24 november 2017

Díszhalak tartása, társítása

Több
10 éve 6 hónapja #361 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
berlin

Ennek az agressziónak több oka is lehet.
1. nem nõstény az új jövevény, hanem fiatal hím
2. az ivarok megfelelnek, de a hím még nem alkalmas párzásra
3. agresszív a nõstény

Mindegyik esetben szét kell õket szedni és a 2. ill. 3. pont esetén egy hónap múlva ismét össze lehet ereszteni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 6 hónapja #362 Írta: berlin
berlin válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
Hali!

(Újra)kezdõ akvarista vagyok.
3 hete van egy 100 L-es akváriumom.

10 napja van a medencében 3 pár elevenszülõ, egy Betta fiú, aki mellé vettem egy nõstényt.
Tehát a vizet halakkal érlelem perpill mielõtt rajhalakat telepítenék.

Mielõtt belecsaptam a haltartásba, 5 hónapig csak olvastam a téma után (általánosan, és konkrétan).
Sehol nem olvastam, hogy a lány betta rommá verné a fiút!!!
Nálam sajnos ez van.
Mikor hazahoztam a nõstényt, másnap "viharvert" volt a hím - gyanítottam ennek okát, hogy az új jövevény, a nöstény lehet az oka.
Ám az imént szörnyûlködve kellett látnom, ahogy a nõstény csimpaszkodik a menekülõ hím farokúszójába...

Két kérdésem volna:
- miért teszi a lány ezt a fiúval?
- mi a megoldás?

Valószínûleg a lányt a napokban visszaviszem a kereskedõhöz...

Mielõbbi választ várnék!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 6 hónapja #363 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
floodolós

Akkor téged a boltos becsapott.
Az általános vélemény az, hogy ilyen kis méretû gömbakvárium csak kis testû halakhoz (endler, törpe páncélosharcsa, törpe razbóra) elegendõ.
Aranyhalnak semmi esetre sem. mert pont azok a problémák jönnek elõ, mint nálad.
Vegyél nagyobb akváriumot, vagy cseréld le az aranyhalakat kisebb halakra.

Több
10 éve 6 hónapja #364 Írta: floodolós
floodolós válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
Sziasztok!

10 literes gömbakiban 3 db. aranyhalat tartok, úgy érzem nem boldogok és a víz is csúnya zavaros. :( Pedig olyan édesek. :) Szerintetek mitõl lehet? Egyébként az ablakban tartom õket, mivel nincs világításuk, hogy legyen azért fény az akváriumban. Lehet, hogy nem szimpatikusak egymásnak és kéne még vennem hozzájuk párat? A boltban az árus azt mondta lehet, mert 10 liresbe 10 hal fér. Válaszaitokat elõre is köszönöm.

Több
10 éve 6 hónapja #365 Írta: Gercsi
Gercsi válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
Szia! a hím hajthatja rendesen azért. de szerintem a betták ilyenek . egyébként nekem volt egy tök bettás akváriumom(35l ,4 bettával,igaz hogy tele volt növénykkel de nem bántották egymást)

Több
10 éve 6 hónapja #366 Írta: Kisolasz
Kisolasz válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
Hali!
Nemrég rendeztem be az új medencét, 180 lit., az eddigi 80-as volt. Abban nem tartottam soha együtt fiú és lány bettát. Most betettem õket a "közösbe". A lány új, egy hete van nálam.
Kérdés: Azért úszik folyamatosan a kavicsokon illetve a növények lehajló levelei alatt, mert a fél a hímtõl, vagy betegen vettem, és hasonúszó egyed?
A fiú elsõ nap néha meghajtotta, azóta különösebben nem érdekli.
Köszi!

Több
10 éve 7 hónapja #367 Írta: Gercsi
Háát szerintem nem valószínû, de lehet.talán ha élõ eleséget adsz neki akkor inkább azzal törõdik mint az ancival és megszokja,hogy ott mozog. meg biztos megnõ majd az anci és nem kell vele akkor foglalkozni mert akkor már biztos nem bántja. DE majd biztos van vlkinek az enyémnél hjobb ötlete.

Több
10 éve 7 hónapja #368 Írta: Gyöngyi75
Gyöngyi75 válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
Szia! A vitorláshal ha jól tudom csipkelõdik(az ancikat kiszúrta magának). A kérdésem, nem lehet errõl valahogyan leszoktatni? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de reménykedek hátha nem kellene egyiket sem eltávolítanom az akváriumból.
Gyöngyi

Több
10 éve 7 hónapja #369 Írta: Gercsi
Szia! hátt ha az anci kicsi volt elképzelhetõ,de ha már akkora,hogy a vitorlás szájába nem fért bele akkor nem. Az az elmélet sem zárható ki, hogy az anci elpusztult és "szétmállott " illetve megették.

Gercsi

Több
10 éve 7 hónapja #370 Írta: Gyöngyi75
Gyöngyi75 válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
Szia! Kezdõ akvarista vagyok(3 hete vannak halaim) és az érdekelne, hogy lehetséges-e, hogy a vitorláshal megeszik egy Ancit? A 4 Ancimból 1 eltûnt és seholsem találom, de még maradékot sem belõle és úgy látom, hogy az egyik vitorlás üldözi az Ancikat. Ezek szerint nem kellene együtt tartanom õket?
Köszi a válaszod.
Gyöngyi

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #371 Írta: peters
peters létrehozta Díszhalak tartása, társítása
Itt megtudhatod, hogy mik halaid alapvetõ igényei, szükségletei, kikkel férnek meg, kitõl kell féltened õket. Sok ezer faj, sok száz élõhely, barátok és ellenségek. Ismernünk kell mindezt, hogy halaid évekig jól érezzék magukat nálad.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.190 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 4 napja 11 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 1 napja