13 november 2018

Díszhaltáblázat tenyésztők részére:

Több
6 éve 1 hónapja #121 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
Kapunk majd a popsinkra az offokért..Mátéfi már be sem fejezte..:D
Márk:a szétnövésre is van mind magyarázat,mind pedig módszer az elkerülésére..de ezt majd megkérdezed attól a tenyésztőtől,aki a táblázatban meggyhasú tenyésztésével is foglalkozik!;)
Nagyszerű lesz ez..én azt mondom mindenki legyen most nagyon nyugodt és türelmes,hiszen olyan kezdeményezésről van szó melynek megvalósítása még csak folyamatban van.még minden liquid,minden képlékeny....adjunk bele apait-anyait,filózgassunk rajta-és mikor kész minden ne sajnáljuk az itteni postjainkat ha törlésre kerülnek!:)
Egy kis darab lesz belőlünk..mindannyiunkból akik hozzászóltunk-még esetleg olyan ötletekkel is amelyek nem lettek felhasználva!
Sok ember számára én ismeretlen vagyok-de nem a személy számít,hanem a gondolatok.Én most érzem igazán azt hogy közétek fogok tartozni..és akkor,ha mindenki akinek csak egy kósza gondolata is van elmondja itt!Tessenek hát...ha off törlik,ha nem az akkor majd akkor törlik amikor valóban elindul egy nagyszerű táblázat,benne a magyar tenyésztők azon részével akik megtisztelik e honlapot a bizalmukkal-és gondolom elhivatottak abban is hogyan alakul a magyar haltenyésztés helyzete.
A tét óriási..még a hobbi jövőjét is befolyásolhatja.
Döntsetek hát okosan:akartok magyar halakat,esetleg olyan halakat amiket egyenesen a ti előzetes "megrendelésetekre" egy tenyésztő nektek nevel föl?Akarjátok hogy a halaitok fejlődését esetleg hétről hétre megfigyelhessétek akár videón is?A döntés a kezetekben van...fogjátok fel barátaim!
Siratjuk a hobbit...nincsenek is magyar halak már...egyáltalán azt sem tudni hogy honnan származik az a hal amit évekig fogsz csodálni a nappalidban....esetleg a leggondosabb pátyolgatás ellenére elpusztul szegény pára nálad?Erről beszélünk páran lassan két éve!
Ötleteljetek ti is..a kezdők is mondhatnak okosat!
Huhh..ez kijött.Viszont azt gondolom akik nem is ismernek azok is tudják már:életem a hobbié...mint a tiétek is.Segítsetek..agyaljunk..a miénk lesz,magyaroké,vágod?:)
Tisztelettel mindenki felé:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #122 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
Én meg ezért imádom a kis tenyésztők halait.....mert bizony ahol ezrével lapátolják
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Írta: Mátéfi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hónapja #123 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
Ez az Gábor!

Én konkrétan nem teszek különbséget az ivadékok etetésében. Amim van, persze minél jobbat, azt kapják. És próbálok aránylag változatos lenni.

De ennek ellenére nem mondanám rá mindre, hogy adott esetben jó tenyészhal lenne. Mondjuk egy nagy meggyhasú állományban 4-5, akár 10 példány is biztosan kisebb lesz, gyakran van, hogy elég rendesen megreked a fejlődésben, és mikor már vannak nagy színes példányok, majd' feleakkora is akadhat. Jó persze, van szétnövés, de néhány egyed minőségben sosem lesz olyan, mint másikaké. Ha valaki tenyészhalnak keresne ilyet, tuti nem a gyengébbeket adnám oda, és itt nem rossz minőségűre gondolok. Tenyészhalnak egyértelműen a legerősebb, legszebbek mennek. Most is tudok pl. a papagájplattikból egy egyedet biztosan, hogy azt tenyészhalnak első körben nem adnám, pedig már csak kevés db maradt.
És ugye zárójeles megjegyzés, nem árt a szelektálás sem néha, ami igazán gyönge, azzal esetleg lehet táplálni valamilyen ragadozó halat (mondjuk Belonesox, Ctenolucius, sügérek, stb.). És elnézést a direkt morbiditásért.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 1 hónapja #124 Írta: halőrxxl
Érdekes feltételezés hogy pontosan egy tenyésztőnél való tartás lenne a meghatározó!:D Kolléga:ez táblázat lesz,és olyan infókat tartalmaz majd melyek könnyen megtalálhatóvá,azonosíthatóvá teszi ki mit tenyészt.
A további bonyolítás szükségtelen,és felesleges-így is extrákkal zsúfolt már.Ez persze a magánvéleményem.
Tomi:na látod..én itt buknék el-a tenyészhalnak nevelés metódusánál!Többet nem is szeretnék mondani,inkább kérdezek egy provokatívabbat:mikor bárki ivadékot nevel,vajon tesz különbséget hogy ezt most tenyészhalnak,vagy "csak" díszhalnak neveli?Van szíve bármelyik halat is kevésbé figyelmesen,az elérhető legjobb eleségek híján stb..nevelni?Lehet hogy van...de hogy jelezni nem fogja az tuti!:D
Kissé szomorkásan jelezném:kérlek olvasd el a legutóbbi post-om a "Beszéljük meg" topicban.Egyenlőre ez van..állok,várok-és sajnálatosan érzem hogy megint offoltam.:(
T.:Gábor

Több
6 éve 1 hónapja #125 Írta: mark24
Igen, épp ezért mondtam, hogy a lehető legegyszerűbbet. Akár egy külön táblázatot/Wordot/PPT-t? És épp azért gondolok külön dologra, mert az alapvető táblázat úgy egy kicsit zsúfolt lehet, nemde? És valóban fontos a rövidség. Az olyan adatokat, mint méret, lelőhely, leírás időpontja sok helyen meg lehet találni. Adott esetben még a liter, celsius, pH értékeket is. Nagyobb hangsúly inkább pár gyakorlati tényezőn lenne szerintem. Akit meg bőven érdekel mondjuk a díszes törpeszájú hal tartásának minden részlete, az felveszi szépen a kapcsolatot a tenyésztővel.

Több
6 éve 1 hónapja #126 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
mark minden kivitelezhető, de mondom nem vagyok Programozó, a lehető legjobb tudásom szerint próbálom formálni a táblázatot. de mindent én sem tudok kivitelezni sajnos.
meg hát nem könyv készül ;)

Tommy

Több
6 éve 1 hónapja #127 Írta: mark24
Egyre jobban alakul ez a táblázat, nagy gratulációm mindegyikőtöknek!

Egyszerűen szuper lesz. Egy hete álmomban se gondoltam volna, hogy mostanra ilyet összerittyentetek! Nem jutok szóhoz.

Tomi: Az igényesebb halak adatait is ebbe a táblázatba tennéd be? Mi lenne, ha minden felkerülő tenyésztő kapna valami kis külön fiókot, vagy akármit, akár a honlapon, és a listában szereplő halainak tartásáról pár gondolatot írna. Mondjuk neked van x féle halad a listán, és akkor másokkal együtt egy kis külön menüben vagy akárhol rá lehet keresni a tenyésztő nevére, ott fel lenne sorolva, hogy milyen halai vannak, rámész a hal nevére és a tenyésztő gondolatai megjelennek, hogy is kéne tartani.

Vagy ez már túlságosan bonyolult/hosszadalmas technikai megoldás? Akár olyat is el tudnék képzelni, mint a letöltésekben szereplő hallista, ami a kormányrendelethez készült.

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #128 Írta: szotyika
Gábor szerintem fontos, hogy legyen , mennyi hím illetve mennyi nőstény van, ugyanis valamikor valaki csak hímet, vagy csak nőstényt ad el bizonyos halakból. ezzel kiküszöbölhető a fölösleges szájtépés és zaklatás hogy van e hím vagy nőstény. Szerintem.
Az hogy tenyészhalnak neveli e valaki vagy nem az is fontos, mert ugye nem mindegy a táplálása sem egy jó tenyészhalnak.
tegyük fel van kiadó 500 db zebra dánió. lehet van benne jó tenyészanyag nem kizárt. lehet hogy szépek egészségesek meg minden, de ha száraz kajával neveli akkor nem biztos hogy jó eredményeket lehet vele elérni. Természetesen ez mindenki szíve jóga hogy értékelje magát annyira hogy milyen halakat nevel. Lehet hogy ez virágoztassa fel, de lehet hogy ha nem mond igazat és nem olyan minőségű halakat ad el, sovány beteg stb.. akkor abba bele is törik a szarva. És előfordulhat hogy a híre megelőzi és nem fognak annyit vásárolni tőle. ezért inkább jobb igazat mondani ebbe a táblázatba mint hülyeséget, hisz nem én iszom meg a levét. ;)
szóval érted a lényegét Gábor ;)
természetesen amelyik fajnál nem megalapítható a neme annál egyértelmű hogy nem kérem a hím/ nőstény darabszámot. De ha valakinek van 30-40 db apistogramma növendék példánya az bizony megbírja számolni hogy mennyi hímje van és mennyi nősténye. Mert tegyük fel nekem van egy hímem és nőstényt akarok vásárolni hozzá, és látom hogy nincs neki akkor nem zaklatom a hülyeségeimmel. Ha meg van neki akkor meg felveszem vele a kapcsolatot ahogy tudom és lebeszélem vele az árat stb.
Még azon filozok hogy berakhatnám még a tartási körülményeket is. de nem akarok ezzel senkit felpumpálni hogy egyszerre annyi adatot kérjek hogy megunja az életét is az illető. Természetesen az igényesebb fajoknál kötelező lesz megadni, Pl diszkoszok, garnélák és sorolhatnám.
szóval aki fel akar kerülni az egy kis írogatásba is kerül. hisz én nem tudok elmenni mindenkihez hogy összeírjam, Pedig ha tehetném elhihetitek, megtenném szíves örömest;)

Tommy
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Írta: szotyika.

Több
6 éve 1 hónapja #129 Írta: halőrxxl
Sziasztok..most ismét kétségek között vergődök akkor:(!
Pasa 41.sz. hozzászólásából nekem az derül ki,hogy őstermelő nem lehet díszhaltenyésztő-hiszen éppen ez a kivételek közé tartozik-most akkor mi van?:D Mea culpa-A la' Mac-ha én nem értettem jól meg valamit,és ígérem eztán már nem értetlenkedek..
A táblázat újabb változata olyan fullosra sikeredett Tomi,és Mátéfi által,hogy lehidalok.Nem..ezt nem szabad mutogatni,mert szerintem ettől már nem lehet tökéletesebb-nehogy lemásolják...vicc csak:)
Észrevételeim is lennének:na azt ne kérje senki egy tenyésztőtől hogy ha véletlenül sok egyede van meghatározza még az ivarokat is darabra...arról nem is beszélve hogy rengeteg fajnál az ivarok meghatározása korai felnőttkor küszöbére esik.Bár igaz ami igaz..vannak könnyedén meghatározható családok..Ezt kivenném tehát...
Amit viszont mindenképpen benne hagynék:kimagasló gondolat a gerinctelenek táblázatba vétele..csúcs!!Erről van szó....magyar hobbiállatokat a magyar akvaristáknak!
Aztán még valami:az hogy tenyészpéldánynak nevelte-e..érdekes kérdés!Szerintetek ki fogja azt mondani halaira hogy nem,nem annak,csak tucathalnak "csináltam"...ez egy "óccsó hal",olyan-amilyen?Nonszensz...bár tökéletesen értem M. Gyula társunkban-mint ötletadó-felmerülő gondolatokat-szerintem e rovatnak értelme nem sok lesz.De ez csak az én meglátásom-ne legyen igazam!:)
Viszont a többi rovat igen megnyerte a tetszésem....a felugró ablakok pedig egyenesen lenyűgöznek!
Rendkívül jó a méret megadása,az előrendelhetőségi lehetőség,és az hogy jelezve van:rendszeres,vagy csak alkalmanként tenyésztett fajról van e szó az adott tenyésztőnél.
Azt gondolom ti ketten ma odatettétek magatokat rendesen...
Köszönettel:Gábor

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #130 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
Ha jól tudom őstermelői igazolvánnyal csak étkezési célra lehet halakat értékesíteni.

A teáor szerint ide tartozik:http://www.teaorszamok.hu/0322/
A hobbiállat tenyésztésnél pedig ott van kivételnek a hal! www.teaorszamok.hu/0149/
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Írta: halivadek.

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #131 Írta: szotyika
mátéfi találta én meg beilesztettem. remélem hasznos lessz .
1. Adásvételi szerződéssel, esetileg, nem rendszeresen, állatoknál a véletlen szaporulatot, növényeknél a feleslegessé vált növényt, maximum 200 000ft értékig eladhatja bárki magánszemélyként! Adásvételi szerződéssel, ha a fent jelzett kritériumoknak megfelel, nem is kell az adóbevallásban feltüntetni! (Persze, ha valaki 40db kalitkából árul több száz díszmadarat, az kétlem, hogy véletlen szaporulatot árul esetileg.(Az ellenőröket sem ejtették a fejükre!)
2. Őstermelői igazolvánnyal rendszeresen árusíthatunk kutya és macska kivételével mindenféle állatot, valamint bármilyen haszon és hobbinövényt.Évente összesen 600 000ft-ig ez a tevékenység adómentes!!! Amennyiben szeretne őstermelő lenni, keresse fel a legközelebbi falugazdászt! Ő állítja ki az őstermelői igazolványt.Ezzel az igazolvánnyal fel kell keresni a NAV-ot (APEH) ők adnak egy adószámot.Ezzel az adószámmal az első papirboltban vásároljon egy nyugtatömböt és egy számlatömböt, amit aztán osztogathat az eladáskor és így máris legális a tevékenysége! ( Egy hobbitenyésztőnek a csillagos ég a 600 000ft. Ez igazán kedvező lehetőség!Egyre többen is élnek vele.)

Tommy
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Írta: szotyika.

Több
6 éve 1 hónapja #132 Írta: szotyika
akkor egy pár kép hogyan is oldottam meg a Mátéfi által felhozott ötleteket:
Íme:

az elérhetőséget akkor láthatjuk ha rámegyünk az illető nevére, ekkor ugrik elö egy kis ablak amiben az információk megtalálhatók.

a bizonyos fajokhoz tartózó dolgok mint Pl a kiadó hím/ nöstény darab szám stb .

Tommy
Mellékletek:

Több
6 éve 1 hónapja #133 Írta: szotyika
az ötleteid megvalositásra kerültek Mátéfi ;)
Várom a további extra ötleteket.

Tommy

Több
6 éve 1 hónapja #134 Írta: szotyika
igen jó kis ötleteket adtál Mátéfi ismét, és már látom is magam előtt. hogy hogyan is oldom meg ezeket az információkat. lefogtok menni hídba :laugh:

Tommy

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #135 Írta: Mátéfi
Remélem nem leszek off...

Eszembe jutott az, hogy a táblázatot a halkereső oldaláról közelítsem meg. Ha valaki egy adott halfajt szeretne beszerezni, akkor mi a fontos számára. Gondolom, hogy elsősorban az itthon tenyésztett és így a hazai körülmények között nevelt minőségi hal. Főleg, ha korábban sok kudarc és kellemetlenség érte a bizonytalan származású sok esetben silány minőségű halak miatt. Ha én halat keresnék, milyen elvárásaim lennének és milyen adatokra lenne szükségem...

1. Biztosan magyar tenyésztőtől származzon
2. Az adott halfaj tenyésztője azonosítható legyen (jó értelemben) és adjon információkat a tartási körülményekről,
3. Ne legyen a listájában más által tenyésztett sem hazai sem import vagy vadon befogott hal, kizárólag saját tenyésztésű
3. A tenyésztő által rendszeresen vagy alkalmi jelleggel tenyésztett halfajok (így tudok akár várni is egy adott halfajra vagy esetleg előre rendelni)
4. Milyen mennyiségben, méretben, ivararányban van kiadó (valós adatok)
5. Esetleg tenyészhalnak nevelte vagy sem
6. Hogyan és hol tudom felvenni a kapcsolatot a tenyésztővel
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
6 éve 1 hónapja #136 Írta: szotyika
Természetesen én magam részéről, és remélem jól tettem beépítettem a táblázatba a csigák ,rákok, garnélák fejezetet is. ugyanis sokan vannak olyan akvaristák is akik ezeket a kis gerinctelen állatkákat tartják, nagy nagy szeretettel. és így szerintem helyük van nekik is a táblázatban.
Szerintem ;)
de várnám az építő jellegű hozászolásokat .
Csakis közös erővel tudunk létrehozni egy életre való táblázatot.

Tommy

Több
6 éve 1 hónapja #137 Írta: halőrxxl
Kissé zavart az offokra való utalás-de totálisan igaz.Viszont valóban előre mutató volt,és a mostani válaszaitok is azok.Minden hasznos ami e témát érint,és tiszta szivemből meg is hajolok a mester döntése előtt,miszerint amint rendeződött a dolog az offok mennek a kukába.Meggyőződésem hogy mindannyian lelkesüléstől vezérelve estünk ebbe a hibába-de ennyi baj legyen.Mintegy "munkafüzetként"használtuk a rovatot-elnézést,de nem mindig vannak jelen azok a kollégák chaten akikkel meg szeretnénk beszélni dolgokat-ráadásul saját hibám az ottani csapongó társalgás is.
Pasa:ma utánagondolva is elnézésed kérem...
Azt gondolom-és javaslom-hogy az itteni hobbitársaimmal igen komoly beszélgetéseket,gondolatokat tudunk egymással megosztani,de sajnos a fórumban sokszor nincs olyan topic amibe beleférnének.Ezért a javaslat..ami nem fér bele,taglaljuk a "Beszéljünk róla"c. rovatban!Így meg is maradhatna-hiszen ott kevés lehetőség van az offolásra;),és nem okoznánk gondot a fórum megfelelő kordában tartásáért dolgozó adminoknak-moderátoroknak.Én pontosan sejtem hogy szívük szerint nem akarnának ők semmi érdemlegeset törölni..de a szabályzat szerint kell.Ezért ha bármi témán kívüli van,én tisztelettel megkérnélek benneteket ott beszéljük meg.Ennek az az oka,hogy sokkal jobban tisztelem és becsülöm valamennyi itt fórumozó társamat annál,mint hogy kellemetlen helyzetbe hozzuk magunkat-és bizonyára az előbb említett honlapért dolgozókat is.
Velem szemben eddig is hatalmas türelmet,és sajátos fórumozásom iránt megértést tanúsítottak...köszönöm szépen,ám most nekem is meg kell mutatnom:tudom,és értem a szabályzatot.
Ezért ott folytatom a magam részéről amit offnak gondolok bárhol is eztán...tehát ha kíváncsiak vagytok a gondolataimra ott megtalálhatjátok.:)
Tisztelettel:Gábor

Több
6 éve 1 hónapja #138 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
Remélem a mi táblázatunk is legalább olyan jó és használható lesz, mint az említettek.
Ezen dolgozunk.

Több
6 éve 1 hónapja #139 Írta: Mátéfi

Több
6 éve 1 hónapja #140 Írta: Mátéfi
Összehasonlításképp, a szlovákok egyik portálján van egy hasonló célú kezdeményezés....azonban össze van mosva a céges és a magán tenyésztő. Ami érdekesség, hogy csak egyesek elérhetősége megtekinthető.

http://www.akvarium.sk/index.asp?id=kontakty-chovatelia

Véleményem szerint ez ami itt készül jobb, sokkal testre szabhatóbb, képlékenyebb és ráadásul jó a keresője is.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.400 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet