8 december 2019

Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
6 éve 1 hete #281 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Á..ezt lekéstem,ráadásul most újraolvasva butaságot állítottam!Nem tudom miért úgy értelmeztem hogy a zacskó sarkát is kivágod,hogy az akváriumvíz szabadon áramolhasson be..szégyen,de rohantam és kapkodtam..ne haragudj!A módszer ahogy leírod nagyon is megfelelő-sokan így csinálják!
Azóta már benn vannak az akváriumban-sajnálom hogy elbizonytalanítottalak,ígérem legközelebb lassabban olvasok!:blush:
T.:Gábor
Ui.:ettől függetlenül kíváncsi vagyok hogy sikerült...:)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hete #282 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Az a baj a neten mindenütt az én általam is használt módszert ajánlgatják, persze nálam kimarad a 2 hét karantén, mert nincs karantén akváriumom :(. Ezért lenne ha a jó módszert is megtudnám.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hete #283 Írta: csubi1980
ÁÁ nem tudod nekem elküldeni mailre? Érdekes emberke vagyok nincs facebookom, amolyan kihalófélben lévő :)

Mail címem: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., de ide miért nem lehet beírni? Köszönöm előre is!

Több
6 éve 1 hete #284 Írta: halőrxxl
Kérlek a FB-n keress vissza november 3.-ig/természetesen az AM zárt csoportjában ha tag vagy/,ott van egy Kordon zacsikkal foglalkozó téma-az én bejegyzésem ott offnak számított,de az akklimatizációs leírást ajánlom elolvasnod :)
Meglátásom szerint ahogy te csinálod az nem okvetlenül követendő!

Több
6 éve 1 hete - 6 éve 1 hete #285 Írta: csubi1980
Gábor azt írtad, ha haza érek majd 1-2 óra alatt egyenlítsem ki a vízhőmérsékletüket, ezt hogy gondoltad konkrétan?

Leírom én, hogy szoktam betenni a halakat az aksiba, kopp kopp eddig bevált, igaz még ilyen hidegből nem kellett betenni őket:

Zacsit berakom az aksiba, vágok rá egy kb 5*5cm lyukat, hagyom kb 20-30 percet így, majd kb 10 percenként az akváriumom vizéből meritek 2dl vizet és beöntöm a zacsiba, ezt kb 3*, 4* megismétlem 10 perces időközönként, majd kipecázom őket a zacsiból és mennek is szépen az aksiba. Így jó lesz ez kb 1 óra, vagy ilyenkor máshogy kell, á kicsit fosok olvastam, hogy a vörösneonok érzékenyek nagyon a beszoktatásra, most még hideg is van ejjjj. Mondjuk legalább annyit tudok a halakról, hogy nem vadbefogásból vannak, hanem egy szlovák tenyésztőtől érkeztek az üzletbe.

Természetesen mások válaszát is szívesen fogadom,elég S.O.S, mert kb. 3 óra múlva megyek a halakért.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hete Írta: csubi1980.

Több
6 éve 1 hete #286 Írta: halőrxxl
Bárkire szerintem-feltéve ha "fenn vagyunk"! ;) Most éppen az idei legutolsó ancibrikettet csinálom,közben képeket válogatok a következő bloghoz-ezért a jelenlét...estefelé szólj hogy hogy ment!

Több
6 éve 1 hete #287 Írta: csubi1980
Kösz Gábor, rád mindig számíthatok!!! :cheer:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 1 hete - 6 éve 1 hete #288 Írta: halőrxxl
Szia!
Igen,itt is -10 fokra ébredtünk.:) Körültekintően jártál el-a törölköző/hűtőtáska nagyon jó megoldás.Érthető ha hideg a táska,hiszen nem vittél benne semmit sem-alább a javaslataim:a táskát,törölközőt,újságpapírokat tedd jó meleg helyre a munkahelyeden!Ha módodban áll egy nagy flakon melegvizet is szerezz,ezt is tedd majd a táskába!;)Mikor mész a halakért-gondolom a meló végén-akkor a hűtőtáskába mindent pakolj be.Amint az üzletbe érsz a kifogott halakhoz több vizet kérj,-ez lassabban hűl-majd csomagold be a törölközőbe,újságpapírba az egészet.Vigyázz hogy a melegvizes flakon ne érintkezzen a zacskóval amiben a halak vannak,inkább csak a táska hőntartásáért feleljen!A cipzárat természetesen húzd be,és amennyire lehet siess hazafelé-az se rossz megoldás ha már az üzletben jelzed miről van szó és inkább ott várakozol kicsit,semmint hogy a szabad levegőn legyél a tömegközlekedésre várva.
Ettől jóval hidegebb időben,és 3-4 óra hosszát is szállítottam már halakat-amire fokozottan kell figyelni az az,hogy mikor telepíted be a halakat nagyon óvatosan egyenlítsd ki a hőmérsékletet,és hosszú idő-1,2 óra-alatt!Sikerülni fog,ne tarts semmitől!
Le a kalappal amiért ilyen előrelátó vagy-és egyáltalán nem blőd a kérdésed,sőt!Sok sikert,kérlek estefelé ha gondolod jelezd az eredményt..jó munkát neked!
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hete Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Cenci, csubi1980

Több
6 éve 1 hete #289 Írta: csubi1980
Sziasztok! Gyors tanács kellene. Ma szándékozok hazavinni 10 db vörös neont. Ma nagyon hideg van, az út kb. 40-50 perc lenne amit a halaknak ki kell bírniuk. Ami fontos én nem rendelkezem autóval, ergo tömegközlekedéssel fogom őket vinni, kb. 10-15 percet lesznek kint úgymond a levegőn, a többi közlekedési eszközön lesz (villamos, HÉV). Hogyan tudom őket ebben a hidegben az adott körülményekhez képest elvinni. Amit hoztam magammal egy hűtőtáska, egy törülköző, meg van nálam melóhelyen újságpapír is, illetve a hátitatyóm, de ebbe nem fér be a hűtőtáska, mert elég nagy kb. 10-15 literes. A hűtőtáska az nem a műanyagfalú, hanem egy komolyabb Zanussi, vitathatatlan anyag, belül 1-2 cm szigetelőanyag van, cipzárral zárható. Most értem be a melóhelyre és elég hideg volt belül a táska.

Elnézést, hogy ennyire részletezetten írok, meg ilyen blőd dologról, de sose szállítottam még haza ilyen hidegbe halakat és nem szeretném ha bármelyiknek baja legyen.

Több
6 éve 2 hete #290 Írta: csubi1980
Köszí, holnap ki is próbálm ezt a bujkálót, a linket én is megtaláltam, átmazsoláztam nagyjából én is a gébes fórumot :)

Több
6 éve 2 hete #291 Írta: halőrxxl
:woohoo: Ejj,ez a Gábor...hogy nem fogy ki a tintája!;)
Bizony hogy nem fogy...sőt,újabb és mintegy összefoglaló blogra készülök a rejtekhelyekkel/bujkálókkal kapcsolatos témában.A materializálódott "tárgyak" nagy része már elkészült,a képi anyag is 90% körül rendelkezésemre áll már.Még dolgozom rajta,de jó szívvel veszem majdan ha te is olvasóim között leszel!
Rendkívül megéri egy kis barkácsolásra adni a fejünket-a te példád is mutatja hogy érdemes némi munkát belefeccölni a dolgokba,de én még ezen felül is mondok egy nyomós érvet:ha magunknak készítünk barlangocskákat,fedezékeket biztosak lehetünk benne hogy a mi ízlésünket/szükségleteinket szolgálja majd!Semmi értelme egy eldugott helyen porosodó tárgyat őrizgetnünk..használati tárgyakról van szó!Sajnos a kereskedelem nem minden esetben szolgálja ki megfelelően igényeinket-a blogban erről is szólni fogok.Kérném a türelmedet-megvallom amolyan ajándéknak szánnám az ünnepekre nektek mint hobbitársaimnak.:) No nem egy nagy pukkanás lesz-de ez akkor fog kiderülni ha majd akkor visszajeleztek nekem!
Gyors ötletem:lehet kapni cserépből/kerámia/készült alátéteket is valami 150-200.-Ft körül...vegyél egyet,és az egyik "oldala"-persze kör alakú,ezért az idézőjel!-alá tegyél egy kövecskét...a gébek tutira beköltöznek!;)
A másik amiért visszajelzek neked:tegnap késő estébe nyúlóan élveztem azt a linket amit említettél...maga a honlap természetesen ismerős volt nekem,de ez a gébekkel foglalkozó rovat valami fenomenális!A japán úr olyan részletességgel ír a dolgokról,olyan képeket és tudásanyagot ad át,hogy abszolút fejet kell előtte hajtanom...ez igen!Sőt nem tudom te megtaláltad-e,de ő is ajánl egy linket...na ott aztán a legkülönfélébb helyekről származó gyűjtések,helyszíni megfigyelések is nagyon bőven taglalásra kerülnek!Szólj ha még nem találtad meg,segítek-a te eredeti linkedet pedig nagyon szépen ismételten megköszönöm!
És öhmmm...nem tudom ajánlhatok-e "ismerőst" az "arckönyvből",de van egy francia úr aki bizony rendkívül nyitott a gébekre is...talán nézz rá az oldalára:
www.facebook.com/tyrano34?fref=ts
Egyenlőre ennyi hát a mondandóm-köszönöm az érdeklődésed a téma iránt....

Több
6 éve 2 hete #292 Írta: csubi1980
Ha hiszed,ha nem épp a bujkálójuk után kutakodtam, mert emlékszem anno volt egy blog róla, igaz az ancik bújkáló készítéséről szól, és virágcserepekből készûlt. Hát nem te írtad Gábor azt a blogot is :). Pont a 11 cm-s virágcserép harmadolásából frankó kis házikó lenne számukra. Sajnos a tecnikai eszközôm nincs meg hozzá, megpróbálok majd szerezni. Ahogy olvastam valaki irta, hogy kreativ boltokban is lehet talalni felezett cserepeket, online egyet találtam, elég horror áron. Maga a cserép 100 forint sincs :), ott meg 2300- ért kinálják.

Több
6 éve 2 hete #293 Írta: halőrxxl
Csubi te engem "húzol"?:D Megőrülök a gébekért egyébként,nekem ami kicsit is extrémebben viselkedik vagy kinézetre "off" az mind bejövős! Miért nem csinálsz neki valami speciális bújókát,engedd el a fantáziádat bátran...
Köszi a linket-"eccerúgyislesz" ilyen halam!;)

Több
6 éve 2 hete - 6 éve 2 hete #294 Írta: csubi1980
Videon jól látszanak a fronton lévő kráterek az aljzatban, kedves kis kubikos gébeim alkotásai. Olvasgattam külföldi fórumokon, elvileg egy nagyobb lapos kő megoldja a gondot, mert ezek alá szeretnek elrejtőzni. Amúgy ha nem volt még linkelve: Szivárványos gébek, fantasztikus képekkel, videokkal és tapasztalatokkal

Igaz angol, de van már googlefordító, nagyjából megérthető vele minden.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hete Írta: csubi1980.

Több
6 éve 2 hete #295 Írta: csubi1980
Köszönöm a dícséretet,én még erősen kezdőnek tartom magam, sokat kell még tanulnom, mégtöbbet tapasztalnom.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Több
6 éve 2 hete #296 Írta: halőrxxl
Szép az akvárium..ide még jöhet pár dupli vany panda!;) Jó az aljzat,szép a víz,a szűrő jól dolgozik...a növények is szépek!
Gratulálok...nem is vagy már kezdő!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: csubi1980

Több
6 éve 2 hete #297 Írta: csubi1980

Több
6 éve 2 hete #298 Írta: csubi1980

Több
6 éve 2 hete #299 Írta: mikes
mikes válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Köszi, én is arra gondoltam. Kár, hogy a garnéla nem zabálja meg...

Mikes

Több
6 éve 2 hete #300 Írta: csubi1980
Szia! Meglepődsz a válaszon a zebracsiga petéi azok, amiket előszeretettel rak üvegre és fára. Anno én is tartottam őket kis aksiban, fantasztikus algázók, de engem ezek a peték kikészítettek. A petéket baromi nehéz leszedni főleg a fáról, és nem is kell ki belőle semmi, mert elég nehéz számukra az ideállis körülményeket megteremteni, én hamar tuladtam rajtuk, bár csodás mintázatuk volt, de nem tudtam hogy így összepetéznek mindent.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.331 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések