24 november 2017

Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
8 éve 3 hete #1061 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
zsore!

A Botiak közel sem olyan intenzíven turkálnak a talajban mint a Corydorasok.
A Botiakat csigainvázió esetén szokták bevetni. A Botiak csapatban érzik jól magukat (4-5 példány). A Corydorasok is azokból min 5 db kell.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hete #1062 Írta: zsore
zsore válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
"Funkció" alatt, a házmesteri feladatok ellátását értettem. Ha hasonló az életmódjuk,magatartási szokásaik,(pl.talajtisztogatás)akkor inkább tartanék 6 cory-6 botia helyett pl. 10 botiát. Gondolom nagyobb csapatban jobban is éreznék magukat. Erre szerettem volna választ kapni. Köszönöm!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hete #1063 Írta: trek
trek válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Nincs "funkciójuk", így nem is hasonlítanám őket össze ebből a szempontból, de semmiképp sem azonosak.

Több
8 éve 3 hete #1064 Írta: zsore
zsore válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!

Szeretném megtudni,hogy vajon a Botiák (Striata) "funkciójukat" tekintve azonosak-e a corykkal, vagy ajánlott mindkettőből egy kisebb csapatot tartani? Eredetileg fele-fele volt az elképzelésem,de olvastam,hogy a botiák esetleg nyaggatják a corykat,ezért inkább egy nagyobb csapat botia mellett döntenék.
Köszönöm!

Több
8 éve 1 hónapja #1065 Írta: Koka
Koka válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Ha megoldható a víz átvitele,szerintem legalább a felét vidd a réginek.
Az algásodás ellen próbáld ki az amanó garnélát, vagy a sziámi algázót.

• nikoletta
  • nikoletta profilkép
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 1 hónapja #1066 Írta: nikoletta
nikoletta válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!
Pár nap múlva költözünk. Kb. 10 perc autóval az új lakás. De nem tudom hogy csináljam. A halaimat vödörben vinném át (3 fekete molly, 3 algaevő harcsa, 2 vitorlás fogasponty, 2 mexikói szifó) növények maradnak az akiban. Max fél óra alatt lebonyolítom a költöztetést. Viszont nem tudom, hogy vigyek magammal a vízből is, vagy csapvízzel újra feltölthetem az akit? A kereskedésben azt mondták, hogy nem okoz gondot, ha friss vízzel töltöm fel, nem lesz baja a halaimnak. 180 literes akiról van szó. Én szívem szerint vinnék legalább 30-40 litert a vízből.

Egy éve raktam össze az első akimat.
Pár hete elkezdett algásodni. A növények levelein 2-3 cmes sűrű "haj" jelent meg. A halak csipegetik, de nem győzik enni. Csökkentettem a kajamennyiséget, és kevesebbet világítok (8órát naponta 9-13 és 15-17ig). Az üvegen meg zöld pontok jelentek meg, amit minden vízcserénél lesikálok(2 hetente 30 liter talajtisztítással együtt), de pár nap múlva újra kezdődik. Egyébként vízminőség jó, minden hónapban ellenőriztetem a kereskedésben.
A díszköveimet kifőztem lesikáltam, ez idáig algamentes maradt.
Vegyszerrel nem próbálkoztam.

Hogy tudom a mangróve gyökérről eltüntetni az algát?

Válaszodat előre is köszönöm,
Nikoletta

Több
8 éve 1 hónapja #1067 Írta: Moderátor
Moderátor válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Pasa írta:

Szia, üdvözöllek ezen a fórumon.
A kolumbialazac (Hyphessobrycon columbianus) jó választás, ne hagyd magad lebeszélni róla. Egyetlen kis hátránya van, hogy gyakran megcsipkedi a növényzetet, de ezt megfelelő etetéssel ki lehet védeni.
A sterilizálás pedig egyenesen marhaság. A jövő hétre szerzek neked.
Pasa

Több
8 éve 1 hónapja #1068 Írta: Moderátor
Moderátor válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
zsore írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben:
Újrakezdő vagyok. A halas múltam nagyjából 10 évet ölel fel,de legalább 15 éve,hogy semmit nem foglalkoztam ezzel a gyönyörű hobbival. Álmélkodva és nagy örömmel látom,hogy ez idő alatt mennyit fejlődött az akvarisztika,és ész nélkül igyekszem felfejlődni a jelenlegi színvonalhoz. Hogy felvegyem a ritmust, kezdésnek összeállítottam egy brutto 100 lityis kis ökoszisztémát,már csak a lakók hiányoznak belőle. Anno inkább a sügereket kedveltem,több faj tenyésztése is sikerült (bár mai szemmel nézve ezen én csodálkozom a legjobban,visszaemlékezve az akkori felkészültségemre...)Szóval manapság inkább a lazacok felé húz a szívem. Asszem be is választottam rendesen,mert a kolumbia lazacot néztem ki magamnak,és minél jobban próbálok keríteni magamnak,annál inkább látnom kell,hogy nem egy sűrű faj sajnos. Egy érdi tenyésztő például tőlem hallott róla először....Nos tehát ilyen halacskákra vágyom úgy 8 darabra. Ha esetleg valaki tudna ebben segíten nagyon hálás lennék érte! Még egy dolog amin nagyon megütköztem. Amikor csak úgy általánosságban beszéltem ezzel a tenyésztővel,és érdeklődtem tőle a halak tartási és ívatási körülményeinek különbségeiről szúrós szemmel rámnézett és megkérdezte,hogy tartani vagy tenyészteni akarom őket? Mondtam,hogy elsősorban tartani,de hát milyen akvarista az,aki megelégszik ennyivel,meg különben is...Mondom mennyi örömet okoz látni,ahogy felnő a kis ivadékbrigád,erről nem szívesen mondanék le. Erre elmondta,hogy ne legyek naív,itt már lóvéról van szó,és a tenyésztők GÉNKEZELIK a halaikat,hogy más ne tudja eredményesen szaporítani őket...Hát leraktam az arcom! Frankón impotens halakat kell tartsak ha tetszik-ha nem? Amúgy nem is akartam különösebben foglalkozni a szaporítással,éppen azért esett a választásom a kolumbiára mert a leírása szerint leívik a tartó medencében is,és jó eséllyel előfordulhat némi túlélő ivadék is anélkül,hogy különösebb óvintézkedéseket kellene tenni. Szóval így elsőre ennyi. Mégegyszer, ha valakinek van ilyen hala, vagy tud valamilyen forrást,kérem segítsen Köszönöm!

Több
8 éve 2 hónapja #1069 Írta: Guppy4
Guppy4 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Mindegy, akkor rossz választ néztem.
Nagyon szépek a kövek, mindenképpen szeretném megtartani őket, így jött a gyanta ötlet. Ha úgy alakul szeretném lekezelni a köveket műgyantával... úgy ahogy a háttereket is leszokták, de nem tudom, hogy hogyan működik, hol lehet beszerezni, milyen típus és kb. mennyibe kerül.
Ha ebben tudnál segíteni hálás lennék.
Holnap veszek vízkeménység mérőt, akkor már okosabb leszek.
Üdv, E.

Több
8 éve 2 hónapja #1070 Írta: trek
Valamit összekeversz, nincs szó semmilyen gyantáról (az egy másik téma). Bele kell rakni a köveket az akváriumba és mérni a víz keménységét. Ha megfelelő a halak a igényeinek akkor a kövek maradhatnak az akváriumban, ha túl kemény a víz akkor nyilván érdemes kivenni.

Több
8 éve 2 hónapja #1071 Írta: Guppy4
Szia,
Köszönöm a gyors választ... én is valami hasonlóra gondoltam, de sajnos gyanta-ügyben nem vagyok otthon. Ha lehetséges írnál valami típust, amit lehet használni, illtve ezek kb. mennyibe kerülnek.
Előre is köszi, E.

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #1072 Írta: trek
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja Írta: trek.

Több
8 éve 2 hónapja #1073 Írta: Guppy4
Sziasztok,
Kb. 1 hónapja üzemeltem be az első akváriumonam, egyelőre 4 guppy van benne, de nagyon megszerettem őket, ezért itthonra is vettem egyet. Sok-sok infot elolvastam, de kezdem azt hinni, hogy az alapoktól (víz, szűrés, levegő) eltekintve jobb, ha magamnak tapasztalok ki mindent. Mindenki mást mond, sokszor ellentétes dolgokat.
Most mégis lenne egy kérdésem, mert tanácstalan vagyok és ez egy komoly oldalnak tűnik.
Vettem az akváriumba két "sziklát" nagyon tetszenek, de ecetet csepegtetve rá pezsgett, tehát meszes. Mekkora gondot okoz ez egy 160 l-es akváriumban? Guppikat szeretnék itthonra is és még alganyalókat, 1 bettát, talán neonokat, és zebrát... Nem szeretném telezsúfolni.
Tanácsotokat szeretném kérni, hogy (milyen módon) maradhat a 2 szikla?
Kezdő vagyok, bocs ha butaságot kérdeztem.
Köszi, E.

Több
8 éve 2 hónapja #1074 Írta: trek
Lehet hogy mészkő, de ettől még elvileg beteheted az akváriumba.

Több
8 éve 4 hónapja #1075 Írta: blaze100
blaze100 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Hello,

köveket vettem az akváriumba, ecetpróbát végeztem rajta. Nem látható pezsgés, de nagyon halkan közelről hallok némi zizegést. Lehet benne mészkő? Betehetem az aksiba?
Köszönöm a választ!

Több
8 éve 4 hónapja #1076 Írta: lugsa74
lugsa74 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!
Alga problémám van!
4 hónapja üzemeltem be az akváriumom,bruttó 240 liter belső háttérrel élő növényekkel.A háttéren erőteljes zöld algásodás van, a növények levelein és a homokon pedig barna.Kb 2 hete kezdődött.Raktam bele Sera algovec algairtót.A kérdésem az lenne tudnátok -e mondani valamit amivel el tudom tüntetni az algát.Azt tudom én is hogy a zöld alga a sok fény a barna pedid a kevés fény jele,de egyenletesnek látom a fényt mindenhol.Új Philips master fénycső van benne.A növények felérnek kb az akvárium feléig és ott is barna alga van rajtuk,viszont a háttér alján zöld alga van.
A választ köszi.
Laci.

Több
8 éve 5 hónapja #1077 Írta: tollakura
tollakura válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Hali

Van egy kis axolotlom és lenne egy pár kérdésem. Olvastam, hogy minél jobban érzi magát annál nagyobbra nő a kopoltyúja. Ez igaz vagy csak korfüggő a kopoltyú mérete? A másik kérdésem az lenne hogy természetes-e az, hogy nem használja a hátsó lábait?

Több
8 éve 5 hónapja #1078 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Akkor alkalmazunk műnövényt, ha olyan halakat tartunk, amelyek megeszik az élő növényeket.

Több
8 éve 5 hónapja #1079 Írta: borosadam98
borosadam98 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
az akváriumba jó a műnövény vag inkább vegyek igazit?

Több
8 éve 5 hónapja #1080 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: szőlőtőkék az akváriumban
Nálam még nem volt gond sose a szőlőtőkékkel, bár az is igaz, hogy legalább fél évig áztatom, de előfordul, hogy csak két éve ázó tőkék kerülnek be az akvárioumokba.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.268 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 4 napja 11 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 1 napja