dolog! Esetleg hogyha van meg vallalkozo szellemu es nezelodik erdeklodik es talal, akkor felveszem a csomagot es hazaviszem! :)

Gabor a veredre szukseged lesz meg a tenyesztesuk nagyban valo kiagyalasra! ;) :D

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.412 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 4 napja 19 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 1 napja