15 december 2019

Díszhalak tartása, társítása

Több
7 éve 8 hónapja #161 Írta: nagy.sandor77
nagy.sandor77 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Kiegészítve ezt a listát a megfelelő szűréssel egyből ráhúzhatjuk ezt a sémát az összes akváriumra.
De azért köszi a választ!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 8 hónapja #162 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Szia
megfelelő világítás és rendszeres vízcsere, és megfelelő etetés

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 8 hónapja #163 Írta: nagy.sandor77
Sziastok!

Lehet hogy buta kérdés, de... egy Sügeres akvárium növények híján mitől nem algásodik be?

Ugyan nincsenek sügereim, de a jövőben szeretnék egy ilyen jellegű nagyobb medencét.

És bocs, ha témában nem ebbe a topicba vágó téma, csak az előző hozzászólások kapcsán ötlött fel bennem!

Több
7 éve 8 hónapja #164 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Pasa szavaihoz sem hozzátenni, sem elvenni nem lehet.

Sajnos (megint bebizonyosodott), az eladót csak a bevétel érdekli. :sick:

Ezért nagyon fontos, hogy előbb olvass utána a kiszemelt halak igényeinek, és csak ismeretekkel felvértezve menj vásárolni.

A jövőben inkább itt kérdezz rá dolgokra, ha nem férsz hozzá halas könyvekhez. Szívesen segítünk.

Mary

Több
7 éve 8 hónapja #165 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
El kell keserítselek. Malawis sügéreket ilyen picike akváriumban nem lehet tartani. Aki ezt mondta teljesen amatőr volt.
Főleg a demasonit, ami roppant agresszív faj, nem társítható más, kisebb testű halakkal.
Ha lehet, legalább 100 literes akváriumot adj nekik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halas100

Több
7 éve 8 hónapja #166 Írta: halas100
halas100 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Üdvözletem!

Érdeklődni szeretnék a Demasoni sügerek felől. Egy 54 literes akváriumba vettem 6db szumit
6db zöld szumit
és 4db. demasoni sügeret. Az eladó szerint ezek nem nőnek olyan nagyra, és kevésbé agresszívek mint a sügerek általában. Csak kettőt akartam venni, de szerinte ha többet veszek akkor jobban elvannak egymással. Egyébként nála egy medencében voltak a zöld szumikkal.(innen jött az ötlet, hogy vegyek belőlük) Most ugyan az akváriumban mindenki kerget mindenkit, de kárt nem tettek még egymásban. Utánanéztem és tényleg nem lesznek túl nagyok, viszont eléggé agresszívnek írják le őket. (főleg ha szaporodásra készülődnek)Most nem tudom, hogy hagyhatom-e őket egy akváriumban.
Esetleg egy 48 literesbe tudnám tenni őket, ami csak az övék lenne.Ez elég lenne nekik? vagy maradhatnak együtt? Vagy hirdessem meg az eladásukat az újságokban?

Több
7 éve 9 hónapja #167 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Én az utolsó három fajt hagynám a 110 literben amennyiben annak vízoszlop magassága eléri a 45 cm-t, az első hármat pedig, egy hasonló űrtartalmú akváriumba raknám.

Több
7 éve 9 hónapja #168 Írta: nagy.sandor77
Igen, ők azok.
Én sem gondolom hogy fel szeretné falni, de attól még csipkedi...
Először nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki, azt vártam idővel megszűnik, de egyre sűrűbbek lettek.

8 vörös fantom lazac
8 neon
4 szivárványos guppi
4 páncélos harcsa
2 algaevő
3 vitorlás

110 literre (80x35x40) Szerintetek túltelepítettem?

Több
7 éve 9 hónapja #169 Írta: Mátéfi
Ha a Hyphessobrycon sweglesi-re gondolsz, akkor elmondható, hogy ez a kb. 4 cm-re megnövő halacska nem tartozik az agresszív halfajok közé. Már a méreténél fogva sem. Az én tapasztalatom az, hogy a pontylazacfélék kíváncsi és eleven halak, szeretnek mindent megvizsgálni, megkóstolni hisz nagy részük mindenevő. Előfordulhat, hogy ez a faj kíváncsiságból megcsipkedi a vitorláshal úszóit, de nem hinném, hogy ezt azért tenné mert fel akarja falni a vitorláshalat vagy dominanciára törekedne. Ezt a viselkedést kiválthatja az esetleges helyhiány, a túlzsúfoltság. Én erre gyanakszom.

Több
7 éve 9 hónapja #170 Írta: nagy.sandor77
Sziasztok!

Van 8db Vörös fantomlazacom, amiről mindenhol azt olvasom, hogy békés, és vitorlás halakkal nyugodtan társítható.
Na az én békés lazacaim csipkedik a többieket, és négyesével terrorizálják a vitorlás halakat...
Az is felmerült bennem, hogy talán nem fantomlazac.
Utána olvasgattam, egy helyen találtam hasonló esetet, ott azt írták,ha nincs megfelelő egyedszám, nem állnak rajba és csipkedhetik a többieket.

Valakinek esetleg tapasztalata?

Több
7 éve 9 hónapja #171 Írta: trek
trek válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Szerintem nem kellene erőltetned ezt a számolást, már a 4db aranyhalnak is necces a 120 liter. Arról nem beszélve, hogy a szűrés egyáltalán nem mindegy milyen, mivel elég nagy mocskot termelnek. Az akvárium méretét és a szűrést meg illik a halak kifejlett felnőtt méretéhez meghatározni.

Több
7 éve 9 hónapja #172 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Egyetértek veletek, ezekre a halfajokra nyílván nem lehet alkalmazni a szabályt.

De a kisebb testű halakra véleményem szerint ez a szabály jónak bizonyul. És persze nem úgy, hogy egy 5 centis Corydorast tegyük 5 literes aksiba... A cory amúgy is társas hal, csoportban szeret. Nekem van belőle 6. Átlagosan 5 cm, az már 30cm + 3 x kb 4cm algázó + 4 x 9 cm aranyhal.

Ők lakják az én 120 literes akváriumomat. Ők összesen 78, de mivel nem lehet őket megmérni pontosan, legyen 90 centi.

Nem hiszem, hogy túl lenne telepítve az akváriumom, főleg, hogy ők is jól érzik magukat benne :)

Egy 42 literes akváriumba nyílván nem teszünk vitorlást vagy aranyhalat vagy bármilyen nagyobb helyigényű halat. Nem éreznék jól magukat.

Több
7 éve 9 hónapja #173 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Valóban könnyen megbuktatható szabályszerűség ez, én példuál a következő két példát tudom ellene felhozni:
- cápaharcsa legalább 1 m-es a természetben, de ugye nem tartjuk 100 literben? egy 80 cm hosszú szabványba amúgysem férne bele...
- a másik pedig a gibiceps, plekó és egyéb nagytestű algázók, amik akár 50 cm-sekre is megnőhetnek. De őket sem 50 literben tartjuk ugye?

Alapvetően a szabály arra nem rossz, hogy átlagos méretű halakat ne telepítsük túl, de nem alapvető igazság ez sem, bizonyos szempontból viszont hasznos lehet!

Több
7 éve 9 hónapja #174 Írta: Mátéfi
Én nem tudom, hogy ezt az 1 cm/1 liter szabályt ki találta ki, de véleményem szerint el kellene felejteni és főleg nem haltartási szabályként emlegetni/terjeszteni. Ez a "szabály" legtöbb halfaj esetben nem alkalmazható és helytelenül, általánosít. A kívánatos élettér eléréséhez célszerűbb lenne tanulmányozni az adott halfaj biotópját, életmódját, táplálkozási szokásait, stb. Minden halfaj esetén van egy túlélési minimum, de soha ne a minimumra törekedjen az akvarista.

Csak hogy szemléltessem a "szabály" helytelenségét: 10 cm hosszú vitorlás pár összesen 20 cm.
A "szabály" szerint tartásukhoz elegendő kellene legyen 20 liter víz. Ugye vicces. Esetükben a minimumot 100-120 literben/45-50 cm vízmélységgel határoznám meg, mert legalább ennyi szükséges a normális kifejlődésükhöz. Tehát a "szabály"-ban javasolt 20 liter/20 cm-ből lett 100 liter/ 20 cm. A különbség 80 liter víz!

Több
7 éve 9 hónapja #175 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Üdv. Nekem egy 16 literesben van 4 pici aranyhal. Egyenlőre jól érzik magukat, de ha megnőnek, több helyre lesz szükségük. Véleményem szerint a legtöbb hal a nagyobb teret szereti, úgyhogy bármilyet is válassz, ne rakj bele sok halat, tartsd be az 1 literre 1 cm szabályt.

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #176 Írta: csuta14
csuta14 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Helló
Egy 42l-es akváriumba mennyi és mijlyen halakat lehet tenni ?

/Helyesírás ellenőrző már van minden szövegszerkesztőben, tessék használni! - szerk./
Utolsó szerkesztés: 7 éve 9 hónapja Írta: Moderátor.

Több
7 éve 9 hónapja #177 Írta: mark24
Dicséretes, hogy utánnaérdeklődtél, mit hogyan lenne jó tartani, de fontos, hogy mielőtt bármit is elkezdessz tartani, mielőtt megvásárlod, nézz utánna tartásának. Van több honlap is ahol olvashatsz renegetg halról, de nem szabad elfeledni a jópár remek magyar szerzésű akvarisztikai szakkönyvet sem! Úgyhogy csak olvass és tanulj, mielőtt bármit is megveszel, és persze kérdezz is!
Aranyhal amúgyis hidegvízi, és én inkább 150 liter adnék neki, mivel tavi hal, ezért gyakran 100 liter is kicsi lehet neki!

Több
7 éve 9 hónapja #178 Írta: kiki96
kiki96 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Köszönöm szépen már énis goldolkodtam ebbbe hogy veszek kb. 100 literes medencét lehet tászánok vagy 20 ezret anyiből szerintem tudok egy rendesen felszerelt medencét veni és ak mehetnek bele a vitorlások, neonhal az aranyhalak inkább kihagyom.Köszönöm B)

Több
7 éve 9 hónapja #179 Írta: mark24
Ezen fajok egyike sem tartható ekkora medencében! Az aranyhalnak és vitorláshalnak is legalább 100 liter, vagy inkább egy picivel több is kellene! A neonhal is inkább 50 litertől lenne jó...

Ekkora akváriumba garnélák, csigák és 1 vagy 2 féle nano hal mehetne csak. Mondjuk törpe elevenszülők, endler guppik, törperazbórák, galaxy dánió vagy hasonló apró termetű halacska lehet csak. 1, legfeljebb 2 fajt válassz, nem szabad túlzsúfolni, jobb lett volna, ha egyből nagyobb medencét választassz! Remélem megfelelő technika (szűrés, fűtés, leevgőztetés) meg van, és a növények telepítésétől, víz betöltésétől számítva legalább 1-1,5 hetet kell várni a halak telepítésével!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kiki96

Több
7 éve 9 hónapja #180 Írta: kiki96
kiki96 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása
Sziasztok van egy 27 literes akváriumom felszerelve szeretnék venni bele halakat de nem tudom menyit vagy hogy.Ezekre a párosításokra gondoltam de ha tudnátok másofélét is megköszöném:neonhal+aranyhal
neonhal+ vitorláshal
vitorláshal+aranyhal
aranyhal+aranyhal
vitorláshal+vitorláshal
Vagy a számuk megfelelő vagy lehetne tübb is vagy ez így is sok? Előre is köszönöm.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.303 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések