20 november 2017

Díszhalak etetése

Több
4 éve 1 hónapja #201 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 1 hónapja #202 Írta: Mátéfi
Csak alátámasztani tudom a fokhagyma használatát. Én több évtizede használom teljes megelégedéssel. Elsősorban nem olyan látványos mint a mesterséges gyógyszerek, azonban sokkal kíméletesebb és olcsóbb. Főleg megelőzésre mint kezelésre használom, de gyakran előfordul, hogy egy két félbevágott gerezdet csak úgy bedobok a vízbe pár napra. Baktericid hatása mellett jótékony hatással van az emésztésre is. Túlzásba azonban nem kell esni, ezt is csak módjával.

A marha és pulyka szíves dolog örök vita téma. Én is etettem vele sokszor. Újabban azonban hajlok arra, hogy elfogadjam azt a nézetet, hogy nem halaknak való. A kollagén, a zsír alig emészthető a halak számára. A zsírnak túl magas az olvadási pontja. A hal pedig változó hőmérsékletű élőlény, és ritkán kedveli a 30C-nál magasabb hőmérsékletet. Az emlősök zsírja ennél azért jóval magasabb fokon olvad, így az emésztésükkel gond van. A szárnyas ilyen értelemben jobb alternatíva. Véleményem szerint sokkal érdemesebb halhússal, tengeri herkentyűkkel, rovarokkal, férgekkel etetni. Jobban hasznosítható a fehérje, lényegesen több bennük a hasznos aminosavak mennyisége. Pl. ha egyes tengeri halak húsát etetjük, sokkal emészthetőbb fehérjeforrást biztosítunk a halak számára és az esetleges fertőzés veszélye is minimális, lévén szó sós vízi halakról

Ez csupán saját vélemény.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 1 hónapja #203 Írta: peters
peters válaszolt Díszhalak etetése
Több akvaristától is hallottam már, hogy fokhagymát kever a saját gyártmányú (fejlesztésű) "mix"-ébe (tápkeverékébe). Bár eddig is sejtettük, hogy a fokhagyma jótékony hatással van a halakra, és mint kiderült, már tudományos kisérlettekkel is igazolták a sejtést:
hakinapok.haki.hu/tartalom/HF32/32_87_95_Bencsik.pdf

Tehát a marha/pulyka szív, spenót, sütőtök, stb. alapanyagok mellé nyugodtan felvehetjük a fokhagymát is!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Mátéfi

Több
4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #204 Írta: Mátéfi
Az élelmiszerekre vonatkozó szavatossági idejének lejárta, nem jelenti feltétlenül azt, hogy megromlott vagy minőségében rosszabb lett. Elsősorban arra utal, hogy a gyártó ennyi ideig vállal érte felelősséget. Senki nem gondolja komolyan, hogy az a joghurt ami tegnap még jó volt az ma már biztosan megromlott, ha bontatlan és optimális feltételek mellett tárolták. Ez igaz lehet az állateledelekre is. De. Egy érvényes szavatossági időn belül is lehet romlott és veszélyes egy élelmiszer, főleg ha azt rosszul, vagy megbontva tárolták.

Fő szabályként elfogadható az, hogy bármilyen élelmiszernek a minőség romlása egyenes arányban áll az idő múlásával. Ennek kitolása érdekében különféle szerekkel és eljárásokkal manipulálnak. Van amely annyira sikeres, hogy még a lebontó bacik is messze elkerülik. Tehát, minél frissebb annál jobb! Minél kevesebb tartósító kerül bele annál jobb. Minden tartósító egyben méreg is, csupán annak százalékával ügyeskednek. Még valami: annyit nem lehet megspórolni egy kétes minőségű élelmiszer felhasználásával, mint amennyit veszíteni lehet adott esetben. Ezt kell szem előtt tartani. Mikor arra gondol valaki, hogy jó lesz az a halaknak, akkor gondoljon arra, hogy ő szívesen játszana orosz rulettet a kajával.....

A száraz tápokban elhanyagolható az egyes vitaminok mennyisége, a hőkezelés vagy tartósítási eljárás mellett a tárolási idő is megszünteti létezésüket.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 1 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
4 éve 1 hónapja #205 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
A vitaminok lebomlanak. Esetleg eleségállat etetésra pl grindál, még jó lehet.

Több
4 éve 1 hónapja #206 Írta: Chris0604
Chris0604 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Látszólag nincs különösebben büdös szaga semminek,ill. meg tudom kérdezni,hogy hogyan tárolták.Mi jár le egy száraz tápban?Vagy egy gyógyszerben.(mondjuk talán a hatóanyag hatása csökkenhet)

Több
4 éve 1 hónapja #207 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Szia!Én az aljat és a gyökér kivételével nem használnám fel a cuccokat,ki tudja milyen körülmények között voltak tárolva,nem érdemes kockáztatni....szerintem.

Több
4 éve 1 hónapja #208 Írta: Chris0604
Chris0604 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy kaptam egy nagy zacskó kidobásra ítélt haltápot,gyógyszert (nagyrészt sera termékeket,meg lettek bontva) már lejártak valamelyik csak 1 éve,de van ami 2 is van,tehát a kérdés,felhasználhatom-e ezeket még?Ill. van a packban egy mopani gyökér is,ezt úgy tudom,rendesen ki kell főzni,hogy az esetleges szennyeződések lejöjjenek róla.Ja meg még egy adag akváriumi finom szemcsés aljzatot is volt a zacskóban.

előre is köszönöm a válaszokat.

Több
4 éve 1 hónapja #209 Írta: Mátéfi
Itt kicsivel több infó a Repashy tápról...érdemes olvasni az összetevőkről (cuki körömvirág!)

http://www.aquariacentral.com/forums/archive/index.php/t-258802.html?s=8a73abf76ab553799ee94a9de6ae223e

Több
4 éve 1 hónapja #210 Írta: Mátéfi
Erről az eledelről hallottatok már?

Repashy Superfoods

Több
4 éve 1 hónapja #211 Írta: Ses-Pada
Ses-Pada válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Az lehetséges, hogy 3 tapadóharcsa (olyan 2-3 centisek) és 4 garnéla 2 nap alatt bevágott egy nagy saláta levelet és egy kb 3x3-s uborka kockát? :D Nem tudom hova tűnt, el rohadni csak nem rohad el... tegnap nem néztem, tegnap előtt kapták meg, de akkor nem csaptak rá annyira... De most sehol nem látom :cheer:

Több
4 éve 2 hónapja #212 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Szóval ancikák!:)Szívem csücskei lesznek mindig is,hiszen régvolt megjelenésük után a velük való foglalatosságom eredményes volt-nem is hittem volna hogy nekem is szaporodni fognak!Aztán mégis-sőt olyannyira,hogy mára már rejtélyes módon el sem tudok képzelni nélkülük akváriumot!:)
Megesznek ezek mindent...a nem is oly rég még kizárólag algázónak gondolt ancink mára igazi omnivore kezd lenni,bár ami igaz továbbra is alapvetően növényevőként gondolnám őket tartani.Igen érdekes tapasztalatom hogy kis coryjaimmal közösen tartva pár egyedet ők sokkalta nagyobb fejlődést mutatnak mint specifikusan "ancis kaján" tartva-igaz néha elhullás is van váratlanul köreikben.Ez az elhullás azonban nálam is az általad említett kereteken belül marad,így csakis okoskodás lehet amit erre mondanék neked:szerintem "felkaptak valamit",valamit amit még nem kellően megedződött emésztőrendszerük nem volt képes megfelelően feldolgozni.Ezt nyilván nem lehet csak a fokozott proteinbevitelre fogni-bár elképzelhető.A magam részéről még arra gondolok hogy a nagytestű csigád már erőteljesebben oszlásnak indult részéből csemegéztek nagyobb adagot ezek a kis "bélgépek"...de hogy is mondod?250 egyedből mindössze 4 kis ancika?Róbert ez igazán nem ad okot aggodalomra-bőséggel benne van abban az elhullási rátában amit érzésem szerint még a profi tenyésztők is elfogadnának!
Rendkívül jó úton haladsz/ezt lehet hogy már írtam/,és öröm az ahogy gondoskodsz róluk.Mivel így beindult az ancisereg nálad,már most szólok hogy bővítened kell nem is oly soká,és figyelj a szétnövésre!Sok sikert-és tudod mit?Ha megeszik az összetört házú csigákat hát lelkük rajta....a természetben is bizonyára megtennék,neked csak az a dolgod hogy az arányokra figyelj.
Tisztelettel egy örök ancibarát:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
4 éve 2 hónapja #213 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
A történet ott kezdődött, hogy múlt héten valahogy elpusztúlt az egyik almacsigám.
Erről tudtok, hiszen erről is kikértem a véleményeteket. Végül nem törtem össze a házát, mivel az anci ivadékok (3 cm-től kisebbek) beférnek a csigaházba. El is fogyasztottál maradéktalanul.

Viszont erről eszembe jutott, hogy rengeteg a kis, barna csigám, akiket egy teknőstulajdonosnak szoktam rendszeresen elajándékozni.

Azonban, ha a sok kis anci is megeszi a csigát (ami a múlt héten kiderült), akkor inkább őket táplálnám velük.

Mivel kicsik a csigák is, össze kell törni a csigaházat, hogy hozzáférhetővé váljanak. Ezen a ponton vetődött fel bennem a sérülésvszély kérdése. Főleg, hogy találtam egy tetemet és az elhullás nálam nem túl jellemző: kb 200-250 ivadékból eddig 4 amiről tudok, ezzel együtt.

Köszönöm Gábor a hozzászólást, felbátorodtam szavaidat olvasva!

Több
4 éve 2 hónapja #214 Írta: halőrxxl
Igen kevés lehet azon akvaristák száma akinek nincs a csigákkal tapasztalata!;)Lám te is ezek közé tartozol,bár még bizonytalankodsz-de igazad van,kérdezni sosem késő.Én azok közé tartozom akik nem tudnak elképzelni csiga nélküli akváriumot-igaz a csigák fajait azért nem árt megválogatnunk...
Kérdésedre válaszolva:biztos hogy okoznak az összetört csigaházak halainknak sérüléseket!De azonnal vissza is kérdezek,hogy értsd mennyire kell ezt komolyan venni:hogy gondolod a természetben nem okoz sérülést egy-egy éles szélű csigaház,vagy netán élesebb aljzatról származó szemcse?Egészen biztos hogy megsérül halaink szája,nyelőcsöve-de ennek mértéke elhanyagolható.A hal maga is érzékeli ha olyan kerül a szájába ami csikar vagy karcol..megfigyelheted hogy ilyenkor ki is köpi azt.Kiköpi aztán megint beszippantja egészen addig,amíg nem ítéli meg úgy,hogy lenyelhető...garatfogakkal rendelkező halaink pedig tovább is aprítják egészen addig,míg az be nem jut a tápcsatorna további szakaszaiba.Ott aztán az emésztés további fázisain tovább haladva feltáródik mindaz ami halaink fejlődéséhez szükséges-ez az optimális eset.Én tehát nem aggódom olyannyira az összetört csigaházak darabkái miatt-sokkal inkább a mesterséges szárazeleségek azon képviselői miatt,melyek erőteljesen duzzadni képesek!Ez viszont már egy másik "történet"..
Áldás az akvaristának ha olyan élőlényei vannak melyek elfogyasztják a csigákat...így nem érzi azt az ember hogy azok feleslegesek volnának.Mint látod én nagyobbrészt szeretem követni a természetben zajló folyamatokat,és ebbe a körbe bizony beletartoznak halaink eleségei is.Próbálkozz hát bátran-de hallgasd meg többi társunk véleményét is kérdésed kapcsán!Íme tovább dobom nekik a labdát amikor megismétlem postod kérdéseit:
" A halak szivesen megszik az összetört csigát is, de felmerül a kérdés, a csigaház okozhat-e nekik sérülést?

Valakinek van tapasztalata a csigákkal?"
T.:Gábor
Ui.:milyen halakról van szó egyébként Robi?

Több
4 éve 2 hónapja #215 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Sziasztok.

A halak szivesen megszik az összetört csigát is, de felmerül a kérdés, a csigaház okozhat-e nekik sérülést?

Valakinek van tapasztalata a csigákkal?

Több
4 éve 2 hónapja #216 Írta: halőrxxl
Figyelj csak....már indításkor nem kell még azonnal élesztős vizet alkalmaznod-ráérsz később erre!A kenyéren megindulnak maguktól is szépen,hát még ha igazi-kovásszal készült-kenyeret tudsz áldozni rájuk!
Legyen bárhogyan is,öröm hogy végre megoldódott a dolog...hűvösebben tartani,kevesebb erjedésre hajlamos közegen és kész-ha meg hirtelen sokkal több kellene melegebb helyre velük és hadd pörrenjen a dolog!;)
Sok sikert!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Több
4 éve 2 hónapja #217 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Nos pár napig távol voltam előtte próbaképp indítottam walter oltást négyet és azt kell mondanom most bejött végre.
Úgyanúgy száraz kenyérre oltottam most is egy kis élesztős víz némi oltás rá és levittem a pincébe ahol kb 22 fok volt.
gondolom így volt ideje a kis férgeknek elszaporodni mielőtt megromlott volna így most elég szépen szaporodnak :)
Köszönöm a sok segítséget és tippet úgy néz ki ismét lehet etetni velük a kicsiket :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
4 éve 3 hónapja #218 Írta: kapi
kapi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
sziasztok
Az én tenyészeteimben bizony nincs semmi szellőzés azon kívül hogy naponta etetek belőle.
Szerencsére nálam a legnagyobb kánikulában sincs több 26 foknál.
Előfordul hogy 1-2 hétig nem vagyok itthon a tenyészetek ezt is túlélik.
A közeg sűrűsége sem lényeges tapasztalatom szerint a hígabb talajon is szépen szaporodnak a kis férgek.
A Walter és a banán is szépen fejlődött 2 héten keresztül zárt nylon zacsiban,a grindál azért ennél kényesebb.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: toist, halőrxxl, Pana28

Több
4 éve 3 hónapja - 4 éve 3 hónapja #219 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
A táptalaj sajnos nagyjából mindegy milyen, ha fix 35°C körüli hőmérsékleten vannak, elpusztul a tenyészet (minden, eddig jól bevált módszert próbáltam - kenyér, zabpehely, zabpehelylist, élesztővel és anélkül). Persze ettől függetlenül oda kell figyelni, hogy ne legyen túl "folyós", mert azt sem szeretik. A zárt dobozra/levegőhiányra nem igazán érzékenyek, normál zárt fagylaltosdobozban is hetekig el szokott lenni a tenyészet, persze a nagy melegben lehet előnyösebb, ha több levegőt kapnak.

Mindenesetre indítottam újra már több hete döglöttnek látszó folyós tenyészetből is (Gábornak is van erről egy jó kis szösszenete, vagy itt, vagy a blogján), múlt héten azonban a néhány nappal azelőtt még jól működőből sem tudtam semmit kihozni. A kiindulási jószágok száma is nagyjából érdektelen sajnos ilyen esetben, legalábbis muslincákkal úgy tapasztaltam... Tudjuk néhány féreg is mennyire képes felszaporodni 1-2 nap alatt jó körülmények között, de rossz körülmények között ugyanez fordítva is lejátszódik. A hőséget kerülni kell, különben lehet beszerezni új oltóanyagot...
Utolsó szerkesztés: 4 éve 3 hónapja Írta: toist.

Több
4 éve 3 hónapja #220 Írta: halőrxxl
Ezt nem tudhatom,mert Kapi régebben azt mondta hogy neki még zárt nylon zacsiban is elvoltak.
Viszont ha engem kérdezel én nem tudok elképzelni eleségállatot szabad gázcsere nélkül.Efelé törekedtem akkor is amikor elkezdtem alkalmazni a mára nagyon bevált tetőmegoldásokat a kis tenyészetekhez.
Valószínűsítem hogy több kedvezőtlen hatás együttese eredményezi a sikertelenséged-most indulj más irányba kérlek!A közeget jól csináltad-de ne legyen túl vizes!Az oltásokat most próbáld úgy indítani,hogy sokkal több férget helyezel rá már kezdetkor-reményeim szerint a hirtelen megugró egyedszámuk talán megbirkózik az erjedéssel.A tenyészeteknek szellőzési lehetőséget biztosíts,és a legfontosabb:hűvösebb helyet keress nekik.Jellemző hogy nálam a 20 fokos pincében is kielégítően szaporodnak...sőt mintha kiegyenlítettebb lenne a hozam,mint a fürdőszobai melegben!
Sikereket-aztán megint mondd majd el a tapasztalatokat kérlek!:)
T.:Gágbor

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.254 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 1 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja