20 november 2017

Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
10 éve 3 hónapja #1201 Írta: pierre
pierre válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!
Nekem 3 hónapja van akváriumom és eddig minden jól megy csak a talaj tisztítást kéne valahogy megoldanom mert azzal vannak problémáim az akim kicsi csupán 60 literes és sok benne a növény meg a dekoráció. Talán vegyek egy talajszûrõt? mert a szellõztetéssel rendben vagyok és a vízszõréssel sincs problémám. És a halak túlzsofolásával is vannak kételyeim.
És a halaim csak 1 féle eledelt kapnak de azt nagyon szeretik. kéne még mást is vennem?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #1202 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Ha kevés természetes fény éri az akváriumot akkor a megvilágítás ideje legalább 10-12 óra legyen, ennyi elegendõ egy trópusi nappalhoz. Búvóhelynek jó a pala, de használhatsz pl. kvarcot, bazaltot, andezitet vagy más õskõzetet de pl. mész tartalmú köveket nem minden halfaj akváriumába rakhatsz. Éles szélû köveket ne tegyél bele.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #1203 Írta: B.-Gábor
B.-Gábor válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Helló!

Azt szeretném megkérdezni ,hogy mennyi ideig kellene világítania a lámpának egy 250l-es akváriumnál?(sima fehércsövû világításom van)
És azt is szeretném még megkérdezni ,hogy milyen kõbõl érdemes a halaknak buvóhelyet épiteni(palakõbõl esetleg)?
Köszönöm a segítséget elõre is.

Gábor.

Több
10 éve 3 hónapja #1204 Írta: trek
Lehet mûnövényt és élõt együtt rakni, bár az élõ hasznosabb az akvárium életében. A vizet nem kell sose teljesen lecserélni egy akváriumban (igen ritka esetben lehet rá szükség pl. komoly fertõzés esetén amikor már más lehetõség nincs), csak egy részét. Az állott csapvíz általában megfelelõ, ha lágyabb vizet szeretnél akkor arra is van mód (pl. ozmó, gyanta, esõvíz stb.) Az ideális pH (és vízkeménység) fajonként eltérõ lehet.

Több
10 éve 3 hónapja #1205 Írta: B.-Gábor
B.-Gábor válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Helló mindenkinek nemrég regisztráltam.

Az lenne az elsõ kérdésem ,hogy lehet e mûnövényt és élõnövényt együtt telepíteni az akváriumba?
A második ,hogy amikor újracserélem az egész vízet az akváriumban akkor kelle valami szert tenni bele hogy lágyabb legyen ha igen akkor meg tudnátok mondani a nevét? Vagy elég ha áll egy két napig a víz?
És még azt szeretném megkérdezni hogy mi az ideális ph egy édesvízi akváriumban vagy ez függ a halaktól is?
Elõre is köszönöm a segítséget.

Gábor.

Több
10 éve 3 hónapja #1206 Írta: serigame
serigame válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok.

Van egy féléves édesvízi nõstény rájám, az akvárium jelenleg 160literes. 3kérdésem lenne:
- Azt tanácsolták, akik rájákkal foglalkoznak, hogy évente csak egyszer kell vízcserét csinálnom (max.negyede-ötöde), mert nagyon kényes a rája és szereti a "beállt" vizet és nem tesz jót neki ha nem tud beállni az akvárium és mindig meg van bolygatva. Ugyanakkor most nemrég olvastam hogy jót tehet neki ha többször is van vízcsere...Most mi van ilyenkor?
- Kizárólag az élõ tubit eszi meg, vörös szúnyoglárvát nem, és a fagyasztott tubit sem, hiába próbálom keverni az élõvel hogy átszokjon rá. Aggódom hogy késõbb ez gond lesz, szeretném változatosabb étrendre átszoktatni. Hogyan tegyem? (A halakkal nincs gond, 4 pici páncélosharcsa van vele, nem bántja õket, eddig kalászhal is volt, de sajnos elpusztult, majd 2 még beszerzésre kerül.)
- Ez lehet buta kérdés, de úgy vettem észre hogy a napokban a rája farka tövétõl a fejéig tartó középsõ hátrész (nem tudom a hivatalos nevét ennek a testrésznek) mintha megduzzadt volna, mintha 2 pukli lenne és aggódom. Mitõl lehet ez?
Sajnos annyian mondtak már összevissza válaszokat, hogy elegem van,mert teljesen összezavartak ezért kérni szeretném tisztelettel, ha lehet, hogy ha valamire nem tudtok pontos választ adni,akkor kíméljetek kérlek, mert esetleg csak rontok a helyzeten,köszönöm a segítséget.

serigame

Több
10 éve 4 hónapja #1207 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sajnos több hibát is elkövettél, bár nem tudni milyen sügéreket fogadtál be milyen halak mellé. Ennél több információ kellene.
Az a sok "trutymó", amiket a vízbe szórtál, nem javít a víz minõségén, általában nincs rájuk szükség.
A szûrõnek mindíg menni kell, nem szabad kikapcsolni!

Több
10 éve 4 hónapja #1208 Írta: vagonya-hedvig
vagonya-hedvig válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!Segítségre lenne szükségem.Évek óta van akváriumom, de most kaptam sügereket, és nem boldogulok velük, a szakkönyvek sem adnak megfelelõ instrukciót.Akitõl kaptam, szerinte csak sima csapvíz kell, némi sóval, meg nitritmegkötõ, és fagyasztott szunyoglárvával kell etetni, õ azt adta nekik. Hát én tettem a vízbe a biztonság kedvéért antiklórt, alagagátlót, metilénkéket,sót,nitritmegkötõt.A sügerek mellé tettem még páncélos harcsát és alganyalót.Kb.2.nap a víz beopálosodott, amit részleges vizcserével próbáltam szüntetni,az evéssel is gond van.Nem igazán akarnak enni,sem fagyasztottat,sem szárítottat.Ráadásul szerintem az opálosodás a fagyasztott szunyoglárvától van, ahogy kiolvad.Éjszakára tényleg kikell kapcsolni a vízszûrõt, mert nekem ezt mondták?Kezdõként hol tudok utánanézni,ahol egyértelmûen le van irva minden kezdõk számára is, nem csak úgy nagyvonalakban?

Több
10 éve 4 hónapja #1209 Írta: trek
osi:

Szerintem nem mostad ki rendesen a talajt mielõtt feltöltötted az akváriumot vízzel. Várj néhány napot és ha nem szûnik meg, cseréld le a víz kb. felét és mosd ki a szûrõd.

Több
10 éve 4 hónapja #1210 Írta: osi
osi válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!

Tök kezdõ vagyok, 2 napja vettem egy 84 l-es medencét, 2 napja benne a víz és az aljzat, megy a szûrõ, tegnap este beleültettem növényeket, és ma reggelre (a szûrõ megy folyamatosan) a víz felszínén a sarkokban 1-2 buborék vastagságú fehér hab jelent meg. A szûrõ "csobogósan" pumpál.
Szerintetek mi lehet ez, gondot okoz-e, foglalkozzak-e vele?

Több
10 éve 5 hónapja #1211 Írta: Pasa
kataiandi

A zöldségekkel nem érdemes próbálkozni, csak a vizet ronthatod el vele.
Én nem tennék bele több halat, harcsát se.

Több
10 éve 5 hónapja #1212 Írta: kataiandi
kataiandi válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Külön növényi eleséget (zöldséget) ezután se adj. Ha jó eleséggel eteted a halaidat, akkor abban úgyis van.

gondolom, jól vannak, hisz kb. két évesek..... Valahol olvastam, hogy szeretik a zöldségféléket...akkor nem érdemes próbálkozni vele? Pár házmesterharcsa még belefér;-)?

Andi

Több
10 éve 5 hónapja #1213 Írta: Pasa
kataiandi

A guppikat még beleteheted, de számítani kell majd az esetleges szaporodásukra is.
Külön növényi eleséget (zöldséget) ezután se adj. Ha jó eleséggel eteted a halaidat, akkor abban úgyis van.

Több
10 éve 5 hónapja #1214 Írta: kataiandi
kataiandi válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!
Üdv mindenkit, most regisztráltam:)

Pár éve van akváriumom, de idáig csak voltak, mert igazából 100% nem tudtam velük foglalkozni - betegség miatt -. Igen kicsike az akváriumom.....talán 10L-es....asszem:P
két házmesterharcsám - egysima és egy pötyös - és egy algaevõ csíkhalam. ennyi..De õk már lassan 2 évesek:-) Van friss nõvény mindig benne...meg szûrõs levegõztetõ....ja meg almacsiga..

Tesóméktól kaptam 5 guppyt - pár hetesen, természetesen külön vannak még - Ugye elférnek benne? Házmesterharcsát még tehetek bele?
Még sose adtam neki zöldséget... ennyi idõsen még rászokhatnak? - bocs a buta kérdésért

üdv.:
Andrea

images.netbag.hu/20070616/14402134332.jpeg
images.netbag.hu/20070616/14402232019.jpeg

Több
10 éve 6 hónapja #1215 Írta: trek
Seresalf:

A csiga és anci illetve az algaölõ szer is csak tüneti kezelés, a probléma nem fog megoldódni hosszútávon. Amennyiben a megvilágítás jó, a Pasa által már írtakat kell betartani, azaz az algák tápanyagát és az etetést kell csökkenteni. Ügyelni kell arra hogy ne legyen túlzsúfolt az akvárium és megfelelõ szûrés is legyen. Csinálj rendszeresen heti 10-30%-os részleges vízcseréket.
A vízcserérõl itt olvashatsz bõvebben: A biológiai egyensúlyról avagy miért fontos a részleges vízcsere

Több
10 éve 6 hónapja #1216 Írta: Seresalf
Seresalf válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
A sok fényt azért zártam ki, mert napközben egyáltalán nncs megvilágitva az akvárium, este meg max 2 órát. Közvetlen nap nem éri. A viz egyébként 26 fokos, ha ez befolyásol bármit is. Van két ancink, két algaevõ halunk és két csigánk. Ez elég egy 54 literes akváriumba?
Valami szert ne vegyek a vizbe, hogy kiölje az algát?

Több
10 éve 6 hónapja #1217 Írta: Pasa
Seresalf

Az algásodásnak 2 fõ oka van: az egyik az erõs és/vagy hosszú idõtartamú fény, a másik pedig a sok tápanyag az algák számára. Mindkettõt csökkenteni kellene: kevesebbet etetni és a megvilágítás idejét csökkenteni.
A már meglévõ algát algaevõ halakkal is el lehet tüntetni.

Több
10 éve 6 hónapja #1218 Írta: Seresalf
Seresalf válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!
Az volna a problémám, hogy az akvárium vize és az üveg belül kissé bezöldült egy hét alatt. Az üveg nyálkás, csúszós. Ez alga? Ha igen hogy tudok megszabadulni tõle?
Az egyik növényem is kezd barnulni.

Mi lehet az algásodás oka?

Elõre is köszi
Alf

Több
10 éve 6 hónapja #1219 Írta: szélhámos
szélhámos válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
gyozke!

Azt úgy kell, hogy amint egy helyrõl kijött a mulm nagy része a kövek közül befogod a csõ végét és átdugod a következõ helyre a talajban. Majdnem mindegy, hogy milyen vastag a csõ, csak a végén lévõ hengerrel kell összhangban lennie. Ha az avvárium mellé a földre teszed a vödröt, annak a szintkülönbségnek általában jónak kell lennie.

Sz.

Több
10 éve 6 hónapja #1220 Írta: Gercsi
Gercsi válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
szia! hátt szintkülönbséget hogy érted? Úgy ,hogy a vödör leljebb legyene ,mint az akvárium?Mert ha azt kérdezed akkor igen. Az elmondásod alapján ami az akvárium üvegén és a növényeken van ,az ecset alga, szinte nem lehet megszabadulni tõle,báár.... . A növényekhez alkalmazhatsz talán Amano garnélát, az üveget pedig letudod kaparni.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.254 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 23 órája 25 perce
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 4 napja