21 november 2017

Díszhaltáblázat tenyésztők részére:

Több
5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #181 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
Huhh..ha már a startpisztoly megmutatása idején is ilyen érdeklődés van,akkor mi lesz ebből kérem?:)
Én igazából arra vagyok kíváncsi hogy mit mondanak majd a nagyok..az igazi tenyésztők olvasva például az én véleményemet?Meglátjuk...de nagyon szeretném ha ez a táblázat lenne az a bizonyos bázis ahonnét kiindulva végre elérhető közelségbe kerülhetne a magyar tenyésztők összefogása,a hazai hobbi újbóli reneszánsza.Mutassuk meg kik vagyunk..erről szól!:)
T.előbbiekben nyilatkozó kollégáim!
A táblázat nem játéknak készül...a mester nyilván látja hogy ez mennyire komolyra fordulhat-és forduljon is.Itt,e honlapon helye-lehetősége van a hazai hobbi talán kissé takarásban dolgozó tényésztőinek is arra hogy megmutatkozzanak,hogy végre valahára tudjunk róluk.Már ha ők ezt szeretnék....Véleményem szerint semmi irreális nincs abban hogy ez a ma még csak gyermekcipőben járó táblázat egy átfogó,és példaértékű dokumentum legyen.Örülök neki hogy a kezdeteknél bábáskodhatom....de alig várom a többieket!:)
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 5 éve 1 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 1 hónapja #182 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
StPauli nem csak Coryk vannak a listán hanem több faj is képviselteti magát rajta :)

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 1 hónapja #183 Írta: StPauli
StPauli válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
Üdvözlet mindenkinek!

Örömmel láttam meg itt a fórumon ezt a kezdeményezést!
Most ugyan csak tartok de időnként szaporítottam is néhány corydoras fajt.
Most éppen más fajok kerültek előtérbe nálam, de a kis harcsákat mindig kedveltem.
Terveim között szerepel majd újabb fajok szaporítása majd. Nem azért írom ez, mert be a listára szeretnék felkerülni, hiszen vannak itt nálam sokkal hozzáértőbbek is.
Viszont ha a társaság is jónak találja az ötletet akkor szívesen segítenék abban, hogy több ilyen lista készülhessen. Azt értem ez alatt, hogy szerintem jó lenne nem csak a coryk kedvelőinek lenne lehetősége megismerni azokat akik a kedvenceiket tenyésztik.

Szóval felajánlom segítségemet, hogy elkészítsek néhány táblázatot ha kapok ajánlatokat és támogatjátok. Persze szükség lesz hozzá adatokra is. Természetesen ahogy itt is mind ezt önkéntes alapon.

Ami az adatok hozzáférhetőségét illeti, szerintem egy rendszeres hírlevél lehetne alkalmas.

köszönöm a türelmeteket és az esetleges támogatást.

StPauli

Több
5 éve 1 hónapja #184 Írta: szotyika
Gábor az utolsó kis mondatod igen érdekes lehet, és kivitelezhető ha a tenyésztő megmondja hogy a tenyészálománya honnan származik. csak 3 katintás és kész, én megoldom.

Tommy

Több
5 éve 1 hónapja #185 Írta: halőrxxl
Tiszteletem,szia!
Ütős és lényegretörő kérdéseidre legelőbb én válaszolok-de az én elképzeléseim formálódni fognak miután sokkal többen lesznek a listán.Eddig is,eztán is segítek bárkinek aki nem hátsó rosszindulattal kérdez...tehát részemről elfogadva az a feltétel,hogy tájékoztatok mindenkit-a tudásomhoz mérten.
A "Tenyésztői lista" nem a haltartókról szól szvsz....ezért semmi keresnivalója nincs a kizárólag tartással foglalkozó kollégáknak benne.Aki viszont akár csak egy fajt is,de rendszeresen szaporít,az már megfelelhet...Viszont a megfelelő "papírokat" is említhetnénk majdan.E lehetőség egyben remek reklámozási lehetőség is egy "tenyésztőnek"-de végig kell gondolni a vonatkozó hátteret is.
A halakkal kizárólagosan kereskedő kollégák ebbe a listába nem,viszont egy kereskedői listába beleférhetnek.Itt a halak szaporításáról van szó...ami lehet hogy van olyan nehéz,és munka igényes mint a kereskedelem.Természetesen a kereskedelem nélkül ez sem létezhet-a cél erők egyesítése lehetne velük!:)Többek között ezért is érzem jó dolognak a kezdeményezést.....
Az itthon nem tenyésztett halakat említed....az előzőekben leírtak alapján aki ilyet kínál az kereskedő-tehát nem fér bele.
Véleményem szerint a nick bőséggel elegendő...hiszen itt már adott is a privátozás lehetősége.
A frissülés gyakorisága:ez érdekes kérdés.....talán egy külön rubrikában lehetne jelezni azt is hogy milyen fajok vannak "előkészületben"..aztán ha "készen vannak" akkor előrekerülhetnének a "Kiadó" sávba.Véleményem szerint akik a listán szerepelnek szoros kapcsolatot kell hogy tartsanak a táblázat karbantartójával-vagy saját maguk frissíthessenek.Ez biztos bonyolítaná a helyzetet...
Megjegyzem,hogy a fenn taglaltak csak a mostani meglátásaim,és csak a mostani tudásomhoz mértek.Kérném ezért hogy formáljátok tudásomat...Bántani még tudatlanul sem szeretnék senkit,csak a véleményemet mondtam el:)!
Off:már volt szó anno magáról a tenyésztő fogalmáról is mesterem....pontosan te említetted nagyon találóan a tenyésztő,és a szaporító közötti különbséget.:)Ezért,és a későbbiekben Mátéfi kollégával folytatott beszélgetésem okán bizonytalanodom el mindig ha tenyésztésről esik szó.A magyar nyelv árnyalt volta miatt azonban a lista neve így tökéletes.
Még valami:amit nem szeretnék.Nem szeretném ha olyan kolléga kerülne a listára aki más halait "tenyészti"-értsd:a valódi tenyésztőtől megvett halakat sajátként tünteti föl.Én szeretném tudni kinek a halait szándékozom továbbtenyészteni ha tőlük vásárolnék-ha testvérhalakat akarok venni akkor elég egy tenyésztővel kapcsolatba kerülnöm.Bízom benne hogy érti mindenki a célt:segítség azoknak akik magyar halat,magyar tenyésztőtől szeretnének.És segítség azoknak is akik megfelelő keretek között szeretnék folytatni....
T.:Gábor

Több
5 éve 1 hónapja #186 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
Én akkor a "tenyésztenek", tenyésztők szóra kérdeznék úgy konkrétan rá? Mitől is számít valaki olyan tenyésztőnek, hogy bekerülhessen? Mekkora tétel kellene, hogy tenyésztő legyen valaki, és persze olyan mértékben gondolkodok, aki "kicsiben" vagy tényleg kicsiben csinálja.

Ha nicknév van, itt lehet tájékozódni püben persze, ezzel lehet nőne amúgy a regisztrációk száma is akár, ami azért ugye nem utolsó szempont. Akár a nickekhez lehetne egy melléktáblázatot csinálni, hogy melyik nick kicsoda és mi a mailcíme. Persze nem biztos, hogy ez a legcélravezetőbb.

Az utolsó kérdésednél jönne szerintem a következő tény (magamból kiindulva)
- tenyésztem az adott fajt
- tartom az adott fajt és tudnám is tenyészteni (ha akarnám mondjuk)
- tartom az adott fajt de nem tudom vagy nem akarom tenyészteni (pl. csak hím/nőstény példányokat tartok, stb.)
Az első kettő szerintem belefér mindenképp, az utolsó, vagyis a "csak úgy van, de ha kell adok róla felvilágosítást" dolog pedig akkor fér bele a tartott című oszlopba, ha van amúgyis a listán a faj. Márpedig ha nem vesszük figyelembe - az akár általunk tartott - hipofízises halakat, akkor valószínűleg legtöbbünk olyan halai, amit "csak tartunk" rajta lennének a listán (pl. nekem kongólazacból csak hímeim vannak, de biztos van, aki tenyészti, vagy próbálkozik velük).

Több
5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #187 Írta: szotyika
szerintem, egyelőre legyen csak nick név/ e-mail ki mit szeretne. a táblázat frissülése természetesen ahogy gondoljátok én ráérek :cheer: időm mint a tenger.
Csak olyan fajok kerüljenek bele a listába, amelyeket igen is szaporítunk/ tenyésztünk.
én nem támogatom, hogy olyanok is belekerüljenek, akik csak tartják. mert egy idő után, ha mindenki bekerül, aki tart halakat, nyomon követhetetlen lenne az egész, és a táblázatnak nem az a lényege. Természetesen azt támogatom, hogy ingyenes és hozzáférhető legyen azon hobbisták előtt is, akik csak tartják, és nem szaporítják. Viszont ha valaki olyan fajt szeretne beszerezni, ami nehezen tartható vagy esetleg vörös-listás a faj, akkor annak előtte nem árt utána járni. Nem az a célja ennek a táblázatnak, hogy tömegével adjuk el a halakat, hanem az, hogy olyan fajokat is tudjunk beszerezni, amivel még nem találkoztunk, és kötelességünk őket a megfelelő körülmények között tartani.
és természetesen, akitől vásárolsz, annak kötelessége elmondani mindent azzal a fajjal kapcsolatosan, amit vásárolunk tőle, a tartási körülményeket stb. és csak egészséges halat adjon mindenki el. ( ne sefteljünk, mert nincs értelme.)
Ez az én személyes véleményem . várom a többiek véleményét is.

Tommy
Utolsó szerkesztés: 5 éve 1 hónapja Írta: Pasa.

Több
5 éve 1 hónapja #188 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
az offok helyett az alábbi kérdésekre várok válaszokat:
Kik kerüljenek be a táblázatba? Mivel ez a táblázat tenyésztői listának készül, gondolom olyan személyek, akik "tenyésztenek". Nem támogatnám azokat, akik csak üzletelnek a halakkal. Ne legyen a kínálatban itthon nem tenyészett hal, pl. Botia, Labeo, Synodontis. (Természetesen senki sem fogja ellenőrizni a jelentkezőket, de -mivel eléggé zárt ez a kör- előbb-utóbb kiderül minden.)
A táblázatban csak a tenyésztő neve (vagy nickneve) és/vagy email címe szerepeljen? Ezen lehet érdeklődni és árajánlatot kérni. A telefonszám megadása nem célszerű.
Milyen gyakorisággal frissüljön a táblázat? Hetente, havonta?
Aki felkerül vállalja azt is, hogy az általa kínált halakról felvilágosítást ad a jelentkezőknek. Ez lehet egy cikkre vagy egy fórumbejegyzésre való hivatkozás, vagy egy válasz email.
A lista ingyenes.
Legyen-e a lista bővebb, és azok is bekerülhessenek, akik csak tartanak bizonyos halakat, és vállalják, hogy mindent megtesznek az érdeklődők tájékoztatásáért?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Több
5 éve 1 hónapja #189 Írta: halőrxxl
Ez igen....ismételném magam:szép munka,és hasznos is.Talán ezzel párhuzamosan érdemes lenne a corys topicot az utóbbi napok e témával foglalkozó részétől megtisztítani-hiszen itt van már az igazi verzió!:)
Külön köszönet neked Tamás amiért ezt pártfogásodba vetted,és olyan formátumban közlöd amit az enyémhez hasonló régebbi program konfigurációval is használhatunk!A képekkel való kiegészítés parádés...talán a dupli-adolfoi párost még érdemes volna külön rovatba szedni.Szegény duplicareusokat amúgy is hamis adolfi-nak titulálják néhol.Viszont ha így szeretnétek,akkor így is ok!:)
Egy kérésem is lenne:bár engem mindenki ismer a keresztnevemen is-és meg is köszönöm hogy használjátok-kérlek engem is egalizálj...a közérthetőség könnyebbé tétele érdekében a táblázatban a nickemet használjuk,rendi?:)
Talán áldásos lenne,ha a mester egy rövid ismertetőben elmondaná kik azok akik bekerülhetnek,illetve milyen kritériumoknak kell megfelelni...értem ezalatt a "tenyésztőnek való megfelelést":)Ha ez megejtésre kerülne sokkal könnyebb lehetne a munkád,illetve a jelentkezők is azonnal tudhatnák hogy ők e kategóriába esnek-vagy sem.Mindezeken túl megtisztelőnek érzem hogy részt vehetek közöttetek a munkában,ez a hobbim jövőjére nézve igen inspiráló!
Kívánok minden hobbistának sok sikert,és szeretném ha minél többen-és egyre komolyabban-foglalkoznánk a hobbi "munkásabb" részével is.
Köszönettel:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #190 Írta: szotyika
a táblázatot folyamatosan bővítem , bővítjük. ;)

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 5 éve 1 hónapja Írta: szotyika.

Több
5 éve 1 hónapja #191 Írta: szotyika
szotyika létrehozta Díszhaltáblázat tenyésztők részére:
A cikk nem jeleníthető meg

Tommy

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.228 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 10 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja