10 december 2018

Díszhalak tartása, társítása

Több
6 éve 1 hónapja #121 Írta: aquamagic
aquamagic válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Sziasztok!

Van egy 60 literes aksim, most újratelepítés előtt áll, kíváncsi lennék a véleményetekre. Régebben ezek voltak benne:
-2 anci
-2 guppi
-2 gurámi
-12 neon
-8 vörösfejű pontylazac
-2 sziámi algaevő
-1 almacsiga
-4 garnéla
-4 páncélos harcsa

Kb. ennyi, meg rengeteg növény. Tudom, hogy ez elvileg sok lenne egy ekkora aksiba, de a halaknak soha nem volt semmi bajuk, ha csak a szűrő ment, a levegőztető nem(több napig is, nyáron), akkor is vígan elvoltak (víz 28-30 °C).

Valami hasonlót akarok, mármint sok hal, sok növény, kérdésem az lenne, hogy ti milyen más halakat tudnátok ajánlani? Neonokat szerintem mindenképpen fogok bele tenni, meg 2 ancit is.

De szeretnék valami olyan halat, ami azért nagyobb, de még elfér benne. 1-2-t, 10-12 centiset...

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hónapja #122 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Tapasztalataim szerint, ha nem fér bele a nagy szájába, akkor nem is fogja bántani!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Lillla

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hónapja #123 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Hétvégén lesz TerraPlaza...hátha.

Több
6 éve 1 hónapja #124 Írta: Lillla
Lillla válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
azt mondják a boltOKban, hogy nem szívesen adnának hozzá kis aranyhalat sem, mert a nagy bántaná..
de minél több helyről küldenek el, annál jobban rápörögtem az aranyhal témára. Lehet valahol kapni 2 centistől nagyobb aranyhalat is ?

Több
6 éve 2 hónapja #125 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Nálam 4 kisebb aranyhal van 120 literben corykkal meg ancikkal. Jól megvannak, senki se bántja a másikat. Az etetésre kell odafigyelni, mert az aranyhal nem tudja megemészteni a proteines tápokat. Fölpuffad tőle a hasa, úszóhólyag problémái is lehetnek. De ez nem ide tartozik. Minden esetre, ki tudja nőni az akvárium méreteit.

Én még egy aranyhalat javaslok mellé. Mondjuk más színűt, hogy érdekesebb legyen :)

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #126 Írta: Lillla
biztosan örülne a társaságnak nem ?? én inkább miatta akarom, mint magam miatt
de le is lehet beszélni.. befolyásoljatok csak
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Írta: Lillla.

Több
6 éve 2 hónapja #127 Írta: Digi
Digi válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Hát ekkora akiba max még egy de az se tiszta szívből ajánlom.

Több
6 éve 2 hónapja #128 Írta: Lillla
igen.... ezt így értem. hallgatok rátok, akkor a csokicsík kilőve. És akkor a nagy aranyhal mellé a kis aranyhal ? kb 100 literes az akvárium

Több
6 éve 2 hónapja #129 Írta: Digi
Digi válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Szia!

Én a helyedbe nem tennék mellé más fajt csak aranyhalat. Ők úgymond hidegvízi halak nem kell nekik az akváriumot fűteni sem a többi hal az trópusi faj aminek a víz hőmérséklet 24-29C fokon kell tartani. Szerintem ha kisebb a másik aranyhal még jól elférnek egymás mellet. De ez csak az én véleményem és nem vagyok egy nagy tudor az akvarisztikában, majd biztos más is hozzá szól és megerősíti az állításom.

Több
6 éve 2 hónapja #130 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Hát az aranyhal az hidegvizi hal, a csokicsík meg trópusi, úgyhogy valami hidegvizit keress mellé. Mekkora akvárium?

Több
6 éve 2 hónapja #131 Írta: Lillla
Sziasztok!

Pár éve beköltözött hozzám egy aranyhal, aki időközben akkorára nőtt, hogy mindenkit ki kellett költöztetnem mellőle. Most viszont szeretnék neki társaságot, de aranyhalból még egy boltban sem láttam hozzá foghatót más fajtákkal pedig bizonytalan vagyok mi férne meg mellette. A Csokicsíkkal pl kijönne szerintetek? vagy ha veszek egy másik aranyhalat, nem baj, ha az csak harmadakkora lesz mint ő ? (Jó nagy az akvárium, fér még bele hal! :))

Több
6 éve 5 hónapja #132 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Éppen hogy, ugyanis ahhoz, hogy szép, nagyokká fejlődjenek legalább 120-150 literes medence kelll, ami elég magas is.
Ideális körülményeket biztosítva akár 15-20 centi magasra is megnőheet. Pont a "magassága" miatt fontos a kellően nagy medence.

A 100-AS medencédben is megélnek, de nem fogják teljesen kifejlett méretet elérni, ami nem olyan nagy baj.

Mary

Több
6 éve 5 hónapja #133 Írta: katona.t
katona.t válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
És a úgy a két vitorlásnak már elég lesz ez a 100L-es aksi?

Több
6 éve 5 hónapja #134 Írta: mmccannon
Azt javaslom, hogy a fehéret add el, vagy ajándékozzad el. Tudni kell, hogy a halak egymás mintázata alapján ismerik fel csoportbáli társaikat. Mivel a fehér igencsak kilóg a vizuális sorból, hosszútávon nem jósolok nagy jövőt neki. A fekete domináns hal halálra fogja szekírozni.

A növényes topic-oz itt találod: AM Növényes topik

Mary

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #135 Írta: katona.t
Akkor a halakkal kapcsolatos részre válaszolok itt.
A vitorlás halak története kicsit zűrös, nem én alakítottam. A nagy feketét kaptam ajándékba, így kezdtem újra az akvarisztikát. Később vettem mellé egy kisebb feketét, hogy ne legyen egyedül (vittem róla fényképet a boltba és mondtam, hogy párt szeretnék neki). Ők így jól megvoltak, mindig egymás mellett lebegtek... Aztán a fehéret csak úgy kaptuk ajándékba, később kiderült azért mert nagyon agresszív volt... Ezek fényében akkor most adjam tovább a fehéret, vegyek a kis feketének egy párt vagy a kis feketét ajándékozzam el vagy mi lenne jobb nekik? Mekkora medencét kellene vennem? Így most tarthatok a vitorlások mellett valamilyen halat?
(a növényes totyik merre van?)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Írta: katona.t.

Több
6 éve 5 hónapja #136 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Hi!
Mivel Mac már említette a színhőmérsékletet,még maradt dolog ami ezzel kapcsolatos.Én egyébként nem vagyok híve a hideg fehérrel való világításnak,így én azt mondanám hogy majdan ha megint változtatni szeretnél inkább a napfény spektrumához közelítő csövet válassz...Tudom a növényes cső az specifikus-de mint látod régi növényeid megérzik a színhőmérséklet változását is-sőt a nyilvánvaló lumenben gyengélkedő világítást is.Új növényekkel kapcsolatosan nem kell elbizonytalanodni..sokat mocsári körülmények közül kell akklimatizálásra késztetnünk-így elképzelhető hogy az emers leveleket eldobják.Ami fontos:akváriumba csak olyan növény való mely tartósan bírja a víz alá merítést-submers tartást-mert sajnos sok növényt ajánlanak ami valójában nem való nekünk.Tájékozódni szükséges...
Most olvaslak hogy panaszkodsz a növényeid növekedésére-én pedig további offot nem vállalnék e témában;)...
A halakról kellett volna beszélnünk itt:(-most akkor hogyan tovább velük?
A vitorlások is vegyes rajban élnek...a koi mindenképpen kilóg a sorból,de látom ő nyert.Bizonyára ivarérettség közeli állapotban vannak már,és megkezdődött a területi dominancia-ennek jele hogy már most bezavarják harmadik társukat a sarokba:( Áldásosabb lett volna ha mindhárom vitorlás azonos változat képviselője,de a választás általuk már megtörtént...innentől harmadik társuk élete üldöztetés,zavarás.Botor elképzelés hogy ezt a medencét növényekkel kettéválasztva nem lesz torzsalkodás szvsz..mint mondtam is:kicsi nekik sajna.
Az újabb akváriummal lassan ráérsz sietni;),mert a vitorlásaid szinte pillanatok alatt megnőnének benne akkorára hogy akár ivadékaikat kísérő szülőkben is gyönyörködhess majd...
Továbbiak:fektesd el a kavicsokat...ez így természetellenes,bár tudom hogy a jó szándék vezetett mikor bújási lehetőséget szerettél volna halaidnak:).A középen lévő bújókát told a bal hátsó sarokba..így a beáramló víz nem kelt benne áramlást,és halaid nagyobb örömmel fogják használni:)!A hátfal poszterét cseréld inkább valami egyszínű kartonra..meglásd az jobban előhozza akváriumi világod szépségét,és halaid is jobban fognak mutatni.
Végezetül:kétségtelen hogy szivesen segítünk,de kérlek válassz legközelebb ügyesebben rovatot-válaszaink itt off-nak minősülnek,és nem szeretnénk munkát adni moderátor kollégáinknak a rendezgetéssel-ugye kérhetlek erre?:)
Tisztelettel:Gábor

Több
6 éve 5 hónapja #137 Írta: katona.t
Direkt növényes csövet vettem, egész lilás a fénye is.
Régen volt is sok növény, csak megálltak a növésben. Ekkor takarítottam ki és ritkítottam meg őket és vettem növényes csövet. Középre ültettem egy sor növényt, ha az megnő akkor esetleg lehet két területet elfoglalni... De nem akarnak nőni valamiért.

Több
6 éve 5 hónapja #138 Írta: mmccannon
Sűrűbb növényzet nagyobb biztonságérzetet adna halaidnak, és a torzsalkodások is ritkulnának.

A fénycsőnek legalább 6700 Kelvinesnek kell lennie ahhoz, hogy a növények jól érezzék magukat.

Mary

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #139 Írta: katona.t
Szia,
úgy döntöttem, hogy a vitorlások maradnak, mert később úgy is szeretnék egy nagyobb akváriumot.
Még a szifó van itt, de már neki is találtam új gazdit.
2 hete kitakarítottam az egészet, át mostam a homokot, vettem világítást (növényes Resun cső), vettem még egy növényt, újjáépítettem az egészet.
A növények régen úgy nőttek mint a gomba, az utóbbi időben leálltak. Mióta kitakarítottam, azóta egyáltalán nem nőnek és az újak is kezeden barnulni. Mi lehet az oka?
Az egyik vitorlás pedig elbújt a növények közé, mert egy nála kisebb de agresszívebb bezavarja mindig. Vagy esetleg beteg?
Jelenlegi népesség:
3 vitorlás, 1 szifó, 2 házmester, két alganyaló, 2 csigaevő, 3 fajta növény.
Nem tudom mi a módi itt, de két linket beillesztek ide, az egyiken az egész akvárium, a másikon pedig a növények közé zavart vitorlás látszik. Nekem nem tűnik betegnek.
Valamit kellene változtatnom? Mit tanácsolsz (tok)?
Egész akvárium
Szegény vitorlás
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Írta: katona.t.

Több
6 éve 7 hónapja #140 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Sejtetem hogy voltak társak..sajnálom.viszont az alganyalód is egyedül szomorkodik,a páncélosaid is kevesen vannak kettecskén.
Nem a halak számát javaslom növelni,hanem előbb el kell döntened hogy mely fajokkal foglalkoznál szívesebben!A vitorlásoknak egyértelműen kicsi lesz a hely,a szumik sem mindig békések..Ha már megvan hogy mely az a 3-4 faj amit szeretnél a továbbiakban,akkor azt javaslom inkább az ő számukat növeld.ez nem arra vonatkozik hogy az elenvenszülőket gyarapítsd kizárólag..inkább az ancidnak vegyél még társat ,és a páncélosokból még további kettő-három darabot!
A lazacokkal semmi gáz,viszont igazság szerint ők rajhalak lennének..
Szóval van gondolkodnivalód bőséggel,hát tedd meg ezt!Kissé vegyes a medence...picit specializáld.
T.:Gábor
Ui.:Mi lenne ha fölösleges halaidat esetleg megpróbálnád elcserélni,vagy feltételek nélkül odaadni egy akvarisztikai boltba;)?

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.293 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet