22 november 2017

Tubifex helyett giliszta ?

Több
5 éve 7 hónapja #81 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Tubifex helyett giliszta ?
Komposztálásra általában valamely Eisenia fajhoz tartozó férget használják, Amerikában inkább az Eisenia fetida elterjedtebb, míg Európában az Eisenia hortensis vagyis belga komposztgiliszta. Mindkettő elsősorban azért alkalmas erre a célra, mert a szélsőséges hőmérsékleteket jobban elviseli (pl. a komposztálás során fellépő magas hőmérsékletet) illetve gyorsan szaporodnak, és gyorsan dolgozzák fel a szerves hulladékot. Egyébként mindkettő kedvelt halcsali is egyben, ugyanis élénk vörös színe és virgonc mozgása alkalmassá teszi erre.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 7 hónapja #82 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Tubifex helyett giliszta ?
Komposztgiliszta = trágyagiliszta( Eisenia foetida ) és ez tuti.
de én nem ezzel etetek hanem ezzel ( Lumbricus terrestris ) közönséges földi giliszta
a lényeg ugyan az amúgy de várom válaszaitokat.

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 7 hónapja #83 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Tubifex helyett giliszta ?
Biztos hogy műtrágyára gondolsz?
A google szerint is ez a műtrágya :) : www.gazdabolt.hu/shop/mutragya?TermekOrd...yLsq8CFcVe3wod3FveIg

Én pasától kaptam az enyémeket komposztgilisztaként :)

Több
5 éve 7 hónapja #84 Írta: szotyika
Na akkor ezt a témét jobban ki kell veséznünk , és ebbe szeretném ha többen is csatlakoznának.:)

Tommy

Több
5 éve 7 hónapja #85 Írta: Mátéfi
A szakirodalom szerint globálisan mintegy 3000 faj létezik!

Több
5 éve 7 hónapja #86 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Tubifex helyett giliszta ?
Hmmm..érdekes a téma,beszéljünk még a gilisztákról!Először is meg kellene határozni hogy pontosan mely fajt is gondoljuk komposztgilisztának,és melyet trágyagilisztának.
Szotyika:véleményem szerint nem akkor lesz egy gilisztából komposztgiliszta,ha belekerül a komposztáló gödörbe.
Mondom:sok van a blogodban,amit szeretném ha kiveséznénk!:)
T.:Gábor

Több
5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #87 Írta: szotyika
szó csincs arrol és nem is mondtam hogy napi rendszereségel kapják a halaim.:)
ugyan az ha kicsit jobban utánanézel:)
kerti műtrágya- bemész egy virágboltba és veszel, a komposztgiliszta csak akkor lessz komposztgirnyo ha komposztáló ba raksz girnyókat.
szoktak trágyagilisztát is rakni komposztgilisztának de az maximum arra jo hogy virágoknak készítsenek komposztot.

Tommy
Utolsó szerkesztés: 5 éve 7 hónapja Írta: szotyika.

Több
5 éve 7 hónapja #88 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Tubifex helyett giliszta ?
Azért az anciknál vigyázni kell mert a túl sok tubi és gili sem tesz nekik túl jót.

A kerti műtrágyán te mit értesz? Nem sima trágyát akartál írni?

A földi gilinél egyébként sokkal biztonságosabb és jobb a komposztgiliszta.

Több
5 éve 7 hónapja #89 Írta: szotyika
igen hasznos kis link mátéfi, ajánlom mindenki figyelmébe.

Tommy

Több
5 éve 7 hónapja #90 Írta: Mátéfi
Itt egy kis cikk a gilisztáról. Ha hinni lehet a szerzőnek, akkor jobb mint minden más haleledel, legalábbis a guppik termékenységi mutatóit illetően.

http://www.guppywiki.de/index.php?title=Guppy_Ern%C3%A4hrung_und_Fruchtbarkeit

Több
5 éve 7 hónapja #91 Írta: szotyika
szotyika létrehozta Tubifex helyett giliszta ?

Az utóbbi időben egyre több ismerősömtől hallom, hogy mostanság elég nehéz és körülményes minőségi élő eleséghez: tubifex-hez, vízibolhához jutni a díszállat kereskedésekben. És ezt én is tapasztalom sajnos.

A giliszták szaporitásához nem kell más mint a következők:

a,-  50-60 literes tejesláda, vagy valami hasonló müanyag tároló eszköz.

b,- 10 kg kerti műtrágya és vegyszermentes kertiföld ( 1:1 arányban  öszekeverve ) zöld frissen vágott fűvel.

c,- giliszta oltás,

Gilisztát én úgy szereztem be hogy kimentem sötétedéskor, jól belocsoltam a fűvet ,majd vártam kb 3 órát hogy legyen elég idejűk kimászni a talajbolLaughing . Na ekkor fogtam egy zseblámpát és irány gilisztát vadászni ( jókat röhögött a párom mikor probáltam kihuzogatni a grinyokat a földböl néha egészben néha meg kettészakadt girnyok jöttek,( ami értelemszerűen a tenyésztéshez már nem ideális.) Csak épp girnyokat tegyünk a komposztba mert az elpusztult állatok hamar bedöglesztik az egész müveletet.

d,- etetéshez én maradék zöldségféléket ( saláta, zeller , fejeskáposzta, gyümölcsdarabok  ) használok ami eddig kifejezetten jó hatással van mind a girnyokra mind pedig a halaimra is. Néha nem árt egy két gerezd fokhagymával megspékelni a zöldségféléket amiket a giliszta falucskába bedobunk, mert hát ha a halacska nem is eszi meg a fokhagymát még darabolva sem, a girnyo igen és igy jobban adagolható a halaknak is.( Nálam ez bevált és soha semmi problémám nem volt eddig a girnyokkal) Aktivan kb 1,5-2 honap alatt szaporodnak el úgy hogy kényelmesen etetni lehessen belölük.

Etetés elött jól át kell mosni őket , én egy liters beföttes üvegbe engedek kb 3 deci vizet és  az átmosott girnyokat ebbe rakom majd neki esek egy botmixerrel ( amiröl se édesanyám, sem pedig a párom nem tud  Laughing) ,

majd ha készen vagyok, és megfelelő méretűre kaszabolta a botmixer a girnyokat, egy ugynevezett levesszűrővel ( na erröl sem tudnak ) leszűröm a girnyo darabkákat és már mehet is a coryaimnak, vitorlásoknak, lazacoknak és az anciknak, szóval minden halacska imádja .

Tommy

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.199 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 2 napja 9 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 6 napja