21 november 2017

Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
9 éve 7 hónapja #1121 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Átlag 10-12 óra megfelelõ.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 7 hónapja #1122 Írta: nozsopo
nozsopo válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!Nagyon kezdõ vagyok,kérdésem lenne.Hány órát legyen megvilágítva az akvárium?Elöre is köszönöm.Zsolt

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 7 hónapja #1123 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
A szûrõt én nagynak tartom, elég lenne kisebb is.
Nem lesz zsúfolt, a páncélosharcsáknak is megfelelõ. Csak égertobozzal nem fogod tudni nagyon levinni a pH-t. Ezeket a fajokat tarthatod keményebb vízben is, nem szükséges lágyvizet készíteni. A 10% vízcsere elég, az etetés mennyiségéhez és minõségéhez lehet majd igazítani.

Több
9 éve 7 hónapja #1124 Írta: okovari
okovari válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
Sziasztok!

Mielõtt beindítanám elsõ akváriumomat érdekelne a véleményetek, és persze van néhány kérdésem is.
Következõt tervezem:
netto 83 L,
evolution 2208 szûrõ, benne kerámiagyûrû, lávakõ, perlonvatta,
18W növényes fénycsõ, 18W napfényes fénycsõ,
2 mm-es szemcsenagysgú hengerelt bazalt aljzat,
víz: 6nk ioncserélõ gyantával lágyítva, 23-24C°,
Halak: 15 db neonhal, 5 db Fekete tetra, 5 db páncélosharcsa -aranysávosra gondoltam de majd meglátom mi lesz belõle, 2 db anci,
Növények: cabomba, echinodorus -fogalmam sincs milyen mennyiségben,
Dekoráció: 1,5 kg szavannafa

A kérdések:
Nem lesz zsúfolt?
80cm*27 cm alapterület elég 5 db Coridorasnak?
A csapvíz ph7,5. Van esély rá, hogy elég égertobozt használnom hogy csökkentsem egy kicsit?
Ha növendék halakat veszek telepíthetem egyszerre õket vagy több turnusban telepítsek?
Eleve lágy vizet készítsek a medencébe vagy keményebbet és fokozatosan lágyítsam?
Heti 10% vízcsere elég ekkora medencéhez?

A válaszokat elõre köszönöm és bármilyen építõ kritikát szivesen fogadok sõt várok.:)
Orsi

Több
9 éve 7 hónapja #1125 Írta: trek
Peeet:
Én vízkõre tippelek. Pengével letolható az üvegrõl. Ha túl kemény a vized, készíts lágyabb cserevizet. A vízcsere megfelelõ, csere elõtt elég csak pihentetni vagy szellõztetni a vizet, nem kell más "kezelés".

Több
9 éve 7 hónapja #1126 Írta: trek
Gabii:

Bármelyik akvárium szilikon alkalmas a legtöbb dekorációhoz. A száradási idõ függ a ragasztó vastagságtól. Érdemes legalább két napig hagyni száradni.

Több
9 éve 7 hónapja #1127 Írta: Peeet
Peeet válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!

Kb 3 hónapja üzemel az akváriumom.200l, és 30 db lakója van édesvízi trópusi fajokból:zebra, neonhal, guppik, 2 vitorlás, 2 algázó.
Másfél-két hónapig nem csináltam vele semmit, csak az üvegrõl kapartam le az algát. Egy hónapja cserélem a vizet, heti 10%-ot aljzatszippantással és természetesen vízkezeléssel egybekötve. Azóta fehér apró foltok jelennek meg az üvegen a felszín közeledve egyre több.
Az lenne a kérdésem, hogy mik lehetnek ezek a foltok, mi okozza hogyan lehet megelõzni?
A vízcsere mértéke, gyakorisága megfelelõ-e?

Elõre is köszönöm a választ!

Több
9 éve 8 hónapja #1128 Írta: Gabii
Gabii válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Melyik az a sziló,amit használhatok dekoráció ragasztáshoz?Meddig kell várni vele,mielõtt az akiba tehetem?
Köszönöm...

Több
9 éve 8 hónapja #1129 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
A barna algának két fõ oka van.
Az egyik a kevés fény, amit a világítási idõ meghosszabbításával vagy a fénycsõ cseréjével orvosolhatsz.
A másik ok -valószínûleg- a sok eleség. Mérsékeld az eleség mennyiségét és javítsd a szûrés hatékonyságát.
Én nem tennék több halat az akváriumodba.

Több
9 éve 8 hónapja #1130 Írta: tomek84
tomek84 válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok.Most regisztráltam,kbmásfél éve van meg a 120 literes akváriumom.Élõ és mûnövény is van,jelenleg 1 aranycsuka,1 pár paradicsomhal,1 fiu és 2 lány xifo,egy 8 fõs szumicsapat.2 szép cápamárna egy labeo,1 vitnámi alganyaló,2 anci 2 páncélosharcsa,4 ékfoltos razbóra él benne.Sajnos az utobbi idõben nagyon elszaporodott az alga,fõleg barna,a növényeken akváriumon egyaránt.Napi 7-8 órára van bekapcsolva a lámpa.Mit kéne tennem?A halálomány igy rendben van-e? Milyen faj kerülhet még be a már meglévõ fajok mellé?A víz 26 fokos.

Több
9 éve 8 hónapja #1131 Írta: trek
A fedõüvegrõl háztartási sósavval, ecettel szépen le lehet mosni, ha az oldalüvegen van belül akkor zsilettpengével óvatosan le lehet tolni.

Több
9 éve 8 hónapja #1132 Írta: Gabii
Gabii válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!A vízkövet,hogy szeditek le az üvegrõl?
Köszönöm.

Több
9 éve 9 hónapja #1133 Írta: Pasa
A fagyasztott eleségeket (Cyclops, Vörös szúnyoglárva, üvegálca) kiolvasztva és átmosva szoktam adni.

Több
9 éve 9 hónapja #1134 Írta: ata
ata válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Szoktatok fagyasztott táplálékot (pl. halnyesedék/garnéla) adni eledelül?
Kiolvasztjátok, vagy csak zsupsz bele a fagyit a vízbe?
(90L, neon+kardfarkú+alganyaló+csigaevö, 25C)

Több
9 éve 9 hónapja #1135 Írta: trek
Lehet õket külön is tartani, vagy szerezz egy 200 literes hordót még az is jobb átmeneti megoldás mint egy 20 literes akvárium.

Több
9 éve 9 hónapja #1136 Írta: Köke
Köke válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Köszönöm a segítséget, de 2 hónapra "nem szívesen" vennék egy ekkora akváriumot. Ha külön tartnánk õket, az segítene?

Több
9 éve 9 hónapja #1137 Írta: trek
Ha szeretnétek életben tartani õket (és egészségesen) akkor tegyétek nagyobb akváriumba õket, 100 literes már jó lesz, jó szûréssel. Növényt ráérsz akkor telepíteni, de nem feltétlenül kell. Etetéshez lehet kapni tavi aranyhaltápot.

Több
9 éve 9 hónapja #1138 Írta: Köke
Köke válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok! A szomszédunknak van egy halastava, amelyben aranyhalak voltak, de a nagy hideg és valamilyen betegség miatt szinte mind kipusztult. Hármat sikerült kimentenünk élve, akik már harmadik hete egy nagy vödörben élnek. Tegnap hazahoztuk õket és olyan akváriumba tettük õket, amelyikben van levegõztetõ is. Szeretnénk mi a kertbe halastavat, és amíg az tavasszal elkészül, addig is szeretnénk a lakásban életben tartni a három lurkót. Tudnátok segíteni abban, hogy milyen növényt telepítsünk az akváriumba (20 literes) és mivel etessük õket? A halak nagysága: cca 5 cm, 10 cm ás 15 cm. Elõre is köszönöm!

Több
9 éve 9 hónapja #1139 Írta: Pasa
A 23 °C kevésnek tûnik, jobb lenne 24 - 25 °C. A páncélos harcsák nem igazán a csigákat eszik, inkább a talajon ill. a talajban kutatnak eleség után. A garnélákat tuti nem bántják.

Több
9 éve 9 hónapja #1140 Írta: ata
ata válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
A víz folyamatosan 23C.
Látok újra apró csiguszokat. A múltkor a szûrõ rácsára tapadtak, ott engedték be a petéiket, a szûrõ alja tele volt kicsikkel.(felfüggesztett) A páncélos harcsák szeretik õket megenni? Örülnék neki. A garnélákat nem bántják?
Köszi elõre is.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.276 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 12 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja