20 november 2017

Díszhal tenyésztőrendszerek építése

Több
1 éve 9 hónapja #61 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Díszhal tenyésztőrendszerek építése
8 mm es az üvegvastagság

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Robotpilóta

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
1 éve 9 hónapja #62 Írta: Robotpilóta
Robotpilóta válaszolt Díszhal tenyésztőrendszerek építése

szotyika beküldte: konkrétan csak csiszolva van azt annyi :) a hosszú akváriumok mérete 120x30x50 es 180 literes medencék , én a fát részesítem előnybe mert ahhoz értek, könnybe kezelni az ilyen rendszereket, a vas 10-12 év és atomjaira rohad szét, a fa 40-50 év után talán ;) engem kihasznál.

szotyika!
Először is gratulálok, szép amit eddig elértél!
Másodsorban a 120 as aksid hányas üvegből van?

"Ami nem öl meg az megerősít"

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
1 éve 9 hónapja #63 Írta: Társ
Társ válaszolt Díszhal tenyésztőrendszerek építése
Ez a rendszer plexiből épült? Érdekes íves vágások vannak. Főleg 5:13-tól.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
1 éve 9 hónapja #64 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Díszhal tenyésztőrendszerek építése
Még nem dolgoztál akkor vassal..;)
T. :Gábor

Több
1 éve 9 hónapja #65 Írta: szotyika
konkrétan csak csiszolva van azt annyi :) a hosszú akváriumok mérete 120x30x50 es 180 literes medencék , én a fát részesítem előnybe mert ahhoz értek, könnybe kezelni az ilyen rendszereket, a vas 10-12 év és atomjaira rohad szét, a fa 40-50 év után talán ;) engem kihasznál.

Tommy

Több
1 éve 9 hónapja #66 Írta: Robotpilóta
Igaz nemrég regisztráltam de a linkelt topic eddig elkerülte a figyelmem. Most áttolvasom az egészet ;) Köszi!

Több
1 éve 9 hónapja #67 Írta: Robotpilóta
Köszönöm szépen a linket toist. Ha nem látom nem hiszem el! Én így nem merném az biztos, igaz én kicsit (fater szerint nem kicsit :laugh: ) szeretek túlbiztosítani mindent. De tényleg elismerésem.

Több
1 éve 9 hónapja #68 Írta: toist
toist válaszolt Díszhal tenyésztőrendszerek építése
Robotpilóta! Jól érted, nincsenek polcok, de ez talán minden igazán nagy tenyészetre igaz és a közepes tenyészetek jó részére is... Látod, szotyinál is milyen helyre kis állványok vannak, azokon sincs polc. Ha vízszintes és sima a felület, gond nélkül elbír egy hétköznapi felépítményű akváriumot az ilyen alátámasztás - a tenyészeteknél egyébként ajánlott egy mérettel vastagabb üveget használni, de csak a nagyobb hibatűrése miatt (többet vannak mozgatva, néha sietség stb miatt nagyobb veszélyben vannak), extra merevítésre nincs szükség. Csak hogy lásd mit bír az üveg, Mátéfi Gyula hozzászólásának harmadik képére hívnám fel figyelmed.
Szotyika: nagyon jó, ne hagyd abba! :) Van valamivel kezelve az állvány, vagy natúr fa az egész?

Több
1 éve 10 hónapja #69 Írta: szotyika
de lehet ezt még fokozni ha szeretnétek :D

Tommy
Mellékletek:

Több
1 éve 10 hónapja - 1 éve 10 hónapja #70 Írta: szotyika
látom nagyon belehúztatok az alumínium állvány rendszerekbe :) tessék egy kis fát is vinni bele :D

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja Írta: szotyika.

Több
1 éve 10 hónapja - 1 éve 10 hónapja #71 Írta: Robotpilóta

halőrxxl beküldte: ..és még nem kúszott rommá az állvány? :D :silly: :silly: :silly: :silly: :evil:

Dehogy nem csak mindig összefolyt mint a Terminátor. :laugh: Azért olyan mint az új. :laugh:

Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja Írta: Robotpilóta.

Több
1 éve 10 hónapja #72 Írta: Robotpilóta
toist jól értem, hogy nincsenek polcok? Akkor viszont ez felvet bennem még egy kérdést. Hányas üvegből voltak az akváriumok és tartalmaztak e valami extra merevítést?

Több
1 éve 10 hónapja #73 Írta: halőrxxl
..és még nem kúszott rommá az állvány? :D :silly: :silly: :silly: :silly: :evil:

Több
1 éve 10 hónapja #74 Írta: toist
Ha "tenyésztőrendszerek" topikban beszélgetünk ott szerintem a bútoros megoldás nem a legjobb, bár kétségtelenül igen mutatós (egy tenyésztörendszerben időnként mindenhol van víz)... Pont azon gondolkodtam, hogy a bútorlapos állványom éleit lekenem lenolajkencével, mert azért csak-csak megy oda némi víz és láthatóan kezd már elszíneződni, meg kéne előzni a komolyabb állagromlást.
Egy röpke pillanatra visszakanyarodnék az alumíniumállványos témához: ma voltam egy tenyésztőnél, akinél emlékeztem, hogy már jó ideje alu van. A számok:
- 30x30-as alu zártszelvény szerkezet, létraszerkezet, a lábakat szintenként 2 vízszintes elem köti össze, ezeken vannak direktben az akváriumok, egyéb teheroszlatás nincs (csíkokban 2-3 millis alátét a hosszanti szálakon, hogy ne direktben a zártszelvényen legyen)
- 4 szint
- 2 oszlopban összesen 8 akvárium
- mindegyik 100*60*30, tehát 180 liter, legalább 1600 kg összterhelés
- 10 éve probléma nélkül
A vetemedés legkisebb jelét sem mutatja, bármikor elhinném, hogy új állvány (a 10 évre egyébként kétszer is rákérdeztem, mert nem látszik rajta egyáltalán). Sajnos képet nem tudtam csinálni, mert rossz a telefonom kamerája...

Több
1 éve 10 hónapja #75 Írta: halőrxxl
Egy bútor helyén 4 akvárium elfér ha állvány...;)

Több
1 éve 10 hónapja - 1 éve 10 hónapja #76 Írta: Robotpilóta
Is! :) De nem is állványokon lessznek hanem bútorokon :P ha eljutunk odáig, de jelenleg szűkös az erre fordítható keret sajnos. Jön a tavasz és sok lessz a kiadás. Majd nyáron! A tél meg az információ gyűjtésé :woohoo:

Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja Írta: Robotpilóta.

Több
1 éve 10 hónapja #77 Írta: halőrxxl
Akkor te ne ezt a topicot olvasgasd, hanem az állványosat..;)

Több
1 éve 10 hónapja #78 Írta: Robotpilóta
Köszönöm toist a hozzászólásod.
Bár én nem szeretnék díszhaltenyésztő lenni, de ha egyszer lenne szaporulat annak nagyon örülnék /örülnénk a párommal/. Ettől függetlenül nagyon érdekel a téma és maga a rendszer. Ha lessz ilyen látogatás és megtudom oldani (mert folyamatosan harcban állok a szabadidőmmel :laugh: ) nagyon szívesen részt vennénk mindketten. Jelenleg egy 96L növényes halas akváriumunk van , de szeretnénk garélásokat és sügereset is igaz nem polcrendszeren hanem helyiségenként szépen berendezve. Imádjuk mindketten!!!

Üdv. Karcsi

Több
1 éve 10 hónapja #79 Írta: toist
Robotpilóta! Az Egyesülettel rendszeresen szervezünk tenyészetlátogatásokat, élőben sok mindent meg lehet nézni, egy részükről azért nem kerül ide bővebb beszámoló, mert egyszerűen a hazai szabályozás (...) olyan, hogy a hobbitenyésztők nem szeretnének nagyon előtérbe kerülni, mert sose lehet tudni kire süti rá a NAV az üzletszerűséget (holott gyakran a nullszaldó körüli eredmény már szépnek számít). Többek között a tenyésztői táblázatos kezdeményezés is ezért akadt meg korábban... Azért persze pár példáról készült itt cikk korábban, a Cikkek>Blogok alatt érdemes mazsolázni, állványról, levegőről, szűrésekről, fogásokról stb! (és persze konkrét ügyben a Gábor által javasolt kereső is jól használható)

Több
1 éve 10 hónapja #80 Írta: halőrxxl
ígérem hogy holnap mellékelek neked párat magyar kollégáktól..addig azonban nézegesd meg a külföldi videókat pl a YT-n, vagy keresőzz célzottan itt a fórumon! Legelső tipp hirtelen: www.akvariummagazin.hu/index.php/forum/s...l&childforums=1&ids=
A fórum keresője kitűnően műxik..;)

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.394 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 1 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja