Díszhalak etetése

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #281 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
15-20 perc a várakozási idő? És mi lenne a ha nem a vízbe, hanem a levegőn fullasztanád meg őket? szerintem víz nélkül hamar elpusztulnak....kérdés, illetve próba, hogy azt követően le süllyednek elég hamar.
Last edit: 10 éve 9 hónapja by Mátéfi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #282 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában

Gabor77 beküldte:

halőrxxl beküldte: Ez a szúnyoglárva lemegy a víz alá,de aztán úszik a vízen


Köszi, akkor nem coryknak való... :(


Gábor megvallom én igen türelmetlen vagyok ha valami megoldatlan feladat van a láthatáron...bár írtam hogy fagyasztva minden további nélkül alámerülnek a fekete szúnyoglárvák,így elérhetőek a coryknak.Viszont mit tegyek ha nekem most annyi nem "termett" még,hogy fagyasztani érdemes lenne-meg itt jön elő a tudásvágyból eredeztethető türelmetlenség is.
A megoldáshoz mindössze egy kis nyugalomra volt szükségem,mikor az agyamban cikázó megoldandó dolgokat feledtem...A fekete szúnyoglárvákat hálózzuk le,a háló rázogatásával egy időben emeljük ki őket.A hálót gumizzuk össze,majd merítsük a víz alá.Már csak türelemre van szükség..mivel légköri levegőt vesznek magukhoz,így megfulladnak.A szükséges idő 15-20 perc..megfigyeltem,kevesebb nem elég,a lárvák igen élénken szabadulnának a hálóból.
Az idő letelte után pár levegőre szomjazó "farkacska"kibújik a háló sűrű szemei között,de szabadulni a lárva nem tudott..mozgás már nincs!Ekkor kiemeljük,lecsepegtetjük a vizet,és a gumit levesszük a hálóról.Egyik corys nevelőmben tettem pár perce próbát-a háló lefojtott lárvákkal teli öblét belemostam a medencéjükbe.
Tapasztalatok:a vízhez nagyon közel álló fajsúlyuknak köszönhetően a legenyhébb vízmozgás is szétteríti őket a medencében,ami egyáltalán nem baj-így a kisebb gyámoltalanabb egyedek is falathoz juthatnak!Lassan szállingóznak alá,mint megannyi fekete hópihe..csak ezek pálcika formájúak.:) Megfigyelhető hogy a fullasztás hatékony volt:egyetlen egy példány sem él,mozdulatlanul süllyednek lassan alá.Fontos ez,hiszen olyan medencében ahol nincs felszínen,vagy vízközt vadászó hal bizonyára kikelnének idővel..na ezt nem akarjuk,ugye?
Corykáim remegő bajuszkákkal azonnal érzékelték a fenék közelébe érkező táplálékot,és megkezdődött a vad habzsolás...
A fekete szúnyoglárva fehérjetartalma 10%,4%-nyi zsír mellett.Ugyanez a tubira vonatkoztatva 8%,és 3%...elgondolkoztató ugye? :)
Szúnyoglárvára fel...most van a szezonja!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #283 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Úgy látom szeretek tévedni...tegnap még magunkfajta lelkes hobbistának tituláltam egy weblap íróját,mára már tudom hogy ő is valódi "mélyvizes" profi.Mindehhez semmit nem kellett tennem,mindössze hajnalban tüzetesebben átolvasnom szinte az egész honlapját.ű
Végül is nagyot nem tévedtem...a lelkesedés az élő eleségek iránt nagyon benne van az úrban,és nem volt rest ezt írásban elérhetővé tenni számunkra is a hálózaton.A honlapon számos élő eleség tenyésztési módszere,etetési trükkök és még sok más is elérhető.Amire viszont tegnap nem figyeltem fel nála/mert leragadtam a szúnyogoknál/:a klf. eleségek tenyésztése közbeni szagokat,és a ráfordítandó munka mennyiségét is értékeli..nagyon jó!Így legalább rálátása van az akvaristának hogy mit vállal,ha netán grindált,vagy más élő eleséget szeretne otthon tenyészteni.
Úgyhogy magamat mentegetve és zavart mosollyal az ábrázatomon tisztelettel követem meg az urat:
www.tuempeln.de/portrait.html

Milyen jó volna ha idehaza is hasonló elhivatottságú akvarista kollégák honlapjait olvashatnánk..
Jah,és természetesen még a nyáron magam is átállok a szúnyoglárváknál a szűrőben való fű elhelyezésre...Így is jó ahogy most csinálom,de azzal a módszerrel sokkal hatékonyabb a "szüret",kevesebb idő kell erre.Az időnk pedig nagy kincs-néha alig van,vagy nincs!;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #284 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Gáborom dehogyis nem....folytatjuk még ne törődj!Edényt ki a kertbe/erkélyre-legyél társam majd a tapasztalatok taglalásában te is ok?:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #285 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Olvasgatom a linkjeidet-mert ki nem hagynám csak azért mert külföldi!;) Engedj meg egy észrevételt,egyszersmind gondolataim a külföldi akvaristákról:rendkívül nyitottak..lehet érezni hogy pontosan azt a fajta elhivatottságot érzik mint mi is-de mi magyarok "titkoljuk".Részletekbe menő magyarázatot adnak ez esetben például az eleségek tenyésztéséről,és mindent elénk tárnak!Nekem pontosan ez a fajta "interaktív beszélgetés" tetszik,és ez hiányzik a magyar oldalakról.Ezért a jövőben is bajlódok én a Google fordítójával....majd lefordítom még egyszer "agyban".
Egyenlőre időm a két első linkedre futotta,és igen érdekelt a csalán mint "betétnövény" a fekete szúnyoglárvák tenyésztése tekintetében.Közbenjáróként említeném meg hogy örömmel tapasztaltam:ők sem tévedhetetlenek-attól hogy nem magyarok ők is/mint jómagunk!/vétenek hibát,sőt van amit nem is jól tudnak.Ettől annyira belelkesültem,hogy sokkal nagyobb figyelemmel és élvezettel olvastam őket..ki érti ezt?:)
www.tuempeln.de/futter/p_stechml.html
A kolléga szerintem pontosan olyan habitussal rendelkezik mint én..ez a "csalános módszer"-ként említett linked.Kísérletezik,próbálgat..de megszorongatnám a kezét!A szúnyogokkal kapcsolatban azért én őt kiegészíteném:a nőstény szúnyogokról én úgy tudom hogy nem állandóan kell vér nekik...idejük nagy részében ők is a növények nedveit szívogatják.Azonban a vér nem csak a peték képzéséhez,hanem annak termékennyé válásához is kellenek.Ez csak szőrszálhasogatás a részemről-de mi magyarok tegyük hozzá amit tudunk ha már beszélünk róla!
Aki megnyitotta a linket annak én még egy kis magyarázatot adok a harmadik képpel kapcsolatosan:a képen egy petecsomó látható a vízen.Viszont ez már egy üres csomó...kikeltek már a lárvák,ezért van kiterülve.Jeleztem hogy lehet szedegetni e kis csónakocskákból,és keltetni a kisebb ivadékainknak belőle-nos ha szednétek petecsomókat ezeket már kerüljétek!
A negyedik képen pedig egy bebábozódott lárvát látunk-bár ez a báb mozgékony,semmilyen körülmények között nem ajánlom etetni!Bármikor kikelhet a szúnyog belőle,akkor aztán egy kellemetlen élményt szereztünk...a szúnyogoktól való félelem az oka egyébként annak is,hogy sokan nem etetnek fekete szúnyoglárvával,mondván hogy kikelnek.Van még javaslatom e téren,a későbbi postjaimban visszatérek erre..
Ismételten írom:a cikk írója pontosan olyan akvarista mint mi valamennyien-ha kontaktusba kerültök személyesen vele közvetítsétek a köszönetemet.
A másik link egy összehasonlíthatatlanul profibb írás-sőt olyannyira szerteágazó,hogy azonnal könyvjelzőztem is későbbi teljes átolvasás céljából!
www.afizucht.de/html/schwarze_mueckenlarven.html

A kolléga nálam elnyerte a "kora nyár idegennyelvű írója" nem létező titulust,profi...tanulhatunk tőle!Kimagaslóan jól mutatja be módszerét,ami pedig nagyon tetszik hogy meg is indokolja azt amit tesz.Az efféle írásokért rajongok...nem csak állító mondatokból áll,hanem érzékelhető a tökéletes tájékoztatásra való törekvése is-ezért magyaráz annyit!:)
Beszél a csalánról is-azt mondja ő nem vett észre semmi különbséget a sima szénával/fűvel való manipulációhoz képest.A fenébe...pedig ma hajnalban kimásztam az erdő szélére csalánért.Na nem gáz-maximum olvashattok majd tőlem egy pár észrevételt,tapasztalatot a csalánról..
Évek hosszú során keresztül mindig gondolkodtam én is azon hogy a füvet egy valamiféle filterbe teszem...lám nem kellett volna lustálkodnom,mert igen hasznos a dolog!Sőt-eztán én is így teszek.
Van azonban egy dolog amiben eltérni javaslok az úr által taglaltaktól.Én nem egyetlen nagy edényben tenyésztem őket,hanem több kisebben...így viszonylag homogén nagyságú lárvákat szedhetek,nincs az a veszély hogy pár bábbal megoldom az éjjeli szúnyogvadászat zsákmányra eső részét;).Elgondolkodtam azon is,hogy mi lenne ha szakaszosan üzemeltetném a több edényt-mikor már elég nagyok a lárvák,egyszerűen eltávolítom a füvet/csalánt,és leszűröm őket.A vizet még használhatom,a növényeket szintén....de elkerülöm a bábokat.Ezekkel a lárvákkal minden aggály nélkül etethetek a kikelés még napokra van.ű
De mit tegyünk a nagy lárvákkal,a bábokkal?Hát fagyasszuk le....az egyik legdrágább fagyi kaja ha vesszük,de jó is!A fagyinak van egy számomra nagyon áldásos hatása is:a fenékre hullanak nagy számban a lárvák,így elérhetőek coryjaimnak,és "algázóimnak" is.ű
Visszatérve a linkhez:nagyon melegen ajánlom számotokra is könyvjelzőzni..aki vágja a nyelvet élvezni fogja,mert szerintem telis-tele van nyelvi fordulatokkal,és hangulatos kifejezésekkel.
Egy a lényeg:ne tunyáskodj,hanem rakj ki edényeket-pontosan azért kezdeményeztem a fekete szúnyoglárvás témát,mert ezt aztán a legkevesebb munkával te is tudnád tenyészteni..ideje hogy lásd halaidat vadászni!Kollégák munkára fel hát-aztán jelezzétek hogy ment a dolog ha kérhetem,rendben?:)
Innen folytatjuk legközelebb...ű
T.:Gábor

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #286 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában

halőrxxl beküldte: Ez a szúnyoglárva lemegy a víz alá,de aztán úszik a vízen


Köszi, akkor nem coryknak való... :(

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #287 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Én olyat próbáltam linkelni, amit valószínűleg még nem olvasott senki, számunkra új módszerek, technikák. Hm...máskor jobban figyelek arra, hogy ne kalandozzak el túlságosan.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #288 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
:woohoo: Ha így részt vesztek a téma taglalásában már nem is kell nekem koptatnom a billentyűket-ez csak jó!:)
Viszont értetlenkedve veszem észre,hogy nem vagytok hajlandóak megtalálni egy tisztelt írónk cikkét-pedig élmény ahogy írt anno!:)
honffygabor.uw.hu/e107_plugins/content/content.php?content.11

Hm...szóról szóra.
T.:Gábor
Last edit: 10 éve 9 hónapja by halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #289 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
A szúnyog életciklusa:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #290 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #291 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Itt pedig a kifejezetten csalános módszert taglalja a szerző:


http://www.tuempeln.de/futter/p_stechml.html

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #292 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Egy német akvarista szúnyoglárvás próbálkozásai, aki a fű vagy egyéb növényi stimulátort egy kosárba tette, hogy könnyebb legyen a lárvák tiszta lehálózása:



http://www.afizucht.de/html/schwarze_mueckenlarven.html

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #293 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Variációk egy témára:
- ha napra teszed és rendesen megspékeled növényzettel, kevésbé lesz benne fekete szúnyoglárva, viszont lesz benne fehér színű kisebb méretű szúnyoglárva (? - nem üvegálca, amit általában fehér szúnyoglárvának hívnak), a pontos besorolását nem tudom, de kukacszerű, úszik, a halak nagyon szeretik
- szintén napon is lehet: némi finom aljzatot téve a vödör/láda aljára, néha egész szép adag vörös szúnyoglárvákat is lehet szüretelni - a hozam ugyan elég változó, ennek okára nem jöttem rá
Akik 2 szúnyogot szeretnének ütni egy csapásra, tegyenek bele daphniát is ;) (nálam is daphnia alatt jelentek meg)
Mindkettőnek megvan az az előnye, hogy szobai akváriumnál kisebb a meglepetés vérszívó veszélye, nameg nagyobb a változatosság! - tehát a félreértések elkerülése végett: a fekete szúnyog mellett javaslom kipróbálni fentebbieket, nem helyette
Last edit: 10 éve 9 hónapja by toist.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #294 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Köszi Robi...de csalán se muszáj,majd "megideologizálom!":)
Élő állapotban nem tudják őket megenni az ancik..a víz felszínén ficeregnek.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #295 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Engem érdekelne a bővebb leírás, de az eddigid olvasottakból úgy gondolom nem kell más ide csak víz, bele csalán és türelem.

Az anci ivadékok is megeszik? Nekem csak ők vannak most kicsik

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #296 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Ez a szúnyoglárva lemegy a víz alá,de aztán úszik a vízen->".......ma már hálóztam le belőle olyan picurka fekete szúnyoglárvákat..."
Innen már nem jelent gondot a beazonosításuk!;)
Azonban ma fényképezéskor olyannyira meglepődtem magam is azon hogy menyire egyszerű,és milyen sikeres a dolog,hogy sokkal bővebben szeretnék írni az érdeklődőknek erről...elöljáróban egy kedvcsináló kép-pár perce készült:
picasaweb.google.com/1164331627499443780...#5891633373547140946
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #297 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában

halőrxxl beküldte: Gábor tudod már a választ kérdéseidre?
T.:Gábor

Úgy tűnik a tubikkal lehetett valami, az új adagot eszik rendesen. Mondjuk az első etetésnél alig akartak odamenni a neonok, de aztán rájöttek, hogy ezt szeretik, utána alig esett le tubi, úgy elkapkodták.

Ez a szúnyoglárva amit írtál lemegy a víz alá, vagy úszik a vízen?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #298 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Egyértelmű-már a növényeim permetezőszerének készítésénél is megfigyeltem ezt!Most sima füvekkel gondoltam letesztelni a dolgot,így is megy-sőt,rendesen hasít!:)
Miután hazatértem ma is első dolgom volt a halak után ezt is megtekinteni...három naposan hihetetlen hogy mennyi kis kikelt lárva lakja már. A fűszálak megkezdték az elsüllyedést,már nagy százalékban alámerültek.
Estefelé mellékelek egy képet a kis szúnyoglárvákról...lelkesítően jól bejött idén is!:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #299 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Próbáld csak meg azt, hogy egy csalán ágat teszel a vízbe, ami pár nap múlva elkezd hogy is mondjam szagos vizet termelni. No abba aztán lesz szúnyoglárva bőven. Nem tudom miért, de nagyon vonzza a tojásrakót a csalános víz.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #300 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Pokol meleg,tűző napsütés...esténként pedig a fülünkbe zengheti diadalát pár szobába szökött szúnyog ha nem voltunk elég körültekintőek.Bár a szúnyogirtásnak is van fortélya,én mégis a lárvák szaporítására szeretnélek benneteket sarkalni most...
Ezer százalék hogy van olyan edényed amibe tehetsz egy kis akváriumi cserevizet..kiönteni kár volna,például erre is kitűnő!Az edényzettel kapcsolatban semmi extra igény nincs,a nagy felület a lényeg.5-10 centi víz bele/persze lehet több is!/,némi száraz fű-és mehet a dolog!:)A füvet nem kell túlzásba vinni,literenként 8-10 szál megfelelő lehet....
Semmi dolgod nincs,mint félárnyékba helyezni a csalisedényt-mert ez kérem az-és várakozni!Az elhelyezésen azért múlik valami..nem mély árnyékba,de nem is a tűző napra ajánlom tenni.Másnap már érdemes megnézni a dolgokat..látsz valami kis "csónakocskákat"a fűszálakhoz tapadni,vagy az edény falánál a vízen lebegni?Siker..a csali működik..de ha mégsem várj türelemmel!A szúnyogok egyik faja ilyen kis pár milliméteres fekete csomócskákba rakja le petéit,küllemre valóban nagyon hasonlít egy kis csónakocskára-meg fogod ismerni!
Innentől két utat választhatunk:nem teszünk semmit,vagy éppen ellenkezően-"szüretelünk"!Előbb a nulla munkaigényű dolgot részletezném,bár nem igen van mit mondani:figyelemmel kísérjük az edényke történéseit,és szerencsés esetben a fekete szúnyoglárvák egy idő után nagy számban teszik tiszteletüket a vízben..kifogod,feleteted,ennyi!
Ha azonban különösen szeretnél kedveskedni pár incuri-pincuri halacskádnak akkor a metódus a következő:alányúlsz a kis csónakocskának,és egy kis pohárkában lévő vízbe teszed...a széléhez úszik,és másnapra már ki is kelhet!Tekints be a pohárkába..na ők azok-farkukkal csapkodva merülnek alá ha megzavarod őket...bár még most csak alig több mint egy milliméteresek,biztos lehetsz benne hogy mindegyikük rövid időn belül szúnyoggá nevelkedne.Élő eleség kérem a javából-jótékonyan hat az emésztésre,a kitinváz és a klf. ballasztok nagyszerűen serkentik a perisztaltikát....Heti két-három alkalommal kisebb mennyiségben én ajánlom adni,de arra figyeljetek hogy halaitok ne zabálják degeszre magukat velük..imádják.
A pohárkában nem nevelkednek fel,nem kell tartanod attól hogy kirepülnek/veled együtt ;)/...viszont a nagyobb példányok etetése már körültekintést érdemel..erre is visszatérhetünk ha szeretnétek!
Ok-a "beoltásotok" megtörtént...még egy kis adalék:hétfőn tettem ki az edénykéket,ma már hálóztam le belőle olyan picurka fekete szúnyoglárvákat melyeknek irtózatosan örültek Red/Blue Grass guppikáim.Nem tudjátok elképzelni milyen vérengző fenevadakká alakultak már a legelső kacifántosan menekülő parányi lárva láttán is!:) Gyermekeim hangosan biztatták őket hogy merre találnak még elbújt példányokat...a kis aranyosak meg hallgattak is szinte rájuk!
Kitekintek a homokozóhoz:Gergő fiam a hatévesek örök optimizmusával éppen kis homokozó vödrében helyez el pár megszáradt fűszálat a paradicsomok alatti mulcsból.....istenem,csak el ne feledjek hajnalban betenni neki pár kis "csónakot"-feltéve ha a szúnyogok hamarabb meg nem találják.E dologról-a kegyes csalásomról-kérnélek benneteket egy szóval se szóljatok ha majd felcseperedvén ő is a sorainkba áll!;)
Ötleteket,de akár kérdéseket is szívesen fogadok a témában e helyütt-használjátok ki a nyarat ilyen szempontból is!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.276 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés